Skocz do zawartości

Raptors-Co dalej???


KarSp

Rekomendowane odpowiedzi

w tym calym pomysle wydaje mi sie ze chodzi bardziej o to ze wlasnie nie bedzie typowego gracza na pozycje 5 tylko beda dwie 4 i bedzie preferowana szybka gra bo charlie pomimo swojej postury znakomicie sie nadaje do szybkiego ataku wiec ja jestem za tym zeby nie szukac na sile gracza na pozycje 5 tylko dostosowac system do tych zawodnikow jakich mamy a mysle ze mamy calkiem ciekawe perspektywy. a woods zamiast villanuevy w pierwszej 5 to dla mnie zupelna pomylka

Wiadomo ze Charlie V nigdy nie biedze typowym centerem i bedizemy grali raczej z dwoma 4, ale mimo wzsystko ktos bedzie musiał statystycznie byc C, pokryc rywala na tej pozycji czy radzic sobie z lepiej zbudowanymi graczami w ataku. Nie rozumiem tez dlaczego Woods to zupełna pomyłka. Przede wszystkim do typowych centrów typu Shaq czy Ben w obronie to on nadaje sie duzo lepiej. W ataku tez powinien sobie poradzic. Poza tym tez jestem za tym zeby system dostosowac do tego jakich mamy graczy a nie na siłe szukac innych rozwiazań. Tyle ze my mamy kogos na C, całkiem niezłego, wiec nie trzeba na siłę szukac rozwiazan alarmowych na piatke, co nie zmienia faktu ze nierzadko dobrym rozwiazniem na C byłby Vilanueva, jezeli tylko pokaze ze tam sobie radzi. Wtedy wydaje mi sie ze który z tych graczy powinien wystąpic w S5 moze zalezec od tego z jakim rywalem gramy. Konczac to Charlie moze tez zamiast w S5 byc alternatywa na obie pozycje we frontcourcie w zaleznosci od potrzeb co tez nie byłoby złym rozwiazaniem. Wszystko zalezy od mysli trenerskiej i ostatecznego składu na zbilzajacy sie wielkimi krokami sezon. Na pewno nie mam nic przeciwko grze Vilanuevy w S5, tylko on musi udowodnic ze moze tam grac bo porywac sie z motyka na słonce nie ma sensu :wink:

 

[Williams]Oby ten zawodnik szybko powrócił do swojej formy sprzed kontuzji, wtedy naprawdę na jedynce byłoby nieźle.

W mojej opinii powrót tego gracza do formy z przed kontuzji pozostaje w sferze marzen. Spójrzmy prawdzie w oczy. On nie grał przez kilka sezonów, cały czas leczył uraz(dodam tez ze juz nie jednokrotnie zbieral sie do powrotu, nic z tego nie wychodziło a z kazdym następnym razem bedzie trudniej). Jest kompletnie bez formy, w psychice tez cos zostaje. Na dokłądke coraz starszy, w czasie kontuzji był w najlepszym wieku dla sporotwca, a teraz jest coraz starszy, wiec nic dziwnego ze słabszy. Wobec tego wszystkiego jakakolwiek gra Alvina i pomoc na PG bedzie jak na ten sezon bedzie sukcesem. Wogóle to coraz bardziej zaczynam watpic w jego powrót i zastanawiac sie czy przypadkiem nie zostaniemy z zapchanym salary na 6mln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko może tak na szybko bo zmykam, Alston w Rockets. Do nas przyszedł Mike James, który wg większości jest lepszym rozgrywajkiem niż Skip. Nie wiem do końca co sądzić o tej wymianie, szukaliśmy trzeciego PG a tylko wymieniamy ich nawzajem. Naprawdę ciężko widzę ten sezon :? Braki na C i dziwne posunięcia Babcocka, nie wróży dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszlo do wymiany miedzy Raptors a Rakietami. Do nas przyszedl James w zamian z Alstona.

 

 

Jak dla mnie znowu zla wymiana dla Raptors bo stracili jedna z nielicznych swoich gwiazd(gwiazdek raczej :D ) a dostali takiego dobrego sredniaka na PG.Chodz z drugiej strony patrzac to moze i dobrze ,poniewaz skoncza sie klopoty miedzy Alstonem a trenerem. James jest dobrym obronca, co jest w Rapsach bardzo potrzebne, no i moze gra bedzie bardziej poukladana gdy bedzie prowadzil ja James :?:

 

 

Ale nadal niestety brakuje dobrego zmiennika na PG, w sumie jest Calderon, wierze w niego, ale nie widze tego zeby odrazu byl dobrym zmiennikiem na tak waznej pozycji jak rozgrywajacy,musi wpierw nawyknac do gry w NBA. A trzeciego rozgrywajka jak nie bylo, tak nie ma :? Chyba wyjdzie na to ze bedzie wezma Cook'a ,albo ozdrowieje Alvin.

 

 

Tak czy siak .... wywalic GM'a !!!!!!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak .... wywalic GM'a !!!!!!! :twisted:

To trzeba zrobic cokolwiek by się stało. Juz nie raz udowodnił, ze on sie na błedach nie ucz, on tylko czasami moze zrobic niezły interes, ale zapewne nie zawsze jest tego świadomy :twisted:

 

Nie wiem do końca co sądzić o tej wymianie, szukaliśmy trzeciego PG a tylko wymieniamy ich nawzajem

Co sądze o tej wymianie jest w dziale NBA. Tam tez zwracam uwage na to co napisał Wróbel[/b[. Poszukujemy trzeciego rozgrywajacego, wiec raczej mały sens ma wymiana graczy 1:1 na tej pozycji jak próbujemy łatac dziury. Kolejna sprawa to za Alstona mozna by dostac troche wiecej niz James, ale napewnoe nie gwiazde, gdyz Rafer raczej ja w nBA nie jest, wytyka sie mu sporo niedoskonałosci, co nie zmienia faktu ze kogos lepszego mozna bylo zyskac, ale James tez nie jest zły, bedzie przydatny.

 

Braki na C i dziwne posunięcia Babcocka, nie wróży dobrze.

Z akcentem na to drugie. C to jest problem, ale to sie da załątac, wspomnany plan z Vilanueva, zawsze jest tez Woods i moze jakis postęp- w co wątpie- w grze Araujo. Wiekszy problem to Rob. Czowiek nieprzewidywalny, czesto podejmuje mało lub wogóle nie przemyślane decyzje, niszczy zespól nie tylko czynem ale i słowem. Chetnych do wiekszych analiz zapraszam do mojego artykułu dostepnego na stronie Raptors.e-nba.pl.

 

Jak dla mnie znowu zla wymiana dla Raptors bo stracili jedna z nielicznych swoich gwiazd(gwiazdek raczej :D )

W mojej opinii to byłby ostani arguyment jakim mozna sie posłuzyc. Alston to gwiazda z nazwiska, kojarzony jako Skip ze Streeta. Wielu fachowców mówi ze on nie nadaje sie do roli pierwszego PG w lidze zawodowej. Ma sporo mankamentó,a to ze z róznych powodów jest gwiazda to jeszcze niewiele znaczy. Tracimy tylko promocje, która i tak była fatalna. Cala wymiana w mojej opinii nie najgorsza, ale o tym pisze w innym topicu i nie chce zasmiecac tematu zbędnymi powtórzeniami :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie ranking przedsezonowy na e basket w którym na ostatnim miejscu sa Raptors . to sa jaja zeby bobcats i new orlean byli przed naami to jest skandal

Po pierwsze rankingi tego typu nie są zupełnie miarodajne, bo to najczęściej bardzo subiektywne opinie, po drugie ten, o którym piszesz jest tak mało kompetentny, że nie zawracał bym soobie nim głowy (robiony na szybko, bez pomysłu i odpowiedniej argumentacji), a po trzecie, to Bobcats zdecydowanie umieściłbym wyżej niż Raps z bardzo wielu powodów- to najmądrzej wprowadzana do NBA ekipa od długiego czasu- możliwe, że już w niedalekiej przyszłosci powalczą o PO. Narazie dokonują samych mądrych wyborów, i czynią postępy o jakich "beniaminkowie" z ostatnich lat mogli tylko marzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie spotkałem się wieloma takimi opiniami, że Raptors mogą być na ostatnim miejscu. Głównym czynnikiem jest chyba duża ilość zmian w Raptors, dużo nowych twarzy, młodych ludzi, niedoświadczonych. Zwolnienia Murraya, wymiana Alstona, słabi rookies, niezatrzymanie Marshalla. Mam jednak nadzieje, że Raptors sprawią, że Ci "specjaliści" i "znawcy" posrają sie ze wstydu, że tak pisali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jedna osoba sie zdziwi jak zobaczy w akcji w tym roku nasze Dinozaury. O to jestem jakos dziwnie spokojny... ale ja nie o tym chcialem...

 

Ostatnio dosc czesto przewijającą sie informacja w roznych plotkach na temat Raps jest info o probach naszego GMa aby do zespolu dolaczyl... Jamaal Magloire :!: Szczerze mowiac jakos nie che mi sie w to zabardzo wierzyc aby nasz GM byl az tak dobry i namowil takiego gracza do przyjscia do Toronto chyba ze... sa 2 opcje, albo odda ona za tego magloira pol zespolu i zalata dziure pod koszem ale narobi nastepnych, albo co jest raczej mniej prawdopodobne zaczyna czuc ze jesli nie zrobi jakiegos efektownego ruchu to go wywala na zbity pysk... tak wiec Rob działaj poki mozesz bo niedlugo moze byc za pozno...

 

Jeszcze godzina i sezon 2005-2006 rozpoczety ;)

 

BTW

calkiem fajny design nowej wersji oficjalnej stronki Raps, nie sadzicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary oby to była prawda. Przydałby się Jamal w zespole.Choc z jego kontuzjami to jest nieciekawie. Co do meczu z Jazz to co to za gosc ten brown na jakiej gra pozycji? w sumie niezle zagrał można by go podpisac.Mile zaskoczyl mnie charli Villneva. , kurde z niego może byc naprawde dobry gracz.Miec 2 a nawet 3 licząc z Bonnerem PF było by super .Nawet Calderon zagrał nieźle jakl na pierwszy raz. W sumie jak podpisza togo Browna to przy braku kontuzji w czsie sezonu .PO wcale nie są takie niemożliwe.Go Raptors.

Tak jak pisalem wczesniej bardzo chcialbym poznac na jakich zasadach ten magloire ma przyjsc do nas bo jesli maja za niego oddac pol zespolu łacznie np z Charliem to ja mowie stanowcze NIE :!: trzeba znac umiar i nie dac sie zwariowac... dziejszy mecz z Utah pomimo porazki pokazal ze Villanueva raczej napewno nie bedzie zmarnowanym pickiem i udowodni on swa wartosc na boisku. w 36 minut 15 pkt to nie jest zle jak na debiutanta tylko przy troche slabej skutecznosci ale to mozna zawsze poprawic. i nie uwazam zebysmy mieli az tak zla pierwsza piatke czyli Villanueva-CB4-Graham-Rose-James/Calderon. wiec nie dajmy sie zwariowac. Magloire w Raptors :?: tak owszem ale nie za wszelka cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak nie dużo brakło... :( Widziałem jak na razie tylko skrót meczu, po którym trudno coś ocenić. Brown zaskoczył pozytywnie - widać, że chłopak chciał się pokazać (dużo rzucał, średnia skuteczność, 0-4 z 3, ale mimo wszystko wyszedł na plus). Póki co, on jest najlepszym kandydatem do podpisania kontraktu. Charlie także nie wypadł najgorzej, spodziewałem się więcej po Joeyu i Jose (tzn. zagrał dobrze, ale liczyłem na troszeczkę więcej asyst :)). W sumie tragicznie to nie wygląda, ale należy pamiętać, że była to jedynie Utah, zespół porównywalny do naszego, może nawet gorszy, który przecież S5 tesh nie grał...

 

Widzieliście to wejście pod kosz CB4 zakończone efektownym wsadem? Lol, respect - ten chłopak będzie rządził! :D Widać, że trochę (ale naprawdę, trochę! :)) poprawił wygląd ciała, jest lepiej zbudowany. Do tego na pewno dojdzie szybkość i już nie małe doświadczenie. Nowy KG już wkracza do gry?

 

Aha - fajnie wygląda w tej fryzurce, o wiele lepiej niż wtedy, gdy był bez włosków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.