Skocz do zawartości

WorldBasket 2023, Far East, kto gra a kto nie & ogólna dyskusja dot mistrzostw


rw30

kto wygra?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mayor napisał(a):

Mnie się wydaje, że to nie kwestia braku myślenia, tylko dziadowskie oszczędności .,Codziennie pokazują najc***owsze mecze ,takie które im się udaje kupić od FIBA w biedronkowych cenach 

Rafał Darżynkiewicz, który komentował dzisiaj spotkanie USA - Litwa napisał jak wygląda wybór spotkań w TVP Sport.

A teraz czas na podsumowanie:

*USA powinno mega się cieszyć, że Litwa miała tak świetny dzień rzutowy i wylała kubeł zimnej wody na ich łby. Przy okazji to jest mistrzostwo w jaką drabinkę oni weszli i jaką tragedię zrobiła sobie Litwa tą wygraną. Pomogę w sumie kursami z zakładów bukmacherskich: USA - Włochy 1.06-9.00, Serbia - Litwa 1.90-1.95. Potem jeszcze w nagrodę dla wygranego Litwa-Serbia czeka prawdopodobnie Kanada lub Doncic i jego pionki.

*Kanada wg mnie jest nauczona już o wiele więcej od USA na tym turnieju i w rozgrywkach FIBA. Mieli już przeprawy z Francją, Hiszpanią, Brazylią i Łotwą. Dziś z Hiszpanią załapali, że trzeba grać mega fizycznie i nie ma miękkiej gry. Wzorem był dziś Dillon Brooks (22 punkty, 8/12 FG i najlepszy +/- w Kanadzie, co wg mnie nie jest przypadkiem). W czwartej kwarcie wszedł na niesamowity poziom intensywności i fizyczności grając jak o życie. Walczył, szarpał niesamowicie w obronie i dla mnie to on jest ojcem tej wygranej i trafił mega ważną trójkę minutę do końca meczu. 

Na drugim biegunie natomiast Kelly Olynyk, który dzisiaj był trochę jak ten Olejnik z walk freakowych - miękki i słaby. Przestawiali go tam Hiszpanie i robili mu, co chcieli. Brooks, Dort, Powell musieli wejść na poziom wyżej w walce i zacząć siłować się o wiele mocniej, żeby się zrobiła gra. 

*Serbia dziś rozjechała Dominikanę. Świetnie wygląda ich gra i dla mnie byliby koszmarni swoim stylem gry dla USA. Świetnie dzielą się szybko piłką + mają silnego i wielkiego centra w postaci Milutinova i rezerwowego Petruseva, a wszystko obudowane wokół strzelców za trzy. Strasznie rąbali Dominikanę w ataku i robili co chcieli, a Towns nawet nie podchodził do Milutinova, który robił sobie co chciał, a gruzownicy z pozycji centra w Dominikanie nie mieli nic do gadania. Obrona dziś w tej reprezentacji nie istniała.

Boguś Bogdanovic odbił sobie ostatnie 1/13 za 3 i dziś zrobił 7/7 FG i 3/3 za 3 w 22 minuty rzucając 20 punktów. Chciałem też w jego przypadku wspomnieć, że nie zwracałem uwagi, ale prawie te wszystkie gwiazdy NBA jak Towns, Doncic, Edwards, Schroder są zepsute i ciągle mają pretensję, gadają z sędziami, robią techniki, kłócą się z własnymi trenerami (Schroder i Doncic). U niego nie ma gadania, pretensji tylko czysta gra i może w NBA nie jest gwiazdą jak Towns czy Doncic, to w koszykówce reprezentacyjnej siedzi przy jednym stole z nimi i jest świetny. 

*Niemczury ograły dziś luźno Słowenię, ale jednak początek niczego takiego nie zapowiadał i to Słowenia prowadziła wysoko. Doszło też kłótni między Schroderem i Theisem na przerwie trenerskiej, do której wtrącił się trener Niemczurów i kazał się uciszyć Schroderowi oraz żeby siadał, a zmanierowana gwiazdka dalej stała i się nie słuchała przez co poszła na kilkuminutowy odpoczynek, żeby schłodzić głowę. Gdy wynik zaczął iść w stronę Niemczurów to znowu coś się nie podobało Doncicowi ze swoim trenerem Słowenii i też było widać jakieś konfliktowe rozmowy między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wyparlo napisał(a):

Rafał Darżynkiewicz, który komentował dzisiaj spotkanie USA - Litwa napisał jak wygląda wybór spotkań w TVP Sport.

Dlatego bierzesz mecz USA, które przyjechało tu trzecim/czwartym składem i tak czy inaczej zrobi co najmniej ćwierćfinał. 

c***a wytłumaczył tak naprawdę. Dobrze, że nie miałem w ostatnich dniach czasu na oglądanie. 

Edytowane przez TAA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TAA napisał(a):

Dlatego bierzesz mecz USA, które przyjechało tu trzecim/czwartym składem i tak czy inaczej zrobi co najmniej ćwierćfinał. 

jaki % oglądających (których i tak pewnie 1000 na krzyż) doceni fakt że zamiast USA w koszykówkę wziąłeś w ciemno Kanadę 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Me Myself and I napisał(a):

jaki % oglądających (których i tak pewnie 1000 na krzyż) doceni fakt że zamiast USA w koszykówkę wziąłeś w ciemno Kanadę 😅

No tak, lepiej puszczać USA nawet jak grają z Jordanią :) Marek Szkolnikowski, czy to Ty?

A tak serio to Kanada po pierwszej fazie grupowej jak najbardziej dała argumenty do tego, żeby ich puścić. Jestem ciekaw wyników oglądalności. Czy rzeczywiście warto puszczać za wszelką cenę USA niż dać coś, co chociaż fani koszykówki obejrzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, TAA napisał(a):

No tak, lepiej puszczać USA nawet jak grają z Jordanią :) Marek Szkolnikowski, czy to Ty?

A tak serio to Kanada po pierwszej fazie grupowej jak najbardziej dała argumenty do tego, żeby ich puścić. Jestem ciekaw wyników oglądalności. Czy rzeczywiście warto puszczać za wszelką cenę USA niż dać coś, co chociaż fani koszykówki obejrzą. 

Fani koszykówki oglądali też USA-Litwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym, że TVP przez te dwie fazy grupowej puściło garstkę meczów i aż 3 USA (łącznie z tym przeciwko Jordanii). Przypomina mi to sytuację, jak przy LM w nożną nałogowo dawali polską Borussię bądź Barcelonę kosztem ciekawszych spotkań. 

1 godzinę temu, Behemot napisał(a):

Fani koszykówki oglądali też USA-Litwa.

No i w ostatecznych rozrachunku to nie był zły wybór, ale przed rozpoczęciem tej drugiej rundy, nie była możliwa konfiguracja by USA grało tu o życie. I tak było. 

USA i tak się jeszcze naoglądamy w turnieju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy nie zadowoleni zapewne :D Pokazali że one man army w osobie Doncica jest uj warte i w nagrodę w 1/2 USA. Bo to, że Łotwa po kilka dobrych meczach zagra słabiej vs Niemcy jest dosyć prawdopodobne (np bukmacherzy nie mają złudzeń). Generalnie to Niemcy mają bardzo duże szanse, że wygrana w 1/4 daje im olimpiade. Do tego walka o brąz z kimkolwiek to będzie 50/50. Jakby młodszy Wagner nie skontuzjował się z Japonią to z USA mogliby walczyć mocno.

Mają dobre pokolenie, PG, SF, C z NBA, reszta Euroliga. Przez ostatnie kilkadziesiąt meczy są bardzo solidni, równi. Nikt nie folguje legit FIBA games jak w innych reprach i są efekty.

 

Edytowane przez Stratosfear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TAA napisał(a):

Dlatego bierzesz mecz USA, które przyjechało tu trzecim/czwartym składem

z graczy, którzy realnie mogliby przyjechać brakuje Tatuma, Bookera, Moranta (no ten to może mało realny na teraz) i Bama, prawie wszyscy z nich byli przynajmniej w drugiej rundzie PO dlatego pewnie nie przyjechali, to nie jest trzeci, czwarty garnitur tylko reszta jest już za stara więc i tak by się na coś takiego nie pisała, nawet na olimpiadę przyjechała by garstka weteranów patrząc na ich metryki

a jeszcze Mitchell mi wypadł, ale to w sumie mało istotne, następny ballhog

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TAA napisał(a):

Jestem ciekaw wyników oglądalności

ja bym był ciekaw wyników oglądalności grupowego meczu Kanada - Hiszpania w polskiej telewizji w niszowej (w Polsce) dyscyplinie 🤷‍♂️ na USA pewnie trochę ludzi się chociaż nabrało a wyszło że mecz był zacny do oglądania i powiedzenia po fakcie że widziałem jak USA dostaje w papę w kosza 

 

nie jestem żadnym kimś tam kogo przywołujesz ale jak chcesz oglądać spotkania dla koneserów (przypominam - to mecz grupowy) w telewizji mającej pakiet paru meczów to cóż... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Me Myself and I napisał(a):

ja bym był ciekaw wyników oglądalności grupowego meczu Kanada - Hiszpania w polskiej telewizji w niszowej (w Polsce) dyscyplinie 🤷‍♂️ na USA pewnie trochę ludzi się chociaż nabrało a wyszło że mecz był zacny do oglądania i powiedzenia po fakcie że widziałem jak USA dostaje w papę w kosza 

 

nie jestem żadnym kimś tam kogo przywołujesz ale jak chcesz oglądać spotkania dla koneserów (przypominam - to mecz grupowy) w telewizji mającej pakiet paru meczów to cóż... 

W TVP Sport lecą też zawody strongmanów, ligowa piłka ręczna, futsal, wyścigi konne czy II liga polska w nożną, więc to Hiszpania - Kanada na MŚ w kosza, nie wypada jakoś "konesersko" + niedzielne popołudnie i otwarty, darmowy kanał. 

Że mają taki pakiet to nie Twoja wina, w 2019 też nie puszczali wszystkiego. Mogliby tylko lepiej wybierać. 

Edytowane przez TAA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.