Skocz do zawartości

Jason Collins jest gejzerem


danny

Rekomendowane odpowiedzi

ROTFL pokaż mi badnia albo naoczny przykład gdzie wychowywanie przez gejów nie ma wpływu na na to czy dzieciak bedzie homosiem czy nie.

Fajna technika. Rzuć debilizmem a potem każ mi udowodnić, że nie masz racja. Udowodnij że latający potwór z mackami spaghetti nie istnieje.

 

Skoro twierdzisz, że środowisko ma wpływ na orientację seksualną to poprzyj to czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgadzacie się na to aby w związek partnerski wszedł ojciec i syn? Prawnie powinno być to dozwolone ponieważ z takiego związku nie ma kazirodztwo ponieważ jest niemożliwe zajście w ciążę. A w ramach spadku łatwo mogliby ominąć podatek.

Ktoś naczytał się o sytuacji w Anglii... w PL nie ma podatku od spadku na linii zstępny-wstępny.

 

Tak jak pisałem, nawet jak 20% zostanie gejami/lesbijkami to i tak dla Państwa, dla społeczeństwa i dla nich będzie lepiej niż mieliby wychowywać się w polskim bidulu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego pary homoseksualne mają mieć przywileje? Małżeństwo ma przywileje ponieważ jest w stanie dać potomstwo. A tak to dochodzimy do absurdalnych sytuacji gdzie dwóch studentów siedząc przy xboxie wpadną na pomysł aby zawrzeć związek z nudów. Zresztą za głęboko wchodzimy w marginalną sferę która tyczy 1-3 procent społeczeństwa. Nie chce mi się więcej powtarzać ale cele socjalistów są po to aby z takich para związków korzystały pry heteroseksualne gdzie statystyki pokazują że właśnie te pary z tego korzystają, geje są idealną grupą społeczną do wykorzystania. Dlaczego? Ano dlatego ponieważ już jesteśmy przesiąknięci propagandą że gej jest ok, w każdym serialu, filmie, programie gej hest ok, albo jest biedny bo go nikt nie akceptuje albo jest bogaty i inteligentny , zna się na sztuce, a nie jest pokazane zjawisko pedofili,zaburzeń, zmieniania wiele razy partnera, chorób itp itd. Więc odsyłam do tego co wyżej w postach napisałem. Poczytaj oryginały prekursorów bo tak to możemy biadolić w koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywileje

Prawo do niezeznawania w procesie partnera, prawo wiedzy o stanie zdrowia partnera itd., to żadne przywileje... a to, że koleś z którym inny przeżył całe życie ma płacić podatek od spadku a "cwana przyszła wdowa", która zakręciła 80 letnim staruszkiem nie musi to jest chyba coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest konflikt na linii dzieci i młoda wdowa i tak naprawdę zależy od tego staruszka. Oczywiście także argumentem po stronie homo są pary bezpłodne. Ale tutaj jest opcja adopcji więc kolejny krok, który chcą mieć geje. Ale obawiam się sytuacji takiej jaka miała miejsce w connecticut gdzie para geji zaadaptowała przypadkiem 9 akurat chłopców i dwóch z nich zgłosiło molestowanie, oczywiście w tvn tego nie zobaczysz, najwyżej jakiegoś księdza. Więc można wymieniać srajne, pojedyncze wypadki ale natury nie oszukasz jak to mówił Jerzy Stuhr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest konflikt na linii dzieci i młoda wdowa i tak naprawdę zależy od tego staruszka.

Ja tu pisałem o tym staruszku w porówaniu do pewnej sytuacji z parą homo... nie ważne czy on ma dzieci czy nie.

 

Ale obawiam się sytuacji takiej jaka miała miejsce w connecticut gdzie para geji zaadaptowała przypadkiem 9 akurat chłopców i dwóch z nich zgłosiło molestowanie,

Mam rozumieć, że wśród gejów jest więcej pedofili niż wśród hetro? A może u tych ostatnich nie zdarzają się takie rzeczy??

 

Napisz też czy lepiej jest gdy dziecko jest do 18 roku w polskim bidulu(byłeś w takim przybytku?) czy jednak lepiej byłoby mu u zamożnych gejów/lesbijek(w większości na adopcje decydują się pewnie ludzie dobrze sytuowani...). Ciekawi mnie Twoje zdanie na ten temat...

 

ps

natury nie oszukasz jak to mówił Jerzy Stuhr.

Też tak uważam, dlatego wątpię, żeby adoptowane dziecko zostało homo, bo jego przybrani rodzice są homo.... jak będzie chciał obciągać to będzie to robił, ale jak to go będzie brzydziło to nie zostanie homo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiej qrwa biedy dawno nie czytalem , napewno bogaci geje beda brac jakies bachory nieznanego pochodzenia genetycznego czesto z patologicznych domow LOL , wiec przestan za przeproszeniem pierdolic o tym bidulu w co drugim poscie ,bogaci geje to wykorzystuja surogatki

 

 

jak można w 21 wieku wierzyć że ktoś zmieni orientację seksualną ze względu na środowisko w którym przebywa

LOL , fajnie ze ty majac x lat bys nie zmienil , ale moze wytlumaczysz to 5,6,7,8 latkom ktorzy cale dziecinstwo widza dwoch tatusiow przytulajacych sie , dla wiekszosci dzieci - nie mowie o patologii- wzorem sa rodzice , to rodzice ksztaltuja seksualnosc dziecka m.in po to ci mamusia dawala pistolet i samochodziki a nie lalki i sukienki LOL, jak moga ksztaltowac wspomniana seksualnosc geje/lesbijki skoro sami/e ja maja kompletnie wypaczona???

w normalnej rodzinie przekaz jest taki - aby podtrzymywac wartosc jaka jest "rodzina" czyli usamodzielniac sie i szczesliwie plodzic dalej. a co daja geje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiej qrwa biedy dawno nie czytalem , napewno bogaci geje beda brac jakies bachory nieznanego pochodzenia genetycznego czesto z patologicznych domow LOL , wiec przestan za przeproszeniem pierdolic o tym bidulu w co drugim poscie ,bogaci geje to wykorzystuja surogatki

To w takim razie po co im zabraniać... usankcjonować prawnie adopcję dla homo skoro i tak nie będą korzystać... a co do bidula to radzę zobaczyć to kiedyś... może wtedy zrozumiesz, że nie ważne czy muzułmanin, gej, lesba ważne żeby był rodzicem, a od odsiewania dewiantów, psycholi i ludzi nie godnych adopcji są urzędnicy...

 

a co daja geje ???

O wiele więcej mogą dać niż bidul(powtórzę a jakże)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beatka & House: co ja paczam to niedowierzam.

 

@Kelner: a mógłbyś mi naświetlić szerzej dlaczego prawa do związku partnerskiego miałyby być fundamentalne dla rozbicia społeczeństwa, bo to że zastąpią instytucję małżeństwa, w jakimś stopniu oczywiście i doprowadzą do zmiany definicji (finalnie) to wiadomo i nie to mnie zastanawia ale dlaczego ma to się objawić w postępującej polaryzacji ? Ja tego nie widzę.

 

@Barsa: Argument z domem dziecka jest piękny ale idealistyczny i w konfrontacji z rzeczywistością nie sądzę aby przetrwał. To fajnie brzmi w teorii ale po pierwsze homoseksualizm dotyczy mniejszości społeczeństwa, po drugie danie przywilejów parom homoseksualnym nie spowoduje, że zaczną oni chętniej adoptować dzieci bo to utopia. Pewnie jakieś procenty w granicach błędu statystycznego patrząc z perspektywy całego narodu. Tutaj nie potrzeba pozwalać gejom na to ale należy edukować ludzi, szerzyć propagandę odpowiedzialności i to wymaga głębokich systemowych zmian a nie gównianych rozwiązań w stylu : dajmy gejom prawa do adopcji to pare dzieciaków trafi dobrze, pare gorzej. Ja powtórzę to co kilka stron wcześniej pisał Chytruz- dlaczego geje mają dostać przywileje a nie poligamiści? Bądźmy konsekwentni bo wszystkie twoje argumenty można przekuć na korzyść poligamistów, więc czemu geje? A o obniżeniu wieku inicjacji seksualnej co jest wbrew pozorem bardzo potrzebne się nie mówi bo to propagowanie pedofilii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można w 21 wieku wierzyć że ktoś zmieni orientację seksualną ze względu na środowisko w którym przebywa

Jak można wierzyć, że dewiacje są tylko i wyłącznie wrodzone i nie mogą zostać nabyte. Podejrzewam, że trzebaby byc idiotą nie wiedzącym czym jest gen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam działaczy z Ruchu Palikota i oni w taki sposób także widzą cel swojego działania. nie podają jeszcze tego do ogólnej wiadomości ponieważ społeczeństwu nie można mówić tak wprost o rewolucji kulturalnej.

Taaaa, a ja znam takich w dresach co to twierdzą, że krytykując związki partnerskie wcale nie chodzi im o żadną "ochronę instytucji małżeństwa i wartości konserwatywnych", tylko o zagazowanie gejów, bo nie mogą na nich patrzeć.

 

Ty tak serio każdego, kto popiera (w mniejszym czy większym stopniu) związki partnerskie utożsamiasz z jakimiś radykałami, którzy chcą całkowitej likwidacji małżeństw?

 

Jeżeli tak, to równie dobrze można ciebie utożsamiać z tymi radykałami w dresach. Mogę więc sobie napisać, że ty pisząc o tej "ochronie tradycyjnego modelu rodziny" tak naprawdę masz na myśli "mam w d*pie rodzinę, instytucję małżeństwa i konserwatyzm, tak naprawdę to nie mogą patrzeć na homo i chcę ich zagazować, jednak nie podaję jeszcze tego do ogólnej wiadomości ponieważ społeczeństwu nie można mówić tak wprost o rewolucji kulturalnej". :]

 

 

gdzie? jak ? kiedy?

Poczytaj sobie o biskupie Aloisie Hudalu i jego kolegach z Watykanu, którzy pomogli uciec wielu nazistom do Ameryki Południowej.

 

Do tego większość Niemców była katolikami, Hitlera wspierały też organizacje katolickie (np. Ustasze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a nie poparłem? Móże nie na samą orientacje ,ale gosciu ma spierdolone życie więc czego więcej oczekiwac? Nie no lepiej powiedzieć ciemnogród.

 

Najpierw piszesz, że logiczne jest , że jak kogoś wychowują geje to będzie gejem. Potem żebym wykazał przykład że wychowywanie przez gejów nie przyczynia się do homoseksualizmu dziecka. A na końcu dajesz przykład kolesia, który był wyxchowywany przez lesbijki ale nie jest gejem.

 

Większość dzieciaków z domu dziecka ma spaczoną psychikę, przynajmniej tych które znam

 

- - - Updated - - -

 

Ale dlaczego pary homoseksualne mają mieć przywileje? Małżeństwo ma przywileje ponieważ jest w stanie dać potomstwo. A tak to dochodzimy do absurdalnych sytuacji gdzie dwóch studentów siedząc przy xboxie wpadną na pomysł aby zawrzeć związek z nudów. Zresztą za głęboko wchodzimy w marginalną sferę która tyczy 1-3 procent społeczeństwa. Nie chce mi się więcej powtarzać ale cele socjalistów są po to aby z takich para związków korzystały pry heteroseksualne gdzie statystyki pokazują że właśnie te pary z tego korzystają, geje są idealną grupą społeczną do wykorzystania. Dlaczego? Ano dlatego ponieważ już jesteśmy przesiąknięci propagandą że gej jest ok, w każdym serialu, filmie, programie gej hest ok, albo jest biedny bo go nikt nie akceptuje albo jest bogaty i inteligentny , zna się na sztuce, a nie jest pokazane zjawisko pedofili,zaburzeń, zmieniania wiele razy partnera, chorób itp itd. Więc odsyłam do tego co wyżej w postach napisałem. Poczytaj oryginały prekursorów bo tak to możemy biadolić w koło.

To zabierzmy przywileje parom bezpłodnym idąc tym tokiem.

 

Nie wiem co ma wspólnego pedofilia z homoseksualizmem, rozumiem że jak faceta podniecają małe dziewczynki to i tak jest gejem?

 

Jak heteroseksualni zmieniają partnerów wiele razy to nie problem? Choroby weneryczne też tylko gejów dotyczą?

 

- - - Updated - - -

 

Tutaj jest konflikt na linii dzieci i młoda wdowa i tak naprawdę zależy od tego staruszka. Oczywiście także argumentem po stronie homo są pary bezpłodne. Ale tutaj jest opcja adopcji więc kolejny krok, który chcą mieć geje. Ale obawiam się sytuacji takiej jaka miała miejsce w connecticut gdzie para geji zaadaptowała przypadkiem 9 akurat chłopców i dwóch z nich zgłosiło molestowanie, oczywiście w tvn tego nie zobaczysz, najwyżej jakiegoś księdza. Więc można wymieniać srajne, pojedyncze wypadki ale natury nie oszukasz jak to mówił Jerzy Stuhr.

Czyli przy adopcjach heteroseksualnych nie ma molestowań? Albo w normalnych rodzinach one nie występują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiej qrwa biedy dawno nie czytalem , napewno bogaci geje beda brac jakies bachory nieznanego pochodzenia genetycznego czesto z patologicznych domow LOL , wiec przestan za przeproszeniem pierdolic o tym bidulu w co drugim poscie ,bogaci geje to wykorzystuja surogatki

 

 

 

 

LOL , fajnie ze ty majac x lat bys nie zmienil , ale moze wytlumaczysz to 5,6,7,8 latkom ktorzy cale dziecinstwo widza dwoch tatusiow przytulajacych sie , dla wiekszosci dzieci - nie mowie o patologii- wzorem sa rodzice , to rodzice ksztaltuja seksualnosc dziecka m.in po to ci mamusia dawala pistolet i samochodziki a nie lalki i sukienki LOL, jak moga ksztaltowac wspomniana seksualnosc geje/lesbijki skoro sami/e ja maja kompletnie wypaczona???

w normalnej rodzinie przekaz jest taki - aby podtrzymywac wartosc jaka jest "rodzina" czyli usamodzielniac sie i szczesliwie plodzic dalej. a co daja geje ???

LOL. Ja myslałem, że to państwo jest dla ludzi, a nie ludzie dla państwa. Nie wiedziałem, że wiążę się z kimś po to, żeby komuś innemu robić dobrze. To zrób w ogóle spartę i zlikwidujmy renty, zasiłki i zapomogi. Bo przecież ci ludzi nic nie dają.

 

Smutne jest, że młodzi ludzie nie rozumieją pojęcia wolności. Skoro ktoś oddaje swoje dziecko tzn. że mu ono wisi i zbywa się praw do niego. Nie ważne czy to surogatki, czy wpadka czy niechęć do dzieciaka. Geje są tylko bogaci jak mniemasz, a więc przeciętny gej daje społeczeństwu więcej niż przeciętny hetero.

 

- - - Updated - - -

 

Jak można wierzyć, że dewiacje są tylko i wyłącznie wrodzone i nie mogą zostać nabyte. Podejrzewam, że trzebaby byc idiotą nie wiedzącym czym jest gen.

Z chęcią poczytam o tym czym twoim zdaniem jest gen. może dowiem się czego czego na medycynie nie uczą. Z przyjemnością poznam tajniki zmiany dna przez wychowanie. Noblista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś wychowywany przez 18 lat przez 2 męszczyzn to logiczne jest że dzieciak bedzie myslal "wychowuje mnie dwóch facetów czyli to jest ok, wiec poszukam sobie faceta z którym spędze reszte życia"

No tak ,ale załóżmy że to 3 pokolenia. 3 pokolenia ,które nie mają dzieci i 3 pokolenia ,które teoretycznie wychowuja następmych homosiów czyli jednak po 30 latach troche już ich przybedzie.

 

 

Widze że ma problem nie tylko z myśleniem ,ale i czytaniem tekstu ze zrozumieniem. To pozwólmy adoptować dzieci z domu dziecka małpą wkońcu też mają instynkt macierzyński ,a bedzie lepiej niż w bidulu.

 

Czy powiedziałem gdzieś że napewno bedzie gejem?

Poza tym to wszystko przypuszczenia. Jeden gościu nie jest żadnym statystycznym wyznacznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że porównujesz geja do małpy.

 

Fajnie, że jeśli myślisz że dodasz teoretycznie to zdanie możesz odwracać dowolnie.

 

To odpowiedz mi proszę. Nie jak będzie teoretycznie tylko jak będzie. Ktoś kogo wychowują homoseksualni rodzice będzie gejem czy nie? Oczywiście zakładamy, że genetycznie jest hetero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że porównujesz geja do małpy.

 

Nie rozumiem twojego oburzenia. Przecież wszyscy (wg Darwina) pochodzimy od małpy wiec to prawie to samo tylko tysiace lat wczesniej.

 

50/50 albo dzieciak wychowywany przez homo bedzie gejem albo nie. Napewno beda róznice w wychowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wowo

 

@Barsa: Argument z domem dziecka jest piękny ale idealistyczny i w konfrontacji z rzeczywistością nie sądzę aby przetrwał. To fajnie brzmi w teorii ale po pierwsze homoseksualizm dotyczy mniejszości społeczeństwa, po drugie danie przywilejów parom homoseksualnym nie spowoduje, że zaczną oni chętniej adoptować dzieci bo to utopia.

Przecież mi nie chodzi o to, że danie możliwości adopcji gejom spowoduję jakiś "bum adopcyjny" przez homo... po prostu nie widzę powodu żeby im tego zakazywać, bo wydaję mi się, że adoptowane dziecko może na tym zyskać... społeczeństwo też. Oczywiście, że to będzie nikły odsetek, ale to lepiej niż wcale... i homo zadowoleni, i ten "nikły odsetek" dzieci zyskuję.

 

Pewnie jakieś procenty w granicach błędu statystycznego patrząc z perspektywy całego narodu. Tutaj nie potrzeba pozwalać gejom na to ale należy edukować ludzi, szerzyć propagandę odpowiedzialności i to wymaga głębokich systemowych zmian a nie gównianych rozwiązań w stylu : dajmy gejom prawa do adopcji to pare dzieciaków trafi dobrze, pare gorzej.

Co do ostatniej myśli, to nie uważam żeby u hetero było inaczej, parę dzieciaków trafi lepiej, parę gorzej.

 

Pewnie, że temat pseudo małżeństw homo to temat zastępczy, są o wiele ważniejsze sprawy... właśnie dlatego uważam, że uregulować to w holere, niech homosie dadzą sobie siana, bo wiele złego tym się nie zrobi. Chociaż potem wyjdzie jakiś następny temat zastępczy i tak w kółko.... cóż mamy taką a nie inną klasę rządzącą.

 

Ja powtórzę to co kilka stron wcześniej pisał Chytruz- dlaczego geje mają dostać przywileje a nie poligamiści? Bądźmy konsekwentni bo wszystkie twoje argumenty można przekuć na korzyść poligamistów, więc czemu geje? A o obniżeniu wieku inicjacji seksualnej co jest wbrew pozorem bardzo potrzebne się nie mówi bo to propagowanie pedofilii...

Dla mnie i poligamiści mogą dostać to samo co chcą geje... granicą tego wszystkiego jest dla mnie to, żeby drugiemu człowiekowi nie działo się nic złego... geje godzą się być ze sobą, żony poligamisty(albo mężowie poligamistki a co :P) też się na to godzą, więc dla mnie sprawa otwarta.

 

Na koniec, jestem praktykującym katolikiem, co niedziela mykam do kościoła etc., popełniam grzech pisząc takie rzeczy... ale cóż uważam, że nic mi do tego co robią inni i nie mogę im niczego zabraniać, bo ja jako katolik uważam inaczej.... jedna tylko zasada musi być dotrzymana: "twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja".. czyli zawsze nie dla pedofili i innych dewiacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelner: a mógłbyś mi naświetlić szerzej dlaczego prawa do związku partnerskiego miałyby być fundamentalne dla rozbicia społeczeństwa, bo to że zastąpią instytucję małżeństwa, w jakimś stopniu oczywiście i doprowadzą do zmiany definicji (finalnie) to wiadomo i nie to mnie zastanawia ale dlaczego ma to się objawić w postępującej polaryzacji ? Ja tego nie widzę.

 

wrócimy do rozmowy za 30 lat jak Twój wnuk będzie uważał małżenstwo za starodawny zabobon. :)

 

Poczytaj sobie o biskupie Aloisie Hudalu i jego kolegach z Watykanu, którzy pomogli uciec wielu nazistom do Ameryki Południowej.

 

Do tego większość Niemców była katolikami, Hitlera wspierały też organizacje katolickie (np. Ustasze).

Pozdrów katolików z III Rzeszy.Niemcy za czasów Hitlera to 2/3 protestanci a 1/3 katolicy (chyba że doliczysz Austrię). Na 29 protestanckich kościołów tylko jeden nie poparł Hitlera, poczytaj sobie o Kościele Rzeszy. Tylko 40 pastorów protestanckich trafiło do obozów (na 400 katolickich księży katolickich) a reszta musiała odrzucić Stary Testament oraz Ewangelię św. Pawła. Księża Katoliccy nie udzielali Sakramentów członkom NSDAP.

Nie będę wchodził w jakieś pojedyncze wypadki ponieważ sam nie lubię ale nieraz ktoś mnie zmusza.

Więc napiszę Ci tak samo. "Poczytaj sobie"

 

Nie wiem co ma wspólnego pedofilia z homoseksualizmem, rozumiem że jak faceta podniecają małe dziewczynki to i tak jest gejem?

 

80% pedofili to geje. jaki jest problem? w tych 20% procentach hetereseksualnych pedofili wielu jest naiwnych mężczyzn. ponieważ pedofilia naukowo to jest seks z osobą z okresu przedprzekwitaniowym więc u dziewcząt jest to łatwo określić. więc jeśli uda Ci się zaliczyć 14 latkę wyglądającą na 18 latkę to jesteś pedofilem zgodnie nie z nauką ale prawem.

 

Taaaa, a ja znam takich w dresach co to twierdzą, że krytykując związki partnerskie wcale nie chodzi im o żadną "ochronę instytucji małżeństwa i wartości konserwatywnych", tylko o zagazowanie gejów, bo nie mogą na nich patrzeć.

 

Ty tak serio każdego, kto popiera (w mniejszym czy większym stopniu) związki partnerskie utożsamiasz z jakimiś radykałami, którzy chcą całkowitej likwidacji małżeństw?

 

Jeżeli tak, to równie dobrze można ciebie utożsamiać z tymi radykałami w dresach. Mogę więc sobie napisać, że ty pisząc o tej "ochronie tradycyjnego modelu rodziny" tak naprawdę masz na myśli "mam w d*pie rodzinę, instytucję małżeństwa i konserwatyzm, tak naprawdę to nie mogą patrzeć na homo i chcę ich zagazować, jednak nie podaję jeszcze tego do ogólnej wiadomości ponieważ społeczeństwu nie można mówić tak wprost o rewolucji kulturalnej". :]

 

porównujesz bezmózgich skinheadów do doktórów ? eeeeeeeeeee pochlebiasz im.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.