Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle nie wiem czy brak uwag odnosnie <UPDATE> i <NOWE> w regulaminie wynika z tego, ze nikt tego nie czyta czy sa takie dobre, ze nie ma sie czego czepnac ;-)

 

Ale pisze bo naszla mnie pewna mysl, jaka mamy dlugoterminowa koncepcje odnosnie olewusow?

Tzn powiedzmy, ze w zeszlym sezonie ktos rozegral 770 gier, nie dokonal zmian od 10 marca, potwierdzil ponownie udzial, ale przez spelnienie kryteriow olewusa nie zagra w zadnej lidze w tym sezonie. OK, w tym wciaz widze sens, ale co dalej?

To chyba nie jest ban dozywotni, prawda? I np za rok moze byc juz dopuszczony, tak?

 

Bo ku memu zaskoczeniu kilka takich osob potwierdzilo w tym roku ponowny udzial i nie wiem czy to jakis bol odrzucania zgloszen czy co, ale wydaje mi sie, ze taka osoba powinna miec jakas mozliwosc udowodnienia, ze to byl wypadek przy pracy, ktory sie wiecej nie powtorzy. Pytanie brzmi na czym mialaby ta mozliwosc polegac? Kombinowalem nad utworzeniem jakiejs ligi drugiej szansy, ale za malo takich osob by to moglo dzialac, wiec zostal mi tylko taki pomysl... "podaj link do ligi w nowym sezonie, w ktorej nie odpusciles, a zostaniesz znowu przyjety [a w przypadku lig niewidocznych dla wszystkich sceen i potwierdzenie od jednego z uczestnikow]". A gdy ktos sie dwa razy zakwalifikuje na olewusa w rozgrywkach to juz dozywotni out. Ma to jakis sens czy nie? Czy macie jakies inne pomysly?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle nie wiem czy brak uwag odnosnie <UPDATE> i <NOWE> w regulaminie wynika z tego, ze nikt tego nie czyta czy sa takie dobre, ze nie ma sie czego czepnac ;-)

 

Ale pisze bo naszla mnie pewna mysl, jaka mamy dlugoterminowa koncepcje odnosnie olewusow?

Tzn powiedzmy, ze w zeszlym sezonie ktos rozegral 770 gier, nie dokonal zmian od 10 marca, potwierdzil ponownie udzial, ale przez spelnienie kryteriow olewusa nie zagra w zadnej lidze w tym sezonie. OK, w tym wciaz widze sens, ale co dalej?

To chyba nie jest ban dozywotni, prawda? I np za rok moze byc juz dopuszczony, tak?

 

Bo ku memu zaskoczeniu kilka takich osob potwierdzilo w tym roku ponowny udzial i nie wiem czy to jakis bol odrzucania zgloszen czy co, ale wydaje mi sie, ze taka osoba powinna miec jakas mozliwosc udowodnienia, ze to byl wypadek przy pracy, ktory sie wiecej nie powtorzy. Pytanie brzmi na czym mialaby ta mozliwosc polegac? Kombinowalem nad utworzeniem jakiejs ligi drugiej szansy, ale za malo takich osob by to moglo dzialac, wiec zostal mi tylko taki pomysl... "podaj link do ligi w nowym sezonie, w ktorej nie odpusciles, a zostaniesz znowu przyjety [a w przypadku lig niewidocznych dla wszystkich sceen i potwierdzenie od jednego z uczestnikow]". A gdy ktos sie dwa razy zakwalifikuje na olewusa w rozgrywkach to juz dozywotni out. Ma to jakis sens czy nie? Czy macie jakies inne pomysly?

Napisz jakąś głupotę w regulaminie, to się przekonasz, czy ktoś czyta :nevreness:  Ja już dałem sobie spokój od jakiegoś czasu :nevreness:

Zadam jeszcze jedno pytani. Czy sznurówka i e-nba zrobi wspólną czarną listę, czy osobne? :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakąś głupotę w regulaminie, to się przekonasz, czy ktoś czyta :nevreness:

Hmmmmm, dobry pomysl... poprawke typu "za udzial w rozgrywkach pobiera sie oplate w wysokosci..." powinniscie szybko wylapac... a jak nie to nawet lepiej ;-)

 

Zadam jeszcze jedno pytani. Czy sznurówka i e-nba zrobi wspólną czarną listę, czy osobne? :nevreness:

Wg mnie osobne bo jak najbardziej moze byc tak, ze komus nie przypasuje dane forum czy grupa ludzi, ale nie bedzie to mialo wplywu na to drugie forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy - ja bym Ghostdoga dopuścił do FB West, bo się zgłosił. I w sumie wg mnie to nie jest aż takie przesadne ryzyko dać chłopakowi szansę w innej lidze. Może jestem liberalny, ale nie do końca trafia do mnie, iż ban powinien być dożywotni. Zróbmy tak - jeśli olewus sprawdzi się w innej lidze, będzie stanowiło to jakąś podstawę do przywrócenia go do roto. Jeśli zawiedzie po raz kolejny - wówczas już naprawdę nie ma zmiłuj.

 

I zdecydowanie sznurówka i e-nba powinny mieć swoją osobną czarną listę.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zawiedzie po raz kolejny - wówczas już naprawdę nie ma zmiłuj.

No chyba, ze znowu sie zgłosi, przeprosi, obieca poprawę i otrzyma kolejną szansę. ;-)

Poki co - dziękujemy uprzejmie, a jesli za rok bedzie miał ochotę zagrać i bedzie miał coś poza swoimi obietnicami - a liga ktora go wylosuje nie bedzie miala nic przeciwko - niech gra.

W koncu nikogo nie zabił, żeby go teraz skazywać na dozywocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostal mi tylko taki pomysl... "podaj link do ligi w nowym sezonie, w ktorej nie odpusciles, a zostaniesz znowu przyjety [a w przypadku lig niewidocznych dla wszystkich sceen i potwierdzenie od jednego z uczestnikow]". A gdy ktos sie dwa razy zakwalifikuje na olewusa w rozgrywkach to juz dozywotni out. Ma to jakis sens czy nie? Czy macie jakies inne pomysly?

 

Szczerze powiedziawszy - ja bym Ghostdoga dopuścił do FB West, bo się zgłosił. I w sumie wg mnie to nie jest aż takie przesadne ryzyko dać chłopakowi szansę w innej lidze. Może jestem liberalny, ale nie do końca trafia do mnie, iż ban powinien być dożywotni. Zróbmy tak - jeśli olewus sprawdzi się w innej lidze, będzie stanowiło to jakąś podstawę do przywrócenia go do roto. Jeśli zawiedzie po raz kolejny - wówczas już naprawdę nie ma zmiłuj.

Z jednej strony jestem wdzieczny za odpowiedz... ale z drugiej mam wrazenie, ze nie przeczytales mojego posta ;-)

Choc w sumie puenta jest, ze sie zgadzamy...

 

Poki co - dziękujemy uprzejmie, a jesli za rok bedzie miał ochotę zagrać i bedzie miał coś poza swoimi obietnicami - a liga ktora go wylosuje nie bedzie miala nic przeciwko - niech gra.

Tzn zbieralbys zgode od osob, ktore w danym sezonie sie zglaszaja i o ktorych zaangazowaniu nic nie wiemy?

Pamietaj, ze generalnie nowe zapisy dolacza do nowych lig... takze bez przesady z tym brakiem sprzeciwu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoje trzy grosze.

Uważam, że nie mamy narzędzi pozwalających nam wykluczyć grę osób wykluczonych. Póki nie będziemy wymagać podania peselu i weryfikować jego poprawności, póty każdy może sobie założyć nowe konto i udawać nowicjusza. Zatem generalnie jeśli ktoś zgłasza się do gry, to jeśli faktycznie mu na niej zależy, to i tak się zgłosi. A jak będzie chciał psuć grę, to i tak ją będzie psuł.

 

Wg mnie zatem każdy zgłaszający się powinien zostać dopuszczony do gry w najniższej lidze, bo to i tak niczego nie zmienia. Tzn. oczywiście możemy sobie dodać animuszu uznając, że wykopaliśmy olewusa wyrzucając go na zbity pysk, tyle że on się będzie śmiał do rozpuku rejestrując kolejne konto i mając nas w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie mamy narzędzi pozwalających nam wykluczyć grę osób wykluczonych.

Mamy nick oraz profil Yahoo na podstawie ktorych mozemy podejmowac decyzje... jasne, ze istnieje oczywista mozliwosc obejscia tego i troche zaluje, ze o niej wspomniales, ale co to za radocha udawac kogos innego w grze z glowna nagroda "wlasna publiczna satysfakcja"?

 

Wg mnie zatem każdy zgłaszający się powinien zostać dopuszczony do gry w najniższej lidze, bo to i tak niczego nie zmienia.

Wg mnie zmienia to koszt olewania. Z czasem jak powstanie wiecej lig samo zaczynanie od nowa bedzie kara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy nick oraz profil Yahoo na podstawie ktorych mozemy podejmowac decyzje... jasne, ze istnieje oczywista mozliwosc obejscia tego i troche zaluje, ze o niej wspomniales, ale co to za radocha udawac kogos innego w grze z glowna nagroda "wlasna publiczna satysfakcja"?

Rozważałem publikację tej jakże odkrywczej myśli i uznałem, że zakładanie, że ktoś tego nie wie, to naiwność :smile:

A co do radochy - w wersji dane konto nie gra, masz do wyboru: albo nie grać w ogóle (choć chcesz), albo jednak grać na innych danych. Co wybierzesz? Dla mnie wybór jest jednoznaczny. Zatem powstaje drugi - czy lepiej dać możliwość gry komuś, kto zacznie od samego dołu, ale będzie budował historię gry na tym samym koncie, czy też nowicjuszowi, który tylko pozornie nim jest? Zatem tylko pozornie daje on większą rękojmię porządnej gry.

 

Wg mnie zmienia to koszt olewania. Z czasem jak powstanie wiecej lig samo zaczynanie od nowa bedzie kara.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Chodzi mi o to, że czy dopuścimy do gry olewusów czy nie, to oni i tak mogą zagrać. Szczególnie, że nawet gdyby dać rok bana, to i tak po dyskwalifikacji delikwent zaczynałby od początku, a nie od ligi, którą opuścił. Nie ma zatem żadnej realnej sankcji przeciwko olewusom, co pozwala im w sposób dowolny przystępować do ostatniego poziomu.

 

Jedyne wyjście pozwalające tego uniknąć wymagałoby zbierania danych identyfikujących, a to nie wchodzi w grę póki co (a i tak ludzie mogliby grać na kontach matek, żon albo kochanek).

O, to jest kolejny dowód na to, że FB Best jest najlepsze, bo nikt się nie jest w stanie podszyć ;]

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do radochy - w wersji dane konto nie gra, masz do wyboru: albo nie grać w ogóle (choć chcesz), albo jednak grać na innych danych. Co wybierzesz? Dla mnie wybór jest jednoznaczny.

To swiadczy o Twoim podejsciu do gry, a nie o uniwersalnej zasadzie bo moj wybor bylby inny.

Ba! Nawet gdybym to zrobil nie ma mowy bym sie predzej czy pozniej nie wygadal, ze to naprawde ja...

 

czy dopuścimy do gry olewusów czy nie, to oni i tak mogą zagrać.

Wg mnie przeceniasz checi do kombinowania z id i niedoceniasz wysilku z tym zwiazanego - nawet nie samo zalozenie kont, ale ryzyko, ze jak sie wyda przekret to wylecisz z rozgrywek i stracisz lata budowania. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie dawało mi to spokoju a że miałem ostatnio mało czasu dopiero teraz mogłem pogrzebać w archiwach.

Mam jedno zasadnicze pytanie do Wilqa odnośnie regulaminu w kwestii dotyczącej zastąpienia GMa który zrezygnował: kiedy nastąpiła zmiana zasady która była ustalona na początku zeszłego sezonu?
Ja ją zaproponowałem a Ty później ją potwierdziłeś (poniżej cytaty konkretnych postów z tego wątku) i wiem że na 100% była wpisana do regulaminu w pkt 26. Chodziło o to żeby się nie zdawać na wątpliwy tiebreaker tylko w przypadku rezygnacji GMa wskakiwał ktoś z danej ligi lub się utrzymywał ten z najwyższej pozycji.
 

I najważniejsze co do czego wnoszę wyraźne veto to proponowane zasady zastępowania olewatorów i rezygnujących wpisane w pkt 26 bo stosowanie tiebrekerów czy wskaźnika punktacji pomiędzy ligami równoległymi będzie niesprawiedliwe, bo te ligi nie będa porównywalne (możesz się z tym nie zgadzać ale to jest niestety minus drzewka).
Dlatego żeby nie powodować takiej konieczności wybierania najlepszego spośród kilku lepiej to uprościć tzn. jeżeli przed nowym sezonem wycofałby się jakiś GM to jeżeli to był taki co awansował to zastępuje go pierwszy z jego ligi który nie awansował, a jeżeli był to taki który się utrzymał to zostaje w danej lidze ten z najwyższej pozycji który miał spaść, jeżeli rezygnuje taki który spadł z wyższej to jego miejsce również zajmuje ten z najwyższej pozycji który miał spaść.
To doda Ci tak bardzo oczekiwanej przez Ciebie walki do końca, ale nie pomiędzy ligami na co nie masz wpływu tylko wewnątrz własnej ligi bo lepiej będzie zająć najwyższe miejsce spadkowicza licząc że się jednak utrzymam.

 
 

Co do uwagi marcosa odnosnie rezygnacji to rzeczywiscie latwiejsze i sensowniejsze, wiec to zaraz poprawie.


Wg wcześniejszych zapisow to nie Leszczur powinien zastąpić Mańka tylko spadkowicz z najwyższej pozycji w II lidze czyli nawciarz.
Może coś przeoczyłem ale wydaje mi się że dyskusja o wyborze metody zastępowania toczyła się już po "awansie" Leszczura.

Jeżeli się mylę i zmiana zasady zastępowania GMa była wprowadzona kolejny raz, a ja gdzie ominąłem tą dyskusję to poproszę o pokazanie takich postów gdzie ta dyskusja się toczyła. 

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno zasadnicze pytanie do Wilqa odnośnie regulaminu w kwestii dotyczącej zastąpienia GMa który zrezygnował: kiedy nastąpiła zmiana zasady która była ustalona na początku zeszłego sezonu?

Ja ją zaproponowałem a Ty później ją potwierdziłeś (poniżej cytaty konkretnych postów z tego wątku) i wiem że na 100% była wpisana do regulaminu w pkt 26. Chodziło o to żeby się nie zdawać na wątpliwy tiebreaker tylko w przypadku rezygnacji GMa wskakiwał ktoś z danej ligi lub się utrzymywał ten z najwyższej pozycji.[...]

Jeżeli się mylę i zmiana zasady zastępowania GMa była wprowadzona kolejny raz, a ja gdzie ominąłem tą dyskusję to poproszę o pokazanie takich postów gdzie ta dyskusja się toczyła.

Zacytowales posta z pierwszej strony, z 12 wrzesnia 2013, gdy w miedzyczasie bylo nascie watkow z propozycjami zmian w regulaminie po fifnascie stron debat i oczekujesz ode mnie zebym znalazl jakies cytaty co skad sie wzielo?!? Delikatnie to ujmujac chyba przeceniasz moje mozliwosci...

 

A timing to masz w ogole, ze prosze Cie bardzo... caly wrzesien byl na takie dyskusje! I wtedy jeszcze wszystko dalo sie odkrecic!! Caly regulamin byl w postaci nieruszanej przez ponad 11 miesiecy!!!!!! Teraz to nawet nie moge Ci udowodnic podstawowych rzeczy, ktorych jestem na 100% pewny jak na przyklad ze pytanie 26 dotyczylo dlugiej absencji w sezonie [wiec pamiec Cie myli odnosnie numeracji i/lub nie zanotowales czesci zmian w miedzyczasie], a w pytaniu 27 o zastepowaniu rezygnujacych/olewusow byl przez caly sezon opisany mechanizm z porownanami miedzyligowymi z odnosnikiem do pytania 19 z tiebreakerem.

 

Dla jasnosci, absolutnie istnieje mozliwosc, ze to byl jakis blad w spisywaniu zasad albo ze mialem cos wpisac, a tego nie zrobilem bo zajalem sie czyms innym albo ze powyzsze wpisalem, a pozniej zmienilem bo sie okazalo, ze wiecej osob poparlo inna wersje, ale wlasnie po to regulamin wisi po poprawkach pare tygodni w trybie roboczym by wylapywac ewentualne bledy/niedociagniecia i zglaszac uwagi. Jak pomimo tego ktos sie pozniej czepia, ze w ~35000 znakowym regulaminie nie jest cos po jego mysli to zaczynam kwestionowac ile czasu nad tym spedzialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to byl pkt 26 i dopisales to co zacytowalem,jestem pewien. A to ze potem kiedys zmieniales kolejnosc punktow i teraz sugerujesz ze nie wiem o czym pisze to tylko proba zamydlenia informacji. I nie jest to kwestia jakiejs mojej dumy ze nie ma mojej propozycji co tez probujesz mi zarzucic.

Ja nie mialem wczesniej przed tym sezonem czasu sledzic zaspamowanych wielu watkow wiec jak sam napisalem moglo mi cos umknac, ale do konca poprzedniego sezonu bylem na biezaco i zadnych zmian w tym sobie nie przypominam. A potem zmiany moze i byly, napewno, ale do zaistnialej sytuacji z mankiem troche po fakcie.

Twoja reakcja tylko utwierdza mnie w swoim przekonaniu ...

Ale generalnie nie ja tutaj powinienem byc najbardziej zainteresowany wiec w sumie nie moja sprawa,a czyims adwokatem tez nie mam zamiaru byc.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to byl pkt 26 i dopisales to co zacytowalem,jestem pewien.

Piszac "wtedy" masz na mysli jaka date? Polowe wrzesnia? Bo ja jestem pewien, ze w pazdzierniku tego nie bylo...

 

do konca poprzedniego sezonu bylem na biezaco i zadnych zmian w tym sobie nieprzypominam.

... co stwarza nam sytuacje beznadziejna dla dyskusji w postaci porownywania co kto pamieta. Stad moja reakcja.

 

EDIT: o wlasnie...

 

Nie było nic takiego marcos w regulaminie. Poniżej archiwum z listopada tamtego roku i widać że ostatnia edycja regulaminu była z dnia 5.10.2013

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.