Skocz do zawartości

2011 FANTASY DRAFT - ZASADY I DYSKUSJA


matek

Rekomendowane odpowiedzi

okno transferowe mozemy zaczac, ogloszenia zamieszczamy tutaj. dogadywac mozna sie tutaj lub na pw

 

wszyscy znaja zasady wymian

 

"moge oddac pick z 6 rundy za gracza" - pick za gracza tez moze isc, wazne zeby wymiana byla rowna ilosciowo z kazdej strony

 

i spokojne, nie bede vetowal wymian :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okno transferowe mozemy zaczac, ogloszenia zamieszczamy tutaj. dogadywac mozna sie tutaj lub na pw

 

wszyscy znaja zasady wymian

 

"moge oddac pick z 6 rundy za gracza" - pick za gracza tez moze isc, wazne zeby wymiana byla rowna ilosciowo z kazdej strony

 

i spokojne, nie bede vetowal wymian :wink:

całe szczęście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka spraw i refleksji :)

 

1.Dzieki matek za info

2. Nie chcę się jeszcze wypowiadać na temat innych składów bo to dopiero po skompletowaniu ich ale nie ukrywam, że niektóre pomysły są dla mnie hmmm dziwne. Moje picki też na pewno są kontrowersyjne ale np. jak sobie niektórzy wyobrażają Monta-Deron? Wspolpracę w sensie? Monta jako spot-up shooter? Nie czepiam się tylko się zastanawiam.

 

3. @Matek: Dlaczego Westbrook to debil? Cóż nie wiem jak oglądałeś Oklahome w RS, ja niewiele natomiast w PO wszystkie ich mecze nadrobiłem. Dla mnie Oklahomie do misia brakuje właśnie rozgrywającego. Westbrook fajnie i broni i atakuje pomalowane ale po pierwsze jego decision making jest tak tragiczne, że już Jarron Collins wykazywał się większym zrozumieniem sytuacji na boisku. Przykład: 4kwarta. Oklahoma gra u siebie robią run Durant rzuca potem Thabo wali 2 trójki z rzędu, Kibice sikają w majty jak Grażyna Torbicka na widok Stinga a Westbrook wali cegłe w transition offense mając Durexa na post up i kompletnie wolnego Thabo w rogu. Dalej- to co najbardziej mnie w nim wkurwia to jego ślepota. Jest masa sytuacji w których w transition offense Durant fajnie wchodzi od razu pod dziurę kryty przez niskiego np. Kidd. Westbrook podaje mu tak mniej więcej 1/5 razy poza tym wjeżdża i ja wiem, że na hajlajtach widać jego super 2+1 ale w rzeczywistości nie wychodzi mu to tak często. W ogóle jeśli chodzi o wykorzystywanie missmatchy i obsługiwanie partnerów jest słaby. Najlepiej wychodzą mu cuty jak rozgrywa np. Harden. Nie mówię, że to scrub ale jest mega mega overrated. Osobiście uważam również, że jako 6th man to fajny i ciekawy pomysł i dobry ale jak już ktoś pisał to nie wiadomo co na to jego zawyżone ego. Mi się twoja idea podoba.

 

4. Nie miałem czasu wyjaśniać swoich wyborów więc po krótce: Jennings jako super utalentowany rozgrywajek z dużymi cojones i całkiem całkiem basketball iq. Jeden z najlepszych defensorów na swojej pozycji i solidny 3pt shooter. Battier wiadomo- klasa. Niesamowicie inteligentny defensor, dobry zza łuku. Jedyna wada to fakt, ze nie widać jego gry w boxscorze co dla niektórych jest jedynym źródłem o danym graczu z NBA. Jackson bądź jako 6th man bądź na sg/sf jeszcze nie wiem. Niezły scorer i dobry obrońca- taki all around player bez może rewelacji ale solidny.

 

5. Tu moje pytanie. Czy zamiast przedstawiania długo swoich graczy nie lepszym pomysłem jest to co robiliśmy w all-time dla enba i ebasketu? W sensie po rozlosowaniu par układamy gameplan i potem głosowanie? Gameplan nie musi być jakiś mega obszerny ale jednak uważam, że to ma znaczenie bo ja mogę ogólnie skład przedstawić mniej więcej jak to widzę ale inaczej będę grął z Raffu gdzie nikt nie rzuca za 3 a inaczej z 2 kozackich podkoszowych itd. Tam nie wypaliło do końca przez czas natomiast tutaj wszyscy są dużo aktywniejsi a i święta idą. Jak ktoś nie wie o czym mówie to niech looknie na tematy niżej all-time enba i e-basket. Ogólnie uważam to za lepszą i optymalniejszą formę zabawy ale jak chcecie.

 

Peace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi wiadomosciami widze kazdy ma podobnie, na poczatku tez tego zupelnie nie zauwazalem, powinno byc to jakos bardziej wyroznione. Teraz za kazdym razem tam zagladam ale wczesniej bywalo roznie. co do gameplanu to jestem przeciwny, powinnismy ogarniczyc sie wylacznie do rotacji i ogolnego zarysu taktyki, duzo mniej niz w poprzednim drafcie. Musze przyznac ze poza przeczytaniem tego raz przez reszte, nikt z tego wnioskow nie wyciaga, wiekszosc i tak ocenia wg swojego widzi misie i porownuje rotacje. Dlatego dla mnie to starta czasu.

Skladow oceniac nie bede, sam mam zaklepany trade wiec mojego takze na razie nie oceniajta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CubeBrick, nie czekaj tylko dawaj pick pozniej uzgodnisz wymiane :)

 

co do oceniania skladow robcie jak chcecie - nikt nie broni porownywac i oceniac. ja jednak wstrzymam sie z ocenami do konca draftu. dodatkowo po co ingerowac w czyjas wizje druzyny? kazdy buduje wg wlasnego pomyslu i jak to bedzie funkcjonowac pozostawiam wlascicielowi druzyny. bedzie czas to opisac w strategii

 

Dlaczego Westbrook to debil? Cóż nie wiem jak oglądałeś Oklahome w RS, ja niewiele natomiast w PO wszystkie ich mecze nadrobiłem. Dla mnie Oklahomie do misia brakuje właśnie rozgrywającego.

dlatego wlasnie wybralem feltona do swojego skladu, on bedzie kontrolowal tempo

Westbrook fajnie i broni i atakuje pomalowane

dlatego bedzie u mnie zabojca z lawki na 1/2. kiedy bedzie na pg pilka jest w jego rekach i niech robi zamiszanie. w koncowkach nie bede go raczej trzymal na boisku, ale jeszcze o tym nie myslalem...na takie rozwazania przyjdzie czas w opisie gameplanu

 

Jacksona bezczelnie mi podebrales 8)

 

5. Tu moje pytanie. Czy zamiast przedstawiania długo swoich graczy nie lepszym pomysłem jest to co robiliśmy w all-time dla enba i ebasketu? W sensie po rozlosowaniu par układamy gameplan i potem głosowanie? Gameplan nie musi być jakiś mega obszerny ale jednak uważam, że to ma znaczenie bo ja mogę ogólnie skład przedstawić mniej więcej jak to widzę ale inaczej będę grął z Raffu gdzie nikt nie rzuca za 3 a inaczej z 2 kozackich podkoszowych itd. Tam nie wypaliło do końca przez czas natomiast tutaj wszyscy są dużo aktywniejsi a i święta idą. Jak ktoś nie wie o czym mówie to niech looknie na tematy niżej all-time enba i e-basket. Ogólnie uważam to za lepszą i optymalniejszą formę zabawy ale jak chcecie.

co do swiat i czasu to moze byc srednio, nawet w weekendy czasem dlugo czekamy na pick. w swieta dochodza wyjazdy bardzo czesto

 

opis gameplanu - nie chce nic zmieniac, to nie ma sensu. najlepiej ujal to gogalq:

nikt z tego wnioskow nie wyciaga, wiekszosc i tak ocenia wg swojego widzi misie i porownuje rotacje

tak to niestety dziala

 

opis gameplanu

powinnismy ogarniczyc sie wylacznie do rotacji i ogolnego zarysu taktyki,

przez 72h zakonczeniu draftu, pozniej losowanie par i glosowanie

 

 

to wystarczy, nie kazdemu bedzie sie chcialo pisac strategie na konkretnego przeciwnika, dodatkowo to moze opozniac rundy. wszystkie pary wrzuce w tym samym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że wymiany idą pełną parą :D

 

Panowie- od jutra w moim imieniu głosy oddaje Matek- wracam za tydzień w piątek. Gdyby jakims cudem do tego czasu skończył się draft i trzeba było ułożyć Game-Plan czy co tam wymyślicie- to może znajdzie się jakiś ochotnik i ułoży go za mnie ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc tokiem rozumowania Matek to po co podawać rotacje i ogólny gameplan? I tak każdy zagłosuje jak chce. napisanie gameplanu zabiera 30 minut. To jest kluczowe bo przecież wszystko od tego zależy z kim grasz... Upraszczamy draft do wyboru graczy co jest słabym pomysłem a jak ktoś głosuje wg. własnego widzimisie to świadczy chyba o tym kimś nie?

 

BTW. Perkins solidny w ataku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.