Skocz do zawartości

Jason Collins jest gejzerem


danny

Rekomendowane odpowiedzi

Z Punktu widzenia Biblii ( natchnione słowo wszechmogącego Boga )

Tak bardzo natchnione,że zostało wielokrotnie przekłamane i zmienione przez "natchnionych" klechów........zabawne jest również powoływanie się na wszechmogący wyimaginowany byt,którego potęgi nigdy nie dane było ludzkości zobaczyć poza basniowymi historiami powtarzanymi z pokolenia na pokolenie.

 

 

I słusznie ponieważ jest to Sodomia . Hamuje przyrost naturalny .

 

Szkoda że jedyne co możemy zrobić to patrzeć jak nasza cywilizacja zmienia się w burdel .

 

 

Temat homo mnie zupełnie nie interesuje.Natomiast sprawa przyrostu naturalnego jest całkiem interesująca,bo niby dlaczego większa ilośc ludzi miałaby być lepsza?Im więcej bezmyślnych robaków bedzie pełzało po tym padole tym bardziej ta planeta będzie niszczona.Większość obecnej populacji to typowe konie zaprzęgowe z klapkami na oczach dla których środowisko w jakim żyje nic nie znaczy.Także im mniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

to ja spadam do Chicago.

jak zwykle debili popier...., serio jak za zaborów, nasze nowe barwy różowe :D

Wow, pojechałeś mnie grubo, aź się schowałem pod kocem. W ogóle, skoro jesteś przeciwko przeludnianiu ziemi czemu się nie zabijesz? Zawsze to o jednego konia zaprzęgowe z klapkami na oczach mniej.

ale może też wpaść do ciebie, jak ciebie kropnie wyjdzie na to samo :P plus nie sądź @Rappar wszystkich swoją miarą :) a ty @LL powinieneś dostać ostrzeżenie za to że go od polaczków wyzywasz, nie widzisz że on jest silesianinem :P Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo natchnione,że zostało wielokrotnie przekłamane i zmienione przez "natchnionych" klechów........zabawne jest również powoływanie się na wszechmogący wyimaginowany byt,którego potęgi nigdy nie dane było ludzkości zobaczyć poza basniowymi historiami powtarzanymi z pokolenia na pokolenie.

 

 

challenge accepted

[video=youtube_share;aM3M2XK8Qf8]http-~~-//youtu.be/aM3M2XK8Qf8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ma do rzeczy ten film?? Każdy szanujący się katolik powinien wiedzieć, że "słowo Boże" było wielokrotnie "dopracowywane"... ja nawet w związku z tym przez kilka lat odszedłem z kościoła, przestałem praktykować, choć zawsze wierzyłem w "Niego"... teraz jestem praktykującym katolikiem, bo po prostu odłożyłem naukę na bok, a na pierwszym miejscu postawiłem wiarę... Co nie przeszkadza mi nie zgadzać się w wielu kwestiach z kościołem, jak np. te pseudomałżeśtwa gejów czy in vitro, można powiedzieć, że zgodnie z najważniejszym przykazaniem kocham innych ludzi i chcę ich dobra oraz wolności, która jest wartością najwyższą.

 

Swoją drogą znam dużo osób, którzy po zagłębieniu się w zmiany w kościele w pierwszych wiekach chrześciejaństwa oraz po teologii stali się przeciwnikami kościoła, lub też agnostykami czy ateistami.... nauka wygrała z wiarą... ja podchodzę do tego, w ten sposób, że skoro jestem ochrzczony, moi rodzicie nauczyli mnie modlić się tak a nie inaczej, to nie mam co szukać Boga wsród protestantów, mimo że bliżej mi do nich, skoro dotrę do Niego starając się być katolikiem.

 

ps. ale patos wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To GWniane święto flagi mistrzostwo. Ani jednej polskiej flagi, a tylko jakieś różowe baloniki i okulary i kurica z czekolady, którą potem po kawałku zjedzono, współczesna wersja sienkiewiczowskiej metafory Rzeczpospolitej jako kawału płótna, którego każdy chce kawałek urwać. Na dodatek niby spontaniczna akcja ogłoszona 2 tygodnie temu, a już dofinansowana 100tyś złotych z budżetu ministerstwa kultury. A ulotki zrzucane z helikoptera żywcem z "Misia".

Bo to jest Miś na skale naszych możliwości. ;)

 

Na początku się przeraziłem, że ciągniecie 23str. wątek o gejach - niech każdy sobie żyje jak chce, byle to nie kolidowało z wolnością drugiej osoby, ale poruszacie ciekawe kwestie i miło, że nie dominuje opcja Ciemnogrodu, jest nadzieja, że tu się coś zmieni i przestaniemy mieć opinię Skansenu Europy.

 

Co do demokracji - to już Sokrates powiedział, że to rządy idiotów jak zmieniła się w Atenach opcja polityczna i kazali mu cykutę wypić. Jak motłoch przegłosuje, że białe jest czarne, to będzie czarne i wprowadzą to jakąś tam ustawą w życie, papier zniesie każda głupotę.

 

Natomiast co do teorii Wielkiego Wybuchu - oczywiście to tylko teoria, ale racjonalniejsza od biblijnego bytu, który nie słyszał o dinozaurach, ewolucji, fizyce kwantowej i pozwalał palić na stosach za logiczne myślenie, a także w ramach miłości bliźniego chrystianizować ogniem, mieczem i Świętą Inkwizycją, a dziś pozwala swoim owieczką umierać z głodu gdzies w Afryce, czy Azji.

 

ale oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwalał palić na stosach za logiczne myślenie

piszesz o ciemnogrodzie a właśnie taki pogląd to jego doskonały przykład.

 

Dołączona grafika

 

 

to ja spadam do Chicago.

to zdjęcie nie jest z chicago lecz z NY i pokazuje inne wydarzenie niż święto flagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zauważyłem, że nawet silne opowiadanie się za jakimiś wartościami, które dla większości społeczeństwa dziś nie mają jakiegoś wielkiego znaczenia jest ciemnogrodem.

 

Ale jak mawiają - co kraj to obyczaj :] Mi się Polska zawsze bardziej kojarzyła z bastionem pewnych wartości niż ze skansenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad by nie było i jakie święto przedstawiało nie ulega wątpliwosci ze my Polacy powinnismy sie uczyc celebrowac wazne dla nas wydarzenia od Amerykanów

za przykład wystarczy podac nasze i ich swięto niepodległosci

 

 

kano religia katolicka juz wiele zbrodni w przeszłosci formowała "słowem biblii" i tyle mam do powiedzenia,

religia ma w kwestiach moralnoci gówno do powiedzenia, bo sama moralniosci sie wystrzega jak ognia, a konkretnie nie religia a kosciół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ma do rzeczy ten film?? Każdy szanujący się katolik powinien wiedzieć, że "słowo Boże" było wielokrotnie "dopracowywane"... ja nawet w związku z tym przez kilka lat odszedłem z kościoła, przestałem praktykować, choć zawsze wierzyłem w "Niego"... teraz jestem praktykującym katolikiem, bo po prostu odłożyłem naukę na bok, a na pierwszym miejscu postawiłem wiarę... Co nie przeszkadza mi nie zgadzać się w wielu kwestiach z kościołem, jak np. te pseudomałżeśtwa gejów czy in vitro, można powiedzieć, że zgodnie z najważniejszym przykazaniem kocham innych ludzi i chcę ich dobra oraz wolności, która jest wartością najwyższą.

Bardzo proste. W egzorcyzmach osoby opętane mówia w innych językach nawet tych ,których nie znają a nawet w JĘZYKACH KTÓRYCH NIKT JUŻ NIE MÓWI od kilku wieków i dana osoba nie mogła by się ich nauczyć. A dalej ateiści bedzie już z górki. Zawsze są dwie strony medalu. Orzeł i reszka. Dobro i zło. Prawda i klamstwo. Bóg i szatan. Tym prostym dowodem stwierdzamy że Bóg istnieje.

Co do Biblii to wiadomo że na początku była przekazywana z pokolenia na pokolenie i się zmieniała. Potem niektorzy interpretowali ją dla własnych potrzeb. Wszyscy są tylko ludźmi księża, biskupi, Papież. Jedni są źli drudzy dali by się za religie pochlastać. A media wyciągają różne ekscesy kiedy tego potrzebują. Ksiądz pedofil tv zawsze się sprzeda ,a nie taki który pomaga ubogim. Tv od czasu powie że była strzelanina w USA ,a w 1 stanie coodziennie ktoś ginie od broni palnej. Lepiej pokazać kiboli niż kibiców(chociaż to te same osoby) którzy oddają krew dla przyjaciół(poszkodowanych w wypadku) albo robią paczki dla ludzi mieszkających na kresach i dzieci z domów dziecka. Wyprzedzając hejterów w dupie mam w co wierzycie lub w co nie wierzycie. I nie mam zamiaru nikogo nawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o ciemnogrodzie a właśnie taki pogląd to jego doskonały przykład.

 

 

Nie Lorak

To jest tylko Twój punkt widzenia, a nie prawda objawiona.

Czy jesteś w stanie obalić cokolwiek z tego co napisałem w poprzednim poście?

Raczej nie.

 

 

W ogóle zauważyłem, że nawet silne opowiadanie się za jakimiś wartościami, które dla większości społeczeństwa dziś nie mają jakiegoś wielkiego znaczenia jest ciemnogrodem.

 

Ale jak mawiają - co kraj to obyczaj :] Mi się Polska zawsze bardziej kojarzyła z bastionem pewnych wartości niż ze skansenem.

Może nie tyle opowiadanie się za danymi wartościami, ale sposób w jaki niektórzy próbują je narzucić innym, uważającym zupełnie inaczej i będącym często w mniejszości. Spróbuj Luki nie wpuścić księdza na wsi do domu, to odczujesz miłość bliźniego - mój kumpel odczuł to na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kano religia katolicka juz wiele zbrodni w przeszłosci formowała "słowem biblii" i tyle mam do powiedzenia,

religia ma w kwestiach moralnoci gówno do powiedzenia, bo sama moralniosci sie wystrzega jak ognia, a konkretnie nie religia a kosciół

Religia katolicka a Biblia to dwie różne rzeczy . Ja nigdzie nie napisałem że popieram religie katolicką . Kościoły stworzyli ludzie ( nie Bóg ) dla rozrywki , kasy , itp... . Można mieć dobre relacje z Bogiem nie należąc do żadnej religii .

 

Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią .Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.

 

Chrystus jak widać nauczał czego innego , gdyby ludzie się stosowali do jego zaleceń świat by był o niebo lepszy .

 

 

Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem.

 

Wiele ludzi ma pretensje do Boga o stan świata , klęski , śmierć , itp...

Tyle że Bóg powiedział żeby nie kraść , nie zabijać , nie kłamać ...

To że katolicy mordowali w imie Boga , i codziennie na świecie ktoś ginie w imię Boga . To nie wina Boga tylko ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Lorak

To jest tylko Twój punkt widzenia, a nie prawda objawiona.

 

wiesz co, poczytaj jakieś naukowe książki na temat inkwizycji, zapoznaj się z danymi i dokumentami oraz jak rzeczywiście wyglądały te procesy to wtedy będziemy mogli porozmawiać. bo póki co to powtarzasz bzdury z propagandy antykościelnej o paleniu za racjonalne myślenie. serio Alonzo, nie piszę tego aby być złośliwym, ale weź najpierw poczytaj książki a potem się wypowiadaj na takie tematy. a jeśli twoją odpowiedzią ma być "czytałem" to od razu proszę być napisał co to za tytuły, na podstawie których opierasz swoją wiedzę o paleniu za racjonalne myślenie.

 

Bardzo proste. W egzorcyzmach osoby opętane mówia w innych językach nawet tych ,których nie znają a nawet w JĘZYKACH KTÓRYCH NIKT JUŻ NIE MÓWI od kilku wieków i dana osoba nie mogła by się ich nauczyć. A dalej ateiści bedzie już z górki. Zawsze są dwie strony medalu. Orzeł i reszka. Dobro i zło. Prawda i klamstwo. Bóg i szatan. Tym prostym dowodem stwierdzamy że Bóg istnieje.

kolego, to żaden dowód.

 

w ogóle to istnienia boga nie można udowodnić (w naukowym tego słowa znaczeniu) i mieszanie tych dwóch porządków (wiary oraz racjonalności) prowadzi zawsze do takich bezowocnych dyskusji, jaką jest również ta przez większość czasu. zresztą, gdyby można było udowodnić jego istnienie, to nie byłoby miejsca na wiarę, więc wszelka religia byłaby bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio uświadamiałem koleżance jak oskarżała kościół katolicki za krucjaty. Zapytałem jej ile lat temu to było. odpowiedziała 900 - to jest 36 pokoleń. Wtedy nie żyli jeszcze na świecie pradziadkowie pradziadków pradziadków pradziadków pradziadków pradziadków pradziadków obecnego papieża, który sam z siebie już jest mocno sędziwy. Śmieszy mnie oskarżanie kościoła katolickiego za takie rzeczy, ja ledwie potrafię zrozumieć pretensje o Katyń, który się wydarzył na długo przed narodzeniem się zarówno Kaczorów jak i Putina, a już szczególnie pretensje do Ruskich skoro rozkazy szły od gruzińskiego Koby.

 

Historia to taka śmieszna dziedzina nauki, gdzie 100 lat wydaje się bliskim okresem, kiedy w życiu jest problem wysiedzieć z nudów na półtorej godzinnym wykładzie.

Zawsze są dwie strony medalu. Orzeł i reszka. Dobro i zło. Prawda i klamstwo. Bóg i szatan. Tym prostym dowodem stwierdzamy że Bóg istnieje.

Dokładnie. Zawsze jest dobro i zło, orzeł i reszka, Bóg i szatan, czerń i biel. Upps, ten ostatni podział występuje tylko jeśli jesteś daltonistą.

ps. z tego co kojarzę z religii to chyba Bóg i Szatan nie byli równorzędnymi i przeciwstawnymi siłami?

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwalał palić na stosach za logiczne myślenie, a także w ramach miłości bliźniego chrystianizować ogniem, mieczem i Świętą Inkwizycją, a dziś pozwala swoim owieczką umierać z głodu gdzies w Afryce, czy Azji.

Alonzo, szanuję Ciebie za koszykarskie posty, ale teraz to przypierdoliłeś swoją wiedzą historyczną jak kłonicą w stodołę. To co napisałeś jest ahistoryczne, anachroniczne i nie rozumiejące realiów innych epok. Ale jednak argument z głodem w Afryce jako winą chrześcijaństwa jest tak absurdalny, że brak sił. Na do datek dlaczego dla was wszystkich chrześcijaństwo = katolicyzm rzymski? Poza tym na mapce kar za pedalstwo dziwnym trafem najwięcej jest ich w krajach muzułmańskich. Może tak o islamie pogadamy? Ale nie, lepiej znowu chrześcijaństwo jebać i wymyślać powody, dla których jest beeee.

 

Może nie tyle opowiadanie się za danymi wartościami, ale sposób w jaki niektórzy próbują je narzucić innym, uważającym zupełnie inaczej i będącym często w mniejszości. Spróbuj Luki nie wpuścić księdza na wsi do domu, to odczujesz miłość bliźniego - mój kumpel odczuł to na własnej skórze.

To samo można o politycznej poprawności powiedzieć. Też narzuca się innym wartości tak niedefiniowalne jak postęp i tolerancja cokolwiek to jest. Narzuca się je ludziom będącym zarówno w miejszości jak na zachodzie, lub jeszcze w większości jak w Polsce. Nie jest tak? A proszę sobie przypomnieć jazgot mediów reżimowych w sprawie związków partnerskich . A ostatnio zdanie można tak zmienić. "Spróbuj Luki powiedzieć coś na pedałów w Szwecji, to odczujesz tolerancję - mój kumpel odczuł to na własnej skórze." Jeszcze co do tego sam pochodzę ze wsi i jakoś tak nie ma jak w słowach Alonzo i w filmie "Pokłosie", widać moja wieś tak wyjątkowa, a w innych pali się żydów w stodołach. Pod płaszczykiem tolerancji kryje się konkretna ideologia, która ma swoje cele i swoich wrogów. Jej mistrzowskie posunięcie jest w tym, że zdołała innym wmówić, że jest właśnie tolerancją, różnorodnością, postępem etc.

 

Sam początek przytoczonego wyżej wywiadu: "Newsweek: Czy odrzucając projekty ustaw o związkach partnerskich, Sejm pokazał, że jest ciemnogrodem?

Ireneusz Krzemiński: Szczególnie uderzyło mnie to w wypowiedziach człowieka, który przez pewien czas był redaktorem naczelnym jednego z najważniejszych pism filozoficzno-humanistycznych, czyli „Znaku”. Mowa o obecnym ministrze sprawiedliwości Jarosławie Gowinie. Przyjął jako swoje najbardziej zachowawcze, obrzydliwie tradycjonalistyczne stanowisko Kościoła w sprawie homoseksualizmu. Mianowicie: nie damy się naciągnąć na związki partnerskie, bo zaraz trzeba się będzie zgodzić na małżeństwa tych okropnych pedałów, a potem na adopcję przez nich dzieci. Na sodomę i gomorę nie pozwolimy."

To jest życzliwość, różnorodność, tolerancja.

Edytowane przez Toraach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. z tego co kojarzę z religii to chyba Bóg i Szatan nie byli równorzędnymi i przeciwstawnymi siłami?

Bóg jest stwórcą , Szatan stworzeniem . Szatan jest druga najinteligentniejszą osobą we wszechświecie . Ale nigdy nie dorównał i nie dorówna Bogu .

 

Wg. Biblii on odpowiada za zło , grzech , śmierć . Ten, który zabija, kradnie i niszczy (J.10:10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.