Skocz do zawartości

Feed


Wujek Wójcik

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, vonBaron napisał:

Gruuuubo... Ciekawe co grozi nie tylko za czysto teoretyczne przestępstwo w kwestii prawa ale również za bezzasadne opuszczanie meczów i to na tak ważnym etapie przy obowiązującym kontrakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.03.2023 o 09:34, ely3 napisał:

NBA ma swój tank po Victora ale NHL też widze zaczęło ostro iść po Bedarda... Talent nieprzeciętny. Nie ocenie czy najlepszy od lat ale w czasie ostatniego dnia wymian to słabeusze ostro się wypruli z zawodików

Columbus , które jest beznadziejne oddało swojego jedynego bramkarza.

San Jose oddawało kogo się da i aż się zdziwiłem ,że Karlsson wciąż jest u nich. Chicago poszło ostro i ja nawet nie wiem kto tam jest teraz jeździ. Dla mnie to są same no nejmy ale ja nie jestem hardocrowym fanem NHL więc możecie mnie wyprostować jeśli tam jest wciąz sporo wybitnych hokeistów

Ogólnie słabe kluby się osłabiały choć pewnie takie Kojory czy Vancouver nie bardzo mogły oddawać młodzież ale i tak na dole było o wiele więcej osłabień niż w NBa

No i wiemy kto wygrał główną nagrodę. Czy Chicago to dobre meijsce dla Bedarda to czas pokazę . TOP 3 tego draftu wydaje się elitarne a potem to już różnie bywa. Chyba, że tego Rosjanina nie puszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedard w swoim "draftowym sezonie" miał lepsze wyniki niż McDavid w swoim adekwatnym sezonie.

Przegrali playoffs w 1. rundzie,ie 4 do 3. Bedard miał w 7 meczach 10 goli I 10 asyst. A w regularnym 71G+ 72A w 57  meczach.

Dla porównania McDavid 44G i 76A w 47 meczach regularnego sezonu i 21G plus 28A w playofach w 20 meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedard będzie zajebisty, ale McDavid raczej był większym talentem, bo miał ewidentną jako prospekt przewagę w jednym skillu, który zrobił z niego dominatora: skatingu. Czy goalscoring Bedarda zrobi z niego gracza na poziomie chociażby (chociażby, lol) Crosby'ego - mam nadzieję, że tak. 

Fajnie, że trafi do historycznej franczyzy - szkoda, że tą franczyzą są Hawks za tę sprawę z Beachem. 

Nie wspominając o zbudowaniu dynastii wokół #1 overall picku, którego oddali żeby potankować, w nagrodę za co dostali kolejnego #1, wokół którego będą mogli zbudować dynastię. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.05.2023 o 15:13, ely3 napisał:

No i wiemy kto wygrał główną nagrodę. Czy Chicago to dobre meijsce dla Bedarda to czas pokazę . TOP 3 tego draftu wydaje się elitarne a potem to już różnie bywa. Chyba, że tego Rosjanina nie puszczą

Michkov ma jeszcze 3 lata kontraktu w Rosji, więc on (jeśli nie wydarzy się nic zaskakującego) szybko nie przyleci za ocean. 

Ogólnie jak się czyta, obserwuje temat draftu to większość mówi o bardzo mocnym top5 (Bedard, Fantilli, Carlsson, Smith, Michkov), więc tu każdy w topie powinien być zadowolony. 

Co do Michkova to już w mockach potrafi być dopiero 5. Wiadomo, ta sytuacja kontraktowa i ogólnie czynnik rosyjski wydaje się, że zaniża jego wartość. Kto wie czy przez to nie spadnie jeszcze niżej. Imho to będzie bardzo, bardzo duży steal i warto poczekać, zaryzykować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Szabla napisał:

Że poważna kontuzja, to wiedziałem, ale ze az tak, to mi umknęło :(

 

Z medycznego punktu to nie tyle kontuzja co degeneracja stawu kolanowego,która finalnie kończy się tym,że zostaje kość na kości,bez żadnej amortyzacji.Jeżeli operacja ma polegać na transplantacji chrzastki to jest to ostatnia deska ratunku.Do tej pory żaden zawodowy sportowiec nie wrócił do pełnej dyspozycjii po tak trudnym zabiegu.Myślę,że rodzina będzie ważniejsza i Landeskog się jej poświęci odpuszczając powrót do NHL.

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o rozkręca się karuzela. Pare ciekawszych transferow:

Hall i Foligno z Bruins do Blackhawks za Mitchella i Regulę.

Johansen z Nashville do AVS (jak pisał @vonBaron) za Galchenyuka.

Durzi z Kings do Kojotów za picka w 2. rundzie 2024.

Hayes z Flyers do Blues za początku w 6. rundzie w 2024.

Pierre Luc Dubois z Jets do Kings za Vilardi, Kupari i Iafallo oraz 2 runde w 2024 drafcie. 

SJS za 6. rundę tegorocznego draftu pozyskaalo Mackenziego Blackwooda z Devils.

A do Devils z Calgary przyjdzie Toffoli za Sharganovicha i 3 rundę draftu 2023.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Trade AVS Newhook polecał do MTL za picki a w zamian do AVS przyszedł Ross Colton z TBL też za pick. 

Ciekawa wymiana, widać że Sakic stracił cierpliwość do Newhooka. Colton na pewno będzie lepszy od Newhooka w PO. 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo na  rynku transferowym nie zwalnia - na liście "waivers" pojawiły się dwa duże nazwiska Matt Duchene i Blake Wheeler.Widać,że Barry Trotz ostro wziął się za sprzątanie w ekipie Predators.

Kyler Yamamoto też na waivers,myślałem,że zostanie i spróbuje się odbuodwać w Detroit.Yzerman nie chciał nawyraźniej,aż tak ryzykować.Cieszy mnie za to bardzo przyjście Kostina - mega pozytywny zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.