Skocz do zawartości

WCF'10 Lakers(1) vs. Suns(3)


badboys2

Kto i w ilu?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto i w ilu?



Rekomendowane odpowiedzi

poprostu kazdy jak gra u siebie gra bardziej agresywnie na kosz i stąd to sie bierze a nie jak ty sądzisz że dostaja gwizdki gospodarskie...Lakers nie potrafią grać pod kosz bo emeryci się moga polamać, więc skąd chcesz zeby byly dla nich wolne?!

no wlasnie problem w tym, ze lakers graja pod kosz. dzis 42-32 z pomalowanego.

 

jestes w stanie inaczej udowodnic mi, ze sie myle i lakers nie graja pod kosz? nie graja agresywnie?

 

tradycyjnie zostane zjechany za to, ze zwalam wine za porazke na sedziow ale tradycyjnie nikt nie jest w stanie mi udowodnic, ze sedziowie nie gwizdali "po gospodarsku" pomimo, ze ja swojja teze udokumentowalem procentami i liczbami.

Pangloss już ci chyba o tym mówił w swoich świetnych postach, a ty ciągle swoje.

pokaż konkretnie które gwizdki były twoim zdaniem złe i dlaczego. zrób to dla obu drużyn. wtedy dopiero będziesz miał dowód na ewentualną stronniczość sędziów.

 

póki tego nie zrobisz, to ty, czy inne osoby zwalające winę na sędziów, moglibyście sobie takie śmieszne wymówki zwyczajnie darować, bo właściwie to można odnieść wrażenie, że np. tacy lakers to przegrywają tylko przez sędziów, albo dlatego, że im się grać nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiara fanów lal w blowout jest zadziwiająca. jeden już tu przepowiadał na g4 blow na korzyść lal, teraz kolejny na g5. - w sumie marzenia nic nie kosztują.

 

bb2 - zawsze trzeba jakoś wytłumaczyć porażkę swojej ekipy. po co zwalać na chłopaków, że zagrali c***owo, że tylko kobas zagrał na high level skoro można zwalić na gwizdki i sędziów. obiektywizm pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym meczu wyglada to tak, jakby team Phoenix Suns nie byl zbudowany na mistrzostwo, na final konferencji, na troche radosci dla Chucka, na ...whatever na co. Wyglada to tak, ze ten zespol zostal zbudowany tak, jakby jednym celem bylo dostac w pierdol od Lakersow. Bardzo mi przykro, ale taka jest smutna prawda w tym smutnym jak pizda miescie.

Niniejszym odszczekuje to co napisalem po game 1. Zwracam honor Suns, nawet jesli nie uda im sie wygrac juz ani jednego meczu. Bo abstrahujac od gadania, ze dostaja wiecej gwizdkow to wygrywajac z Lakersami po takim meczu Kobego, gdzie bench PHX robi LAL z rzyci jesien sredniowiecza zasluzyli na respect.

 

Go Suns. Make my day 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 primo napisalem, ze glowna przyczyna porazki byla obrona. wypunktowalem to chyba nawet w punkcie numer 1.

po 2 primo. na gwizdanie zwrocilem uwage w pozniejszej kolejnosci.

 

loraczku, prosze bardzo pierwsze 3 akcje z brzegu jakie pamietam.

 

amare odpychajacy fisha przy zbiorce w ataku. tyn wypada za linie koncowa a amare punktuje

kobe faulowany przez frye'a. nie ma gwizdka idzie kontra dla suns i chyba pada trojka

gasol robiacy putbacka dunka, byl faulowany dodatkowo przez amare'a/

 

3 akcje na dzien dobry. nie chce mi sie ogladac tego meczu po raz drugi.

 

daje wam argumenty w postaci liczb. nie potraficie ich wytlumaczyc niczym innym jak tylko agresywnoscia. ale i ten mit obalam pokazujac punkty z pomalowanego. wiec to ja wychodze na idiote, choc wy na poparcie swojej tezy nie macie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie problem w tym, ze lakers graja pod kosz. dzis 42-32 z pomalowanego.

 

jestes w stanie inaczej udowodnic mi, ze sie myle i lakers nie graja pod kosz? nie graja agresywnie?

 

tradycyjnie zostane zjechany za to, ze zwalam wine za porazke na sedziow ale tradycyjnie nikt nie jest w stanie mi udowodnic, ze sedziowie nie gwizdali "po gospodarsku" pomimo, ze ja swojja teze udokumentowalem procentami i liczbami.

ja pi****le chłopie, masz ty Legend pod awatarkiem, a sadzisz banialuki, że hej...

no widać, że w Twoim przypadku decyduje ilość, nie jakość :oops:

skąd u Ciebie takie przekonanie , graniczące z pewnością, że sztab Suns nie wpadł na to, by grać środkiem, bo to może dać przewagę i - wiem, wiem, dla ciebie tylko "ewentualne" - zwycięstwo?

broń boże nie byłem jakims wielkim grajkiem, ale pamietam jakie piorunujące wrażenie - w obie strony! - robiła na mnie sytuacja, kiedy my lub przeciwnik, po rozgryzieniu pomysłu na oponentów, nie dawaliśmy mu pogrć albo sami nie wiedzieliśmy "co jest trumf-em"

nie wiem czy Ty zwróciłeś na to uwagę - a jak ktoś wcześniej napisał, może byś zwrócił, gdybyś powąchał kiedyś parkietu, a nie ciepał na kosz na swoim garażu - jak Suns zwiększyli tempo gry grając piłką?

skuteczność to jedno, a pozycje to drugie - nie bylo zbędnego ball-handlingu, piła krążyła, wszyscy byli pod grą

to ma olbrzymie znaczeni chłopie - jak sterczysz na boichu i nie jesteś wykorzystywany, to o wiele trudniej jest Ci się odnaleźć, kiedy team Cię potrzebuje, niż gdy uczestniczysz w zespołowym graniu

tak więc troche pokory - Suns wygrali, bo mieli pomysl na grę po raz kolejny i byli w tym LEPSI!

zacznij ty może analizować padake w grze w swoim teamie, bo prócz KoBe to ja widziełem tylko biegajace koszulki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badboys2 - ty chyba nigdy nie uprawiałeś sportu. Nie mówię o podwórkowym graniu.

zdziwilbys sie.

 

dalej piszesz o gospodarskim gwizdaniu i o tym, ze nie mam co liczyc na to, ze lakers na wyjezdzie dostana +20 wiecej wolnych.

 

ale mnie nie o to przeciez chodzi. ja chce zeby bylo takie samo gwizdanie na lakers w staples center jak np. na suns w phoenix. tylko tyle i az tyle oczekuje od pasiakow.

 

 

Suns wygrali, bo mieli pomysl na grę po raz kolejny i byli w tym LEPSI!

a ty naucz sie czytac ze zrozumieniem. czy ja gdzies zaprzeczalem temu? napisalem na dzien dobry, ze lakers poza kobe'm dali ciala i zagrali gnoj. ze suns byli lepsi w ataku nie do powstrzymania.

 

edit:

koncze temat gwizdkow, bo co niektorzy zaczynaja postrzegac moje wypowiedzi tylko przez ich pryzmat. pogadamy po kolejnych meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezioraki napisał(a):badboys2 - ty chyba nigdy nie uprawiałeś sportu. Nie mówię o podwórkowym graniu.

 

 

zdziwilbys sie.

badboys2, to nie tak, było by naprawdę super, gdybyś kiedyś grał czy uprawiał jakiś sport zespołowy

chodzi o to, że w twoich komentach tego nie czuć

team-work ma olbrzymie znaczenie

Suns można wiele zarzucić, ale wiesz co - w tym roku nie boję się powiedzieć, że w koncu weszli na wyszczy level

obrona, rotacja, chemia, dużo opcji w ataku, odpowiedzialność, pomysł na grę

ok, za Phoenix nie stoi taka historia jak za LAL, ale teraz jest ich czas i cholernie bym chciał, by go wykorzystali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amare odpychający fisha przy zbiorce w ataku. tyn wypada za linie końcowa a amare punktuje

kobe faulowany przez frye'a. nie ma gwizdka idzie kontra dla suns i chyba pada trojka

gasol robiący

putbacka dunka, byl faulowany dodatkowo przez amare'a/

 

 

 

1 akcja

 

Fish nie stał i był po przejęciu na Amare, co Nash momentalnie wykorzystał odpalając 3, Amare wbiegał szybko pod kosz Fish wbiegł w niego żeby wymusić faul (bardzo sprytne zagranie skądinąd) Amare się zatrzymał żeby faulu nie było kontakt był Fish sobie poleciał, ale w tego typu sytuacji (walka o zbiórkę) jedyna interpretacja na korzyść Fisha to gdy on stoi i zastawia a Amare wbiega, tak nie było, Fish biegł i biegł celowo w Amare, jedyny faul jaki mógł być w tej sytuacji to faul Fishera, którego nie było, a powinien być

 

2 akcja

 

Ciekawe że na to zwróciłeś uwagę, tzn Frye zareagował na zwód Koba wyskoczył w powietrze opadając wpadł na niego czy się otarł Kobe zrobił fade-away w bok. Identyczną sytuację mieliśmy w g1 w 3 kwarcie z Grantem Hillem i Kobem, w obu przypadkach nie było gwizdka moim zdaniem słusznie, bo obrońca spadając nie wpadł a bardziej ocierał się o zawodnika z piłką który chciał w obu przypadkach dostać gwizdek, przy wejściu J-Richa, czy Dragica w 2 kwarcie też zezwolili na sporo kontaktu także żadnego faworyzowania Suns nie widzę, pozwalali na twardą grę w tym spotkaniu

 

3 akcja

 

Dużo kontaktu było to prawda 50-50

 

Dla wyrównania:

 

1) 3Q Amare wchodzi pod kosz punktuje w pierwszym kroku Bynum z podwojenia go chlasta po ręce nie trafiając w piłkę, widać kontakt ewidentnie , brak gwizdka

2) przy dobitce Lopeza w 3 kwarcie (2 razy dobijał) Gasol ramieniem ciągnął go do dołu od samego początku zagrania, dla mnie ewidentny faul, brak gwizdka

3) w 3q ewidentnie ale na przestrzeni całej serii, w picknrollach już kilkakrotnie Bynum fauluje Nasha, dla oddania sprawiedliwości w 4q nawet to raz zagwizdali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badboys2, to nie tak, było by naprawdę super, gdybyś kiedyś grał czy uprawiał jakiś sport zespołowy

chodzi o to, że w twoich komentach tego nie czuć

co mnie obchodzi co czuc w moich komentarzach a czego nie?

jak ci powiem, ze bylem mistrzem polski kadr makroregionalnych, to pewnie nie uwierzysz, bo nie czuc tego w moich textach:) to, ze gralem w 2 i 3 lidze tez nie ma znaczenia.

zreszta co ma granie do postrzegania wplywu gwizdkow na gre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesprawiedliwe gwizdanie gospodarzą jest analogiczne do faworyzowania gwiazd. Tutaj sędzia też jest w trudnej sytuacji. Przeciez często sędziuje facetom, którymi zachwyca się w telewizji.

 

badboys2 - jak jesteś taki twardy maxican i potrafił byś unikać emocji w czasie sędziowania to proponuję zostać jednym z czołowych arbitrów na świecie, bo jakby nie spojrzyć - sędzia potrafiący zdobyć się na spory obiektywizm zawsze będzie ceniony.

 

Przypomnij sobie np. serie play off Utah- Chicago gdzie fanatyczna publiczność w Utah powoduje dziwne decyzje sędziów. Do tego dochodzi cała piątka Jazz i trener wskazująca ramieniem do kogo należeć ma piłka. Ten przykład akurat jest najbardziej skrajny, ale to zachowanie spowodowało że zespół znacznie gorszy nawiazał walkę z Bykami.

 

ps

 

Stckton zamierzał nawet zapuścić na te finały wąsik ala Adol Hitler ale D. Stern nie pozwolił na ten zabójczy dla Chicago postępek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ty wciaz nie lapiesz meritum i mojego przekazu.

ja nie neguje tego, ze jest gospodarskie gwizdanie, wyglada tak a nie inaczej i ze to jest norma.

pamietam, ze jezdzilismy na mecz do gorlic gdzie wszyscy przegrywali, natomiast gorlice na wyjazdach przegrywealy 30-40.

 

i ja to rozumiem, tylko nie wiem dlaczego w przypadku lakers nie mozemy mowic o takim promowaniu przez sedziow na jakie moga liczyc np. suns u siebie.

 

mnie to naprawde nie przeszkdzadz, wrecz jestem za, po cos to HCA sie zdobywa. tylko czemu w LA mamy do czynienia z w miare wyrownanym sedziowaniem a jak lakers doataja 10 FTA wiecej to jest burza na forum, a gdy lakers dostaja w 2 meczach w phx 40 wolnych mniej, to ze mnie robi sie zaslepionego lakerlovera.

 

ja tylko chce by suns tak traktowano jak lakers w phoenix. foul trouble wysokich suns i 10 wolnych wiecej mi wystarczy. i bede happy.

 

" nie łapcie wielu fauli "

blad, bo to doprowadziloby do masy punktow oddanych za free

 

u nas coach kazal nam sie zamknac i grac, a jak ktorys sie odezwal, ze sedziowanie nie jest fajne, siadal na lawce. i tej opcji bym sie trzymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to naprawde nie przeszkdzadz, wrecz jestem za, po cos to HCA sie zdobywa. tylko czemu w LA mamy do czynienia z w miare wyrownanym sedziowaniem a jak lakers doataja 10 FTA wiecej to jest burza na forum, a gdy lakers dostaja w 2 meczach w phx 40 wolnych mniej, to ze mnie robi sie zaslepionego lakerlovera.

 

ja tylko chce by suns tak traktowano jak lakers w phoenix. foul trouble wysokich suns i 10 wolnych wiecej mi wystarczy. i bede happy.

 

tylko skąd mają być te faule??sędziowie mają sobie gwizdać z dupy żeby tylko gospodarz mial przewage pod tym względem??!!Lakers nic nie robia tym w kierunku żeby stawać na linii FT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badboys2 - wkurza cie jak ktoś marudzi na faworyzowanie L.A.L. - ty marudzisz w drugą stronę. Robisz to samo. L.A.L. to mistrz i będzie podskurnie faworyzowany przez sędziów. Tak jak Cavs za najlepszy RS, Boston za gwiazdy itd.

 

Sędziowanie w NBA jest więcej niż zajebiste jak na tą planetę. Świadczą o tym choć by ostatnie wyniki -półfinały i finały. Twierdzenia że Stern ustawia jak największą ilość meczów to brednia. Może zdarzają się mecze ustawione przez mafię ale to wyjątki. Po co gdybać.

 

Całe szczęście że w NBA nie ma takiego dopingu jak w Europie. Tam dopiero gospodarz ma przewagę.

Robienie na trybunach "żylety" na meczu koszykówki to buractwo.

 

W Atenach do teraz kibice palą fajki na meczu koszykówki i są totalnie nawaleni. W Polsce też poziom kibicowania jest podobny do piłki nożnej. Oglądam sobie mecz a tu jakiś gówniarz trąbi mi po uchem i mecz wogóle go nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiara fanów lal w blowout jest zadziwiająca. jeden już tu przepowiadał na g4 blow na korzyść lal, teraz kolejny na g5. - w sumie marzenia nic nie kosztują.

 

A to jest ciekawe zjawisko, na zasadzie chłopak dostaje wpierdol od kolegi w szkole i mówi "a mój tata jest silniejszy od twojego". Drugi taki motyw, to drużyna Y przegrywa serię z drużyną X, więc kibice drużyny Y na zakończenie mówią "i tak dostaniecie wpierdol od drużyny Z".

 

ja tylko chce by suns tak traktowano jak lakers w phoenix. foul trouble wysokich suns i 10 wolnych wiecej mi wystarczy. i bede happy.

 

 

No tak, bo Bynum zrobił 2 kretyńskie faule w minutę w G3, więc żeby było sprawiedliwie, w LA sędziowie muszą odgwizdać 2 Lopezowi, choćby nikogo nawet nie dotknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bb2 oglądałeś chociaż cały mecz czy znowu połowę?

Spójrz obiektywnie na wszystko i oceń z czego wynikała przewaga Suns w FT? Amare 12 osobowych, a wiadomo, że w większości akcji wchodzi pod kosz (wczoraj zaczął niepotrzebnymi jumperami, ale po HT już wrócił do swojej gry i ruchał Gasola aż miło) + Nash 9 rzutów, z czego większość w końcówce, w IVQ. I tu masz przyczynę większej liczby FT po stronie PHX. Bo kto miał je dostawać u Lakersów? Kobe prawie wszystko z dystansu. I jak przywołujesz liczbę points in the paint, to bierz pod uwagę tak jak mówił PangLoss właśnie liczbę FT, bo jakby to nie były faule to byłyby to najczęściej pkty z pomalowanego..

a i jak nie patrzeć na twój post przez pryzmat gwizdków gospodarskich, jeżeli poświęciłeś im zdecydowanie najwięcej miejsca :wink:

 

A i właśnie parę fauli Bynuma, który absolutnie nie nadążał na pickach nie odgwizdali sędziowie, o czym chyba nawet wspominali komentatorzy. W ogóle tak jak myślałem podkoszowi LAL świetnie pasują Statowi. Bynum duży, gruby, za wolny. Gasol długi, patykowaty, za wolny i za słaby fizycznie. Bynum łapie faule na Amare, a Gasol puszcza i są punkty..

 

Nie dajecie Suns dużych szans w G5 w Staples, a ja oceniam je naprawdę wysoko. W Lakers nikt prócz Kobego nie gra. A Kobe nie będzie grał całej takiej serii, co będzie jak słabszy mecz wypadnie właśnie pojutrze? Gasol to jednak też pizda jest, jak mu Kobe nie wystawi piły na easypoints spod kosza, to właściwie Hiszpan sam nic sobie nie kreuje. W dodatku w obronie jest jechany jak dziwka. Mi jako kibicowi Suns bardzo przyjemnie patrzy się na bandę ceglarzy: Artest, Farmar, Odom, Brown. :mrgreen:

 

Suns wychodziło wszystko, mieli dzień konia ktoś mówi.. Może ławce wychodziło sporo, ale za to S5 niewiele dosyć. Nash nie trafiał z pozycji z których trafia prawie zawsze, JRich też jakiś mało aktywny, a czy takie dziwne jest, że goście jak Dudley i Frye, którzy w sezonie rzucali zza łuku ze skutecznością ~45% trafili dziś 7 trójek? Raczej nie.

 

W każdym bądź razie myślę, że G5 będzie miało już zupełnie inny przebieg jak dwa pierwsze mecze w LA.

 

ps. kiedy RLopez naciepał 10 rzutów? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam, ze jezdzilismy na mecz do gorlic gdzie wszyscy przegrywali, natomiast gorlice na wyjazdach przegrywealy 30-40.

no i chyba widze podstawę do różnych opinii w naszym wykonaniu

w Gorlicach o wiele gorsza od sędziowania była hala "wszędzie okna widzę", do której wszystkim przyjezdnym było sie trudno przyzwyczaić

fatalne gospodarskie sędziowanie było przede wszystkim w Przemyślu i Jarosławiu

ale rekordy stronniczości padały na meczach ze Skawą w Wadowicach

 

niezależnie - bb2 to nie dwa czy trzy złe gwizdki ( jakby takie były ) zdecydowały o porażce LAL

i dobrze o tym wiesz

więc zabierz się za analizowanie słabości swojego teamu, a nie szukaj teorii spiskowych

honorowo, bo nie przystoi... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dyskusja o wolnych jest bez sensu. Lakers sa druzyna, ktorej styl nie wymusza wielkiej ilosci wolnych. Owszem, jest duzo gry inside, ale Gasol jest raczej finnesse player, konczy hakami i polhakami, nie ma gdzie gwizdac, znowu Bynum jak juz cos zlapie pod obrecza to nie ma nawet po co faulowac, zreszta nie moze byc rowniez lepany on way up, poniewaz swietnie nie opuszcza pilki ponizej linii barkow. Kobe juz kilka sezonow temu olal slashing, Artest jest obecie spot-up, Fisher sami wiecie. Odom moze swoim stylem prowokowac jakies wolne, ponadto Farmar, ktory gra ogony (Shannon atakuje obrecz tylko w kontrze, w halfcourt jest spot-up). Moim zdaniem po prostu taki styl gry.

 

Za to w Suns sam Amare moze wykrecic wiecej FT niz cale Lakers i nie bedzie to dla mnie zaskoczeniem.

 

Co do serii to nic wielkiego sie nie stalo. Jak z Oklahoma, mamy Best of 3, dwa mecze u siebie, Suns nie powinni juz tyle trafiac. Przynajmniej lawka, ktora zagrala w tym meczu lepiej od starterow. Lakers graja dobrze w ataku, mysle, ze uda sie obronic home court. Stawiam na 7 meczy z pewnymi zwycieztwami gospodarzy.

 

pamietam, ze jezdzilismy na mecz do gorlic gdzie wszyscy przegrywali, natomiast gorlice na wyjazdach przegrywealy 30-40.

no i chyba widze podstawę do różnych opinii w naszym wykonaniu

w Gorlicach o wiele gorsza od sędziowania była hala "wszędzie okna widzę", do której wszystkim przyjezdnym było sie trudno przyzwyczaić

fatalne gospodarskie sędziowanie było przede wszystkim w Przemyślu i Jarosławiu

ale rekordy stronniczości padały na meczach ze Skawą w Wadowicach

Nie wiem kiedy panowie grali, ja jestem na swiezo po tym sezonie, takze moge z czystym sumieniem przyznac, ze mnie z kolei w Gorlicach zawsze najbardziej irytowal parkiet, ktory bardziej przypomina lodowisko ;] Nie idzie tam wjechac na kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy panowie grali, ja jestem na swiezo po tym sezonie, takze moge z czystym sumieniem przyznac, ze mnie z kolei w Gorlicach zawsze najbardziej irytowal parkiet, ktory bardziej przypomina lodowisko ;] Nie idzie tam wjechac na kosz.

ja się nie przyznaje, bo jak ja tam grałem, to rafineria w Gorlicach pracowała jeszcze pełna parą :lol:

 

a teraz mi wnuczki przynoszą wertels original w prezencie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle przed seria mowilo sie o tym, ze Lakers beda miazdzyc srodek i ogolnie to wysocy wygraja im ta serie, a tu prosze, mile zaskoczenie 15!!!! zbiorek wiecej dla Suns(sic!). przede wszystkim lawka slonc zagrala zajebiste zawody, zbudowali 10pkt przewage w 2 kwarcie, jak zaczeli napierdalac te 3, to mi az ciarki po plecach przechodzily na reakcje publicznosci. z drugiej strony znakomity Kobe, ZNAKOMITY, k**** gosc jest amazing, to co trafial to masakra, pare fajnych rzutow dolozyl tez Fisher, nawet przy koncu 24s

 

teraz widze to tak, seria wraca do Staples i Lakers po prostu musza wygrac i nie widze innej mozliwosci jak W w g5, dalej w g6 moze byc roznie choc mysle ze mimo wszystko beda to Lakers ktorzy za nic w swiecie nie beda chcieli grac g7, choc jak dla mnie byloby zajebiscie jakby do tego doszlo, zreszta pewnie nie tylko dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.