Skocz do zawartości

mundial 2k10


rw30

kto wygra misia ?  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto wygra misia ?

    • ktoś inny, choć to raczej niemożliwe
    • Iran bo Haddadi to zły matkojebca
    • Serbia
    • USA
    • Turcja bo czemu nie
    • Hiszpania


Rekomendowane odpowiedzi

Co oni się tak wszyscy, do jasne ciasnej, łamią. Codziennie nowe wiesci że ktoś jest już poza grą. Co do Rondo to może bardziej Rose podpada pod takie smal balowe run'n'gun, może się z nim dogadać nie mógł K. :?: Tak czy owak na mój prosty chłopski rozum dziwna decyzja, fajnie jest mieć róznych od siebie pg bo daje to spore pole do manewru w taktyce/ rotacji itd. No i przynajmniej imo Rondo obok Duranta to najlepsze co w tej drużynie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Bastillon miał chyba rację co do składu USA ;]

powinni niszczyć wszystkich warunkami fizycznymi, a nie się bawić w jakiś small ball.

Właśnie obczaiłem pierwszy mecz USA. Kim oni tam mają dominować, że tak zapytam? przy takim spacingu i szerokim pomalowanym mogliby najwyżej czyścić ball side, żeby ich wysoki zagrał tyłem do kosza albo przewalcował obrońcę, niestety osobiście nie widzę w ich składzie żadnego, który by miał uzdolnienia w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i Bastillon miał chyba rację co do składu USA ;]

powinni niszczyć wszystkich warunkami fizycznymi, a nie się bawić w jakiś small ball.

Właśnie obczaiłem pierwszy mecz USA. Kim oni tam mają dominować, że tak zapytam? przy takim spacingu i szerokim pomalowanym mogliby najwyżej czyścić ball side, żeby ich wysoki zagrał tyłem do kosza albo przewalcował obrońcę, niestety osobiście nie widzę w ich składzie żadnego, który by miał uzdolnienia w tym kierunku.

przeciez jesli chodzi o scoring to kazdy bylby wtedy na tyle uzdolniony ze moglby je w jakis sposob zdobyc. daloby sie Durantowi pilke i niech robi sobie dziwki z Rubio i innych gwiazdeczek.

 

dominacja bylaby na zbiorkach i w obronie, wyobraz sobie jak musialoby sie grac przeciwko takiemu dlugiemu line-upowi w NBA, a potem pomysl jak bedzie to wygladalo to na o wiele mniejszym fibowskim boisku. przeciwnicy mieliby szczescie jakby zdobyli chociaz 50 pktow, a to znaczyloby milion pktow z transition dla USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominacja bylaby na zbiorkach i w obronie, wyobraz sobie jak musialoby sie grac przeciwko takiemu dlugiemu line-upowi w NBA, a potem pomysl jak bedzie to wygladalo to na o wiele mniejszym fibowskim boisku. przeciwnicy mieliby szczescie jakby zdobyli chociaz 50 pktow, a to znaczyloby milion pktow z transition dla USA.

1. Pytam więc po raz drugi: kto miałby stanowić ten długi line-up?

 

2. Jak oglądałem mecz z Hiszpanią (tylko ten oglądałem) to sorry, każdy wysoki z USA oprócz Chandlera może najwyżej położyć się przed Gasolem, jednakże Chandler to kula u nogi w ataku. Vasqueza czy Garbajosy też za bardzo nie ma kto zdominować warunkami, mówisz, jakby konkurencyjni wysocy oscylowali koło 6'4''.

 

3. W związku z tą linią trójek i międzynarodowym stylem gry, interior defense nie da się zbudować na NBAowskich zasadach, bo Hiszpanie grali mnóstwo zasłon na mid-range, które przy bliższej linii otwierały drogę do rzutu za 3, a nie long 2. Punkty spod kosza padały w większości po cutach i rozrzuceniach piłką, a nie po wjazdach prosto w 7-footera, więc to, że będzie dwóch 7 footerów wiele tu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dominacja bylaby na zbiorkach i w obronie, wyobraz sobie jak musialoby sie grac przeciwko takiemu dlugiemu line-upowi w NBA, a potem pomysl jak bedzie to wygladalo to na o wiele mniejszym fibowskim boisku. przeciwnicy mieliby szczescie jakby zdobyli chociaz 50 pktow, a to znaczyloby milion pktow z transition dla USA.

1. Pytam więc po raz drugi: kto miałby stanowić ten długi line-up?

 

2. Jak oglądałem mecz z Hiszpanią (tylko ten oglądałem) to sorry, każdy wysoki z USA oprócz Chandlera może najwyżej położyć się przed Gasolem, jednakże Chandler to kula u nogi w ataku. Vasqueza czy Garbajosy też za bardzo nie ma kto zdominować warunkami, mówisz, jakby konkurencyjni wysocy oscylowali koło 6'4''.

 

3. W związku z tą linią trójek i międzynarodowym stylem gry, interior defense nie da się zbudować na NBAowskich zasadach, bo Hiszpanie grali mnóstwo zasłon na mid-range, które przy bliższej linii otwierały drogę do rzutu za 3, a nie long 2. Punkty spod kosza padały w większości po cutach i rozrzuceniach piłką, a nie po wjazdach prosto w 7-footera, więc to, że będzie dwóch 7 footerów wiele tu nie pomoże.

a kto ci mowil, ze dwoch 7 footerow ma stanowic sile tego dlugiego line-upu ? lepiej powiedz mi jak Hiszpania ma zamiar grac przeciwko obwodowi skladajacemu sie z 6'10 Duranta (ktory ma wingspan wiekszy od Howarda, wiec praktycznie jest dlugi jak center), 6'8 Grangera i 6'3 Billupsa. dodaj do tego 7'1 Chandlera i 6'11 Odoma i masz tak dlugi line-up ze bez wzgledu na ustawienie defensywne mozna w jednym momencie przykrywac cala powierzchnie boiska bez wiekszych problemow. Hiszpania przeciwko takiemu line-upowi mialaby szczescie gdyby oddala w ogole quality shot, nie mowiac juz o trafieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej powiedz mi jak Hiszpania ma zamiar grac przeciwko obwodowi skladajacemu sie z 6'10 Duranta (ktory ma wingspan wiekszy od Howarda, wiec praktycznie jest dlugi jak center), 6'8 Grangera i 6'3 Billupsa. dodaj do tego 7'1 Chandlera i 6'11 Odoma

No kurde normalnie, może rzuć okiem na roster Hiszpanii. Gra jest tu dużo bardziej kombinacyjna niż w NBA, Navarro po jednej zasłonie miał pozycję do trójki kiedy tylko chciał, bo Billupsy i Rose'y nie nadążały, a ty chcesz wrzucić Grangera na SG, żeby mieć backcourt niezdolny do przebicia się przez 80% zasłon i jeszcze odebrać USA główną siłę czyli szybki atak.

Big Ball tu nie daje im żadnej dodatkowej przewagi, bo wysocy Hiszpanii mogą rzucać trójki, a w obronie poradzą sobie i tak z Chandlerem i Odomem.

 

Najlepsze co mogliby ustawić w USA, to centra zdolnego do gry z piłką i 4 G/F z rzutem, Odom to najbliższe co mają podobnego do centra potrafiącego grać z piłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde normalnie, może rzuć okiem na roster Hiszpanii. Gra jest tu dużo bardziej kombinacyjna niż w NBA, Navarro po jednej zasłonie miał pozycję do trójki kiedy tylko chciał, bo Billupsy i Rose'y nie nadążały, a ty chcesz wrzucić Grangera na SG, żeby mieć backcourt niezdolny do przebicia się przez 80% zasłon i jeszcze odebrać USA główną siłę czyli szybki atak.

Big Ball tu nie daje im żadnej dodatkowej przewagi, bo wysocy Hiszpanii mogą rzucać trójki, a w obronie poradzą sobie i tak z Chandlerem i Odomem.

zaslony przy takim line-upie mozna spokojnie bronic switchami. korzysci jest mnostwo, od zajebanych passing lanes poprzez kompletna dominacje na zbiorkach a konczac na contestowaniu rzutow.

 

to nie jest NBA zeby mieli miejsce aby wykorzystac przewage szybkosci Navarro na Grangerze itp. tam Big Ball jest wlasnie z tego powodu nieoplacalny, bo kazdy taki Granger bylby bardzo czesto mijany (tzn. akurat on nie bylby mijany bo swietnie broni ale chodzi mi o wysokich SG). jednak niedosc, ze Hiszpanie nie maja umiejetnosci 1 on 1 zeby sie w takie cos bawic, to jeszcze przy tych zasadach nie ma na to miejsca.

 

ja ogolnie lubie size (k**** bez skojarzen) wiec na pewno gralbym duzymi line-upami, kontry bylyby tak czy siak, bo przewaga szybkosci dalej bylaby ogromna, nie mowiac o tym jak zatrzymac transition 3 (Gr, Durex, Bill).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co pi*****ić o line-upach bo tak naprawde jedyną drużyną jaka jest w stanie zagrozić USA na tych mistrzostwach jest hiszpania.

z resztą to sobie mogą grać nawet durantem na C albo odomem na PG i i tak to wygrają.

 

a jak pokazał mecz z hiszpanią ... c***a pokazał w sumie bo hiszpanie są poprostu dobrą drużyną i też są w stanie sie dostosować do takiego czy innego ustawienia USA. potrafią maksymalnie wykorzystywać swoje mocne strony i czy to będzie wysoki skład czy niski skład i tak będą mieli z hiszpanią troche problemów.

 

ja bym grał durantem przez 40 min dawał mu izolacje przez 40 min i powiedział reszcie żeby stali przez 40 min i czekali na piłkę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak tylko spytam wszystkie zmiany w europejskim baskecie ( mam na mysli głównie tego typu turnieje ) restricted area , prostokątna trumna itede to dopiero od nastepnych jakichkolwiek rozgrywek/turnieji?

Wiem ,że mnie to czeka w nadchodzacym sezonie ,więc takowe imprezy też dopiero to 'czeka' rajt? bo tak swoją drogą to już na to mogli się pofatygować o to. nevahmind :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy juz trzy spotkania z USA, a temat cos zdechly. Wczoraj USA "fartownie" ogralo Brazylie, zabraklo szczescia w ostatnim rzucie Huertasowi.

 

Atak pozycyjny USA to tragedia, jedynie Billups i Durant potrafia wykreowac miedzy soba lub indywidualnie cos rozsadnego, reszta albo cegli albo jedzie na slepo w kosz. Odom (na razie najglupszy zawodnik turnieju), Rose czy Westbrook polegaja tylko na swoim atletyzmie i licza, ze wymysla cos w powietrzu nie wiele myslac na parkiecie. Bez Billupsa to w zasadzie bylbym pewny, ze Hiszpania ogra USA. Basketball IQ Billups >>> Rose, Westbrook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.