Skocz do zawartości

Random shit


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, memento1984 napisał:

jesli metodologia uzyta do danych na tym wykresie nie jest jakos monstrualnie "flawed" to nie jest to az tak superowy wynik dla EU - byc moze krotkoterminowo, mozna odniesc wrazenie ze Niemcy/Francuzi pracuja mniej ale to w dluzszej perspektywie bedzie przyczynek do "upadku", no chyba, ze myslicie ze Niemcy/Francuzi wymyslili jakis ekonomiczny perpetuum mobile ze beda pracowac 20% mniej, beda konkurencyjni i utrzymaja swoj status na swiecie.

*ewentualnie PL/RO/SLO/CZ beda miejscami gdzie sie bedzie zapierdalac zeby srednio wyszlo ~swiat/US/Indie/BRA

Ale to raczej działa tak, że jak dużo zarabiasz to mniej pracujesz, jak mało zarabiasz to dużo pracujesz. A co z tego wyjdzie to się okaże. Bo intuicja wiadomo jaka się narzuca.

w 2021 r. Polacy pracowali średnio 43,3 godziny tygodniowo. Najwięcej czasu w pracy spędzają osoby z wykształceniem podstawowym – 46 godzin tygodniowo.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Przede wszystkim ważne jest nad czym pracujesz i dla kogo. 

W jakimś stopniu tak, ale to też zależy od sytuacji w jakiej jesteś. Jak patrzę po sobie, to teraz chętniej niż kiedyś wybieram projekty w których zarabiam trochę mniej niż takie, w których zarabiam trochę więcej. Ale głównie dlatego że to trochę mniej teraz to dużo więcej niż trochę więcej kiedyś. Podobnie jest z godzinami. @RappaR pewnie nawet lubiąc swoją pracę, woli podróżować kiedy może niż pracować więcej. To normalne decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał:

W jakimś stopniu tak, ale to też zależy od sytuacji w jakiej jesteś. Jak patrzę po sobie, to teraz chętniej niż kiedyś wybieram projekty w których zarabiam trochę mniej niż takie, w których zarabiam trochę więcej. Ale głównie dlatego że to trochę mniej teraz to dużo więcej niż trochę więcej kiedyś. Podobnie jest z godzinami. @RappaR pewnie nawet lubiąc swoją pracę, woli podróżować kiedy może niż pracować więcej. To normalne decyzje.

A gdybyś rwał jabłka na akord pracował byś dużo więcej za dużo mniej. I nie oznaczałoby to wcale, że byłbyś bardziej pracowity niż teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

A gdybyś rwał jabłka na akord pracował byś dużo więcej za dużo mniej. I nie oznaczałoby to wcale, że byłbyś bardziej pracowity niż teraz. 

Czy ja wiem? Myślę że to jest kwestia do dyskusji. Raczej jestem mniej pracowity niż kiedyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RappaR napisał:

c***, jestem pijany niech @Pablo81 zapisze zanik skasuje. Ja przekraczałem 100k miesięcznie, miałem 400 zł za godzinę.

Teraz mam spokój, robię speckę z kontraktu, nie mam więcej niż 160, ale pełen czill

Ja pi****le ale dziecinada.,Może lepiej się pochwal ile najwięcej przejebałeś w jeden dzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RappaR napisał:

c***, jestem pijany niech @Pablo81 zapisze zanik skasuje. Ja przekraczałem 100k miesięcznie, miałem 400 zł za godzinę.

Teraz mam spokój, robię speckę z kontraktu, nie mam więcej niż 160, ale pełen czill

To jest dokładnie to o czym piszę. Przy pewnym poziomie zarobków, kasa już nie jest tak istotnym czynnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

@memento1984 chyba pytałeś o zarobki w dużych miastach w Polsce gdzieś, więc wrzucam:

 

Nie powinno byc tam srednich, zamiast przeciętnych? Bo te 8300 brutto to jest 5900 netto w Gdańsku, to jest co najwyżej średnia krajowa, na pewno przeciętnie nie zarabia się 6k od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluber napisał:

Parę miast się ostatnio dopompowalo, IT, górnictwo, administracja państwowa.

biorac pod uwage ze pewnie srednia jest troszke wyzsza nizeli mediana to jakies 60% zarabia tyle, ze na reke ma w duzych miastach  ponizej 6000pln na reke (<$1500). ciezko, gierkowski m2 pewnie w okolicach 8-10k ($2-2.5k).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, RappaR napisał:

nie rozumiem pytania. tzn. do jakiego mojego stwierdzenia się odnosisz (nie musisz cytować, tylko powiedz, jak je interpretujesz) i jaki to ma związek z tym tekstem (poprosiłbym też o jakiś tl;dr, bo dla mnie jest za długi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Albanii. Minimalna krajowa to 1600 zł, średnia krajowa to z 2100 zł. Ceny jak w Uk prawie. Na ulicy mercedesy, drogie marki i biedy nie widać oprócz bezpańskich psów na ulicy i jarania fajek w restauracjach, to jest całkiem europejsko.

Jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Jestem w Albanii. Minimalna krajowa to 1600 zł, średnia krajowa to z 2100 zł. Ceny jak w Uk prawie. Na ulicy mercedesy, drogie marki i biedy nie widać oprócz bezpańskich psów na ulicy i jarania fajek w restauracjach, to jest całkiem europejsko.

Jak?

image.png.d47cf978143578fab9f9d3fdc4d3395d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

Jestem w Albanii. Minimalna krajowa to 1600 zł, średnia krajowa to z 2100 zł. Ceny jak w Uk prawie. Na ulicy mercedesy, drogie marki i biedy nie widać oprócz bezpańskich psów na ulicy i jarania fajek w restauracjach, to jest całkiem europejsko.

Jak?

Stolice zawsze są specyficzne no bo chyba nie jesteś w ichniejszym odpowiedniku Rudy Śląskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.