Skocz do zawartości

ATF - kinematografia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Ale ogólnie filmy sportowe to taka słabiutka nisza, ciężko coś w niej wybrać.

no np Moneyball to sportowy film? bo ja do konca nie jestem przekonany ale film jest swietny. Czy Borg vs McEnroe bardziej, gdzie mamy typowo pokazana rozgrywke, a nie do konca otoczke (choc tez jest) i kulisy taka troche rozkmina miedzy Fifa a Fifa manager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wujek Wójcik napisał(a):

no np Moneyball to sportowy film? bo ja do konca nie jestem przekonany ale film jest swietny. Czy Borg vs McEnroe bardziej, gdzie mamy typowo pokazana rozgrywke, a nie do konca otoczke (choc tez jest) i kulisy taka troche rozkmina miedzy Fifa a Fifa manager.

Mógłbyś łaskawie powstrzymać się od spoilerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wujek Wójcik napisał(a):

Natomiast czy Wsciekly Byk to najlepszy film sportowy? Oj ktos kto z takim podejsciem odpali go peirwszy raz to srogo sie zawiedzie, wg mnie nie jest to najlepszy film sportowy mimo, ze jestem ultrasem Scorsese, dla mnie to firm abrdziej obyczajowy, o drugiej mniej sportowej twarzy piesciarstwa. 

Nom, ale jakby definiować filmy sportowe tylko jako sportowe-sportowe, to niewiele by zostało, i niewiele dobrego. Raging Bull mógłby rzeczywiście lecieć do filmu 'historycznego' (dokumentowy charakter przedstawienia), 'dramatu', 'sportowego' czy 'biograficznego' (gdyby był) - dlatego to jest nieliczna klasyka jeżeli chodzi o sportowe filmy, ale też ciężko film o jednym z najlepszych bokserów swoich czasów, gdzie istotną częścią filmu są sceny, jak się naparza ze swoim głównym rywalem, nie zaklasyfikować do 'sportowego'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wujek Wójcik napisał(a):

no np ****** to sportowy film? bo ja do konca nie jestem przekonany ale film jest swietny. Czy Borg vs McEnroe bardziej, gdzie mamy typowo pokazana rozgrywke, a nie do konca otoczke (choc tez jest) i kulisy taka troche rozkmina miedzy Fifa a Fifa manager.

Weź spadaj z spoilerami, poprawa tak samo w poprzednim poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

@RappaR weź zamień ten epos albo wojenny na thriller/horror póki jeszcze można odkręcać bo przypał xD

Sam żeś przypał, to akurat kategorie, gdzie można wypełnić w pizdu pozycjami o ile P_M znowu nie będzie wybierał Matrixów czy G.I. Jones

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, o ile w tych sportowych ATF-ach trochę śmiesznie jest pisać o spoilerach, gdy ktoś pisze w kontekście czwartego picku, że zastanawiał się nad Larrym Birdem - to w filmowym ATF-ie, gdzie do wyboru jest dosłownie tysiące filmów (skoro poszedł Matrix, badumtss), to fajnie jakbyście się wstrzymali z pisaniem o czymś, co nie zostało wybrane, zwłaszcza gdy piszecie o czymś nieoczywistym. 

Dla mnie epik/wojenny można byłoby zamienić na film historyczny i wrzucić horror/thriller, Kily dalej miałby pewnie nr 1, a my bardziej fair reprezentację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał(a):

Dla mnie epik/wojenny można byłoby zamienić na film historyczny i wrzucić horror/thriller, Kily dalej miałby pewnie nr 1, a my bardziej fair reprezentację. 

Dla mnie epik/wojenny to mocno rożróżnione, tylko bym musiał walić spojlerami by to uzasadnić, a naprawdę ranking nie straci na braku laleczki czaki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Dla mnie epik/wojenny to mocno rożróżnione, tylko bym musiał walić spojlerami by to uzasadnić, a naprawdę ranking nie straci na braku laleczki czaki :D 

Rzuć mi na priv epic, który nie jest filmem historycznym, który jest godny top5 kategorii, który nie mógłby być wybrany w innej kategorii. Ustalmy, że nie będę mógł go wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.