Skocz do zawartości

Random shit


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, fluber napisał:

No ja prędzej wśród golfistów typowalbym ludzi na zarobki 12k+ niż wśród szachistów 

Też mam paru kumpli inżynierów budowlańców i są w stanie dorobić się ładnie na swiadectwach energetycznych budynków. Raczej mają ponad te 12k

Na samych świadectwach ? Fajna sprawa może sam się zainteresuje bo to w sumie izi robota. Chyba że koledzy mają też uprawnienia budowlane to już trochę więcej by wyjaśniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MA23 napisał:

Na samych świadectwach ? Fajna sprawa może sam się zainteresuje bo to w sumie izi robota. Chyba że koledzy mają też uprawnienia budowlane to już trochę więcej by wyjaśniało.

Nie, jako dodatkowe zajęcie po godzinach. Mają już uprawnienia. Nie wiem ile jeszcze potrwa boom, ale zapotrzebowanie gwałtownie rośnie póki co. Fajna nisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze fajnie odlecielismy z PL sixfigs! Otocho!

10k na czysto na reke/miesiac. Mieszkanie nie przypalowe, w nowym budownictwie bez bajerow, w miescie gdzie te 16k brutto placa to 12-13k/m2 ( 1990’s+, nie mowie o jakims odjechanym stand budo circa 2015 i 20-25k/m3 ale tez nie gierek za 9-10k/m2, fair?). 75m2 to jakas banka, kredyt 30letni w PKO z 10% wkladem (przed 30stka byloby ciezko zebrac taki net bez firmy syn|corka). I teraz rata kredytu 6.5-7.0kola/miesiac. Nagle zycie w WAW wyglada jak house poor w NYK. No nic trzeba znalezc zone pracujaca w branzy/firmie i jest git./s 

ps ogolnie 2/3 kraju patrzy na ciebie jak na krezusa a tu jeden przestoj/utrata pracy i jest muka! Samochod za $20k to tez zaden bajer a te 2/3 ostrzy noze :P

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, agresywnychomik napisał:

Czyli Polacy średnio pracują o 33% dłużej a i tak średnio zarabiają mniej niż Niemcy... No mistrzostwo świata....

Za to pracujemy krócej od Hindusów i zarabiamy wielokrotnie więcej od nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Ciekawia mnie statystyki z wczesniejszych lat, bo jednak troche mam wrazenie mija u nas ten kult zapierdolu i mlodzi ludzie maja work-balance life he he

Trudno powiedzieć. W mediach się to mocno przebija, ale mam wrażenie, że mnóstwo osób nadal zapierdala na całego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, agresywnychomik napisał:

Hie hue hue.

Ja myślałem że celem jest rówananie do "statej Unii" a nie ucieczka przed Hindusami ktorych notabene nie ma na tym wykresie szanowny Filipie.

Jeśli celem jest równanie, to wykres powinien pokazywać trendy, a nie wartości, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

 

 

 

 

1 godzinę temu, agresywnychomik napisał:

Czyli Polacy średnio pracują o 33% dłużej a i tak średnio zarabiają mniej niż Niemcy... No mistrzostwo świata....

LOL, ten gość naprawdę myśli, że długie godziny pracy = silna ekonomia & najlepsze warunki życia?  albo że mniej godzin pracy świaczy o czyimś lenistwie?  czy tylko tu na forum ktoś tak twierdzi? bo już się pogubiłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rw30 napisał:

 

 

 

LOL, ten gość naprawdę myśli, że długie godziny pracy = silna ekonomia & najlepsze warunki życia?  albo że mniej godzin pracy świaczy o czyimś lenistwie?  czy tylko tu na forum ktoś tak twierdzi? bo już się pogubiłem....

Oj, już pożartować nie można?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli metodologia uzyta do danych na tym wykresie nie jest jakos monstrualnie "flawed" to nie jest to az tak superowy wynik dla EU - byc moze krotkoterminowo, mozna odniesc wrazenie ze Niemcy/Francuzi pracuja mniej ale to w dluzszej perspektywie bedzie przyczynek do "upadku", no chyba, ze myslicie ze Niemcy/Francuzi wymyslili jakis ekonomiczny perpetuum mobile ze beda pracowac 20% mniej, beda konkurencyjni i utrzymaja swoj status na swiecie.

*ewentualnie PL/RO/SLO/CZ beda miejscami gdzie sie bedzie zapierdalac zeby srednio wyszlo ~swiat/US/Indie/BRA

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.