Skocz do zawartości

ATF Filmy - kategoria film epicki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Kily napisał(a):

Najłatwiej obarczyć winą graczy, ale było mówione, że tak wyjdzie. :P

Dzięki temu mój pick jaśniej lśni :D 

Teraz, Kily napisał(a):

Najłatwiej obarczyć winą graczy, ale było mówione, że tak wyjdzie. :P

Ale ciekawe czy byś pisał tak samo, gdyby gracze w crime wzięli 12 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RappaR napisał(a):

Liczyłem na poezję kina. Doktor Zhyvago, Potop, Aleksander Newski, Przeminęło z Wiatrem, Spartakus.

A że wzięliście interstellary i Troję to wyszło jak wyszło

No to źle kategorię sprecyzowałeś, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wziąłeś Gladiatora, to już Ania z Zielonego Wzgórza byłaby w takim razie lepsza xDDDDD

6 minut temu, RappaR napisał(a):

Dzięki temu mój pick jaśniej lśni :D 

Patrz wyżej moja wcześniejsza opinia, nie lśni :D

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Historycznych w znaczeniu przełomowych, epokowych.

Dlatego i Interstellar pasuje, i Star Wars, i LOTR

Pisałem Ci - genrebusting film o epokowej skali w produkcji i fabuły 

Nawet jeśli byśmy chcieli robić sobie w ten sposób w dalszym ciągu jaja ze znaczenia słowa "historycznych" to dalej Interstellar nie jest o losach pojedynczego bohatera.

Tu nie ma dobrego rozwiązania. Najsensowniej w dalszym ciągu byłoby wyjebać tę kategorię, tylko to jest nie fair wobec tych graczy, którzy poświęcili wysoki pick na tę gównianą kategorię.

A jeśli zostawiamy to w takim znaczeniu jak Ty proponujesz to Lyndon nie pasuje zupełnie do kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kily napisał(a):

Nawet jeśli byśmy chcieli robić sobie w ten sposób w dalszym ciągu jaja ze znaczenia słowa "historycznych" to dalej Interstellar nie jest o losach pojedynczego bohatera.

Tu nie ma dobrego rozwiązania. Najsensowniej w dalszym ciągu byłoby wyjebać tę kategorię, tylko to jest nie fair wobec tych graczy, którzy poświęcili wysoki pick na tę gównianą kategorię.

A jeśli zostawiamy to w takim znaczeniu jak Ty proponujesz to Lyndon nie pasuje zupełnie do kategorii.

Okey, ale jednocześnie kryminał też leci. 

Academy Awards[edit]

So far the most Academy Awards ever won by a single film stands at eleven. This feat has only been achieved by three films: Ben-Hur (1959), Titanic (1997) and The Lord of the Rings: The Return of the King (2003), all of which are above three hours long and considered epic films. The previous record holder was Gone with the Wind (1939), also an epic, with ten awards.

 

To nie jest c***owa kategoria, po prostu jesteś uprzedzony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał(a):

Okey, ale jednocześnie kryminał też leci. 

Dlatego, że tam (oprócz kategorii dramat) są moje ulubione filmy?

 

9 minut temu, RappaR napisał(a):

Academy Awards[edit]

So far the most Academy Awards ever won by a single film stands at eleven. This feat has only been achieved by three films: Ben-Hur (1959), Titanic (1997) and The Lord of the Rings: The Return of the King (2003), all of which are above three hours long and considered epic films. The previous record holder was Gone with the Wind (1939), also an epic, with ten awards.

Chyba jesteś jedyną obecną tu osobą traktującą z takim poważaniem Oscary i Titanica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Tylko Ty jedyny możesz ocenić kategorię filmów czy jest do wyjebania czy nie. 

Jaki jedyny? Przecież @P_M jako pierwszy w tym temacie podnosił, że tę kategorię należy wyjebać.

3 minuty temu, julekstep napisał(a):

nie no pls

jak mamy westerny to epiki nie mogą wypaść xD

Hę? ;)
 

W dniu 27.08.2023 o 16:16, julekstep napisał(a):

@RappaR weź zamień ten epos albo wojenny na thriller/horror póki jeszcze można odkręcać bo przypał xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kily napisał(a):

Jaki jedyny? Przecież @P_M jako pierwszy w tym temacie podnosił, że tę kategorię należy wyjebać.

4 minuty temu, julekstep napisał(a):

Razem z Westernami i Wojennymi chciałbym przypomnieć, jak szukasz autorytetu w tej sprawie. Możemy całą trójkę, co Ty na to?

Robisz krucjatę, bo c***owo wybrałeś i Ci się nie podoba kategoria. Kategoria, która historycznie w kinematografii jest jedną z najważniejszych, jak nie najważniejszą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał(a):

jak mamy westerny to epiki nie mogą wypaść xD

mogą zabrać ze sobą westerny :D

a jakby pociągnęły za sobą wojenne to już w ogóle byłoby zajebiście :D 

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Razem z Westernami i Wojennymi chciałbym przypomnieć, jak szukasz autorytetu w tej sprawie. Możemy całą trójkę, co Ty na to?

 

I stand strong by my words :D
Przypomnę oryginalne kategorie:

W dniu 16.08.2023 o 21:34, RappaR napisał(a):

Kategorie:

Najlepszy polski film

Najlepszy nieanglojęzyczny film

Najlepszy film akcji

Najlepszy film kryminalny

Najlepsza komedia

Najlepszy epos

Najlepszy film fantastyczny

Najlepszy film inny(nie mieszczący się do powyższych kategorii

 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Robisz krucjatę, bo c***owo wybrałeś

Ja pisałem o wyjebaniu tej kategorii przed swoim wyborem w niej, więc mógłbyś zachować szacunek dla logiki zamiast pisać coś takiego. Poza tym wybrałem lepiej od Twojego gniota w tej kategorii i już pojawiły się głosy umieszczające mój typ na podium, a nawet na szczycie tej kategorii, więc z tej strony też pudło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żeby ukrócić jałowe dyskusje, bo już od dobrych kilku dni widać gołym okiem, że nasz dyktator nie ma zamiaru wycofać się ze swojej decyzji bez względu na wszystko. Ja po prostu chciałem, żeby kategorie były dostosowane do klasyfikacji stosowanych przez portale filmowe typu filmweb czy imdb, gdzie jako żywo nie wpisuje się kategorii "epicki", "epos" czy czegoś podobnego, żeby po prostu było wiadomo co mamy wybierać.

Oczywiście to się nie udało, co było do przewidzenia i pojawia się pytanie co z tym zrobić. Lyndon nie wpisuje się w Twoje oczekiwania @RappaR i co my mamy z tym zrobić? Oceniać to po prostu pod kątem jakości filmu? Dać na koniec ze względu na to, że nie pasuje do kategorii (mimo, że łatwo znaleźć w necie argumenty za tezą przeciwną)?

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kily napisał(a):

Dobra, żeby ukrócił jałowe dyskusje, bo już od dobrych kilku dni widać gołym okiem, że nasz dyktator nie ma zamiaru wycofać się ze swojej decyzji bez względu na wszystko. Ja po prostu chciałem, żeby kategorie były dostosowane do klasyfikacji stosowanych przez portale filmowe typu filmweb czy imdb, gdzie jako żywo nie wpisuje się kategorii "epicki", "epos" czy czegoś podobnego, żeby po prostu było wiadomo co mamy wybierać.

 

Aha, czyli filmweb>>>>>AFI

Ciekawe

2 minuty temu, Kily napisał(a):

Oczywiście to się nie udało, co było do przewidzenia i pojawia się pytanie co z tym zrobić. Lyndon nie wpisuje się w Twoje oczekiwania @RappaR i co my mamy z tym zrobić? Oceniać to po prostu pod kątem jakości filmu? Dać na koniec ze względu na to, że nie pasuje do kategorii (mimo, że łatwo znaleźć w necie argumenty za tezą przeciwną)?

https://www.theguardian.com/film/2016/jul/28/barry-lyndon-review-stanley-kubrick-ryan-o-neal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.