Skocz do zawartości

Draft 2023


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Gregorius napisał:

Tylko jeśli nie jesteś numerem 1 (a w zasadzie nawet wtedy) warto być wybranym jak najniżej w drafcie patrząc z punktu widzenia kariery. Natomiast oczywiście w przypadku kontuzji/załamania kariery im wyżej tym lepiej.

Księgowy sie nie zgadza. Im wyższy numer to poza presja oczywiście same plusy w tym obowiązkowe minuty dla gracza bo nikt nie przyzna się do błędu w wyborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę dziwna ta teoria że warto iść jak najniżej. Poza większą kasą z kontraktu, reklam i szeroko pojętego hajpu dla gościa z wysokim numerem jedyny minus to właściwie jedynie ryzyko trafienia do jakiejś tragicznie zarządzanej organizacji. Tylko w dzisiejszych czasach ucieczka z takiego środowiska nie wydaje się już tak trudna jak kiedyś a wielki talent na dłuższą metę i tak się jakoś wybroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignazz napisał:

Księgowy sie nie zgadza. Im wyższy numer to poza presja oczywiście same plusy w tym obowiązkowe minuty dla gracza bo nikt nie przyzna się do błędu w wyborze. 

Trochę się zgadzam dlatego też napisałem "Natomiast oczywiście w przypadku kontuzji/załamania kariery im wyżej tym lepiej". Można pod to podciągnąć. Natomiast co do minut to prawdziwy talent się obroni ,a o takim przypadku mówie. A nie o jakimś Kweme Brown.

Godzinę temu, vero1897 napisał:

Tylko w dzisiejszych czasach ucieczka z takiego środowiska nie wydaje się już tak trudna jak kiedyś a wielki talent na dłuższą metę i tak się jakoś wybroni.

No i właśnie o tym fragmencie mówię. Prawdziwy talent który ma coś znaczyć w lidze może na wiele lat zostać uwiązany do słabej organizacji. A top3 draftu jest najczęściej na tyle słabe że obudowanie jest problematyczne. A ucieczka nie jest taka prosta zakładając że na fa kasę mają słabe zespoły. Popatrzcie historycznie ilu zawodników kisło w słabym zespole przez to ze poszli z wysokim numerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2023 o 08:53, Wyparlo napisał:

Tak z ciekawości jako wielki fan koszykówki FIBA. Jakie jest 5 lig lepszych od francuskiej w Europie?

Atletycznie to jest topowa liga na świecie. Francja jak w piłce nożnej wspomaga się Afryką i w tej lidze jest cała masa czarnoskórych graczy, a szczególnie podkoszowych atletycznych gości. Wembanyama już jako 19-latek zdominował tę ligę i wygrał króla strzelców oraz zbiórek. 

I z cyklu ciekawostki. O Millerze ciągle się pisze wiele negatywnych rzeczy, a śledzę kursy bukmacherskie i do niedawna Henderson był faworytem do drugiego numeru, ale teraz 1.80 jest na Millera, a 1.95 na Hendersona jako drugi pick.

Wkrecając sie w basket europejski to mniemam, że silniejsze są:

Turecka,

Hiszpańska,

Grecka,

serbska 

i teraz pytanie czy np. niemiecka lub też litewska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Robaq napisał:

Wkrecając sie w basket europejski to mniemam, że silniejsze są:

Turecka,

Hiszpańska,

Grecka,

serbska 

i teraz pytanie czy np. niemiecka lub też litewska.

Nie no bez jaj litewska liga lepsza niż francuska? Kto tam gra poza Zalgirisem? Niemiecka też raczej słabsza, serbska to Partizan i Crvena Zvezda, co poza tym? Monaco było trzecie w Eurolidze i to oni będa faworytem w finale vs. VW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra, ale co bez jaj?

 Ty mówisz o MOnaco i VW jako jedynym przedstawicielu ligi francuskiej, no może jeszcze Cholet?

Jesli nie litewska to niemiecka na pewno. Bonn, Kolonia, Alba Bayern który mocno się rozwija.

 

Ale probujemy ocenic całą ligę, albo pojedyncze zespoly.

 

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Robaq napisał:

 

No dobra, ale co bez jaj?

 Ty mówisz o MOnaco i VW jako jedynym przedstawicielu ligi francuskiej, no może jeszcze Cholet?

Jesli nie litewska to niemiecka na pewno. Bonn, Kolonia, Alba Bayern który mocno się rozwija.

 

Ale probujemy ocenic całą ligę, albo pojedyncze zespoly.

 

Jak jedynym? W Eurolidze miałeś 2 zespoły z Francji, mistrza Lyon i Monaco. Dopiero potem jest zespół VW czyli Boulougne i tak jak piszesz Cholet czy tam inne Le Mans i Strasbourgi. Niemiecka pewnie podobny poziom, ale litewska to nie uwierzę, że jest lepsza.

Mi się wydaje, że to Ty właśnie oceniles lige przez pryzmat jej najlepszych zespołow, stawiając litewska i serbska powyżej francuskiej, a to są ligi jednego-dwoch zespołów.

16 minut temu, BMF napisał:

Turecka, włoska, hiszpańska i rosyjska są lepsze, tak mi mówią internety, reszta nie.

Widzę, że Wembanyama robi w playoffach Jaylena Browna pod względem liczby strat.

Jak włoska jest lepsza to grecka też. Imo grecka> włoska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, BMF napisał:

Turecka, włoska, hiszpańska i rosyjska są lepsze, tak mi mówią internety, reszta nie.

Rosyjska, a w zasadzie VTB (czyli jeszcze Białoruś + Kazachstan) mocno straciła po rozpoczęciu wojny i w zasadzie rozwalona została liga ukraińska, która rokrocznie szła do góry. A VTB też zaliczyło mocny zjazd w dół i jest ogromny zjazd motoru napędowego w Rosji CSKA oraz zagranicznych gwiazd i to liga obecnie słabsza od francuskiej. 

Grecja, Litwa, Serbia - to są ligi pojedynczych ekip, ale tak reszta drużyn jest słaba i nawet zespoły PLK są w stanie podbierać zawodników z tych lig (niedawno chociażby Hamilton z Litwy do Szczecina). Z Francji do Legii w tym roku wzięto Kyle'a Vinalesa z jednej najsłabszych ekip ligi francuskiej, którego tam już nie chcieli, a on okazał się najlepszym strzelcem ligi i mega świetnym zawodnikiem na warunki PLK (10 PPG we Francji, 20 PPG w PLK i 41%FG we FR i 47%FG w PLK).

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, BMF napisał:

Widzę, że Wembanyama robi w playoffach Jaylena Browna pod względem liczby strat.

W NBA powinno być mu łatwiej z lepszym spacingiem i większym boiskiem. Jednak z drugiej strony Wemby może być po prostu za wysoki, żeby być all-time wymiataczem w ataku (jakkolwiek głupio to nie brzmi pisząc o koszykarzu) i pewnie w pierwszych latach jego kariery będą głosy, że się nie nadaje na pierwszą opcję i jeśli nie poprawi rzutu do poziomu elite (wiadomo, może rzucać nad każdym, ale nic to nie da, jeśli nie będzie miał elite jumperka i FT% 85-90) i/lub playmakingu, gdzie jest "tylko" dobry, to będzie pewnie lepszą wersją AD, co i tak pewnie da niespotykany jak dotąd impakt, ale jednocześnie będzie pewnego rodzaju rozczarowaniem biorąc pod uwagę rozmiar balonika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, karpik napisał:

W NBA powinno być mu łatwiej z lepszym spacingiem i większym boiskiem. Jednak z drugiej strony Wemby może być po prostu za wysoki, żeby być all-time wymiataczem w ataku (jakkolwiek głupio to nie brzmi pisząc o koszykarzu) i pewnie w pierwszych latach jego kariery będą głosy, że się nie nadaje na pierwszą opcję i jeśli nie poprawi rzutu do poziomu elite (wiadomo, może rzucać nad każdym, ale nic to nie da, jeśli nie będzie miał elite jumperka i FT% 85-90) i/lub playmakingu, gdzie jest "tylko" dobry, to będzie pewnie lepszą wersją AD, co i tak pewnie da niespotykany jak dotąd impakt, ale jednocześnie będzie pewnego rodzaju rozczarowaniem biorąc pod uwagę rozmiar balonika.

Realistyczne projection dla Wembanyamy to ~Durant w ofensywie (nie chodzi mi nawet o styl gry, ot co mega-efektywny volume scorer, dobry kreator na wysokiego) i ~Davis w obronie, co dałoby impakt jakiegoś peak Kareema. 

Below average projection to rzeczywiście upgrejdowany Davis jak skończy na streaky jumperku, chociaż i tak jest dużo lepszy niż AD był w jego wieku w ataku.

Above average projection to w sumie nie wiem, elite jumper + lepszy kreator niż 'dobry kreator'/lepszy obrońca niż Davis (co jest możliwe). 

Zdrowie. 

Kareem w pierwszym roku w NCAA był już pewnie w top5 najlepszych koszykarzy na świecie, a LeBron w wieku obecnych rookies robił 27-7-7 przy 9 BPM w ekipie z dodatnim bilansem, więc rzeczywiście zobaczymy czy się obroni Francuz jako 'najlepszy prospekt ever'. 

Ale na razie w tych playoffach +20 strat, więc jestem ciekaw breakdownów, granie na takim volume w takim wieku na takim poziomie w Europie >>> cokolwiek w NCAA pod względem poziomu trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BMF napisał:

Ale na razie w tych playoffach +20 strat, więc jestem ciekaw breakdownów, granie na takim volume w takim wieku na takim poziomie w Europie >>> cokolwiek w NCAA pod względem poziomu trudności.

Granie w najgorszym zespole ligi francuskiej. Zespół nastawiony na jego promocje. Nie wiem na ile to wielki poziom trudności. w Asvel był już dużo słabszy ,a dodatkowo nabawił się dwóch kontuzji. Myślę że o ile w sprzyjających okolicznościach ma potencjał do bycia top 10 all time z peak na poziomie top5 to realistycznie jego kariera(peak) będzie krótka i zawiedzie tak wygórowane oczekiwania. Przy czym nawet nie patrzę na jego skill tylko warunki fizyczne. Durant ruszał się dużo lepiej od niego jak miał 19 lat przy podobnych (lepszych) umiejętnościach rzutowych. W jego przypadku moim zdaniem największy problem będzie ze zdrowiem i budowie ciała. On w chwili obecnej ma miedzy 216 a 224 (Durant miał miedzy 205-208 w tym samym wieku) i na jego nieszczęście są minimalne szanse że już nie urośnie.  Ilu znacie zawodników powyżej 225 z długa karierą? 

Natomiast wszystkie moje obawy nie zmieniają tego że jest na luzie top3 prospektem z ostatnich 20 lat. Bo wybiera się potencjał. 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregorius napisał:

Granie w najgorszym zespole ligi francuskiej. Zespół nastawiony na jego promocje. Nie wiem na ile to wielki poziom trudności. w Asvel był już dużo słabszy ,a dodatkowo nabawił się dwóch kontuzji.

?

On nie jest jeden mecz od wyeliminowania Lyonu i finałów ligi francuskiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

?

On nie jest jeden mecz od wyeliminowania Lyonu i finałów ligi francuskiej? 

Masz racje. Pamiętałem jak przechodzi z Asvel i wszędzie pisali że do najgorszego zespołu i tak to zakodowałem sobie. Wiec mój błąd co nie zmienia raczej mojej głównej obawy o niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

?

On nie jest jeden mecz od wyeliminowania Lyonu i finałów ligi francuskiej? 

Jest. Absurdalnie sie patrzy na ten wingspan gdy nawet nie musi odbijac sie od ziemi by nad kims wsadzic.
 

 

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Masz racje. Pamiętałem jak przechodzi z Asvel i wszędzie pisali że do najgorszego zespołu i tak to zakodowałem sobie. Wiec mój błąd co nie zmienia raczej mojej głównej obawy o niego. 

Rok temu ten jego zespol byl na 3 miejscu po RS, odpadli w pierwszej rundzie PO z 6 seedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Jest. Absurdalnie sie patrzy na ten wingspan gdy nawet nie musi odbijac sie od ziemi by nad kims wsadzic.
 

 

Rok temu ten jego zespol byl na 3 miejscu po RS, odpadli w pierwszej rundzie PO z 6 seedem.

własnie widzę jaką głupotę napisałem. Bije się w pierś choć inna sprawa że przeczytałem to u jakiegoś "dziennikarza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LAF napisał:

A który był zespół VW w Eurolidze / Eurocup ? Oh wait …

A co to ma za znaczenie w kontekscie oceny jego jako prospecta do NBA, czy jego zespol gral w eurolidze, czy w pucharze saporty czy nigdzie?

Znamy juz twoja niechec do VW, pierdolnales juz ze on fatalnie kozluje i nie broni, ale badzmy powazni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.