Skocz do zawartości

ATF Filmy - kategoria film epicki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Koelner napisał(a):

wyobraź sobie w Polsce powstanie takiego filmu. „V kolumna” „element wojny hybrydowej”

Nie wyobrażam sobie w Polsce takiego filmu. Na przykład o problemach i trudnościach z jakimi musiała się zmagać straż graniczna w trakcie kryzysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RappaR napisał(a):

Nie wyobrażam sobie w Polsce takiego filmu. Na przykład o problemach i trudnościach z jakimi musiała się zmagać straż graniczna w trakcie kryzysu.

nie potrzebuje filmu. znam opowieści od samych zainteresowanych jak przez 48 h nie dochodziło zaopatrzenie i musieli sobie sami organizować prowiant 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

nie potrzebuje filmu. znam opowieści od samych zainteresowanych jak przez 48 h nie dochodziło zaopatrzenie i musieli sobie sami organizować prowiant 

Jestem pewien, że w 1979 byli Amerykanie co znali opowieści od samych weteranów z Wietnamu. Nie potrzebny był film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie wśród tych filmów (choć akurat mam największy problem z przyporządkowanie do tej kategorii)  brakuje mi filmów jak :

1. Pluton (dla mnie niepojęte patrząc na inne filmy w tej kategorii że to nie poszło) i Przełęcz ocalonych potem przerwa i 
2. Gangi Nowego Jorku
3. Tańczący z Wilkami (to i Gangi nie koniecznie w tej kategorii)
4. Mad Max 2
5. 300

Cienka czerwona linia jest dla mnie nudna natomiast z wcześniej wymienianych Polowanie na czerwony Październik zasługuje na uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gregorius napisał(a):

Tak ogólnie wśród tych filmów (choć akurat mam największy problem z przyporządkowanie do tej kategorii)  brakuje mi filmów jak :

1. Pluton (dla mnie niepojęte patrząc na inne filmy w tej kategorii że to nie poszło) i Przełęcz ocalonych potem przerwa i 
2. Gangi Nowego Jorku
3. Tańczący z Wilkami (to i Gangi nie koniecznie w tej kategorii)
4. Mad Max 2
5. 300

Cienka czerwona linia jest dla mnie nudna natomiast z wcześniej wymienianych Polowanie na czerwony Październik zasługuje na uwagę.

Pluton ❤️ no i Szeregowiec Ryan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gregorius napisał(a):

Tak ogólnie wśród tych filmów (choć akurat mam największy problem z przyporządkowanie do tej kategorii)  brakuje mi filmów jak :

(...)
3. Tańczący z Wilkami (to i Gangi nie koniecznie w tej kategorii)

I poszedł ten film w innej kategorii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, P_M napisał(a):

śmiechłem sobie pod nosem xD

Well, dla mnie chyba największym zaskoczeniem jest fakt, że zarówno Braveheart jak i Gladiator nie generowały we mnie żadnych emocji. Postacie w obu tych filmach są cholernie płaskie i czarno-białe. Pod względem technicznym, nie wiem, walki/sceny bitewne nie wyglądały dla mnie epicko, może te filmy jednak nie zestarzały się zbyt dobrze. Koloseum w ujęciach wejściowych wydawało się spoko, natomiast już gdy same walki się na nim odbywały, to miałem wrażenie jakiegoś małego stadioniku na 5k osób. w Bravehearcie są ewidentne błędy montażowe, jak Mel biegnie z armią wyciąga miecz, by w następnym ułamku sekundy biec z obiema rękoma pustymi i zrobili ten błąd 2 razy na przestrzeni kilkunastu sekund.
A i zawiodłem się bardzo na roli Crowe'a, on tam momentami ze swoją mimiką wyglądał jak Więckiewicz (xD) a miałem wysokie oczekiwania wobec niego, po świetnym "Pięknym umyśle", który w 2nd/3rd tierze najlepszych dramatów mógłby się tu załapać.
Jakbym miał wybierać między Braveheartem a Gladiatorem, to chyba wybrałbym ten pierwszy, z racji, że jestem sporym fanem Alana McManusa i jego komentarza snookera na Eurosporcie, tak tutaj szkocki akcent od razu sprawił pozytywniejszy odbiór :)
 

To w troi postacie nie są czarno białe! Kolega grany przez Brad Pitta zmaga się z mega dylematami, podobnie inni bohaterowie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RappaR napisał(a):

Z tego co widzę jest sporo dylematów i dyskusji, ale jedna kolejność pewna.

Interstellar

Ostatni Samuraj

Troja

:D 

Na odbiór interstellar może u niektórych wpłynąć współpraca z Kipem Thornem, wszelkie kwestie związane z astrofizyką były z nim uzgadniane, jest nawet książka "science behind interstellar" W skrócie w interstellar wszystko posunięte jest do absolutnych granic, ale trzyma się kupy od strony naukowej. Warto co nieco się zagłębić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał(a):

Na odbiór interstellar może u niektórych wpłynąć współpraca z Kipem Thornem, wszelkie kwestie związane z astrofizyką były z nim uzgadniane, jest nawet książka "science behind interstellar" W skrócie w interstellar wszystko posunięte jest do absolutnych granic, ale trzyma się kupy od strony naukowej. Warto co nieco się zagłębić :)

Marsjanin >>>>> Interstellar

 

change my mind

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, julekstep napisał(a):

ma ktoś linki do

Ben Hur, Lyndon ?

i ew (dawno oglądane, więc wypada żeby rzucić chociaż jednym okiem):

Ostatni Samuraj, Hero?

 

7 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Jak macie to mi tez dajcie te linki, bo w weekend planuje wszystko wciągnąć na raz, czyli jutro zacząć bym musiał  xD 

wszystko znajdziecie na tych stronach:

https://fbox.to/home

https://lookmovie2.to/

https://movies2watch.tv/home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.