Skocz do zawartości

Miami Heat Sezon 2005 / 2006


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsza 5 powinna być budowana defensywnie i z tego względu:

Zo

Haslem

Posey

Wade

Payton

wg mnie tylko takie ustawienie jest w stanie wykorzystać cały potencjał jaki ma obecnie Miami Heat

Moze by w takim skladzie zatrzymywali przeciwnikow na poziomie 80-85, ale sami zdobywaliby z 70. Moze bylby to sklad lepszy defensywnie, ale zbyt denny ofensywnie, by moc cos zdzialac. Wade by sie tylko zajechal nie mogac wesprzec sie na jakiejs innej opcji ofensywnej. Shaq na lawce? 20 milionow by sie marnowalo, a w piatce tyralby gosc po przeszczepie nerki, na ktorego trzeba uwazac.

 

Ta druzyna potrzebuje prawdziwego zgrania i zrozumienia, to wtedy powinno to miec przelozenie zarowno na atak, jak i na obrone. Musi sie zrodzic porzadek, zeby nie mysleli jak cos zrobic, tylko od razu wykonywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza 5 powinna być budowana defensywnie i z tego względu:

Zo

Haslem

Posey

Wade

Payton

wg mnie tylko takie ustawienie jest w stanie wykorzystać cały potencjał jaki ma obecnie Miami Heat

Wyszłoby to Wam jeszcze na gorsze niz i tak jest. Moze i jest wielu graczy defensywnych ale kazdy z nich teraz daje ciala offensywnie,a pamietajmy ze sam kozłujacy piłka Wade meczu sam nie wygra i długo tak naprawde nie pociagnie. Shaq na ławce to tez raczej bajka nie z tej ziemi. Raz ze on do tego nie dopusci,a dwa jest zdecydowanie bardizej stabiliejszy i jezeli w obronie troche Zo ustepuje to juz w ataku nie ma o czym gadac. Poza tym ławka Williams i Walker i tak zrobiła by wam zamieszanie gdy tylko weszła. ja sie po nich obrony wielkiej nie spodziewałem, postawy podobnie i sie na nich jak narazie nie zawodze 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze dwie konieczne zmiany J-Will i Walker OUT. Już nie mogę patrzeć na te nie efetywne wbijania sie pod kosz J-Willa i 15 rzutów z 20% skutecznością Walkera!!!! Payton jest lepszym graczem defensywnym i zdecydowanie lepiej kreuje grę Heat - lata w lidze robią swoje, a J-Will eh i fatalnie rozgrywa piłkę i zapomina że od wbijania sie w trumne jest Wade, któremu lepiej to wychodzi. A z tym Zo w pierwszej 5 rzeczywiście przesadziłem :], ale Zo powinien mieć prawie tyle samo czasu na boisku co Shaq. Riley - jak trenerem był SVG chciałem powrotu Rileya, a teraz chcę SVG spowrotem :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezcie sie odczepcie od tego J-Willa. Napatrzyliscie sie na okres, kiedy gral w Kings i od tego czasu klapki na oczach i non stop krytyka. W czasach gry w Memphis dorosl i byl bardzo pozytecznym elementem druzyny w rekach Hubie Browna. Teraz gra dobry sezon, a ty go szczepi chcesz wywalac. Widziales mecz, co mu nie wyszedl, a ignorujesz ogolne wrazenie z calego sezonu. Walker ssie (nie zawsze, ale troche za czesto, niz by mozna to akceptowac), to fakt, ale jakos nie sadze, by go wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepi Ty wogule oglądałeś dzisiejszy mecz??? Czepiasz się Williamsa jak to był jeden z nielicznych graczy, który robił jako tako pozytywne wrażenie. W obronie cudów się po nim nie spodziewaj jak cały zespół nie ma bladego pojęcia o grze po zasłonach. Kiedy wysoki gracz stawia twardą zasłonę to nikt absolutnie nikt (nawet Bowen) nie jest w stanie się odpowiednio szybko przecisnąć, pozatym przy takim graczu jak Parker do obrony powinna być angazowana cała piątka, a nie jak jednego Tony mija to reszta patrzy jak cielęta i odprowadza go wzrokiem. Chcesz się czegoś przyczepić w tym meczu to czepnij się Wade'a, który w końcówce zapomniał, że ma Shaqa pod koszem lub Walkera, po przejęciach którego Spurs rzucali jumperki aż miło było patrzeć.

 

Ostatnio czytałem gdzieś o Heat, że oni muszą się zgrywać i że na to potrzeba czasu. Mam pytanie- jest polowa sezonu za nami, a oni nadal w obronie mają pier***nik jak mało kto, a w ataku liczą jedynie na indywidualne rozaiązania jednostek. Kiedy oni się zgrają? Jak ostatni chwaliłem ich za grę z Pistons to teraz mogę się tylko śmiać z organizacjoi ataku i tym bardzoej defensywy. Nawet pomimo utraty Manu i słabego dnia Duncana zespół grający czesto głębokimi rezerwami w strefie podkoszowej potrafił wygrać na wyjeździe :roll:

I wy ich widzicie w pojedynkach z Pistons czy Spurs w PO? Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Williamsa to nie wiem co wy checie od niego? Dla mnie to jeden z jaśniejszych postaci w Heat.. Nie ma w jego grze już tej spontaniczności co kiedyś i wychodzi mu to na dobre.. Gra mądrze, wbija się pod kosz co najważniejsze próbuje coś robić.

 

Co do inych zawodników Heat nie jest już tak ładnie... Jak dla mnie oni nie zwojują w NBA niczego, a obietnica Shaq-a się nie spełni. Za dużo haosu w gre heat widze.. Rozciągnijmy temat.. Z pierwszej piątki najbardziej mi odpowiada gra własnie Williamsa..

 

Wade punktuje, wbija sie pod kosz ale gdy tylko kryje go jakiś lepszy obrońca Wade staje się bezuzyteczny. Nie jest on graczem dobrze punktującym z dystansu.. W większosci RS się przyda, ale w PO może już być gorzej, gdy większosc bedzie zalezało na zatrzumaniu Wade'ya..

 

Jak już ktoś tu zauwazyl heat nie maja zadnego shootera.. To co kiedys robił Jones (D. i E.) było kluczem do sukcesów. Ten pierwszy wogole nie wbijał sie pod kosz ale rzutu nie mozna mu odebrać. Potrafi to robić i bardzo przydał by się w Miami o wiele bardziej niż Payton i Walker.

 

O tym drugim nie ma co pisać, dla mnie gość wogole nie powinien grac w drużynie. Najlepiej gdyby grał sam, sam stanowil drużyne wtedy miałby dopiero odpowiednią swobodę.. Paytona mi szkoda, nie jest juz tym zawodnikiem co był, z roku na rok coraz gorzej to wygląda.. i niedługo już będzie grał poniżej krytyki..

 

Pod koszem jest Shaq, juz także nie ten sam.. Już do zatrzymania, nie przez obronę tylko przez faule.. Można go wyeliminować przewinieniami, chwyci 2/3 i siedzi na ławie.. To jest właśnie sposób na Shaq-a. On juz nie będzie raczej w stanie wyeliminować tych błędów i tak to będzie wyglądało.

 

ZO swoją grą mnie inspiruje. Gra swietnie, nie spodziewalem się jego takiej gry już nigdy, wogóle. A to co on robi w tym sezonie budz po prostu respekt.. Może w statystykach tego nie widać, ale w obronie alonZO jest wciąż "jarry"..

 

Najbardziej szkoda mi Posey'a, wogole nie jest wykorzystywany.. Powinien dostawać więcej pilek w ataku.. A on w ataku tylko stoi bezuzytecznie.. :roll: Hasslem-a nigdy nie lubiłem.. jego gry też, jest wielu lepszych PF od niego i jak dla mnie to ZO powinien czesciej grac na PF i tworzyć z Shaqiem zapore nie do przejscia.. Będzie o to trudno, ale chciałbym zobaczyc przynajmniej pare takich meczów..

 

To takie sa moje skromne spostrzeżenie po ostatnich meczach które widzialem od Heat.. Myślałem, że po przyjściu Pata coś się ruszyło, mieliście fajną serię zwycięstw.. jednak teraz wszystko wróciło do normy.. Gracie przeciętnie.. a wszyscy oczekiwali od Was lepszej gry.. Śmieszą mnie słowa, że potrzebujecie zgrania.. Takie Heat juz się nie zgrają nigdy, wy potrzebujecie jak najszybciej zmian, pozyskania jakiegoś Shootera, asystenta z prawdziwego zdarzenia który będzie potrafił w pełni uruchomić Shaq-a no i musicie najszybciej pozbyć się Walkera - bo jak wiadomo z nim nic się nie osiągnie (Mamy już klatwy Marburego, Sherryfa , Walkera.. ciekawe kto następny może JO? :wink: .. ) No i cieszcie się, że Artest rozpieprzył calą Indianę bo wogole mogło by być z Wami cienko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że tego posta pisałem przed tym meczem, i ten mecz zmienił moje zdanie na temat J-Willa. Jednak uważam że zbyt często wbija sie pod kosz. A wyrzuty mam właśnie do Wade'a i wg mnie on jest ojcem porażki.

 

Mój post po meczu na innym forum:

,,qrwa foch na Wade'a :/ nastawieniem do gry zespołowej przypomniał mi bryanta :/

Posey 40 minut na boisku i 0 pkt, Williams ładnie nawet, ale uważam że nie za dobrze kreuje gre, Walker jak na siebie całkiem ładnie zagrał, a Shaq jak wchodził to zaczeli odrabiać punkty tylko w 4 kwarcie Wade wszystko wziął na siebie i nie było zagrań na Shaqa to dało efekt jaki znacie:/, to pokazuje kto tak naprawde jest tutaj liderem!!!"- wkleiłem to tutaj bo pisaliście że do Wade'a nie mam pretensji.

 

W Heat gra powinna sie opierać na Shaq'u nie Flashu, różnica taka że Shaq jest dalej najbardziej dominującym strefę podkoszową Centrem, Wade potrafi tylko w sumie rzucać z trumny, a gdy grają przeciwko takim sprytnym przeciwnikom jak Spurs to trumna jest pełna. 2 kwarta była parodią koszykówki w wykonaniu Heat, natomiast gdy wszedł Shaq w 3 kwarcie, zaczęto grac na nie niego a on radził sobie w prawie każdej sytacji i zaczęli nadrabiać punkty, 4 kwarta - Wade indywidualnie wbijał sie pod kosz no i cóż nie dodał zbyt wiele punktów w ten sposób.

 

Mam wyrzuty do Riley'a że w tak ważnym meczu nie wypróbował opcji z dwoma wieżami ,,SHAQ I ZO" obrona by wtedy lśniła wśród defensyw innych drużyn. Wogóle dziwię sie Rileyowi, SVG nie był jednak tak złym trenerem, a z wypowiedzi Rileya wywnioskowałem że on po prostu chce sie pobawić swoimi ,,zabawkami''.

 

Mimo wszystko mam nadzieję że sie odrodzą i będzie można walczyć o to co najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czasami trzeba spojrzeź obiektywnie na swoich idoli :]. Kobe ma umiejętności które mogłyby zapewnić mu MVP, ale on woli zobaczyć 35ppg, niż następny pierścień na palcu widocznie. Ostatnio oglądałem Heat - Lakers i Kobe jak tylko dostawał piłkę to albo sam oddawał rzut, albo penetrował, gdyby była udsotępniana statystyka na temat ile gracz ma podań na mecz to Kobe byłby na najniższym szczeblu takiej drabinki. Może Wade za bardzo sie wpatrzył w niego grając przeciwko Lakers, że nagle z zespołowego gracza zrobił egoista. Oby przeanalizował swój mecz z Spurs i więcej takich akcji nie odpieprzał!:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczepi najpierw sadzasz Shaqa na ławę, bo za słabo borni, a za chwilę piszesz, że grać powinni na Shaqa nie na Wade'a. To jak w końcu jest? Shaq ma z ławki te punkty zdobywać :?

Trochę konsekwencji, lub mniej pisania pod wpływem emocji, bo wysyłasz co post to inne sygnały (z których z większością trudno jest się zgodzić). Przypomnę tylko, zę to nie są komentarze na głównej gdzie może takie rzeczy przechodziły (tak czytałem Twoje rewelacje na e-nba), tylko o niebo wyższe pod wzgldeem poziomu forum...

 

PS: A gdzie Walker zagrał nawet dobry mecz przeciw Spurs?? Cegłą, która ledwo trafiła w deskę, pchaniem się pod kosz z opuszczoną głową z czego trafił raz, czy może nieudolnymi próbami przejęć na pick and rollach? Udała mu sie jedna akcja, kiedy gracze Spurs się pogubili i nie było przejęcia, z tą różnicą, że w tamtej sytuacji to nawet ja zdobyłbym punkty więc to chyba nie powód, żeby pisać, że zagrał dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czasami trzeba spojrzeź obiektywnie na swoich idoli :]. Kobe ma umiejętności które mogłyby zapewnić mu MVP, ale on woli zobaczyć 35ppg, niż następny pierścień na palcu widocznie. Ostatnio oglądałem Heat - Lakers i Kobe jak tylko dostawał piłkę to albo sam oddawał rzut, albo penetrował,

Kobe przede wszystkim to nie ma zespołu z bilansem odpowiednim do otrzymania MVP a gdyby miał to średnia 35 na mecz byłaby tylko atutem. Tak w ogóle to rozbawiłeś mnie przyczepiając się akurat do meczu Bryanta z Heat :lol: no kiepski mecz żeby potwierdzić to co piszesz, przede wszystkim Bryant jest rzucającym obrońcą a tobie się nie podoba, że rzucał w meczu z Heat w dodatku trafiając 13 z 24 rzutów.

 

Jeżeli chodzi o Wade'a to jego zachowanie już kilka razy zwrócilo moją uwagę w tym meczu także, trochę za bardzo go momentami ponosi i myślę, że dość szybko zacznie się medialna nagonka na niego wizerunek skromnego, cichego i spokojnego gościa szybko przeminie, mówiło się sporo o zarozumiałości Bryanta, ale u Dwyana ja widzę już podobne zagrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz troche racji czasami działam zbyt impulsywnie.Co do obrony Shaq'a dalej mam zastrzeżenia bo jak tylko Shaq nie spieszył sie do powrotu do obrony to Spurs szybko to wykorzystywali!!! To że nie gra jakoś zajebiście w obronie nie znaczy że w ataku jest do dupy, spośród wszystkich graczy na jego najbardziej sie opłaca zagrywać .technika + siła + doświadczenie. czego więcej potrzeba na sukces pod koszem w ataku?

Walker jak na siebie całkiem ładnie zagrał

porównaj cegrły 2/15 a mecz w którym miał ok.45 % skuteczności!!! I Podkreślam JAK NA SIEBIE

Co do Shaq na ławce to troche przesadziłem -racja, nie napisałem tego co miałem na myśli :], wg mnie czas Zo i Shaq'a powinien być zbliżony, ale najchętniej zobaczyłbym tatyke ,,Twin Towers".

Tak w ogóle to rozbawiłeś mnie przyczepiając się akurat do meczu

Bryanta z Heat no kiepski mecz żeby potwierdzić to co piszesz, przede wszystkim Bryant jest rzucającym obrońcą a tobie się nie podoba, że rzucał w meczu z Heat w dodatku trafiając 13 z 24 rzutów.

Czy ja napisałem,, nie podoba mi sie skuteczność Bryanta :?" Spoko jest rzucającym obrońcom ale gdyby każdy rzucający obrońca tak grał to reszta drużyna mogłaby sie już zbierać do obrony. Gra nie polega na podaniu do SG i czekaniu aż on rzuci, bo jeśli podajesz jako argument na to że Bryant nie podaje, jego pozycję to tak jakby każdy SG miałby tak grać, a spośród wszystkich rzucających obrońców Bryant sie wyróżnia nastawieniem do gry zespołowej.

Nie zrozumiałeś mnie co do nagrody MVP, powiedziałem że ma umiejętności, ale jego sposób gry wuklacza go z nominacji do tej nagrody!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem,, nie podoba mi sie skuteczność Bryanta :?" Spoko jest rzucającym obrońcom ale gdyby każdy rzucający obrońca tak grał to reszta drużyna mogłaby sie już zbierać do obrony. Gra nie polega na podaniu do SG i czekaniu aż on rzuci, bo jeśli podajesz jako argument na to że Bryant nie podaje, jego pozycję to tak jakby każdy SG miałby tak grać, a spośród wszystkich rzucających obrońców Bryant sie wyróżnia nastawieniem do gry zespołowej.

Nie zrozumiałeś mnie co do nagrody MVP, powiedziałem że ma umiejętności, ale jego sposób gry wuklacza go z nominacji do tej nagrody!!!

Jeżeli już to ty powiedziałeś, że Bryant nie podaje ja mam na ten temat inne zdanie 8) Zresztą pokaż mi ilu tych rzucających obrońców ma więcej asyst od niego znajdziejsz, ze trzech :?: albo dwóch :?: Wade i to by było chyba na tyle.

 

Naprawdę śmieszny jesteś z tym MVP przejrzyj różne artykuły, notowania, sondy Bryant nie wygra, ale tylko i wyłącznie ze względu na bilans zespołu, poczytaj trochę artykułów w tej chwili większość dziennikarzy, którzy jeszcze niedawno krytykowali Bryanta za wszystko piszą, że gra w tej chwili na innym poziomie niż cała reszta i jest w tej chwili najlepszym graczem w lidze więc jego sposób gry go raczej nie wyklucza, ale właśnie stawia w czołówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdolę wyskakujesz najpierw z tym jak to mało Bryant podaje, ale olewasz kompletnie fakt, że jest od lat w czołówce jeżeli chodzi o asysty wśród graczy z jego pozycji. Potem czepiasz się meczu z Heat, w którym akurat ani do ilości rzutów, ani do skuteczności ani do shot selection się kompletnie przyczepić nie można żebyś sobie jeszcze znalazł inny mecz jako przykład to co innego, ale akurat ten :?

 

Piszesz, że ma umiejętności na miarę MVP, ale te nie bierzesz pod uwagę, że te umiejętnosci to właśnie seryjne zdobywanie punktów :? Nash jest rozgrywającym, który jest najlepszy w kreowaniu partnerów taka jest zwykle rola rozgrywających a rolą rzucających obrońców jest zazwyczaj zdobywanie punktów. A bilans zależy od niego :lol:

Pomyślałeś chociaż przez chwilę, że gdyby nie te 35 PPG ten bilans byłby słabszy :?:

 

Aha i przeczytałem twój post kilka razy, ale sensu to za cholerę się nie mogę w nim doszukać widocznie za głupi jestem może ktoś inny wie o co ci chodzi bo ja nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepi popadasz ze skrajnosci w skrajnosc. Sprawiasz wrazenie obserwatora, ktory po kazdym obejrzanym meczu ma od razu nowe koncepcje zmian, poprawek i wizje na przyszlosc. Problemem Heat jest brak stabilnej formy i konsekwencji w grze. Niby role sa okreslone, ale ich wykonanie bywa bardzo rozne w roznych meczach. Jak analizujesz, to patrz w przekroju calego sezonu, szukaj jakichs tendencji. Teraz najezdzasz na Wade'a, bo mial slabszy mecz. Jak bedzie mial lepszy, to bedziesz go znow wychwalal. Ale tak sie sklada, ze to najrowniej grajacy zawodnik tej druzyny i taki, na ktorego zawsze mozna liczyc. Za nim dlugo, dlugo nic i moze Williams, a trzeci w rownosci jest Shaq, ktory mam nadzieje, ze z czasem awansuje w tej "klasyfikacji". Ta druzyna powinna byc na tym etapie bardziej zgrana. Riley rzeczywiscie moze byc zardzewialy po tym urlopie, co mial przez ostatnie 2 sezony. A moze sklad jest naprawde dysfunkcyjny? Patrzac na indywidualne statsy to wydaje sie, ze nie, bo rzutowo daja sobie rade, ale caly ten mix jakos i tak nie chce funkcjonowac nalezycie. Ekipa jest naprawde silna i utalentowana. Wiele moglaby przepchnac na sile, gdyby sie zmotywowali. Widac to w meczach z silnymi rywalami, gdzie graja przewaznie dobrze i wyniki ważą sie do konca. Ale jednak ostatecznie przegrywaja, bo wlasnie brakuje im tego zgrania, by postawic kropke na "i". Dlatego, jesli cos naprawde nie drgnie, to znow polegna w ECF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL !! :D:D:D

 

Szczepi pooglądaj sobie mecze Lakersów.

Po prostu zawuaż że akcje Lakers urywają się często po podaniu do Bryanta!!!

Człowieku wyjaśnie ci tak po krótce. Kobe jest PG lub SG. Zazwyczaj SG. A wiesz co oznacza SG ? Shooting Guard. Co idzie za nazwą ma dużo rzutów oddawanych ( bo shooting znaczy rzucający :D ). To po pierwsze. Po drugie. Jeśli Lamarowi nie idzie rozgrywanie, to bierze się za nie Kobe. Nie każdy PG ma zawsze dokładne podania. Zobacz sobie w statystykach na http://www.NBA.com ile w meczu PG lub SG ma strat. Zazwyczaj jest to około 2 - 4. Poogladaj sobie na C+ mecze z udziałem Lakersów a potem krytykuj Kobe'go.

Co do tego, ze Kobe woli widzieć 35 pkt niż pierścień mistrzowski, to po tym co stwierdziłeś myślę, że nie masz żadnego doczynienia z koszykówką. Marzeniem każdego koszykarza grającego w jakichkolwiek rozgrywkach jest zdobycie 1-go miejsca ( mistrzostwem to zazwyczaj się zwie ). Także nie gadaj takich rzeczy, skoro nie wiesz co jest istotne.

 

Ja nie napisałem że Bryant zdobędzie MVP, ,MA UMIEJĘTNOŚCI na miare MVP, ale indywidulanie nic nie zdobędzie!!!

Nom, okay. Zacznijmy od tego, ze w Lakers ( jednej z najmłodszych jak nie najmłodszej drużynie całej ligi ) to Kobe jest jednym z najbardziej doświadczonych graczy i ktoś musi pchać drużynę do przodu ( czyt. ktoś musi być liderem ). Użyj mózgu, a nie pięt do myślenia.

A co do tego, ze Kobe nie zdobędzie MVP, to jako prawdziwy fan LAL powiem ci, że ...

 

ZDOBĘDZIE !!!!!!!!

 

 

P.S wyjaśniłem ci to wystarczająco zrozumiale, czy pisać językiem 6-cio latka ? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrytykowałem Wade'a tylko za ten mecz - nie najeżdżam na niego :].

 

Pitti o to chodzi że wiem co jest istotne i ja właśnie stawiam na pierwszym miejscu mistrzostwo nie wiem skąd wywnioskowałeś ze wole gdy gracz ma 35 ppg :]. I sam sie dostosuj do swoich rad najpierw bo wmawiasz mi rzeczy jakich nie zrobiłem - mowa o myśleniu głową :].

Poogladaj sobie na C+ mecze z udziałem Lakersów a potem krytykuj Kobe'go.

Gdybym nie oglądał, nie wypowiadałbym sie na jego temat:].

P.S wyjaśniłem ci to wystarczająco zrozumiale, czy pisać językiem 6-cio latka ? ;P

Hahahahaha dobre zapisze to sobie dam młodszemu bratu z gimnazjum na karteczce ten tekst, napewno będzie kozaczyć takim poczuciem chumoru wśród rówieśników:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.