Skocz do zawartości

Random shit


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, memento1984 napisał:

z ciekawosci zapytam - co to jest te 15k brutto miesiecznie? to jest jakis nienamacalny prog jak kiedys w US "six figures"? ile to jest w praktyce w WAW/KRA? to jakas mediana? gorne 25%?

To takie właśnie 6 figures jak kiedyś w USA.

To takie w Krakowie/Wawie górne ~25%, gdzie indziej nawet sporo mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, memento1984 napisał:

z ciekawosci zapytam - co to jest te 15k brutto miesiecznie? to jest jakis nienamacalny prog jak kiedys w US "six figures"? ile to jest w praktyce w WAW/KRA? to jakas mediana? gorne 25%?

 

3 minuty temu, RappaR napisał:

To takie właśnie 6 figures jak kiedyś w USA.

To takie w Krakowie/Wawie górne ~25%, gdzie indziej nawet sporo mniej. 

Zarabiając w PL 15k brutto miesięcznie na pewno jesteś w 10% najlepiej zarabiających w kraju, a możliwe, że nawet nieco wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, P_M napisał:

 

Zarabiając w PL 15k brutto miesięcznie na pewno jesteś w 10% najlepiej zarabiających w kraju, a możliwe, że nawet nieco wyżej.

Tutaj piszo, że trzeba 22k:

https://businessinsider.com.pl/finanse/tyle-trzeba-zarabiac-miesiecznie-by-lapac-sie-do-grupy-10-proc-najbogatszych-w-polsce/m909mtm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chytruz napisał:

https://spidersweb.pl/bizblog/polacy-niemcy-zarobki/

Cytat

4 proc. najlepiej zarabiających? W 2017 r. trzeba było zarabiać minimum 11 171 zł brutto, dziś 17 315 zł. Ciągle za mało.

https://oko.press/gus-mediana-zarobkow-srednia-2020

Cytat

Żeby lepiej widzieć, co się tutaj dzieje, zsumujmy te liczby w większe kategorie. Wówczas:

  • Poniżej średniego wynagrodzenia zarabia 65,7 proc. badanych pracowników;
  • Między 100 a 200 proc. średniego wynagrodzenia, czyli między 5,7 a 11,5 tys. złotych – 28,5 proc.
  • Między 200 a 300 proc. średniego wynagrodzenia, czyli między 11,5 a 17,2 tys. złotych – 3,9 proc.
  • Powyżej 17,2 tys. zł – 1,9 proc.

Na tej podstawie widać też, o jak wąskiej grupie mówiliśmy, gdy dyskutowaliśmy o podnoszeniu podatków w Polskim Ładzie. Górna granica tzw. ulgi dla klasy średniej prawie dokładnie pokrywa się z 200 proc. średniego wynagrodzenia. Stąd wiemy, że w przypadku pracowników wyższe podatki dotyczyły zaledwie niecałych 6 proc. A to też oznacza, że naprawdę wysokie pensje ma stosunkowo niewielu Polaków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RappaR napisał:

Weźcie pod uwagę b2b. Sam na nim siedzę, a mam powiedzmy te 15k

Pewnie, ale musiałbyś tez wziąć pod uwagę ludzi pracujących tez w jakichś mikrofirmach, gdzie placą zdecydowanie ponizej sredniej krajowej, a nie są ujmowani w danych (masz z reguły przedsiębiorstwa +9 osób zatrudnionych) + na czarno (raczej podobny przyklad), więc raczej mianownik tych danych jest niedoszacowany, aniżeli licznik. Teraz nawet sprzątaczki muszą pracować na B2B ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, P_M napisał:

Pewnie, ale musiałbyś tez wziąć pod uwagę ludzi pracujących tez w jakichś mikrofirmach, gdzie placą zdecydowanie ponizej sredniej krajowej, a nie są ujmowani w danych (masz z reguły przedsiębiorstwa +9 osób zatrudnionych) + na czarno (raczej podobny przyklad), więc raczej mianownik tych danych jest niedoszacowany, aniżeli licznik. Teraz nawet sprzątaczki muszą pracować na B2B ;)

Żyje chyba w jakiejs bańce bo jednak sporo osób w moim otoczeniu zarabia te 12 tysięcy brutto miesięcznie ( chyba że to jest liczona gola stawka z umowy o pracę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Żyje chyba w jakiejs bańce bo jednak sporo osób w moim otoczeniu zarabia te 12 tysięcy brutto miesięcznie ( chyba że to jest liczona gola stawka z umowy o pracę)

Yup, sam często się łapie na tym, że żyję w bańce. Wystarczy co jakiś czas zobaczyć sobie jakieś sondy uliczne typu komentery na YT i człowiek wraca na ziemię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

Za więcej godzin ode mnie. Rozumiem.

Za więcej lepiej płatnych od Ciebie godzin :)

Godzinę temu, fluber napisał:

Żyje chyba w jakiejs bańce bo jednak sporo osób w moim otoczeniu zarabia te 12 tysięcy brutto miesięcznie ( chyba że to jest liczona gola stawka z umowy o pracę)

Zależy. Mój najlepszy przyjaciel jest inż budowlańcem, ma 8k brutto i ma mało okazji do dorobienia(raz po godzinach miał projekt za 17k w miesiąc, ale zwykle nie ma żadnego przez kilka miesięcy). I mówi, że jest jak na grupach absolwentów, to mówią o suficie 10k. A jednak trudne studia i ciężka umysłowa robota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pablo81 napisał:

Za więcej lepiej płatnych godzin, i suma wychodzi Ci 15k bez płatnego urlopu? Tylko mogę trzymać kciuki za plan Wycieczkowiec '30!

Nie, nie wychodzi, nigdzie nie napisałem, że zarabiam 15k. 

Chociaż nie wątpię, że to i tak byłoby więcej od Ciebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, agresywnychomik napisał:

?

U mnie w pracy akurat 300 osób na golfa byłoby bardziej prawdopodobne od 100 na szachy 😉

No ja prędzej wśród golfistów typowalbym ludzi na zarobki 12k+ niż wśród szachistów 

37 minut temu, RappaR napisał:

Za więcej lepiej płatnych od Ciebie godzin :)

Zależy. Mój najlepszy przyjaciel jest inż budowlańcem, ma 8k brutto i ma mało okazji do dorobienia(raz po godzinach miał projekt za 17k w miesiąc, ale zwykle nie ma żadnego przez kilka miesięcy). I mówi, że jest jak na grupach absolwentów, to mówią o suficie 10k. A jednak trudne studia i ciężka umysłowa robota. 

Też mam paru kumpli inżynierów budowlańców i są w stanie dorobić się ładnie na swiadectwach energetycznych budynków. Raczej mają ponad te 12k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.