Skocz do zawartości

mundial 2k10


rw30

kto wygra misia ?  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto wygra misia ?

    • ktoś inny, choć to raczej niemożliwe
    • Iran bo Haddadi to zły matkojebca
    • Serbia
    • USA
    • Turcja bo czemu nie
    • Hiszpania


Rekomendowane odpowiedzi

Ujednolicenie tak kluczowej rzeczy jak boisko to raczej dobra zmiana.

tylko czemu ujednolicenie nie idzie w drugim kierunku , w kierunku FIBA?

Bardzo dobrze, że ujednolicenie idzie w kierunku NBA. Wiem jedynie że napewno zmieni się linia rzutów za 3 (nareszcie!), narazie bodajże na 6,75. Do tego prostokątna trumna. A przydałoby się jeszcze def 3 sec i wznowienie gry po przerwanej akcji z 14 sec zegarem a nie nowe 24. Nie mówiąc o interpretacji akcji 2+1 czy sposobie naliczania asyst. Wtedy można realnie porównać poziom gry w Europie i w USA.

 

A szczególnie ważne jest wprowadzenie 12 minut. Wtedy gra praktycznie nabiera cechy gry w NBA. W soccera grają w FIFA, UEFA czy w CONMEBOL na tych samych zasadach, tylko nasza koszykówka jest w Europie znacznie zmieniona w stosunku do miejsca gdzie została wymyślona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że ujednolicenie idzie w kierunku NBA. Wiem jedynie że napewno zmieni się linia rzutów za 3 (nareszcie!), narazie bodajże na 6,75. Do tego prostokątna trumna. A przydałoby się jeszcze def 3 sec i wznowienie gry po przerwanej akcji z 14 sec zegarem a nie nowe 24. Nie mówiąc o interpretacji akcji 2+1 czy sposobie naliczania asyst. Wtedy można realnie porównać poziom gry w Europie i w USA.

 

A szczególnie ważne jest wprowadzenie 12 minut. Wtedy gra praktycznie nabiera cechy gry w NBA. W soccera grają w FIFA, UEFA czy w CONMEBOL na tych samych zasadach, tylko nasza koszykówka jest w Europie znacznie zmieniona w stosunku do miejsca gdzie została wymyślona.

ale cały czas piszesz o atutach NBA ,których ja nie dostrzegam. NBA jest świetne dla widowiska masowego gdzie ludzie jarają się indywidualizmami , skaczącymi czarnoskórymi graczami z czego sport przebiera formę cyrku.

europa miała swoje atuty ,które nie dostrzegał przeciętny widz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przydałoby się jeszcze wznowienie gry po przerwanej akcji z 14 sec zegarem a nie nowe 24

Tak wtrącę ,bo jestem zaznajomiony z nowymi przepisami ( przyjdzie mi w takich grać ,ale oczywiscie nie ma żadnej gwarancji ,że wszędzie hale będą takie jak ustawy przewidują, na szczescie w klubie juz sprawa załatwiona eniłej) po przerwaniu akcji ( ale musi to być na połowie ' atakującej' ) faul , 'noga' czy coś na dokończenie akcji ma się właśnie 14 sekund ,a nie 24 jak to było. Przynajmniej tak nam mówią :wink: Dzisiaj mieliśmy na treningu sędziów i jest pewna ciekawa sprawa z połową tzn. jeżeli zawodnik stoi tak ,że ma jedną nogą na połowie atakujacej a druga na połowie 'broniacej' to MOŻE odegrać spowrotem do zawodnika ,który jest na połowie broniącej ( z tym ,że 8 sekund jest liczone dopóki piłka nie 'zakozłuje' na połowie atakującej ) lub może też sam zacząć kozioł i cofnąć się na swoją połowę ( broniącą) no ,ale wiadomo 8 seconds. Przy tym też była wzmianka ,że jeżeli nogi przekroczą połowę ,ale piłka NIE to można się wrócić 'nogami' na połowę broniącą. Jestem ciekaw jak sedziowie beda zwracac na to uwagę ' w praniu ' ale cóż zobaczymy. A i reguły z tą 'no charge' strefą też troszeczkę mi namieszały w głowie ,ale oni tam poruszali ewidentnie jakieś zagadnienia z nieprzepisowym użyciem łokcia czy barku or łatewa. To już pomińmy.

I jestem całkowicie za tym aby było to ujednolicone wszystko. Dziwi mnie ,że JESZCZE nie wprowadzili 12 minut zamiast tych nieszczęsnych 10. Jak już zmieniać przepisy to konkretnie ,a tak to to zostawili ,a poza tym nadal strzałka obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii tego, ktora koszykowka lepsza opowiem sie po stronie nba.

owszem wiecej przepisow (8sec, 14sec, polkole pod koszem, 3sec w def itd) ale maja wplyw na plynniejsza gre.

rozumiem koelnera, bo koszykowka europejska to koszykowka prozespolowa. zawsze wygrywal zespol, druzynowe akcje, defensywa itd ale skoro najlepsi reprezentuja nba, to powinnismy czerpac z tych wzorcow.

 

to tez w pewien sposob wplywalo na to, ze amerykanie nie chcieli grac z reszta swiata i wciaz wysylaja na MŚ druga druzyne. teraz nie bedzie wymowki. jeszcze niech tylko zniweluja te 3 sekundy w defensywie i moze tak pozostac jak jest, wlacznie z 10 minutowymi kwartami. przez to imo nie ma akich przestojow jak w nba gdzie podczas RS sa fragmenty gry, ktorych nie da sie ogladac i moim zdaniem wynika to ze zbyt dlugiej kwarty ale to tylko moje prywatne zdanie, wykreowane na podstawie tego co widzialem. zadnym amp tego nie udowodnie niestety:)

 

przy czym niekoniecznie powinny te same zasady obowiazywac w koszykowce mlodziezowej. w tej mlodziezowej dodalbym jednak blizej linie za 3 punkty i zabronil calkowicie krycia srefa, ktore wyrabia w mlodych zawodnikach nawyk do odpuszczania w defensywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i moim zdaniem wynika to ze zbyt dlugiej kwarty ale to tylko moje prywatne zdanie, wykreowane na podstawie tego co widzialem. zadnym amp tego nie udowodnie niestety:) .

Brak plynnosci wynika jedynie z tych pieprzonych przerw na reklamy i ilosc time'outow ktore nie sa zwiazane z duchem gry tylko zapewnieniem gawiedzi w hali na zakup popcornu z cola za 10$ co mnozac razy 10.000, 20.000 osob robi osobna galez sprzedazowa...

 

te przerwy najbardziej sa widoczne ogladajac mecz ' na zywo na zywo' i tu 12 minut nie ma nic do rzeczy

 

nawet powiem w druga strone, to w Euro przydalby by sie te 8 minut extra dla 2-3 dodatkowych graczy z rotacji bo rodzi sie wiecej okazji dla mlodziezy a statsy przy dluzszym czasie sa ' bardziej' widowiskowe

 

lepiej sie dyskutuje o graczu ktory po niesamowitych 44 minutach zrobil 41/10/10 niz po 36 minutach zrobil wyjatkowo 33 oczka /8/ 3 ( bo asysty liczy sie inaczej) np.

 

kolejnym argumentem na inna plynnosc sa glupie dla mnie maniery eurosow na przerywanie taktyczne faulami kontr

jest to o tyle dziwne i niespojne z przepisami ze sedziowie w Euro maja bardziej dotkliwa kare do zastosowania jezeli chodzi o niesportowe faule ( utrata pilki po FT), i wielokrotnie uzywaja gwizdka w taki sposob ( co powinno ukrocac ten proceder) podczas gdy przy kontrze jest cala masa sprytnych graczy ktorzy intencjonalnie fauluja ale w taki sposob aby nie podpasc pod paragraf.....

 

suma minut, przerywanie kontr faulami takimi pizdusiowatymi w sumie vs nieszczesne dopasowanie przerw do reklam ...

tak zle a tak niedobrze

 

ale na to ze 12 minut to powod powolnosci to sie nie zgodze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wszystkim, ale to co kuźwa odp....la TVP SPORT to doprowadza mnie do jasnej kurwicy :twisted: Ok, rozumiem, choć nie do końca, że Falubaz jest ważny, ale pokazywanie o TEJ SAMEJ porze w otwartej TV i TVP SPort palantów Smudy kosztem "Świętej wojny Latynosów" - to już przegięcie :evil: :evil: :evil:

 

BTW - ale Španělsko je out :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem że nawet nie zdajecie sobie sprawy ile dla hiszpani znaczy starszy gasol

hiszpanie zagrali świetny mecz ale brakowało tego czegoś co by im dało awans dalej

tak dalej mamy serbie, która też gra świetny basket ale nie stanowi wielkiego zagrożenia dla usa.

właściwie teraz chyba najgorszym przeciwnikiem dla usa będzie turcja jeżeli trafią na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scola Scolą, ale sam meczu nie wygra. Argentyńczycy z Brazylią rzucali na jakiejś chorej skuteczności za 3, a mimo to ledwo wygrali. Z USA raczej nie będą już tak trafiać i choćby Scola im nawrzucał 50 pkt, to będzie to za mało. Zresztą najpierw niech przejdą Litwę.

 

Na moje oko to kebaby idą jak na razie na mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.