Skocz do zawartości

Raptors-Co dalej???


KarSp

Rekomendowane odpowiedzi

No ale co do naszego MLE (moze mi ktos wyjasnic dokladnie co to jest ) to pewnie Bobcock wogole go nie sporzytkuje

MLE (Mid Level Exception) - średnie wynagrodzenie, które co roku przysługuje drużynom, które przekroczyły salary cap. Tak mówi słowink Sixers.e-nba.pl. Najpierw myslałem zeby z pamieci napisac, ale co tam dam naukowo. Jak masz jeszcze jakies pytania co do tego to pisz, spróbuje odpowiedziec? :) Albo najlepiej pytaj w topicu Kompedium Wiedzy który napewno znajdziesz w dziale NBA.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie doczytalem to prawdopodobnie Marshall jest juz zawodnikiem Clevlend :| Ale nie wiem czy to prawda , jednak tak czy siak szkoda, ze nie zostal w Raptors i potem nie zostal np wymieniony :( no ale trudno sie mowi . Na pocieszenie zostaje to, ze niezle (mimo braku pierwszorundowcow z draftu :D) spisuja sie druzyna w lidze letniej :) Ostatnio dwa zwyciestwa :) Dobrze sie tam spisuja Slokar (pierwszy mecz) i Bryant Matthews, Tim Pickett (drugi mecz) :) mysle ze bedzie z czego uzupelnic sklad na sezon :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie zostaje to, ze niezle (mimo braku pierwszorundowcow z draftu :D) spisuja sie druzyna w lidze letniej :) Ostatnio dwa zwyciestwa :) Dobrze sie tam spisuja Slokar (pierwszy mecz) i Bryant Matthews, Tim Pickett (drugi mecz) :) mysle ze bedzie z czego uzupelnic sklad na sezon :) .

sory ze to napisze ale GOWNO PRAWDA... napewno zaden picket czy inny mathews nie zastapi nam Marshalla bo pewnie ci gracze nawet kontraktow nie zobacza na oczy nie mowiac juz o podpisaniu z raptors na najblizyszy sezon... co do Slokara to nie jestem pewny ale bycmoze zalapie sie do skladu ale tez napewno nie bedzie graczem pokroju Marshalla ktoremu zycze szczescia w nowym zespole bo tam naprawde GM odwalil tego lata kawal dobrej roboty( zatrzymal Big-Z, uzupelnil sklad Hugsem a teraz Marshallem - ciekawy sklad sie tworzy na wschodzie tylko jestem ciekaw czy jak Marshall hughes i LBJ dorwa sie do pilki to wystarczy im jedna :?: :D ).... a nasz GM ŚPI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że nie ma zawodnika, który może godnie zastąpić Marshalla i dostawać tyle samo minut co on. Jedynym graczem, który będzie sporym wsparcie z ławki to wg mnie Matt Bonner. Jest to młody gracz, ale w zeszłym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony i teraz razem z Boshem będą najlepszymi PF w Raptors. Villanueva i Graham to są pewniaki w Raps, dobrze się spisywali w Summer Luegue i mają podpisane kontrakty. Z pozostałym nowych graczy podejrzewam, że Skolar załapie się do składu, ale z początku nie będzie dużo grał, wiadomo wyżej wybrani rookies muszą udowodnić swoją przydatność. Mam tylko nadzieje, że nie będą kontuzje jak w poprzednim roku miał Araujo i żaden z jego pożytek.

 

A Cavs wyrastają na kolejną niezłą drużynę na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczyły sie marzenia i sny o Marshallu.. Wybrał Cavs, ktorzy wyrstaja na silny zespół. Teraz w obliczu tego wybór Vilanueva wydaje sie byc dobra decyzja, bo moze sie znalezc dla niego czas. Teraz głównym wsparciem dla Bosha bedzie Bonner. Głownie w nim pokłądan nadzieje. W tamtym RS pokazał ze moze byc z niego dobry gracz, idelanie pasuje na zmiennika, krótki, ale efektywny czas gry. Vilanueva dobrze spisuje sie w lidze letniej, na pewno potrezbuje jeszcze czasu by parzadnie wspierac zespół, ale wierze ze bedzie przydatny jzu w tym RS.

a nasz GM ŚPI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To akurat wielkim zaskoczeniem nie jest :?

 

Nasz skłąd teraz wyglada tak:

Pg-Alston/ no włąsnie i kto dalej? Nic nie słychac o podpisaniu Palacio, A.Williams leczy kotnuzje i wyleczyc nie moze... zgodnie z nowa umowa z tego co doszezdlemz Wróblem jakby odszedł na emeryture to uwolniłby nas od 6mln salary. Jest jeszcze Cook, który gra u nas w lidze letniej, wiec moze go uda sie podpisac. W sumie nie rzuca wiele punktów, ale w asystach bez zarzuutu. Zapomniałęm jeszcze o Roko, mamy jego

SG- Mo Pete/ Rose/ E.Williams - w sumie lekko kłopotliwa sytaucja, bo Williams raczej nic nie robi, a jeden z pozostalemj dwójki powinien grac na SF, wiec przydałoby sie zeby na SF byłą spora rotacja i udało sie zrobic tak ze jak nie jeden gra to drugi...

SF- Mo Pete/Bonner/ Murray/Graham - jest szansa na rotacje wspomniana powyzej, jezeli trener zechce siegnac po Murray'a. Graham wydaje sie tez w tym sezonie moze pokazac sie z dobrej strony> Bonner to tylko dl a formalonosci bo jego miejsce bedzie najprawdopodonibej na PF,a tutaj tylko w kryzysowych sytacjach.

PF-Bosh/Bonner/Vilanueva/A.Williams- Williamsa od razu skreslam bo zapewne nic dobrego nie pokaze. Bosh to gwiazda, Bonner jest dobrym zmiennikiem, jak pisałemw ysoka efektywnosc, a Vilanueva juz w tym sezonie moze sporo pokazc

C-Woods/ Pape Sow/ Araujo/Williams-chyba najsłąbiej obsadzona pozycja, bo do Woodsa czesc ma zaufania a czesc nie, Williams tak jak na PF, Araujo wiele nie jest lepszy tak samo jak Sow... Wiec chyba nikt nie ma watpliwocci ze Loren jest najlepszym rozwiazniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.Williams leczy kotnuzje i wyleczyc nie moze... zgodnie z nowa umowa z tego co doszezdlemz Wróblem jakby odszedł na emeryture to uwolniłby nas od 6mln salary.

Nic z tych rzeczy, nowy przepis mowi o tym ze jesli zwolni sie gracza (zwaivuje) to bedzie można wartość jego kontraktu odjąć w płaceniu podatku od luksusu. Dzieki temu wlasciciel bedzie mgl mniej placic takowego podatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszytkim ja nie pisalem ze maja zastapic Marschalla :P :P Napisalem to pozostaje na pocieszenie :P A zreszta Marschall to dobry gracz ale mimo wszytko wiekowy :P i na tych pozycjach ktorych gra mamy w miare duzo graczy :) A podsumowujac cala drzyne to raczej Raptors maja marne szanse na PO :( i taka jest prawda :( Bo na wschodzie beda rzadzic Maimi , Detroit , Pacers , Nets , Bulls , Clevlend , Buck , Boston , Sixers ?? , Wizards ?? i wszytkie te druzyny maja lepsze sklad niz Raptors wiec jak tu wejsc do PO ?? :( No chyba ze bedzie jakis przelom i druzyna stanie sie czarnym koniem przyszlego sezonu ale nie widzi mi sie to :/ Zeby chociaz probowali kogos pozyskac ( moze Bonzi ??Zreszta i tak nie ma zainteresowania wiec szkoda gadac :() Jedyna nadzieja wlasnie w mlodych graczach ze za sezon, dwa wyrosnie z tego niezla druzyna :) Ale jesli mamy odmladzac to wywalic starych gniotow :P Wiliamsy , wymienic za kogos mlodszego Jalen'a i dac chlopakom grac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halla back!!! 8) :D

sporo tych postow od mojego ostatniego wejscia,wiekszosc przeczytalem :P teraz moge sie tylko wlaczyc do rozmowy o Marshall'u wiec tak:

Marshall nie jest juz naszym graczem,capneli go Cavs

by the way,Cavs beda mocna druzyna :? zostal Iglauskas,jest przeciez LeBron,doszedl Hughes i Marshall...ciekawe jak oni zmieszcza sie w salary? :o :!:

ale do rzeczy Marshall nie ma juz,nie bylo by sensu trzymac go u nas za wszelka cene...jest on juz wiekowym graczem,na razie spisywal sie bez zarzutu,ale coz latka plyna i nalezy patrzec takze na niego pod kontem kontuzji-jedna sie zdarzy i moze byc po zawodniku.Druga kwestia musilebysmy zaoferowac ponad 20mln$ na 4 lata i nie wiadomo czy by to zaakceptowal gdyz ma aspiracje na mistrza w tym lub nastepnym roku...pfff...konformista :?

Ostatnia kwestia to taka iz mamy dwoch mlodych graczy + rookie...wiadome doswiadczenie w zespole zalecana,ale nic na sile.

 

Jedyne co mozna bylo zrobic z Marshallem do mozna bylo go opchnac w grudniu,kiedy sporo klubow sie o niego staralo i moglismy kogos za niego dostac,a tak dalismy wtedy dupy,a teraz kolejnym daniem dupy byloby zatrzymanie Donyell'a na natepne sezony za gruba kase.

 

Zycie toczy sie dalej,liga letnia nie wypadala tak zle SPL:2-2, Minnesota SPL:2-3(bez Villanueva i Grahama)i trzeba byc dobrej mysli,a wydaje mi sie ze ten sezon bedzie lepszy (i nie sa to tylko pocieszajace domniemania :wink: )

 

Pozdro Raptors' fans :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ludziska :D wreszcie sie zaczelo "cos" dziac w Raptorsach :) Ponoc kontrakt ma podpisac Travis Best i ma byc zmiennikiem Rafera . W sumie nie wiem czy dobry ruch :P bo w tamtym sezonie gracz nic nie pokazal w Nets, ale moze jeszcze pokaze sie z dobrej strony :)

 

Poza tym do Raptors ma przejsc mlody hiszpan Calderon ponoc wielki talent :) i dobry gracz :) to uwazam za dobry ruch , gdyz mozemy w przyszlosci miec z niego spory pozytek 8) Kwestia tylko czy sie przestawi na gre w NBA i bedzie pokazywal pelnie swoich mozliwosci :?:

To wlasnie on powinien byc zmiennikiem Alstona moim zdaniem a nie Best :P i wtedy by sie ogrywal .

 

Kraza tez plotki ze do Nets odejdzie Palacio :( troche go szkoda , ale jesli faktycznie Raptors zatrudnia Besta i Calderona to nie ma sensu trzymac 4 rozgrywajacych w skladzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde albo to ja wybrzydzam albo to naprawde jest coś nie tak bo ani ten Calderon ani Best mnie nie przekonuje... Calderon jest może i talentem ale w europie i cos mi sie wydaje ze nie poradzi on sobie szczegoolnie na tak waznej pozycji w zespole.... zreszta nie pamietam zeby jakis europejczyk wystepujacy jako rozgrywajacy prowadzil z dobrym skutkiem zespol NBA do zwyciestw i sukcesow ale chcialbym sie mylic w tym przypadku.... A co do besta to on kiedys byl naprawde swietnym graczem ale teraz..... 33 lata na karku i kilkuletni kontrakt... jesli to ma byc tylko zmiennik to hmmm czemu nie ale ja bym sobie wyobrazal ze raps by mieli 2 rownorzednych graczy na tej pozycji zeby nie bylo obaw przed kazdym wejsciem zmiennika alstona na boisko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

Calderon wydaje sie dobrym i perspektywicznym graczem,ale ma jeden i sporu minus o jakim napisal Torontos jest z Europy;/

Jezeli trafi do nas to na pewno nie jako godny zmiennik Alstona a raczej zawodnik ktory bedzie wchodzil na 2min czwartej kwarty.Chyba ze nasze przypuszczenia sie nie sprawdza i Calderon dostosuje sie do NBA,w co niestety watpie,raczej jego przyszlosc do gracz ktory ma zapewnic odpoczynek glownemu PG.Jest to inwetycje na lata,ten zawodnik moze sie ograc za rok a nawet pozniej.

Natomist Best to zawodnik ktory ewidentenie ma byc zmiennikiem Rafera z tym sezonie i nastepnym bo pozniej to juz chyba lata zrobia swoje.Gracz ktory wiele przeszedl a tym sezonie w Nets gral srednio,ale zobaczymy,na pewno pogra cos na PG a z jakim skutkiem zobaczymy,jeden-moze drugie obok Rose gracz z doswiadczeniem sie przyda :)

Co do Palacio,jak sciagamy dwoch na PG to po co trzymac Palacio,niech idzie,zobaczymy jak bedzie sie prezentowal przy Kidd'ie

tak naprawde nigdy go nie lubilem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidd'a czy Palacio :?: :D :D :D

Jak dla mnie chodziło o Palacio :)

 

Piszac tego posta nalezy zaczac od tego ze bardzo martwia mnie oferty transferowe dla Bonnera. Jak juz wiele razy na łamach tego forum wspominałem to gracz, który jest bardzo efektywny, w krótkim czasie potrafi nawrzucac sporo punktów i troche pozbierac. Do tego jest młody co dobrze rokuje na przyszłosc. Szkoda byłoby tracic tkaiego gracza tym bardziej ze sam Matt jest głeboko przekonany ze w Toronto bedzie mu bardzo dobrze. Od poczatku twierdzi ze chce tutaj zostac. A nasz Gm zamiast juz dawno go podpisac to siediz i nic nie robi... Jak on skusi sie na oferty innych klubów to sie na niego wkruze maksymalnie i chyba przestane pisac o tym co sie dzieje w Raps, bo to przechodzi granice rozsadku i nie chce mi sie pisac cały czas o chybionych ruchach :? :?

 

Bardzo sie ciesze ze Ukic poszdł do Europy, na te kilka lat. W NBA narazie mołby nie wywalczyc sobie nawet kilku minut na grę. Tam sie rozegra, pozna co to jest zawodowa koszuykóka i juz z bagazem doswiadczen na polu europejskim i na pewno wiele lepszym poziomem gry do nas. Wyjdzie to z korzyscia dla niego samego jak i dla Raptors :) Dodam tez ze Bobcock wiedizał o ofertach dla Roko, do czego przyznał sie w rozmowie telefonicznej, mówił ze chetnie widizałbym go w składzie na nastepnym sezon. czyli 2 mozliwosci: albo przejrzał na oczy i pomyslłą jak ja 8) , albo bardziej prawdopodbne, znowu zachował sie jak c*** :?

 

Jesli chodzi o Plotki tradowe Palacuio-Best to sie nie wypowiadam, bo bezposrednio dotyczy dwóch moich ulubioncy klubów(jeszcze Sixers i Cavs) wiec pozostane neutralny. Cos mi jednak mówi ze to gracze o podobnym potencjale i nie odbije sie to mocno na wynikach obu ekip :) O Calderonie tez niewiele powim bo na ligach eurpopejskich sie nie znam, nie znam graczy z tamtąd, wiec nie wiem czego moge o nim oczekiwac. Mam tylko nadzieje, ze jak go sciagniemy to bedzie z niego porzytek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo oczywiscie o Palacio :)

 

co do Calderona,to tez sie nie znam na europejskiej koszykowce,ale sam fakt ze jest on ze starego kontynentu podowiada mi ze nie nadaje sie przynajmniej na pierwszy sezon w NBA a dobrego PG.

 

P.S.kontraktow jeszcze nie mozna podpisywac(teraz chyba od 1.08),wiec nasz wspanialy GM nic nie moze zrobic,ale wydaje mi sie ze Matt juz zostanie jak juz pisales sam mowi ze tu mu dobrze,wiec o niego bym sie nie martwil :D

chociaz mamy Babock'a i jeszcze wszystko sie moze zdarzyc :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwazam ze to calkiem dobry ruch,przyszlosciowy gracz z Calderona :)Jak dostanie w meczu te 10-15 minut sie rozwinie i mysle ze bedzie z niego pozytek .

 

 

 

Natomiast martwi mnie brak innych ruchow transferowych :( nic :( mowi sie o wywaleniu Ros'a , ja uwazam ze lepiej bylby go wytrnsferowac za jakiegos przywoitego centra albo innego SG zeby wzmocnic druzyne a nie ja tylko oslabiac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podzielam zdania Torontosa. Uwazam ze moze to wyjsc z korzyscia dla zespołu. Po pierwsze, stracilismy Ukicia, wiec nie pogardzimy jeszcez jedna osoba na PG. Jest to gracz młody, ale juz obegrany, co prawda w Europie, ale jakies zasoby doswiadczenia ma. jest wysokim koszykarzem, co moze dac nam przewage fizyczna. Zostaje ten sam trener wiec znowu pojawia sie problem jego kłótni z Alstonem i wtedy ktos bedzie musiał rozgrywac. Teraz tak z perspektywy czasu to patrze, ze nie trzeba było bronic za mocno Alstona, ze wina raczej jest po srodku bo Rafer przesadzał z rzutami. Poza tym jak widac, Palacio mysli o odejsciu, wiec kogos i tak jako alternatywe dla Skipa trzeba zatrudnic. Mówi sie o Bescie, ale tylko sie mówi, a znajac naszego GMa od słowa do czynu baaardzo długa droga. Calderon nie jest moim wymarzonym graczem w Raps, ale w obliczu takiej sytuacji w zespole nie mamy na c narzekac.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o pomyśle żeby zapolowac na przyszloroczny pierwszy numer draftu.Mozna by wybrac jakiegoś młodego świetnego gracza pokroju np LBJ który bardzoby nam sie przydał.A jesli nie to dlaczego nie wyczyscimy naszego roztera np. z williamsow tak jak to zrobili blazers pozbywajac sie van exela i andersona?????????????

Jeśli chodzi o polowanie na 1 numer draftu to NIE NIE i jeszcze raz zdecydowane NIE... Dlaczego??? Bo to bez sensu już na początku kiedy nawet sezon się jeszcze nie zaczął zakładać że będziemy najgorszym zespołem w lidze... Zresztą drugiego LBJ nie dostaniemy... A pozatym pamiętam właśnie jaki to był "wyścig" 2 lata temu o miano najgorszej drużyny w NBA a tym samym otrzymanie LBJ... byly nawet podejrzenia że nie wszystko odbywa sie w sportowej atmosferze... Ale Stern pogroził jakimis surowymi karami łącznie z odebraniem 1 numeru w drafcie i wszystko bylo OK... tak więc jesli chodiz o draft takiej opcji nie biore pod uwage... chyab ze pod koniec sezonu ale to inna sprawa... Zreszta sam sobie odpwoiedz czy chciałbyś oglądać mecze Raptors w nadchodzącym sezonie ze świadomością że im sie nie chce grać starać się a tym samym i wygrywać??? TO NIE MA SENSU...

 

Co innego salary cap... Ja to bym wywalil chyba pol skladu z obecnego i sprobowal zaryzykować a może by coś wyszło... Ale nasz GM ŚPI!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli nie to dlaczego nie wyczyscimy naszego roztera np. z williamsow tak jak to zrobili blazers pozbywajac sie van exela i andersona?????????????

Co innego salary cap... Ja to bym wywalil chyba pol skladu z obecnego i sprobowal zaryzykować a może by coś wyszło... Ale nasz GM ŚPI!!!!!!!

Zanim zaczniecie linczować swojego GMa, może warto by sprawdzić jak to jest ;). Van Excel miał "Team option" w kontrakcie więc klub mógł rozwiązać umowę i Nick przestał widnieć w ich salary. Andersona zwolnili, ale w dalszym ciągu widnieje na ich liście płac i nawet jeśli podpisze kontrakt z innym klubem, to z salary Portland ubędzie zaledwie kilkaset tysięcy dolarów (zajrzyjcie do tematu o Rumorsach w dziale głównym - tam Szak wyliczał co się stanie w przypadku Finley'a).

 

Co więc wam daje to zwalnianie zawodników? Jedynie uniknięcie płacenia luxury tax, a dopóki nie wydajecie pieniędzy z własnej kieszeni, to nie powinno was to zbytnio obchodzić. Są też minusy. Zwolnieni zawodnicy wzmocnią przeciwników, no i oczywiście dalej będą na liście płac Toronto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.