Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem, że niektórzy są tak inteligentni, ze wstydzą się do tego przyznać :nevreness:  Zresztą mam wrażenie, że w towarzystwie niektórych filmów, nie wypada nie lubić (z książkami jest w sumie tak samo). Są filmy i książki z czołówek rankingów, których nie lubię, a są nawet takie, których nie tylko nie lubię, ale nawet nie rozumiem, jak je lubić można. W moim przypadku są to firmy Tarantino. Mimo, że wiem iż ludzie kochają je za dialogi, to do mnie kompletnie to nie przemawia. Albo książki Cortazara. Dla jednych to arcydzieło erudyty, dla mnie to popieprzone grafomaństwo.

 

Jako, ze od filmów, czy książek oczekuję głównie rozrywki, to moje top 20 byłoby pewnie najbardziej żenującą listą, jaką można ułożyć :nevreness:

 

Ja sie nie pi****le i mowie jak jest i co mi sie podoba i niepodoba i argumentuje to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie pi****le i mowie jak jest i co mi sie podoba i niepodoba i argumentuje to. 

Prawdopodobnie jeżeli oceniasz film z punktu widzenia krytyka filmowego, to tak. Ja nie skupiam się w ogóle na tym, jak gra dany aktor, jakie są zdjęcia, jakie kostiumy, jakie dialogi. Po obejrzeniu filmu oceniam, jak dobrze spędziłem czas seansu, czy było warto, czy nie, bez analizowania części składowych. Kevin Spacey jest świetnym aktorem, ale America Beauty to dla mnie drugi najgorszy film, jaki widziałem w życiu. Mimo, że wiele jego części składowych prawdopodobnie oceniłbyś wysoko.

 

Wiem, że ten sposób oceny jest prymitywny, ale, jak już wspominałem, film to rozrywka, sposób na spędzenie wolnego czasu i chyba najuczciwiej oceniać je właśnie na tej podstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jeżeli oceniasz film z punktu widzenia krytyka filmowego, to tak. Ja nie skupiam się w ogóle na tym, jak gra dany aktor, jakie są zdjęcia, jakie kostiumy, jakie dialogi. Po obejrzeniu filmu oceniam, jak dobrze spędziłem czas seansu, czy było warto, czy nie, bez analizowania części składowych. Kevin Spacey jest świetnym aktorem, ale America Beauty to dla mnie drugi najgorszy film, jaki widziałem w życiu. Mimo, że wiele jego części składowych prawdopodobnie oceniłbyś wysoko.

 

Wiem, że ten sposób oceny jest prymitywny, ale, jak już wspominałem, film to rozrywka, sposób na spędzenie wolnego czasu i chyba najuczciwiej oceniać je właśnie na tej podstawie.

 

To są Twoje kryteria i Ty tak chcesz odbierac filmy. 

Ja mam zupelnie inne, a rozrywka jest tylko jedna ze skladowych dla mnie lub osobnym gatunkiem filmu. 

Np. ide na film 'rozrywkowy' dla mnie. /co tez dla kazdego co innego znaczy/

 

 

Wiec ogolnie nie ma sie co wstydzic- walic innych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są Twoje kryteria i Ty tak chcesz odbierac filmy. 

Ja mam zupelnie inne, a rozrywka jest tylko jedna ze skladowych dla mnie lub osobnym gatunkiem filmu. 

Np. ide na film 'rozrywkowy' dla mnie. /co tez dla kazdego co innego znaczy/

 

 

Wiec ogolnie nie ma sie co wstydzic- walic innych !

Niestety są filmy, co do których powszechnie uważa się, że wstyd je lubić. Ja np. bardzo lubię Listy do M, ale koledzy jakoś nie rozumieją mojej fascynacji tym filmem :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety są filmy, co do których powszechnie uważa się, że wstyd je lubić. Ja np. bardzo lubię Listy do M, ale koledzy jakoś nie rozumieją mojej fascynacji tym filmem :nevreness:

 

I już cale internety o tym wiedzą !

 

 

A ja nie wiem np czy mam sie wstydzic ze lubie commando?  Czy inne tego typu proste historie.

 

 

Spoko- ja ogolnie jestem sporo emocjonaly jesli chodzi o filmy i biore je na powaznie. Kino + dobry film = wyjscie poza real.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety są filmy, co do których powszechnie uważa się, że wstyd je lubić. Ja np. bardzo lubię Listy do M, ale koledzy jakoś nie rozumieją mojej fascynacji tym filmem :nevreness:

nie ma takich filmów, bo przecież wszelka ocena sztuki polega na subiektywizmie. (jeśli nie, to jak mierzyć poziom filmu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja także rozumiem myśl autora o filmach które można lubić ale trzeba to robić cicho...

 

Mnie rozwala Joe Black ale w męskim gronie nie pogadasz za głośno o tym.

 

A to i tak nie jest siara.

Gorzej się ma z filmami np Reese Witherspoon o tej lekarze w spiaczce...

Głośno się nie wypowiem.

Albo zaręczyny po irlandzku.

Kino kobiece do wina a mi czasem wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. jak to działa? możesz porównać w ten sposób dwa filmy, aby pokazać, że jeden z nich jest obiektywnie lepszy?

 

http://www.filmweb.pl/film/Yyyreek+Kosmiczna+nominacja-2002-33245#

 

http://www.filmweb.pl/Milczenie.Owiec

 

dobierz sobie takie kryteria jakie chcesz, a i tak wyjdzie który jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. jak to działa? możesz porównać w ten sposób dwa filmy, aby pokazać, że jeden z nich jest obiektywnie lepszy?

 

Np. montaż dźwięku jak już ostatnio mówiliśmy na temat Mad Maxa i praca przy udźwiękowieniu filmu. Precyzjai uwaga na detale plus wrażenia jakie to powoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy mają też swoją składową która jest oceniana. Dlatego na Oscarach jest przyznawanych pare statuetek a nie jedna.

 

Tak jak np. silniki też mają swoje składowe, ale żeby wiedzieć który 'lepszy' to należy zgłosić się do fachowca od silników który będzie argumentował, że ten jest lepszy bo ma więcej mocy czy lepszy że jest wytrzymalszy i z jakich materiałów się składa. Albo, że musi być większy bo będzie większą maszynę obsługiwał itd itp.

 

Np. moja mama rozróżnia samochody po kolorze i w zasadzie to tyle :)

 

 

Albo masz do wyboru dwa buraki i możesz stwierdzić który lepszy. Oceniasz wygląd wielkość kolor czy też skłąd chemiczny czy też zawartość własnie witamin czy minerałów. To i to burak, a różnicsie mogą jakościowo.

Tak jak każde danie na świecie. Powiedzmy spaghetti - nie jedałem lepszego nigdzie indziej tylko jak sam zrobię, ale niektórzy żreją z biedry i jest super :) . Ale to jest anomalia która z jaoscią nie ma nic wspolnego. 

 

 

Dziewczyna s którą oglądasz NBA też może być na tyle zorientowana na koszu, że może stwierdzić , iż Gortat jest lepszy od Kury bo jest wyższy i więcej punktów nazbiera. Łatwo możesz uargumentować dziewczynie, że się myli?

 

Definitywne stwierdzenie przy zblizonych poziomach jest wręcz niemozliwe i np. jak się wymyśla co chwila nowe statsy zaawansowane to i tak nie ma odpowiedzi. Sam loraku miałeś LeBrona GOATem do czasu jak zaczął Kura szaleć - wtedy siedziałeś na Kurze, ale do czasu jak LeBron Kurze psztyczka w nos sprzedał.... Nie muszę mówić jak emocjonalne jest tworzenie list all time.

 

 

A jeśli film ma swoje skłądowe to można jednak zauwazyć czy jest lepszy technicznie kostiumowo czy aktorsko. Ocena ludzi jako ogołu z którą jednak trzeba się zgodzić lub samemu coś innego wyznaczyć.

 

Wg mnie np. Ida powinna wygrać z Birdmanem jesli chodzi o zdjęcia. Ale wiele polemizować nie mogę bo oba obrazy były dobrze zrobione i praca w nie również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.