Skocz do zawartości

Raptors 2004/2005


Wróbel

Rekomendowane odpowiedzi

Warto założyć temat o meczach Raptors, bo to co wyprawiają do tej pory może napawać optymizmem. Oto terminarz na najbliższe tygodnie:

 

3 Listopad Toronto vs Houston 95-88 W

5 Listopad Toronto vs Detroit 101-89 W

7 Listopad Toronto vs Portland 101-97 W

9 Listopad @ Toronto vs Sacramento 92-108 L

10 Listopad @ Toronto vs Utah 104-95 W

12 Listopad @ Toronto vs Seattle 87-88 L

13 Listopad @ Toronto vs Portland 102-105 L

16 Listopad @ Toronto vs L.A. Clippers 89-101 L

17 Listopad @ Toronto vs Denver 106-112 L

19 Listopad Toronto vs Seattle 94-101 L

21 Listopad Toronto vs San Antonio 96-91 W

23 Listopad @ Toronto vs Washington 86-102 L

24 Listopad Toronto vs New York 114-91 W

27 Listopad @ Toronto vs New York 102-108 L

28 Listopad Toronto vs Washington 109-114 L

30 Listopad @ Toronto vs Miami 94-92 W

 

Jak narazie wygrali dwa pierwsze mecze z drużynami, które są kandydatami do tytułu. Pierwszy mecz z Houston, bardzo wyrównany gracze Raptors wygrali dzięki dobrej postawie Bosha, Woodsa, Alstona i Cartera. Drugi mecz przeciwko mistrzom NBA z poprzedniego sezonu zaczął się niekorzystnie dla Toronto, którzy przegrywali po pierwszej kwarcie 31-21. Wydawało by się, że już nie dadzą rady odrobić strat w meczu z najlepiej broniącą drużyną. Jednak Bosh, Woods i pozostali mieli inne plany. Bardzo skutecznie zagrali w pozostałych częściach meczu wygrywając dosyć znacznie 101-89.

 

Taka postawa graczy Raptors może tylko dobrze wróżyć w następnych grach. Narazie przewodzą konferencji wschodniej i dywizji atlantyckeij z kompletem zwycięstw. Zobaczymy jak potoczy się dzisiejszy mecz z Portland. Ja liczę na gładkie zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , ja z dywizjii atlantyckiej najbardziej lubie Raps, z powodu ze gra tam Bosh i Alston, ale tez Rose i Air Canada nie sa źli :wink: Ciesze sie z tych dwóch wygranych i mam nadzieje ze to własnie Toronto wygra Atlantyk, nie chciałbym zeby dywizje wygrali NYK, Phily czy Boston, bo Nets nie maja raczej na to szans, owtwiera sie wielka szansa przed Raps, którzy ja narazie wykorzystują :wink: Mysle ze jesli dalej Woods bedzie tak grał, a Carter sie rozegra to zwycięstwo w dyzizji nie jest wcale nierealne :wink: To tyle tytułem wstępu, bede czestym gosciem na forum Raps :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelejne zwycięstwo Raptors :D Tym razem bo bardzo emocjonującej końcówce pokonali Trail Blazers 101-97. Nie kto inny jak Vince Carter zapewnił zwycięstwo swojej drużynie trafiając rzut za 3 na 4.8s przed końcem spotkania. W ogóle w ciągu 4min ostatniej kwarty zdobył 9pkt. Dobry zagrał także Alston, Marshall i Rose. Gorzej natomiast Bosh i Woods, ale po tym jak zagrali w dwóch pierwszych meczach nie mam do nich pretensji :wink: Teraz czas na serie wyjazdów: Sacramento, Utah, Seattle, Portland, L.A. Clippers i Denver. Przynajmniej 4 spotkania trzeba wygrać, aby utrzymać dobrą pozycje na wschodzie. W takiej formie jak teraz są Dinozaury jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelejne zwycięstwo Raptors

Nio, a ja mam ten jebany polsta sport i bede mógł se Eurolige oglądac :( no i nici z canal plusu :(

Teraz czas na serie wyjazdów: Sacramento, Utah, Seattle, Portland, L.A. Clippers i Denver. Przynajmniej 4 spotkania trzeba wygrać, aby utrzymać dobrą pozycje na wschodzie

A ja bym sie naet nie obraził gdyby Raps przyjechali z zachodu z bilansem 3-3 ... ale:

W takiej formie jak teraz są Dinozaury jest to możliwe

No własnie :wink:

 

No ja musze sciągnac ten mecz , z kilku powodów, jednym z nich jest Zacchary Randolph, którego lubie i cenie, a w meczu hgrał zajebiscie :wink: A drugi powód to gra Cartera w ostatniej kwarcie, a wogoole postatsach bardzo mi sie podba gra Raps, który graja bardzo zespołowo w ataku, w kazdym meczu 4-5 graczy gra na poziomie +10 punktów, nio ale przede wszystkim chce zobaczyc trójke Cartera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja musze sciągnac ten mecz , z kilku powodów, jednym z nich jest Zacchary Randolph, którego lubie i cenie, a w meczu hgrał zajebiscie :wink: A drugi powód to gra Cartera w ostatniej kwarcie, a wogoole postatsach bardzo mi sie podba gra Raps, który graja bardzo zespołowo w ataku, w kazdym meczu 4-5 graczy gra na poziomie +10 punktów, nio ale przede wszystkim chce zobaczyc trójke Cartera :P

No ten meczyk ja naprawdę gorąco polecam. Nie tylko ze względu na trójke Cartera, ale ogólnie emocji nie brakowało. Podania Alstona, kontry Marshalla, gra rezerwowych w drugiej kwarcie, no miodzio. :D Mam ten mecz nagrany na kasecie z C+ i nie mogę się nacieszyć tą TRÓJKĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może nie tyle co o meczak co o toronto w nowym sezonie

podoba mi się ta drużyna , choć myślałem że bedzie nudna jak flaki w czymstam , jak w zeszłym sezonie , to po obejrzeniu meczu VS PTB jestem mile zaskoczony , coprawda Bosh letko szfankuje na początku sezonu , to powino sie to szybko zmienić

podoba mi się koncepcja S.Michella(poprawcie mnie jak źle napisałem nazwisko , pamiętam go jeszcze jako zawodnika ale niepaniętam jak miał na nazwisko :? :wink: ) grają wszyscy i robią to co potafią , a dzięki Alstonowi ten zespół naprawde fajnie biega i wygląda , jakoś tak żywiej

Carter coprawda narazie niezachwyca iloscią zdobywanych punktów ale w zespole jest dużo dobrych szczelców(Alston/Marshall/Rosei mniej ciekawi Palatio i Murrey) więc lepiej żeby grał skuteczniej i zdobywał mniej punktów

Arujao narazie niegra (niewim co znim) ale jakoś niewidze go zbytnio użytecznego , niemponuje mi absolutnie niczym , wole już w pierwszej piątce Woods'a który coprawda niezachwyca , ale ma sporo do udowodnienia , jeszcze niemiał okazji zapoznać się z koszykówką NBA na "serio" więc może się jeszcze rozkręci

widział bym też częściej na parkiecie Marshalla ma się tak dobrego gracza to trzeba zniego korzystać , wiem że Bosh grywa wciąż na C , ale mógłby to robić częsciej żeby zrobić Marshall'owi więcej miejsca

[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wygrana Raptos :!: Diznoazury wygrały z Utah Jazz, którzy do tej pory nie ponieśli porażki 104-95. Najlepiej w Raps zagrali Bosh 20pkt. 7zb. 2bl. Carter 16pkt. 5as. 2przech. i Woods 14pkt. 9zb. 4bl. W końcu wysocy zagrali dobry mecz :D Poza tym bardzo mi się podoba gra rezerwowych: Peterson, Palacio, Murray, Marshall. W takiej formie Dinozaury mają szanse zawojować na wschodzie, jak narazie przewodzą Atlantic Division i są na drugim miejscu w konferencji :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :D. Az humor sie poprawia patrzac na te wyniki. Zapowiada sie niezly sezon dla Raps. W koncu jakis wysoki gracz na 5 - Woods - zbiera calkiem niezle i jak sie jeszcze troche podszkoli to bedzie git. Bosh na 4 sprawuje sie znakomicie. Alston tez super. To jego pierwszy sezon (chyba, ze sie myle to mnie poprawcie) w starting five i radzi sobie wysmienicie. Poza tym tak jak mowi Wróbel cala druzyna gra. Rezerwy dobre. Carter tez dobrze gra... choc mam wrazenie, ze nieco nie rowno. Ale miejmy nadzieje, iz jego forma sie ustabilizuje:). Eh.. badzmy dobrej mysli. GO RAPS !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alston tez super. To jego pierwszy sezon (chyba, ze sie myle to mnie poprawcie) w starting five i radzi sobie wysmienicie

Tak to pierwszy jego sezon w S5, w poprzednim sezonie był pierwszym rtezerwowym Miami, w pierwszej piątce grał Wade ... Ale bardzo ciekawie narazie Alston, jak wróci Wiliams(nie wiem kiedy, ale pewnie wróci :P) to bedzie mogł sobie spokojnie usciac na benchu, co wzmocni ławke, któy i tak jest stosunkowo silna, jest przeciez Mo i Marshall, bedzie tez Araujo ...

W takiej formie Dinozaury mają szanse zawojować na wschodzie, jak narazie przewodzą Atlantic Division i są na drugim miejscu w konferencji .

Znalezli sie w bardzo w najłatwiejszej dyzwizjii i mam nadzieje ze ja wygrają, narazie wszystko idzie bardzo dobrze ... :) Bo moze sie tak zdarzzyc z tylko zwyciezca tej dywizji bedzie w PO ... a jesli ktos wygra dywizje to bedzie najzizej na 3 miejscu , wiec warto walczyc, i jest o co :)

Carter coprawda narazie niezachwyca iloscią zdobywanych punktów

No to fakt, ale gra bardzo równo, a tak na marginesie to w prawie kazdym meczu jest po 4-5 graczy którzy zdobywaja dwucyfrowa liczbe punktów, widac ze w ataku sie to wszystko rozkłada, widac ze swietnym ruchem bylo sciagniecie Alstona, npo i Carter narazie nie marudzi ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej formie Dinozaury mają szanse zawojować na wschodzie, jak narazie przewodzą Atlantic Division i są na drugim miejscu w konferencji :twisted: .

Cofam to co napisałem :? W takiej formie mogą co najwyżej walczyć o utrzymanie w pierwszej 10 konferencji. Już są na 7 miejscu i niewiele brakuje, aby spaść niżej. Ostatnie 5 meczy to bilans 1-4. W domu wyśmienicie 3 wygrane, a wyjazdy:porażka z Sac, potem odrodzenie w Utah i kolejne 3 porażki. Najbliżej było z Seattle i Portland bo minimalne przegrane. Jedyna rzecz mnie ciekawi czemu trener nie daje grać Carterowi w ostatnich kwartach. Chyba nie myśli, że rezerwa będzie wygrywać wszystkie mecze jak z Utah :? Powinien dać więcej czasu gry VC nawet jak mu nie idzie od początku za dobrze. Jak narazie nie dzieję się najlepiej w Raps, ale może dzisiejszy mecz z Denver to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio troche ostatnio topic ucichł, nie troche tylko baardzo :wink:

 

No to ja musze wspomniec o znakomitejk grze Rafarea Alstona, który jest w starting five wrecz ka[italnie, to co on ostatnio wyprawia to naprawde swietna gra, jest w Raps najelszpym strzelcem, asystującym i przechwytującym ... Po prostu klasa to dzięki niemu i Boshowi gra druzyna jak gra, szkoda trcohe Cartera, który sie marnuję w Toronto, kurcze ja niewiem co myśleć o tym tradzie z PTB, ale chyba trza cos zrobic, bo dugo tak nie moze byc ze jeden z 5 najpopularniejszych graczy ligi grał tak krótko i słabo ....

 

Nio i niech Raps powróca na fotel lidera dywizjii Atlantyckiej, chociaz z NyK bedzie cięzko, ale juz z Phily, Bostonem iNets powinno być dobshe ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postawy Alstona to naprawdę koleś gra bardzo dobrze. Jest bardzo ważnym elementem w zespole (jak kiedys Alvin Williams :cry: ) i świetnie radzi sobie w pierwszej piątce. Razem z Boshem tworzą obecnie trzon zespołu. Carter troche we mgle, ale ma przebłyski jak np. dzisiaj. Cała trójka zagrała świetnie, ale zawalili rezerwowi :?

 

Jeśli chodzi o trade... Ja bym pozostawił Cartera w Raps i wymieniłbym Rose'a i jakieś mięso. Może ktoś się skusi na przepłaconego Jalena, bo on jak narazie gra słabo moim zdaniem. Szkoda, że Donyell jest kontuzjowany bo napewno brakuje go na rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio i niech Raps powróca na fotel lidera dywizjii Atlantyckiej, chociaz z NyK bedzie cięzko, ale juz z Phily, Bostonem iNets powinno być dobshe ....

ty zaczynasz mnie młody normalnie wkurzać !! Umieszczasz Sixers w jednej grupie z NJN, którzy mają beznadziejny bilnas z Philą, która do tej pory grała z Suns,Sonics,Spurs,Magic,Celtics,Pistons,Pacers,Heat, Nets i NYK.

Suns, Sonics i Magic są w gazie .... Spurs, Pistons i Pacers to kandydaci do mistrzostwa ( no Pacers byli ... ale przeciwko Phily grali w pełnym składzie )

 

Celtics, NYK, i Nets to zespoły ze środka lub dołu tabeli ....

 

Tearz zobacz na bilans : pokonali Magic, Indianę z zespołów mocnych,

Boston i New Jersey z tych co są niby w grupie niewalczących o PO.

 

Owszem ulegli NYK, ale na wyjeździe i w jednym z pierwszych gier, kiedy byli zupełnie niezgrani ..... (wciąż tacy są :P, ale z czasem jest lepiej)

Żadna z "potęg" nie miała łatwo... bez AI byli blisko pokonania Heat....

Nie przegrali chyba ani razu róznicą większą niz 10pkt ...

 

Wqrwia mnie (sorry), że ludzie po jednym sezonie, w którym Sixers nie awansowali przez kontuzje, odrazu skazywani są na loterię ..... Często też ludzie nie znają sytuacji, kalendarza, nie sledzą boxów i gadają głupoty .... zatem OPANUJCIE SIĘ

 

[ S O R R Y, Z A _ B I G _ O F F _ T O P I C ]

 

Teraz odnośnie Raps, dawno tu nie gościłem :P

 

Alstona ceniłem już w tamtym sezonie, na samym początku pokazywał klasę, rozegrał kilka rewelacyjnych spotkan u boku Wade'a, popisał się min. boozerbeaterem przeciwko Mavs .....

 

Dziwiłem się, ze VC narzekał na brak wzmocnien, bo własnie dobrego PG brakowało Rators..... Alvin Williams jest dobrym zawodnikiem, ale kedy jest zdrowy, a ostatnio trudno o to bylo .....

Alston chyba się zdenerwował, że VC nie uwazał go za wzmocnienie i jest w chwili obecnej IMO w pierwszej piątce ZDROWYCH PG w lidze !!

Rozgrywa sezon życia....

 

Raptors są świetnym zespołem... na papierze ...

Bosh, Marshall, Carter, Rose, Mo, Murray, Alston, Williams itd ....

 

niestety ( dla mnie stety :P) władze poskładały ten zespół z graczy, którzy w ostatnich 2-3 sezonach opuścili MINIMUM 20 gier !!!! kiedy team zaczyna odżywać, wracają wszyscy, wygrywają kilka kolejnych spotkań, którys z podstawowych graczy łapie kontuzje i po zabawie .... gdyby jeszcze wszyscy na raz wysiedli to byloby 20 gier w plecy, ale potem gra na najwyzszym poziomie.... a tak Rose na 10 gier, kiedy upłynie 5 łapie kontuzjie Marshall itd ....

 

 

Wymiana Cartera - szkoda, bo Raptors kojażą sie włąśnie z nim... koszulki itp itd.... Odszedłby kolejny świetny dunker z ASG na zachód :x

 

Ale jesli chodzi o wymianę: Anderson, Rahim, NVE, Stepania/ Carter + mięcho to jak najbardziej TAK dla Rapsów !!! Może nie będzie superstara Cartera, ale jak ten sezon pokazuje, nie jest juz niezbdny, do tego kontuzjogenny .....

 

Toronto pozbyło by się ogromnego i dość długiego kontraktu Rose'a, a zyskaliby 2 kończące się po sezonie, co spraia, że można pomyśleć nad większą rewolucją .... NVE bierze blisko 15 baniak, 12 Rahim, natomiast Derek anderson 8mln, z tym, że jest to naprawde świetny zawodnik, role-player, 3pkt, dobra obrona, mądre bieganie do kontry i ogólnie skuteczność w ataku oraz wszechstronność to podstawowe atuty Dereka .......

 

Koleś może nie jest najmłodszy, ale 31 lat, 2 letni kontrakt, a napewno b.dobrze wpłynąby na gre "dinozaurów"

Rahim przez całą karierę notuje 20ppg, 7rpg .... za leadership odpowiadałby Bosh ....

 

Alston/Anderson/Marshall/Rahim/Bosh w rezerwie NVE, Peterson, Murray, Arujo, Stepania !!! Skład, który powinien bez problemu wygrać atlantic ...

 

Zobaczymy co będzie, nie wierzę żeby władze Portland byly tak głupie i oddawały za Cartera pół składu :? mam nadzieje ze Raptors w ten sposob nie uda się wzmocnic ....

 

Ajzaja Thomas i Joe Dumars, też coś przebąkuje o pozyskaniu VC......

O ile NYK nie mają wiele do zaoferowania (tim thomas + coś :lol: )

To w przypadku Pistons mowi się o Hamiltonie, Tayshu Prince i kimś tam jeszcze (nie pamietam) też świetna opcja ..... Prince to jeden z lepszych obrońców w całej lidze, a Hamilton to młody, rozwijający się SG....

Moim zdaniem sam RIP to lepsza opcja niż Carter .... nie boryka się z tyloma urazami, nie ma się za tak wielka gwiazdę, jest młodszy i co pokazały zeszłoroczne PO - lepszy .....

 

O cholera ale sie rozpisałem...... Coekawe czy ktos to przeczyta :roll: .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze większy OFFTOPIC

Celtics, NYK, i Nets to zespoły ze środka lub dołu tabeli

Stawiasz NY wjednej grupie z NJ :x

jeszce to odszczekasz :P :twisted:

NY obecnie ma bilans 5-5 (lepszy od 76ers) i też wcale niełatwe mecze (SAS vs. MAvs[wygrany zresztą] vsIndiana z artestem. itd.[76ers wygrany zresztą :P ]) dotego zaczynają naprawde ładnie grać w "domu" tj.4-1 tylko jedna naprawde niewiem czemu , jak i co ; porażka z Orlando na początku sezonu

tylko coś jeszcze niegra z meczami wyjazdowymi 4-1:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiXo luzuj 8)

 

Napisałem, że stawia Sixers z zespołami ze środka lub dołu tabeli ....

Nets to dół Knicks środek .... Trudno zaprzeczyc :roll:

 

Już można się przerzucic do topicu o Atlantic Diwiżyn :P

PiXo KaBe , ja wcale niemówiłem w jakiejś złości czy coś źle to odczytałeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się nie złościsz, ale wolałem wyjaśnic..... :P

 

P.S zaraz nas stąd Wróbel pogoni, bo nie piszemy o Rapsach :P

 

Zeby nie było całkem offtopicowo, pogratuluję wygranej Toronto, jutro NY będą mieli okazję na rewanż, na własnym parkiecie :) Najlepiej, żeby był remis 8) Philly ma teraz 2 cięzkie mecze u siebie ( Wizards, Magic), a potem 5 wyjazdowych (Spurs, Houston, Memphis, ktośtam i Atlanta :P)

 

cięzko będzie dużó z tego ugrać, jednak wierzę, że coś urwiemy faworytom :P

 

Toronto jeśli wygra jutro z Knicksami, to zrobi sobie trochę przewagi, która mam nadziję szybko oddaw w ręce Sixers :wink:

 

Dziś wreszcie lepiej zagrał Carter - chyba chce pokazać Detroit, że jest (a nie jest) warty Prince'a i RIPa :roll: Niesamowite rzeczy wyrabia Rafear Alston !! Czemu go nie podpisali Sixers ??? :evil: 3mln za rok a gra na conajkmniej 8 !!! Mamy Skinnera za 5, a gra 10mpg :? Może wymiana ?? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S zaraz nas stąd Wróbel pogoni, bo nie piszemy o Rapsach :P

 

Nie ma sprawy Panowie. Bardzo sie ciesze, że piszecie na naszym forum, troche o Raps, troche o innych druzynach i tak powinno wyglądać :wink:

Mnie to nie przeszkadza, pisać coraz więcej prosze :lol:

 

Philly ma teraz 2 cięzkie mecze u siebie ( Wizards, Magic), a potem 5 wyjazdowych (Spurs, Houston, Memphis, ktośtam i Atlanta :P)

Tutaj naprawdę Wam (jako kibicom 76ers) współczuje :( . Wiem jak to wyglądają takie wyjazdy na kilka meczy. Raps w zeszłym tygodniu wygrali tylko 1 z 5 meczy i spadli w tabeli. Oby to nie spotkało Sixers, bo bardzo lubie tą drużynę i także im kibicuję. Czekam niecierpliwie na pojedynek AI vs VC :)

 

Dziś wreszcie lepiej zagrał Carter - chyba chce pokazać Detroit, że jest (a nie jest) warty Prince'a i RIPa :roll: Niesamowite rzeczy wyrabia Rafear Alston !! Czemu go nie podpisali Sixers ??? :evil: 3mln za rok a gra na conajkmniej 8 !!! Mamy Skinnera za 5, a gra 10mpg :? Może wymiana ?? 8)

Carter widać, że zaklimatyzował się w drużynie i jak widzi zagrożenie wymiany z jego udziałem to gra coraz lepiej. W końcu trener daje mu troche pograć i VC może punktować odpowiednio do swoich możliwości. Mam nadzieję, że żaden trade nie dojdzie do skutku, jeszcze kiedy wróci Marshall będzie napweno lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piękny mmeczu w Air Canada przeciwko Knicks i wygranej 114-91 przyszła pora na mecz w MSG w Nowym Jorku. Niestety Raps dostali 108-102 :( Znowu pierwsze skrzypce grał Vince Carter 19pkt. 4zb. 3as. świetnie z ławki zagrał Mo Peterson 18pkt. i Palacio 14pkt. 5zb. 8as. Gorzej natomiast Alston 2pkt. 3as. Najbardziej mnie wqr Rose :evil: 8pkt. i 5strat. Ten gość jest dla mnie do wymiany na pierwszym miejscu. Świetnie także zagrał Matt Bonner 12pkt. 6zb. który moim zdaniem jest jednym z lepszych rezerwowych w Raptors. Bardzo dobrze gra pod tablicami i świetnie rzuca z półdystansu (najlepszy procent w rzutach w drużynie). Mam nadzieję, że do końca miesiąca odniosą tylko zwycięstwa (zostały 2 mecze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.