Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o przykład, w którym wymieniasz dane kryteria i pokazujesz, jak są one mierzone.

 

Miarą krawiecką

 

 

Kryteria Ci podałem. 

Powiedzmy że drwal który zetnie dwa drzewa w tym samym czasie co drugi zetnie jedno jest bardziej wartościowy. /podobne drzewa/

 

Wolisz sztabkę złota czy dwa duże kamienie?

 

 

Skoro po tym wszytskim nie jestes w stanie zindentyfikować jakości jakie są w filmach no to sory lorak. Tracisz mój czas i się doedukuj w tej materii jesli to co przekazałem to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas unikasz konkretnej odpowiedzi. mówisz np. o dograniu elementów dźwiękowych, ale już nie pokazujesz w jaki sposób jest to sprawdzane.

 

A kiedy Ty odpowiedziałeś na moje pytanie? W sensie konkretnym np.?

 

 

 

 

 

Praca, ilość, detal, okolicznosci.

 

 

A jesli nie potrafisz rozróżnic kamienia od złota to chyba nie moja wina :)

 

 

Skoro widzę obrazy które szybko się zmieniają i klatki filmowe są szybko cięte i w tym jest umiejscowiony dźwięk który sam też był czasochłonnie robiony. Wszytsko razem zgrane w czasie dźwięk plus obraz, czy przestrzennoś cdźwięku i dodatkowo łączy się to w akcji filmu tworząc jego tempo potrzebne do realizacji scenariusza. To chyba jest jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które pytanie Przem?

 

i niezależnie od tego ty cały czas lawirujesz unikając odpowiedzi!

 

Nie pytanie, a pytania. Sporo ich było. Ale mam to gdzieś :)

 

Zadaj sobie chociaż trud aby przynajmniej obejrzec yt ktore podalem. Moze w koncu skumacz o co chodzi, a nie glupio sie wypytujesz jak ograniczony umysłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro widzę obrazy które szybko się zmieniają i klatki filmowe są szybko cięte i w tym jest umiejscowiony dźwięk który sam też był czasochłonnie robiony. Wszytsko razem zgrane w czasie dźwięk plus obraz, czy przestrzennoś cdźwięku i dodatkowo łączy się to w akcji filmu tworząc jego tempo potrzebne do realizacji scenariusza. To chyba jest jakość.

Tylko, że 99,9% widzów się zupełnie na tym nie skupia, a ocenia tego typu rzeczy tylko wtedy, kiedy im przeszkadzają. Ja nie jestem w stanie ocenić, który z obejrzanych przeze mnie filmów miał najlepszy dźwięk. Być może jego jakość miała wpływ na moją ocenę filmu, ale nawet nie jestem tego świadomy. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że 99,9% widzów się zupełnie na tym nie skupia, a ocenia tego typu rzeczy tylko wtedy, kiedy im przeszkadzają. Ja nie jestem w stanie ocenić, który z obejrzanych przeze mnie filmów miał najlepszy dźwięk. Być może jego jakość miała wpływ na moją ocenę filmu, ale nawet nie jestem tego świadomy. 

 

Że jak? I skąd te dane?

Na grze aktorskiej pewnie tez nikt sie nie skupia tak jak idzie na jakies mega efekty specjalne do kina i tez nie zwraca na nie uwagi.

 

Film Matrix byl zajebisty bo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jak? I skąd te dane?

 

Przyznaję, że opinia iż 1 na 1000 osób skupia się podczas oglądania filmu na montażu dźwięku jest moją prywatną niepopartą żadnymi badaniami :nevreness:

 

 

 

Na grze aktorskiej pewnie tez nikt sie nie skupia tak jak idzie na jakies mega efekty specjalne do kina i tez nie zwraca na nie uwagi.

 

 

Myślę, że jak idzie na jakiś dramat to nie skupia się na efektach specjalnych, a jak idzie na film z mnóstwem efektów specjalnych to mniej zwraca uwagę na grę aktorską. Rozmawiamy o top filmów i wydaje mi się, że (znowu moje prywatne zdanie) stosowanie takich kryteriów w określeniu, który film się najbardziej podoba jest błędne. To może być używane przy tworzeniu jakiegoś "obiektywnego" top filmów, ale jeżeli określam, co mi się podoba, to nie pytam dlaczego.

 

 

 

Film Matrix byl zajebisty bo ?

No właśnie ciężko określić, dlaczego Matrix się komuś podobał. Obiektywnie można ocenić, jakie elementy tego filmu stały na wysokim poziomie, ale jako całość każdy odbiera to inaczej.

 

Jeżeli wrzucisz zdjęcie 3 kobiet, to każdy facet bez większych trudności stwierdzi, która podoba mu się najbardziej, ale rzadko który będzie w stanie to uzasadnić jakimiś kryteriami np. wybieram trzecią, bo ma najsilniej zarysowaną linię szczęk, albo bo ma najlepszy stosunek obwodu biustu do talii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie rozmawiac z osoba ktora sama sobie odpowiada przy pomocy mojego pytania :smile:
 

Myślę, że jak idzie na jakiś dramat to nie skupia się na efektach specjalnych, a jak idzie na film z mnóstwem efektów specjalnych to mniej zwraca uwagę na grę aktorską. Rozmawiamy o top filmów i wydaje mi się, że (znowu moje prywatne zdanie) stosowanie takich kryteriów w określeniu, który film się najbardziej podoba jest błędne. To może być używane przy tworzeniu jakiegoś "obiektywnego" top filmów, ale jeżeli określam, co mi się podoba, to nie pytam dlaczego.


mowisz o podobaniu
 
 

No właśnie ciężko określić, dlaczego Matrix się komuś podobał. Obiektywnie można ocenić, jakie elementy tego filmu stały na wysokim poziomie, ale jako całość każdy odbiera to inaczej.
 
Jeżeli wrzucisz zdjęcie 3 kobiet, to każdy facet bez większych trudności stwierdzi, która podoba mu się najbardziej, ale rzadko który będzie w stanie to uzasadnić jakimiś kryteriami np. wybieram trzecią, bo ma najsilniej zarysowaną linię szczęk, albo bo ma najlepszy stosunek obwodu biustu do talii.


Przypomnę ze mowa byla o jakosci filmów

 

 

Ukłon oklaski kurtyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mowisz o podobaniu

 

Uważam, że ułożenie przez kogokolwiek z nas jakiegokolwiek top filmów opierać się będzie właśnie na tym, który film nam się najbardziej podoba, bo...

 

 

 

Przypomnę ze mowa byla o jakosci filmów

 

 

Ukłon oklaski kurtyna :smile:

Twoje wypowiedzi nie odpowiadają na pytanie, czy lepsze jest Requiem dla snu, czy Avatar. Szeregowiec Ryan, czy Król Lew :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ułożenie przez kogokolwiek z nas jakiegokolwiek top filmów opierać się będzie właśnie na tym, który film nam się najbardziej podoba, bo...

 

Twoje wypowiedzi nie odpowiadają na pytanie, czy lepsze jest Requiem dla snu, czy Avatar. Szeregowiec Ryan, czy Król Lew :nevreness:

 

Dlatego są specjalisci ktorzy wiedza wiecej na temat jakosci filmow. 

 

Ale koneser moze rowniez ulozyc top i go argumentowac. A koneserowskie podobanie sporo sie pokrywa z jakoscia. Polaczenie muzyki, dzwieku, gry aktorskiej, scenariusza, fabuly, pracy kamery czy nawet koloru filmu. 

 

Niby dlaczego tu rozmawiamy o filmach?

 

I myslisz ze rzeczywiscie muzyka rowniez nie ma znaczenia w filmach?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego są specjalisci ktorzy wiedza wiecej na temat jakosci filmow. 

 

Ale koneser moze rowniez ulozyc top i go argumentowac. A koneserowskie podobanie sporo sie pokrywa z jakoscia. Polaczenie muzyki, dzwieku, gry aktorskiej, scenariusza, fabuly, pracy kamery czy nawet koloru filmu. 

 

Niby dlaczego tu rozmawiamy o filmach?

 

I myslisz ze rzeczywiscie muzyka równiez nie ma znaczenia w filmach? 

 

Myślę, że specjaliści są w stanie obiektywnie porównywać filmy z tego samego gatunku (maksymalnie), ale nie mają żadnych obiektywnych kryteriów do porównania horroru, komedii, dramatu, filmu wojennego, musicalu, czy filmu animowanego. 

 

Czy ja pisałem, że muzyka nie ma znaczenia w filmach? Pisaliśmy o montażu dźwięku przecież wcześniej, a nie o muzyce. 

 

W ocenia filmów wszystko sprowadza się do odpowiedzi na pytanie, który film mi się bardziej podobał i jest to subiektywne odczucie, którego nie da się zmierzyć ilościowo poprzez sumę wartości poszczególnych kryteriów oceny filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.