Skocz do zawartości

mundial 2k10


rw30

kto wygra misia ?  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto wygra misia ?

    • ktoś inny, choć to raczej niemożliwe
    • Iran bo Haddadi to zły matkojebca
    • Serbia
    • USA
    • Turcja bo czemu nie
    • Hiszpania


Rekomendowane odpowiedzi

Weźcie pod uwagę jakich obrońców ma przeciwko sobie chociażby Turkoglu czy Ilyasova. W USA mają chociażby Iguodalę do takich zadań.

Wiem, że bardzo modne jest na forum wyśmiewanie Turka, mieszanie go z gównem i ogólnie Hedo jest be, ale w 1 rundzie playoffs 2009 kiedy Magic grali z 76'ers to właśnie Iguodala bronił Hedo i jakoś go wcale nie wyłączył :?

 

H. Turkoglu

Points: 16.8

Rebounds: 5.3

Assists: 4.9

 

Statystyki w przekroju całej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hedo jest jechany ponieważ Bastek taką propagandę szerzył na forum. oczywiście ,że jest przepłaconym zawodnikiem przez długość kontraktu ale to nadal kawał gracza ,który w Suns może pokazać dużo dobrego. ma wszystko co potrzebna dla Nasha ,obciąży go z klepania , open shoty trafia ,w dodatku ma wysokie IQ i wie gdzie się ustawić i jak zagrać. dla mnie transfer do Hedo do Suns in plus. oczywiście zobaczymy w praniu.

 

odnośnie Rubio.

zatrzymał się. dwa lata temu robiono z niego cudowne dziecko a teraz gołym okiem widać ,że nie poczynił żadnych postępów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hedo jest jechany ponieważ Bastek taką propagandę szerzył na forum. oczywiście ,że jest przepłaconym zawodnikiem przez długość kontraktu ale to nadal kawał gracza ,który w Suns może pokazać dużo dobrego. ma wszystko co potrzebna dla Nasha ,obciąży go z klepania , open shoty trafia ,w dodatku ma wysokie IQ i wie gdzie się ustawić i jak zagrać. dla mnie transfer do Hedo do Suns in plus. oczywiście zobaczymy w praniu.

 

odnośnie Rubio.

zatrzymał się. dwa lata temu robiono z niego cudowne dziecko a teraz gołym okiem widać ,że nie poczynił żadnych postępów

 

Zgadzam się z całością tego posta, Hedo może nie jest gwiazdą pierwszej wielkości, ale zawodnik, który przy wzroście 2,08 może z powodzeniem rozgrywać piłkę z pozycji SF jest dla drużyny wielkim wzmocnieniem. Fani Magic wiedzą co mówię, gdy Hedo tam grał to on najczęściej brał na siebie ciężar rozgrywania piłki podczas gdy Nelson mógł zająć się tym co wychodzi mu najlepiej, czyli zdobywaniem punktów (nie mówię oczywiście o playoffach, w których Jameer był kontuzjowany, to tak na wszelki wypadek gdyby ktoś tu zarzucił mi ignorancję).

 

Odnosząc się już tylko do reprezentacji Turcji, której kibicuję już od kilku turniejów (właśnie ze względu na Hedo), to jego leadership jest tam bezcenny. Gdy ma piłkę, spokojnie czeka aż partnerzy ustawią się w ataku pozycyjnym, ustawia zagrywkę, gra mnóstwo picków. Gdy piłki nie ma, nigdy nie psuje spacingu, poza tym zobaczcie jak Arslan czy Tunceri prawie zawsze konsultują z nim jaką zagrywkę będą grali.

 

Co do Rubio to dla mnie póki co jest to rozgrywający jakich wiele na świecie, przyznaję, że czasem potrafi jebnąć jakiegoś zajebistego passa, ale jest zupełnie pozbawiony rzutu i czasem jeszcze gorąca głowa (młodzieńcza fantazja) daje o sobie znać. Jakieś layupy z odchylenia? Faul przy pressingu na całym boisku w 2 sekundzie akcji kiedy Hiszpania jest in the penalty, a każdy punkt jest na wagę złota? Rubio - jeszcze nie teraz.

 

 

co nadal nie zmienia faktu ze serie z sixers mial slaba, a kolega JakubW wzial dane z ksiezyca

Oczywiście, mój błąd. Zagapiłem się i wziąłem nie te statsy co trzeba :)

 

PPG: 11,8

APG: 3,33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mieszam Hedo z błotem, wkurwia mnie ta nadinterpretacja. Zacznijcie czytać ludzie.

 

Po prostu Ilyasova i Turkoglu mają ogromną przewagę fizyczną, sprawnościową nad pozostałymi forwardami na tych mistrzostwach. Serbowie mają jako taką odpowiedź , Usa również. Prawdziwy sprawdzian Turków to będzie mecz z którymś z tych zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi było Brazylii. Tak się niefortunnie zdarzyło, że trafili na Argentynę już w 1/8 finału. Przed mistrzostwami stawiałem na Brazylijczyków jako na czarnego konia tego turnieju, potwierdziła to minimalna porażka z Amerykanami, później jeszcze porażka ze Słoweńcami i w konsekwencji spotkanie z Argentyną już w tak wczesnej fazie "playoff", co zaowocowało moim zdaniem najlepszym meczem tego turnieju (a napewno top2). Huertas to kawał gracza, pewny siebie, dobry ballhandling, minięcie, podanie, rzut. Wszystko co ponadprzeciętny rozgrywający posiadać powinien. Barbosa taki trochę jeździec bez głowy. Najpierw ten faul w ataku pod koniec pierwszej połowy (jego 3 faul), później ta strata w samej końcówce. Trzeba mu jednak oddać, że w pewnym momencie jego punkty trzymały brazylijczyków w grze. Tacy gracze to duże ryzyko, bardzo cienka jest dla nich granica między bohaterem, a największym winowajcą porażki.

 

Luis Scola - coś pięknego. Cały arsenał zagrań jaki dobry low post scorer powinien mieć, do tego znakomity półdystans, nawet trafił jedną trójkę :D "Michael Jordan of FIBA" jak nazwano go na zp1. Szkoda, że nie gra w Spurs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie gral ten khvostov, duzo widzi. mozgow powinien dostac jakies minuty i cos zdobywac w nyk, tylko te faule w nba moze byc z tym spory problem.

 

iguadala to swietny zadaniowiec, trzecia opcja. bylby idealny w parze z jakims prawdziwym liderem, gwiazdorem zeby byc w jego cieniu i po cichu robic swoje. zobaczymy co wyrosnie z turnera ale jestem bardzo ciekawy jak bedzie wygladalo te duo obok siebie

 

i szkoda ze nie wpuscil grangera na troche. mogl dac mu kilka minut w czwartej kwarcie zamiast gayowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi ci o ta sytuacje po podaniu billupsa przez cale boisko? dla mnie to naturalne ze nie skonczyl tego dunkiem, na luzie lekko podbieg pod kosz. zadnej dynamiki ani sily w tym nie bylo i nie spodziewalem sie ani przez sekunde paczki. widocznie nie chce ryzykowac jakiegos naciagniecia lub czegos podobnego.

 

i tyrus bylby ok do skakania pod tablicami , ale nie za lamara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Odom w całym turnieju jest strasznie nieskuteczny spod kosza.

 

Co do Amerykanów w tym meczu to kilka przemyślen.

 

Rudy Gay wydaje sie miec strasznie ograniczony dystans.Wystarczy pół metra za linią trójek a ten rzuca tak że piłka ledwo dolatuje do obręczy,

Chandler to najsłabszy gracz USa w historii ich występów na takich turniejach..

Po Westbrooku widac że to jednak zdeycdowanie bardziej combo niz typowy PG.Jak na niego patrze to mi młodego Barona Daviesa przypomina i pewnie z wiekiem bedzie sie jeszcze bardziej do niego upodabniał.

Eric Gordon w ataku super w obronie niestety gorzej niż żle.

Iguadala tym turniejem pokazuje ze jak Turner nie bedzie z miejsca all starem to Andre w Sixers długo miejsca nie zagrzeje.Pokazuje że może byc 3 opcją w teamie walczącym o cos wiecej niz play offy.

Spurs Mavs???.

Curremu chyba szkodzi wspólne przebywanie z Ellisem i Nelsonem w GSW bo wyglada jak jakis zagubiony 18 latek a nie badz co badz czolowy młody gracz w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz to z perspektywy wielkości/ilości talentu jaki jest nagromadzony w reprze USA. Durant, Iguodala, Granger, Rose, Billups - w swoich klubach są gtg'ami, tylko cholera - w reprezentacji nie mogą :] Więc gtg jest Durant, a druga opcją jest Billups jesli można to tak rozpisać. Reszta pełni rolę zadaniowców - tylko i wyłącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevin Love 3 minuty - zart ? obrazil sie na niego ? gosc naprawde nie ma szczescia w zyciu

bylby czarny to bylby uwazany za najlepszego zawodnika tamtego draftu , na WC gra ogony za freakin Odomem i Iguodala

po tym co widze kadrowo i jak to ogladam to mozna powiedziec ze moda na kosza na ''reszcie'' swiata juz minela tyle mocnych druzyn co sie USA trafilo w latach 2002 - 2008 w porowonaniu do tego co teraz jest i bylo przed laty mozna by rzec jest smieszna - Litwa z Kleiza, Turecka kontrabanda czy Serbia z Krystyna

sory ale ten uniwersytecki USA skladzik zostalby rozniesiony przez jakis tam Grecki/Wloski sklad a nie wspominam o Argentynie czy Hiszpani z lat jesli dobrze pameiatm z akcentem na 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.