Skocz do zawartości

Feed


Wujek Wójcik

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę na to co sie dzieje w Red Wings  zaczynam wątpić w Yzermana.Raz,że walka o PO do pewnego momentu w poprzednim sezonie była błędem - przy tak napakowanym talentem drafcie.Dwa to obecne decyzje transferowe zaczynają byc mocno dyskusyjne.Holl?Ten sam Holl,który doprowadzał kibiców Leafs do białej gorączki i rozpaczy?Nie wiem jak dokładnie sie prezentował,ale komentarze fanów sa nad wyraz wymowne.....

Przez te kilka lat od przyjścia Yzermana cały czas myślałem "trust the process",ale chyba coś zaczyna pękać na idealnym wizerunku Kapitana.Możliwe,że młody Ilitch wywiera bardzo dużą presję...ale przyszłośc RedWings nie rysuje się juz w tak pozytywnych barwach jak wcześniej.

Inna sprawa,że przeszkodą w odbudowaniu (chociaż częściowym) statusu klubu jest upadek samego miasta i jego degrengolada.Co smutne to z "Hockeytown" zostały zgliszcza i budowa czegoś nowego od samych podstaw będzie niezmiernie trudna.Upadające miasto pociągnęło za sobą sport zawodowy i wygląda na to,że to jedno z najgorszych miejsc w USA dla takich drużyn.

To,że hamburgery z USA nie grzeszą nadmierną inteligencją to mnie nie dziwi,ale reakcje na forach DRW na podpisanie Jamesa Reimera jto zdecydowanie wyższy wymiar absudru i paranoi.Dosłownie dostali piany z pyska,bo Reimer swego czasu odmówił poparcia tęczowej ideologii.Niezwykle interesująco prezentuje się w naszych czasach ich "wizja" wolności.

Ciekawe co wykombinuje Floryda,bo Gudas i Duclair już podpisani przez inne ekipy.

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Larry Legend napisał:

Inna sprawa,że przeszkodą w odbudowaniu (chociaż częściowym) statusu klubu jest upadek samego miasta i jego degrengolada.Co smutne to z "Hockeytown" zostały zgliszcza i budowa czegoś nowego od samych podstaw będzie niezmiernie trudna.Upadające miasto pociągnęło za sobą sport zawodowy i wygląda na to,że to jedno z najgorszych miejsc w USA dla takich drużyn.Ciekawe co wykombinuje Floryda,bo Gudas i Duclair już podpisani przez inne ekipy.

Floryda podpisala Rodrigueza, nie lubie go ale to jest całkiem spoko grajek, chociaz chyba na za dlugo te 4 lata. Ducks podpisali tez Kilorna i robia naprawde spoko wrazenie w tym letnim oknie, dodali mięsnie do taltnu technicznego ktory juz maja, ciekawe czy Gibson zostanie jak tak to ladnie to wyglada. Red wings faktycznie szalu nie ma, ale co do tego, że ma na nich wpływ miasto itp to jest to już troche nieaktualna bajka, mit. Pewnie Detroit nie jest tym samym miastem co w latach 70/80/90 kiedy to GM, Ford skupialy mase ludzi pracownikow i wszystko zylo, ale pomijajac przedmiescia widmo to samo miasto zaczyna odzywać, zrobiło dużo ciekawych ruchów w strone korporacji, a te inwestujac w tym miescie zobowiazaly sie, ze beda wspierac nie tylko zatrudnianie ale i pakiety relokacyjne i osiedlanie się ludzi. Obejrzyj jakies vlogi o aktualnym Detroit tylko te nie nastawione na przyciaganie clickbaitami tylko pokazujace dobre strony miast. To nie jest już początek 2000 minelo jednak prawie 20 lat od tego czasu, nawet ten piekny dworzec w srodku ktory straszyl jest juz w trakcie renowacji. Takze, nie łączyłbym tego z klimatem miasta, spojrz na stadion jaki maja Detroit Lions mimo tego, ze sa looserem NFL to zaczyna sie tam dobrze dziać. 

 

O'Reilly w Nashville z tego co słyszałem, no lubi muzyke gość heh...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda myślałem że AVS przedłużą Rodrigueza (swoją drogą totalnie nie rozumiem podpisanie Wooda kosztem Evana) ale po ostatnich ruchach nie mają już kasy i jadą na LTIR. Fajnie jakby gdzieś opchneli Girarda albo Nitchuskina.

Jak na razie z transferów AVS podoba mi się Johansen (dobry gajek za dobre pieniądze), Colton (podobnie dodatkowo spore doświadczenie w PO), Drouin (kumpel MacKinnona z Halifax, turbo minusowy gracz ale podpisany za grosze a nuż odpali). Dobre jest też przedłużenie Byrama, początkowo sądziłem że za krótko ale gość jest przecież szklany i jeżeli dalej tak będzie to przynajmniej nie będzie ciążył na salary.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wujek Wójcik napisał:

To nie jest już początek 2000 minelo jednak prawie 20 lat od tego czasu, nawet ten piekny dworzec w srodku ktory straszyl jest juz w trakcie renowacji. Takze, nie łączyłbym tego z klimatem miasta, spojrz na stadion jaki maja Detroit Lions mimo tego, ze sa looserem NFL to zaczyna sie tam dobrze dziać.

Swoje wnioski opieram na danych statystycznych z ostatnich lat -  trend ludzi uciekających z miasta jest nadal widoczny i niezmienny.Za 3-4 lata bedzie tam mieszkało mniej niż 600 000 osób.Nie oglądam żadnych vlogów,bo na nich każdy może sobie przedstawić swoją wizję rzeczywistości.Interesuje mnie wyłącznie statystyka i fakty.Miasto,które stało synonimem korupcji nie uleczy sie tylko dlatego,że jego burmistrz na jakiś czas trafił za kratki.Na taki proces będzie potrzeba wielu lat,a skoro głowa od ryby zgniła to i reszta była zarażona trądem.Większośc tej złodziesjkiej sitwy urzędniczo - korporacyjnej nadal tam działa,przecież nie wycięto całego raka.........eksttramalnie trudno wierzyć obecnemu burmistrzowi,że wszystko idzie ku lepszemu.Wielu publicystów ma zgoła odmienne wnioski,więc czas pokaże kto bedzie miał rację.Detroit nie tyle odżywa co walczy o przeżycie i jak do tej pory dosyć marnie im to wychodzi.Owszem korpo świat inwestuje tam kasę,ale ile czasu bedzie potrzeba,aby miasto odzyskało chociaż część dawnej reptuacji (nie wspominam o statusie ekonomicznym)? Dodając do tego obecny kryzys,który zapewne jeszcze się rozkręci to cudu tam potrzeba,aby stworzyć zwycięską drużynę w zawodowym sporcie.

W przypadku Red Wings juz jakis czas temu pojawiały sie pogłoski,że nie jest to miejsce do,którego są skłonni pójśc najlepsi zawodnicy.Przyjście Yzermana miało to zmienić,ale chyba na to nie wygląda.Oczywiście za 2-3 lata może przjdzie mi sie pokajać i powiedzieć,że Yzerman wszystko poukładał i stał się ojcem odrodzenia DRW.Tyle,że teraz nic mnie nie przekonuje do takich prognoz.

 

7 godzin temu, vonBaron napisał:

Ja mam bekę z Yezermana w kontekście kasy za Comphera, imo teraz będzie grał gorzej niż w AVS. 

Nie tylko ty.Ostatnie ruchy transferowe Yzermana przez wielu zostały okreslone jako dosyć specyficzne.

Pisałem w czasie PO,że brakuje mi Lucica w Bruins.No i proszę.Wraca po latach.Bardzo mnie to cieszy,bo doda charakteru idruzynie  będzie się lepiej oglądało mecze Niedźwiadków :)

Bertuzzi do Toronto za 5,5 - podobno Bruins oferowali mu 3 lata i tez 5,5 na rok.Bert żadał 6 lat i za chwilę wylądował w Leafs.To bedzie naprawdę ciekawy sezon dla Bostonu........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Larry nie chce wchodzić w dysputy polityczno ekonomiczne ale nie sądzę, żeby główną przyczyną dla której hokeiści nie chcą grać w Detroit był klimat miasta, może bardziej kultura wewnątrz klubu jest zgniła od paru lat i Yzerman, ikona miał w sobie siłe przyciągania i przewietrzenia. Gdyby iść tym tropem to nie sądzę by ktoś chciał grać w Philadelphi, to też jest sroga patologia i wylęgarnia narkomanów, zresztą Seattle, Vancouver to też ośrodki bezdomnych i narkomanów, podobnie pewnie jest w LA i paru innych miejscówkach tyle, że takie LA ma też sporo do zaoferowania co przyciąga. Ostatnio się pytałem kogoś jak to się stało, że tak szybko skład Blues po wygraniu mistrza się rozjechał i zostalo tam tylko kilku grajków, a np Tampa jakoś przez kilka sezonów utrzymywała niezmienny trzon. Wytłumaczeniem był system podatkowy, brak albo preferencyjny na Florydzie, plus właśnie klimat, jest co robić, jest ciepło, chill, a takie St Louis to jest generalnie też niezła patologia jako miasto i zadupie. Z drugiej strony mamy Toronto czy Nowy Jork, gdzie klimat dla zawodników, ten miejski zdaje się być aż zbyt fajny bo nic te zespoły nie potrafią ugrać.

Tak się teraz zastanawiam, czy jest jakas gra/apka albo sami jakbysmy cos wykminili, zeby zrobic na forum takie fantasy kazdy swoj team i rooster, nie koniecznie taki sam jaki jest w zespołach i rozgrywanie sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę,że przyczyn dla których do Red Wings nie garną się najlepsi jest więcej.Samo Detroit jest można powiedzieć "pra matką" upadku amerykańskiego snu.To tam umarła wizja krainy miodem i mlekiem płynącej.I to ma i będzie miało spory wpływ na postrzeganie tego miejsca przez ludzi z zewnątrz.Sukcesy po 2000 były osiągnięte siłą rozpędu i mocą ludzi,którzy jeszcze wierzyli w ducha Motor City..Będę w absolutym szoku,jeżeli w ciągu najbliższej dekady,chociaz jedna drużyna stamtąd zagra w finałach jakiejkolwiek ligi.

Co do miast o których wspomniałeś,to ich degrengolada jest relatywnie świeżą kwestią - trudno jest przewidziec jakie finalnie skutki będzie miał dla nich obecny kryzys opioidowy.Cos mi mówi,że nie tylko dla tych miast,bo  szybkość z jaką rozprzestrzenia się ten trend jest szokująca.Tym bardziej,że jest podsycany przez koncerny farmaceutyczne,które zarabiaja na tym krocie.

14 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Tak się teraz zastanawiam, czy jest jakas gra/apka albo sami jakbysmy cos wykminili, zeby zrobic na forum takie fantasy kazdy swoj team i rooster, nie koniecznie taki sam jaki jest w zespołach i rozgrywanie sezonu. 

Myślisz,że byłoby wystarczająco chętnych?

W kwestii transferów to kibice Toronto chyba zadowoleni?:) Nieźle zapowiada się dla Leafs nowy sezon.Rzadko oglądam ich mecze,ale skoro mają Domiego,Berta i Reevesa to może byc ciekawie i warto bedzie poświęcić im trochę czasu  :)

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas czekam gdzie trafi Gibson, kto go bedzie miał na bramie daleko zajedzie. Coś cicho u Oilers, a co do Leafs to fajnie chyba ktoś tam zobaczył, że brakuje im charakternych walczaków i taka trójka nie pozwoliłaby na szarpanie Marnerem przez Tkachucka. Mogliby tylko sie pozbyc Tavaresa i znow moge im kibicowac hehe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Ja cały czas czekam gdzie trafi Gibson, kto go bedzie miał na bramie daleko zajedzie. Coś cicho u Oilers, a co do Leafs to fajnie chyba ktoś tam zobaczył, że brakuje im charakternych walczaków i taka trójka nie pozwoliłaby na szarpanie Marnerem przez Tkachucka. Mogliby tylko sie pozbyc Tavaresa i znow moge im kibicowac hehe;)

W czym problem z Tavaresem? :D Stare dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematów transferowych, które poruszaliście to warto jeszcze wspomnieć, że Proworow wylądował w Columbus. 

DeBrincat są ploty, że prawdopodobnie Detroit/NYI. 

W dniu 4.07.2023 o 22:36, Wujek Wójcik napisał:

Tak się teraz zastanawiam, czy jest jakas gra/apka albo sami jakbysmy cos wykminili, zeby zrobic na forum takie fantasy kazdy swoj team i rooster, nie koniecznie taki sam jaki jest w zespołach i rozgrywanie sezonu. 

 

W dniu 5.07.2023 o 12:49, Larry Legend napisał:

Myślisz,że byłoby wystarczająco chętnych?

Ciekawy pomysł. Na yahoo jest fantasy hockey, ale trzeba, by ogarnąć szczegóły jak to wygląda. Warto poruszyć za jakiś czas ten temat, bo byłoby super pograć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2023 o 23:55, Braveheart22 napisał:

Z tematów transferowych, które poruszaliście to warto jeszcze wspomnieć, że Proworow wylądował w Columbus. 

DeBrincat są ploty, że prawdopodobnie Detroit/NYI. 

 

Ciekawy pomysł. Na yahoo jest fantasy hockey, ale trzeba, by ogarnąć szczegóły jak to wygląda. Warto poruszyć za jakiś czas ten temat, bo byłoby super pograć :)

DeBrincat w Detroit...a jednak i miasto widmo potrafi przyciagnac;) btw on byl fanem Red wings od dzieciaka, fajna historia teraz tylko puchar i korpucja z patologia znikaja z miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli DeBrincat jako  zbawca Red Wings?Chciałbym zobaczyć jak graja chociażby w PO :) 

Jedna z lepszych wieści z obozu DRW to pozbycie się w końcu Zadiny.Chyba nie ma żadnego klubu,który będzie nim zainteresowany,bo chłopak to jeden z większych bustów draftowych Kennego.

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrice Bergeron właśnie ogłosił zakończenie kariery - bardzo dobra decyzja,biorąc pod uwagę z jak poważną kontuzją grał przeciwko Panthers.To koniec pewnej epoki.Zarówno w Bruins,jak i całej NHL.Z jednej strony czuję smutek,że to juz koniec,ale z drugiej cieszę się,że odchodzi będąc w miarę sprawnym.Dalsze stawianie na szali reszty zdrowia,dla kolejnego pucharu nie miałoby sensu.Tym bardziej,że dla Bergego rodzina jest tak samo ważna jak hokej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Larry Legend napisał(a):

Patrice Bergeron właśnie ogłosił zakończenie kariery - bardzo dobra decyzja,biorąc pod uwagę z jak poważną kontuzją grał przeciwko Panthers.To koniec pewnej epoki.Zarówno w Bruins,jak i całej NHL.Z jednej strony czuję smutek,że to juz koniec,ale z drugiej cieszę się,że odchodzi będąc w miarę sprawnym.Dalsze stawianie na szali reszty zdrowia,dla kolejnego pucharu nie miałoby sensu.Tym bardziej,że dla Bergego rodzina jest tak samo ważna jak hokej.

Wielki gracz i lider, kiedyś jeszcze mocniej go docenimy (i zatęsknimy!). 

Ciekawe jak Boston sobie poradzi z takimi zmianami na pozycji centra (bo Krejci chyba też może odejść? Umowy na razie nie ma). 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Braveheart22 napisał(a):

Wielki gracz i lider, kiedyś jeszcze mocniej go docenimy (i zatęsknimy!). 

Ciekawe jak Boston sobie poradzi z takimi zmianami na pozycji centra (bo Krejci chyba też może odejść? Umowy na razie nie ma). 

Krejci nie wraca.Niestety kontuzje jakie go prześladowały były zbyt powazne,aby grać na akceptowalnym dla niego poziomie.Szkoda,ale na tym etapie życia i po tylu urazach to zdecydowanie jedyne wyjście.

Do Bruins przymierzany był wcześniej i teraz też - Mark Scheifele,ale wiadomo jak to z tymi pogłoskami jest.Nie wygląda to najlepiej dla Bruins - chociażby historia Bertuzziego to pokazuje.Osobiście nie liczę na zbyt wiele w nadchodzacym sezonie.Koniec gry Bergerona oznacza zmianę całego charakteru drużyny.Podobno Pasternak miałby zostac nowym kapitanem....ja tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C należałoby dać Szczurowi, ale on też już końcówka w baku imo, wrocił Lucic i to by było na tyle z większych ruchów, no maszyna do playoffs działała zacnie, ale też jakoś nie widzę nic większego w tym momencie. Pasternak jest kozak ale w tych playoffs to już nie do końca. Może sciągną jakąś bombę ale już nie ma zbytnio kogo.

Aho podpisany na długo z Canes, Tarasenko nadal cisza i z Kanem, też w sumie nie wiem do końca co się wydarzy. 

Domi i Revees w Leafs fajnie w końcu dwóch grajków z jajami. Wywalić Tavaresa i kogoś z duo Marner/Nylander i będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.