Skocz do zawartości

WorldBasket 2023, Far East, kto gra a kto nie & ogólna dyskusja dot mistrzostw


rw30

kto wygra?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.08.2023 o 11:06, RonnieArtestics napisał(a):

South Sudan prowadzi z puerto rico, trochę szok. 
 

wgl po c*** tam te capo verde i libany, serio to jest śmieszne ze czwarty team EU nie dostał jakiejś dzikiej karty, a graja rybacy z capo verde. 

Walter Tavares (center Realu Madryt i Wysp Zielonego Przylądka) prawie ciągle zjawiał się na kadrze z innymi najlepszymi graczami (raz grał w Eurolidze i za 2 dni grał już na kadrze, gdzie prawie zawsze zawodnicy wtedy rezygnują z kadry) i sobie wywalczyli awans. Wyspy Zielonego Przylądka to ogólnie słaba/średnia afrykańska ekipa, ale wykorzystali "wyjebanie" na kadrę innych afrykańskich gwiazdorów. Wyprzedzili w grupie Nigerię i ich kosztem awansowali, gdzie ci mogliby wystawić piątkę na tych MŚ: Gabe Vincent - Okogie - Nwora - Metu - Achiuwa, co byłoby świetnym składem, ale przylatywał tylko, kiedy mógł Chimezie Metu i raz Okogie. W Kamerunie nigdy nie zjawili się i nigdy nie zagrali dla kadry Siakam i Embiid, a na Wybrzeże Kości Słoniowej ma wywalone Mo Bamba. To potem mamy na MŚ jak mamy.

Fajnie to wygląda w Sudanie Południowym, gdzie zarządza tym Luol Deng. Na trenera sprowadził Royala Ivey'ego (były zawodnik, znany głównie z OKC), który kilka lat był asystentem w Brooklyn Nets, a obecnie w Houston Rockets. Jest ich zawodnik z NBA - Wenyen Gabriel, naturalizowali sobie MVP G-League - Carlika Jonesa. Dodatkowo jest tam kilku ogranych zawodników na parkietach europejskich, australijskich i prawie wygrali z Portoryko, a jutro będą mieli ogromne szansę wygrać z Chinami. Ogólnie ludzie z tego kraju mają niesamowite warunki do gry i warto spojrzeć sobie na Nuni Omota i Gabriela, którzy praktycznie wyglądają jak bliźniacy z wyglądu, obaj wysocy, ale zarazem bardzo sprawni i szybcy przy tym wzroście, na ławce rezerwowych jest 16-letni center mający obecnie 216 cm Khaman Maluach, który pokazywał się z bardzo dobrej strony w sparingach i za kilka lat powinien zjawić się w NBA (widzę, że obecnie jest na 13 numerze w mocku 2026).

Jeszcze mnie naszło na wniosek oglądając te MŚ, że Azja kocha koszykówkę, ale zarazem jako rasa są fatalni do grania. Chiny, Filipiny (sport narodowy w tym kraju) i przez ostatnie 25 lat stworzyli dwóch zawodników na wysokim poziomie - Yao Ming (tutaj pomógł dużo wzrost) i Yi Jianlian. Te obecne pokolenie Chin jest tragiczne i nie ma tam nikogo ciekawego. Filipiny podobna tragedia i bez Jordana Clarksona byliby lani strasznie. Do tego można dorzucić jeszcze Watanabe z Japonii jako trzeciego z Azji, który wszedł na wysoki poziom. I po tych meczach kadry Japonii ciekawe wydaje się Keisei Tominaga (2001 rocznik, gra w NCAA dla Nebraski) widać u niego dużą inspirację Stephem Currym, ale trzeba oddać, że gość potrafi strzelać i ma dryg.

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wyparlo to powiadasz że genetyka, budowa ciała ma duże znaczenie w koszykówce… ? :) 

generalnie oprócz ponad przeciętnego wyskoku i szybkości Afrykańczycy mają niesamowitą siłę, gram se coś tam w kosza na streecie w NL, jak przychodzi taki gosciu z Kamerunu to jest po prostu silny jak koń, gość ma tylko z 190cm i 90kg  ale przestawia wszysciutkich pod koszem jak chce, nawet takich grizzlych po 120kg. Na szczęście wiele nie umie bo jakby miał skilla, byłby po prostu najlepszy na boisku. Nic dziwnego, że Afryka robi postępy skoro pojawiła się tam koszykówka i jakieś bazy treningowe. 
 

ten temat genetyki był wałkowany nie raz na tym forum wiec nie ma co gadać. 
 

dla mnie jednak nadal szkoda ze nie zagraliśmy na MŚ, jakieś Macedonie wchodzą na luzie do top16, wiec myśle, ze w tej formie co pokazali na pre-kwapi to z grupy na pewno byśmy wyszli i byłoby fajne dla nas, emocjonujące mistrzostwa. 

Te filipiny to  miały tak na oko chyba ciezka grupę, z Dominikana przegrali 6, z Angola 10, Dominikana pokonała Włochy, wiec nie są cieniasami, Angola -14 z Włochami, a wiec w sumie Filipińczycy mają jeszcze szanse wyjść z grupy, musza tylko wysoko pokonac Włochów i liczyc na Townsa. Mysle ze Filipiny spokojnie by pykneli pare drużyn na tym turnieju, to nie są aż takie kasztany jak Liban na pewno. 

japonia tez wygrała dziś z Markkanenem btw, wiec nie jest chyba tez tak zle z tą Azją. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wyparlo napisał(a):

 

Jeszcze mnie naszło na wniosek oglądając te MŚ, że Azja kocha koszykówkę, ale zarazem jako rasa są fatalni do grania. Chiny, Filipiny (sport narodowy w tym kraju) i przez ostatnie 25 lat stworzyli dwóch zawodników na wysokim poziomie - Yao Ming (tutaj pomógł dużo wzrost) i Yi Jianlian. Te obecne pokolenie Chin jest tragiczne i nie ma tam nikogo ciekawego. Filipiny podobna tragedia i bez Jordana Clarksona byliby lani strasznie. Do tego można dorzucić jeszcze Watanabe z Japonii jako trzeciego z Azji, który wszedł na wysoki poziom. I po tych meczach kadry Japonii ciekawe wydaje się Keisei Tominaga (2001 rocznik, gra w NCAA dla Nebraski) widać u niego dużą inspirację Stephem Currym, ale trzeba oddać, że gość potrafi strzelać i ma dryg.

z Chinami to w ogóle nie wiem o co chodzi, w dwojaki sposób, po pierwsze nie wiem bo ich nijak nie śledzę , nie wiem kogo mają, kto gra itp

a po drugie, i to ważniejsze - strzelę, że jak masz graj co ma 1mld ludzi, to masz w tym jakichś wysokich, majo od 20 lat ligę gdzie ściągają ludzi ze NBA - ok, wiadomo, większość to emeryci, ale nie wszyscy, więc kasa jest dobra, a lądowali tam też bodajże SCola czy Lampe, a kurde nie potrafio stworzyć kadry żeby jakiś godny poziom prezentowała? to chyba jest mocno dziwne.

Niby oni tacy dobrze zorganizowani, niby kochajo koszykówkę (liga! Yao Ming! :P ) ale ani w kosza, ani w innych liczących się sportach zespołowych nic sensownego nie potrafio zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reikai napisał(a):

Jezu, Rysiu Labadz. ''Lebron Jones''

nie wiem, czy to sentyment że go kojarzę z 90s, ale, poza tym, że myli (od zawsze?) nazwiska, uważam, że całkiem nieźle czuje koszykówkę. No i jest byłym sędzią, więc pod tym względem też nie robi baboli jak niektórzy inni których przy okazji FIBA games czasem się w TVP usłyszy.

19 godzin temu, rw30 napisał(a):

a po drugie, i to ważniejsze - strzelę, że jak masz graj co ma 1mld ludzi, to masz w tym jakichś wysokich, majo od 20 lat ligę gdzie ściągają ludzi ze NBA - ok, wiadomo, większość to emeryci, ale nie wszyscy, więc kasa jest dobra, a lądowali tam też bodajże SCola czy Lampe, a kurde nie potrafio stworzyć kadry żeby jakiś godny poziom prezentowała? to chyba jest mocno dziwne.

Niby oni tacy dobrze zorganizowani, niby kochajo koszykówkę (liga! Yao Ming! :P ) ale ani w kosza, ani w innych liczących się sportach zespołowych nic sensownego nie potrafio zdziałać.

wpierdol z Sudanem południowym -20, good job China!

rozwiązać i rozgonić tę ich reprę : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunson i Edwards mocno ballhoguja, przez co Bridges i Ingram zostali sprowadzeni do roli spot up shooterow. W 2nd unicie Haliburton i AR pięknie dzieła się pilka, Banchero pokazał już więcej skilla niż jako rookie, świętnie wygląda jako smallball C.

A no i śmiesznie są te kroki USA 5x na mecz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2023 o 22:58, RonnieArtestics napisał(a):

Te filipiny to  miały tak na oko chyba ciezka grupę, z Dominikana przegrali 6, z Angola 10, Dominikana pokonała Włochy, wiec nie są cieniasami, Angola -14 z Włochami, a wiec w sumie Filipińczycy mają jeszcze szanse wyjść z grupy, musza tylko wysoko pokonac Włochów i liczyc na Townsa. Mysle ze Filipiny spokojnie by pykneli pare drużyn na tym turnieju, to nie są aż takie kasztany jak Liban na pewno. 

Dla mnie to jest najsłabsza grupa tych mistrzostw. Filipiny raczej nie wygrają z Włochami, a jeśli to zrobią to będzie to dla mnie duża niespodzianka. A tego Libanu nie ma się co tak czepiać, bo oni akurat są w top 2 najmocniejszych grup i mają przeciwników z masą graczy w NBA (Francja i Kanada).

 

23 godziny temu, rw30 napisał(a):

z Chinami to w ogóle nie wiem o co chodzi, w dwojaki sposób, po pierwsze nie wiem bo ich nijak nie śledzę , nie wiem kogo mają, kto gra itp

a po drugie, i to ważniejsze - strzelę, że jak masz graj co ma 1mld ludzi, to masz w tym jakichś wysokich, majo od 20 lat ligę gdzie ściągają ludzi ze NBA - ok, wiadomo, większość to emeryci, ale nie wszyscy, więc kasa jest dobra, a lądowali tam też bodajże SCola czy Lampe, a kurde nie potrafio stworzyć kadry żeby jakiś godny poziom prezentowała? to chyba jest mocno dziwne.

Niby oni tacy dobrze zorganizowani, niby kochajo koszykówkę (liga! Yao Ming! :P ) ale ani w kosza, ani w innych liczących się sportach zespołowych nic sensownego nie potrafio zdziałać.

Na pewno widać po nich, że totalnie nic nie daje sprowadzanie/trenowanie z zawodnikami z poziomu NBA, bo ich tam przez te ostatnie piętnaście lat ściągnęli całą masę. Nic nie dali też zagraniczni trenerzy reprezentacji, gdzie ściągali już legendarnych trenerów z Litwy, Grecji, a obecnie jest wieloletni trener reprezentacji Serbii - Dordevic. Najbardziej mnie dziwi, że oni nawet nie potrafią przez ostatnie 10 lat wyprodukować gościa do G-League na poziomie 10 punktów przy tylu milionach ludzi i prawdopodobnie ogromnej selekcji. Obecne pokolenie jest już w ogóle tragiczne i wiele słabsze od tego z Yao Minga czy późnego Yi w kadrze (skończył w niej w 2019 grać).

 

4 godziny temu, rw30 napisał(a):

nie wiem, czy to sentyment że go kojarzę z 90s, ale, poza tym, że myli (od zawsze?) nazwiska, uważam, że całkiem nieźle czuje koszykówkę. No i jest byłym sędzią, więc pod tym względem też nie robi baboli jak niektórzy inni których przy okazji FIBA games czasem się w TVP usłyszy.

Rysiek pracuje jeszcze przy PLK jako komisarz zawodów, czyli w c***a walenie, a kasa wpływa, bo do roboty za wiele się na tym stanowisku nie ma. Po Rychu widać, że nie robi to już z pasji, a tylko dla opłacania rachunków, bo z tym "LeBronem Jonesem" pojechał dwukrotnie, a jak się wsłuchać w co wygaduje to niskie pojęcie ma w obecnej koszykówce.

Chociaż na tym Courtside też czasami nie lepiej. W meczu Francja - Łotwa komentowała jakaś typiara i ciągle myliła i wymieniała nazwisko Yabusele, którego w ogóle nie było na parkiecie myląc z będącym na boisku Lessortem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wyparlo napisał(a):

Na pewno widać po nich, że totalnie nic nie daje sprowadzanie/trenowanie z zawodnikami z poziomu NBA, bo ich tam przez te ostatnie piętnaście lat ściągnęli całą masę. Nic nie dali też zagraniczni trenerzy reprezentacji, gdzie ściągali już legendarnych trenerów z Litwy, Grecji, a obecnie jest wieloletni trener reprezentacji Serbii - Dordevic. Najbardziej mnie dziwi, że oni nawet nie potrafią przez ostatnie 10 lat wyprodukować gościa do G-League na poziomie 10 punktów przy tylu milionach ludzi i prawdopodobnie ogromnej selekcji. Obecne pokolenie jest już w ogóle tragiczne i wiele słabsze od tego z Yao Minga czy późnego Yi w kadrze (skończył w niej w 2019 grać).

Hrycaniuk mu wybił z głowy koszykówkę.

 

A co do Chin, no to ni chooja nie wiem o co chodzi, nie żeby mi to spędzało sen z powiek, ale może to kwestia tego, że to troche jak z extraklapo: skoro zarabiasz dobrze u siebie, to nie ma spiny na jeżdżenie do lepszych lig i się tak kiszą?  (Gruzini ponoć zaczęli na siłę wypychać swoich, dobrze kojarzę? wciskać w jakieś młodzieżowe programy zagraniczne dopłacając do tego. I proszę, kilka lat później majo MVP ACB i chyba w miarę godno repre skoro jado na MŚ) no, dziwne, tak czy inaczej, też skoro 40 letni Lampe kręci tam 30pkt na mecz czy ile on tam rzucał to ta liga to jakaś parodia widocznie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.