Skocz do zawartości

Habemus MVP!


Szak

Kto wg ciebie powinien zostac MVP sezonu 2004/05?  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wg ciebie powinien zostac MVP sezonu 2004/05?



Rekomendowane odpowiedzi

Wdg mnie MVP powedruje do Shaqa, dlaczego? Poniewaz pokazal ze szybko znalazl sie w nowym zespole i z nowymi partnerami potrafil osiagnac tak wiele. Na pewno na jego korzysc idzie to ze zajeli 1 miejsce na wschodzie, w sumie mozna takze powiedziec ze pokazal kto byl tym najwazniejszym ogniwem w Lakers, bo Bryant w tym roku nie pociagnol za bardzo LA. Jego statystyki w dalszym ciagu sa imponujace, w sezonie zasadniczym zdobywal prawie 23 ptk 10 zb i prawie 3 asysty. Oprocz tego notowal takze 2.7 bloku na mecz przy bardzo dobrej skutecznosci. Pokazal po raz kolejny ze jest najlepszym C w lidze i to do niego powinno powedrowac to trofeum. Co do innych zawodników to mozliwe jest to ze MVP moglby dostac Steve Nah. Wspaniale gral w tym roku w zespole z PHO, z nowymi partnerami zajol 1 miejsce w WC, pozatym po jego przyjsciu do zespolu suns zaczeli grac konkretniej. Co do Duncana uwazam ze opuscil zbyt duzo meczy, faktem jest ze jest dobry <musze mu to przyznac choc go nie lubie :wink: > ale jednak Shaq czy navet Steve zasluzyli na ta nagrode bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszla juz plota, ze nagroda najpewniej trafi do Nasha :cry:

 

Wladze ligi zapowiedzialy, ze laureat MVP zostanie ujawniony w niedziele. Ostatnich pieciu laureatow zostalo ogloszonych dzien przed tym jak grali mecz. A Suns maja grac w poniedzialek. Shaq gra w niedziele lub we wtorek, czyli nie pasuje do stosowanej od kilku lat procedury oglaszania. Do tego stacja ABC ma zaklepany wywiad z laureatem w niedziele. Jak Shaq wtedy bedzie gral, to nie bedzie mogl byc w tym samym czasie w studio. Cholera, jesli czegos nie zmienili albo nie jest to zaslona dymna, to dupa zbita i Shaqowi przejdzie kolo nosa ostatnia szansa na MVP w karierze. Nash jest ok, ale jak pomysle, ze Shaq za cala kariere i lata dominacji ma miec tylko jedno MVP, to mnie skreca :x Roznica najpewniej bedzie bardzo mala i kto wie, czy ta infekcja, a potem kontuzja uda pod sam koniec RS nie zaprzepascily tej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście szkoda by było Shaqa. Odkąd pamiętam był najbardziej nielubianym przeze mnie zawodnikiem. Nie ceniłem go za styl, śmiałem się z tekstów. Ale teraz zacząłem Shaqa szanować. Po przeprowadzce do Miami gigantycznie zyskał w moich oczach. Pokazał, że jednak myśli na boisku. Gdy trzeba było, praktycznie sam wygrywał mecze. Jednak gdy był Wade, umiał świetnie usuwać się w cień. Zachowywał się niezywkle rozważnie, jak weteran. I chociaż był to jeden z jego najgorszych sezonów, to teraz nagroda należy mu się tak samo jak wtedy, gdy ją dostał, bo Shaq w tym sezonie nie pokazał wszystkiego, na co było go stać, dając miejsce na rozwój Wade'owi i reszcie... Więc pierwszy raz w życiu jestem po jego stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy pierwszego MVP nie made in USA :wink:

Pierwszy byl Duncan.

Co do Tima to kazdy mówi inaczej dotycząc jego obywatelstwa, czy USA czy nie USA, bo te jego wyspy wkoncu należa do stanów (a moze i nie :roll: )... ale zostawiem Duncana na rzecz Steve'go ktory jak by zostal MVP to nie mogl by nikt powiedziec ze niezasluzenie :twisted: Ta nagroda w tym roq powinna byc jego (i bedzie 8) ) Jak tak sie stanie to juz napewno bedzie to triumf zawodnika zpoza USA ... a więc pozostaje juz czekać na MVP NBA z Europy ... LAMPE do dzieła :wink:

 

P.S. Tak wogule to Witam po długiej nieobecnosci na forum :DLinKs_Reaktywacja 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz wybór z jednej strony bardzo dobry, a z drugiej niestety sporo "kontrowersyjny". Myślę że gdyyb nie ogromna pomoc partnerów to Nash nie osiągnął by tak wiele, a w przypadku Shaqa działą to na odwrót gdyby nie on partnrzey nie osiągnęliby tak wiele. Nash miał dobry seozn, trzeba przyznać że prezentował się bardzo dobrze. Dużo asyst, pumkty tez były, zespól był rewelacją ligi i z dnia na dzień coraz wyzej pia sie na szczyty. Nash gral świetnie, więc w sumie nie można miec wiele zastrzeżeń co do tego wyboru.

 

Moim osobistym(i skromnym :wink: ) zdaniem lepiej byłby wybrac Shaqa. Działał motywacyjnie dla parnterów przy nim wszystko szło lepiej, a Nash co prawda tez pomagał parnerom, ale wydaje mi sie że Shaq w słabszym towarzystwie i tak by sporo robił, a Steve bez parnerów nie był by tyle warty. W statystykach też chyba przeważa Shaq..

 

To tylko moje zdaniem, uważam że tak byłoby lepiej, ale Nash to też dobry wybór.

 

szkoda mi tylko 1 - Kedd nigdy nie dostał MVP i pewnie nie dostanie, a jest graczem o wiele wybitnieszym niz Nash...

Szkoda, nawet bardzo szkoda. Jason tyle robi na parkiecie, wszedzie go pełno, każdy gracz ktory ma okazję z nim zagrać od razu gra lepiej. Mimo wszystko nadal wierzę że Kidd kiedyś dostanie to wyróznienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się. Nagroda dla najlepszego gracza sezonu powedrowała do nieamerykanina. Nash będzie zapamiętany w historii własnie za to, że jako pierwszy przełamał monopol na MVP. Co tu dużo gdybać. Dwóch jego największych rywali miało słabe końcówki sezonów co w ogólnym rozrachunku dało mu MVP. Ostatnio luiczyli suię tylko on i Shaq (za którym byłem). Niestety kontuzja i rezerwowo zagrana pierwsza runda przechyliły szalę zwyciestwa na korzyśc Nasha, który rozegrał jak dotychczas najlepszy sezon (a przed RS mówiłem że już nie poczyni postępów :lol: ). Pozostaje tylko pogratulować i czekać z niecierpliwością na ogłoszenie wyników i podanie liczby jakie zdobyli SO o SN. Jestem ciekaw ile pts przewagi na Steve

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam mieszane uczucia... Wszyscy wiedzą, że Nash w tym roku grał świetnie, że to on poprowadził Pheonix to wspaniałego bilansu. Że prowadził ich jak prawdziwy lider, podnosząc przy tym umiejętyności i swoje, i kolegów z drużyny. W tym roku nie było zdecydowanego faworyta, jak choćby rok temu. W takich sytuacjach jasne jest, że głosy będą podzielone. Trochę dziwne, że jakiś białas dostaje MVP - trzeba się z tym jeszcze oswoić. I to na dodatek dotychczas nie megagwiazda pierwszego formatu jak VC, AI, KB itd. Zawodnik, który zawsze był trochę w cieniu, a teraz wyszedł na pierwszy plan. Ja uważam tak - jeśli Suns zdobędą mistrzostwo, no przynajmniej dojdą do finału konferencji, to wybór jest słuszny, czy też nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dluzej o tym mysle, tym bardziej mi zal :cry:

 

Shaqa nie potraktowano jako bezpieczny wybor i nie dano mu MVP, choc nikt by sie nie rzucal, ze nie zasluzyl i takie tam. Nash to wybor swiezy, inny niz typowe i tutaj w sporej mierze tez zawazylo to niepoliczalne, czesto przytaczane stwierdzenie, ze "pomogl ozywic koszykowke... sprowadzil szybka i ladna gre z powrotem" itp. Ja uwazam, ze MVP to powinna byc mieszanka miedzy sila wplywu na sukcesy druzyny i bycia po prostu najlepszym. IMO Shaq lepiej wypelnia te kryteria. Bo skoro Nash odszedl jako wolny agent i Dallas polepszylo sie o 6 zwyciestw (oczywiscie postep Phoenix jest wspanialy, ale nie chce mi sie znow wymieniac graczy, do ktorych doszedl), a Shaq przyszedl do Miami, nie tyle poprawil ich bilans o 17 zwyciestw, a w tym czasie Lakers z wydawaloby sie lagodnego przemodelowania spadli w stan przebudowy i choc dostali w zamian za Shaqa 3 zawodnikow, to ich bilans pogorszyl sie o 22 zwyciestwa. Diesel znow padl ofiara przeblysku kogos innego. I o ile Iverson w 2001 roku byl przynajmniej gwiazda pelna geba, to przegrana z Nashem smakuje gorzko. Licze, ze to zmotywuje Shaqa, by jeszcze bardziej zaprzedac sie walce o tytul.

 

Niestety kontuzja i rezerwowo zagrana pierwsza runda przechyliły szalę zwyciestwa na korzyśc Nasha

Tylko kontuzja. Niby byla pod koniec, ale takie duperki i ostatnie wrazenie tez sie moga liczyc. Wszystkie glosy zebrano, jak gdzies czytalem, do 21 kwietnia, wiec playoffs juz nie mogly byc brane pod uwage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo całego mojego czepiania się Shaqa, pomimo jego wszystkich głupich komentarzy skierowanych w stronę Lakers w czasie tego sezonu włącznie z ostatnim na temat Jerry'ego Bussa, który był po prostu żałosny i tylko pogłębił moją niechęć do niego przyznaję, że to on powinien być MVP a nie Steve Nash.

 

Nash to idealnie dopasowany element układanki, ale drużyna nie jest zbudowana wokół niego, przeciwnicy nie przygotowują się specjalnie przed każdym spotkaniem żeby jakoś jego powstrzymać on po prostu kieruje tą świetną drużyną. Ciekawe gdyby GM Suns czy ich kibice mieli wybór Nash albo Amare na kogo by postawili :?: Przecież MVP powinien być jednym z najlepszych graczy w lidze Nash nie jest wg mnie nawet najlepszym graczem w Suns. Przecież jeżeli MVP odchodzi z drużyny powinna ona być teoretycznie słabsza Mavericks są drużyną powiedziałbym nawet lepszą bez niego.

 

Nash jest bez wątpienia najlepszym rozgrywającym w tym sezonie, ale nie jest MVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się stało, że nie Shaq, dla mnie nie jest on liderem Miami, jest nim Wade :) Bo czy Shaq gra czy nie, zwycięstwa są zwycięstwami w wiekoszości.

 

A jak Nash ma kontuzję, to wszyscy wiemy co się dzieje :) A skoro uważacie że Shaq zasłużył, to zobaczymy czy teraz, tu kłopotów nie będzie z wyborem raczej, udowodni swoją wyższość nad Nashem, zdobywając MVP finałów, a co za tym idzie...... wiadomo :D

 

A swoją drogą to myślę, że gdyby Miami miało lepszy bilans niż Phoenix, to pewnie nagrodę zgarnąłby Shaq, który ponąć przegrał minimalnie. Chciałbym poznać ile pktów, albo o ile % pkt więcej miał Nash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już wyniki:

 

1. Steve Nash, Phoenix - 1066 pkt.

2. Shaquille O'Neal, Miami - 1032 pkt.

3. Dirk Nowitzki, Dallas - 349 pkt.

4. Tim Duncan, San Antonio - 328 pkt.

5. Allen Iverson, Philadelphia - 240 pkt.

6. LeBron James, Cleveland - 93 pkt.

7. Tracy McGrady, Houston - 44 pkt.

8. Dwyane Wade, Miami - 43 pkt.

9. Ray Allen, Seattle - 41 pkt.

10. Amaré Stoudemire, Phoenix - 41 pkt.

11. Kevin Garnett, Minnesota - 15 pkt.

12. Gilbert Arenas, Washington - 4 pkt.

13. Vince Carter, New Jersey - 3 pkt.

14. Marcus Camby, Denver - 1 pkt.

14. P.J. Brown, New Orleans - 1 pkt.

14. Shawn Marion, Phoenix - 1 pkt.

 

Jak widać, różnica między pierwszą dwójką była minimalna. :D Szerszy komentarz jutro, bo już idę spać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pidźej :o:o:o:o:o

 

Myślałem, że Nowitzki nie straci tyle dystansu punktowego :wink: Pewnie gdyby Cavs nie mieli kryzysu po ASG i mieli co najmniej 5 miejsce w konferencji, LeBron znalazłby się w okolicach miejsca Dirka.

 

A tak właściwie dlaczego Shaq jest liderem zespołu a nie Wade :) nie uwzględniając doświadczenia? Powinno być równouprawnienie :) Piszę tak dlatego, bo nie rozumiem dlaczego gruby ma aż 43 razy więcej głosów niż jego kolega z drużyny :wink: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozumiesz dlaczego to Shaq jest liderem Heat, to sobie poczytaj jakies teksty o Heat z tego sezonu, czy jakies analizy o kandydatach do MVP, to sie dowiesz. Zastanow sie tez Divac, kto ma wieksze predyspozycje do tego. Czy drugoroczniak, czy superstar z piecioma wizytami w finalach na koncie. Jakbys sledzil, to bys tez wiedzial, ile klubowych rekordow Heat pobili w tym sezonie i jak sie to zbieglo z oddaniem wiekszosci pierwszej piatki w trejdzie za Diesla. Wade ma czas i spokoj, moze grac, a cala motywacje i "mentorzenie" odwala O'Neal.

 

nie uwzględniając doświadczenia?

:lol:

 

Jak tak ogladam wyniki, to widze, ze jeden specjalista w ogole Shaqa nie umiescil wsrod swoich pieciu typow... Dalszych dwoch oszolomow wskazalo Iversona na pierwszym miejscu :wink: No i ktos sobie ewidentnie robil jaja typujac P.J. Browna. Z powazniejszych rozwazan, to ja bym chyba dal T-Maca przed Lebrona, skoro ten drugi nie wszedl do playoffs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te wyniki i jakby poważniej się zastanowić, to większość tych zawodników mi nie pasuje na tak wysokie pozycje. Nash grał w tym sezonie świetnie, ale bez przesady - przed sezonem nie uwieżyłbym, że nawet z taką grą zgarnie MVP. Shaq - tu się zgadzam, na 2 miejsce w pełni zasługuje, w tej sytuacji ja bym mu dał pierwsze... Dirk Novitzki - tutaj sytuacja jest jak z Nashem. Wiadomo - solidny, równy, świetny, ale czy to jest trzeci zawodnik tej ligi? No bez przesady... Duncan, no OK - tu się zgodze. Chociaż nudny, tyo jednak swój poziom trzyma. Drużyna też. W przypadku Iversona też OK, nie wiem czy nie jest dla niego nawet krzywdzące to piąte miejsce. W końcu wszedł do PO, statsy miał genialne... Szóste miejsce dla LeBrona to jak dla mnie za wysoko. Statsy dobre, ale drużynowo zawiódł na całej linii. Wiadomo, że wszyscy chcą żeby był gwiazdą, żeby białsy typu Nash i Novitzki nie kandydowały do MVP, ale na to ma jeszcze czas. Tracy na siódmym miejscu przed PO byłby dla mnie akurat, ale po tej kompromitacji w pierwszej rundzie pokazał, że jednak nie dorósł, popełnił ten sam błąd co kiedyś - znów uwierzył że jest świetny. Wade na ósmym miejscu to też chyba pomyłka. Ale w druga stronę. Był w tym sezonie bardziej wartościowym zawodnikiem niż chociażby Tracy, ale też ma jeszcze czas na to, żeby fachowcy docenili jego wkład w sukcesy Miami. Ray Allen na dziewiątym miejscu to taka trochę cicha postać. Gra świetnie, efektownie, drużyna osiaga sukcesy - niby wszystko, co potrzeba. A jednak Ray jest trochę niezauważany, nie postrzegany jako gwiazda tego formatu co Carter, Iverson czy McGrady. 9. miejsce to może na pierwszy rzut oka za dużo, ale jak się tak głębiej zastanowić to jest ono akurat. Później są jeszcze takie pomyłki jak PJ Brown i Camby, którzy w rozważaniach na poziomie MVP wogle powinni być wyśmiani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.