Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, ely3 napisał:

O wikipedia Twoją skarbnicą wiedzy - super... To już przynajmniej wiemy skąd takie Twoje posty

Pytam ci sie enty raz. Czy czerwono czarna flaga była wymyślona przez UPA czy jednak oni wzięli sobie używane wtedy przez ukraińskie organizacje niepodległościowe barwy?

Które nota bene wypromował Polska zabraniając w latach 20tych użwyania barw niebiesko - żółtych

To chyba proste pytanie- CZY UPA była pierwsza w używaniu takich barw. A przede wszystkim co te barwy oznaczają dla Ukraińców ? Bo nie jestem ekspertem ale ci ktrórych ja spotkałem a oni byli głównie ze Wschodu Ukrainy lub Południa to dla nich UPA to przede wszystkim inny trójząb a te barwy im się kojarzą z walką o niepodległość Ukrainy

Ale spoko Ty jak zwykle wiesz lepiej co ta flaga oznacza dla samych Ukraińców

Więc nadal jeśli będą zdjęcia Ukraińskich z takimi flagami to będę je wklejął a jak się Tobie to nie pdooba to cóż.... to mam to gdzieś.. I oczywiscie może wysyłać donosy skoro lubisz być donosilcielem ale muszę ci odpowiedzieć w prosty sposób

Skoro jestem jedynym moderatorem to jakie to ma szanse powodzenia

A teraz jak wiem ,że Ciebie to wkurwia to tym bardziej będę wyszukiwał takie flagi i je wklejał. . Wkurzasz się. Powtórze mam to gdzieś

 

Podałem bodajże 6 linków do artykułu m.in z Kanady, Wielkiej Brytanii, do ekspertyzy profesora Grotta. Ty zauważyłeś tylko jeden do wikipedii.

Nikogo w Polsce nie obchodzi, że jakaś baba na ukraińskiej prowincji w XIX wieku wyszywała sobie coś na płótnie w kolorze czarno-czerwonym. Nawet w artykule Dziennika o wizycie Prezydenta Dudy we Lwowie, flaga czerwono-czarno którą musieli ściągać Ukraińcy, jest nazywana banderowską. Czego Ukraińcy się wstydzili?

Swastyka też kiedyś była symbolem słońca i jesteś na równi z neonazistami, którzy w sieg heil widzą gest zamawiania pięciu piw. Wklejaj sobie do woli symbole UPA, twoje prawo do bycia nie za mądrym. :D Ze swoim usprawidliwaniem zbrodniczej ideologii na szczęście stanowisz w Polsce mniejszość i to mnie bardzo cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely, z całym szacunkiem, ale co to kogo obchodzi z czym Ukraincom kojarzy UPA? Przez szacunek do pomordowanych i do żyjących Polaków (narodu, który im pomogl jak mało ktory) powinni nie obnosić się tymi flagami. Oni w "obronie" UPA maja ta sama retoryke, co ruscy w obronie Stalina. Nie widzą krzywd,  tylko to co zrobił...  ekhm... dobrego. Tak jak Stalin pobudował szpitale i fabryki, tak UPA jest fajna, bo walczyła o niepodleglosc Ukrainy. 

Ale z kim ta UPA walczyła? Flaga UPA=swastyka=sierp i młot. Oprawcy i mordercy Polaków.

Poczytaj sobie relacje tych ci przeżyli i co widzieli. Hermaszewski jak zareagował jak w miasteczku kosmicznym usłyszał jęz ukraiński.

Nie mam nic do Ukrainy. Nic, poza gloryfikowaniem mordercow. Ja rozumiem, że historia sąsiednich narodow czesto jest zaznaczona krwia. Jedna osoba dla jednych będzie bohaterem, dla drugiego narody kątem i ludobójcą.  Ale dla dobra kontaktów z Polska powinni swoich bohaterów z przed wielu lat schować do kieszeni, a poszukać wśród  współczesnych. Z wojny z Rosja i ich gloryfikowac. Przez szacunek do Polski i do nas (jeżeli go maja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ely3 napisał:

Skoro jestem jedynym moderatorem to jakie to ma szanse powodzenia

:D

 

 

maxresdefault.jpg

1 minutę temu, Szabla napisał:

Ely, z całym szacunkiem, ale co to kogo obchodzi z czym Ukraincom kojarzy UPA? Przez szacunek do pomordowanych i do żyjących Polaków (narodu, który im pomogl jak mało ktory) powinni nie obnosić się tymi flagami. Oni w "obronie" UPA maja ta sama retoryke, co ruscy w obronie Stalina.

Przecież w Polsce zwykli Ukraińcy w większości się z nimi nie obnoszą, bo mają więcej oleju w głowie niż ely3. Na Ukrainie to już spory problem. Tam stawiają pomniki temu co wydał rozkazy mordów. Tylko Zełensky prowokował i do Polski zawitał w bluzie ze znakiem OUN-M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szabla napisał:

Ely, z całym szacunkiem, ale co to kogo obchodzi z czym Ukraincom kojarzy UPA

przecież ja piszę o barwach czerwono czarnych a nie o UPA. Skąd się wzieło ,że ja p[szę o ich podejściu do UPA. ?

9 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Przecież w Polsce zwykli Ukraińcy w większości się z nimi nie obnoszą, bo mają więcej oleju w głowie niż ely3

O teraz to wręcz będzie fajne wrzucanie ci tych flag . Jesteś taki płaczliwy w tym temacie ,że to aż zabawne jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ely3 napisał:

przecież ja piszę o barwach czerwono czarnych a nie o UPA. Skąd się wzieło ,że ja p[szę o ich podejściu do UPA. ?

 

Barwy czerwono czarne = UPA 

Stanisław Żaryn tropiący rosyjskie prowokacje wziąłby cię już na celownik.

Kanadyjczycy wiedzą It's the flag of the Ukrainian Insurgent Army, known by the acronym of its name in Ukrainian, UPA, tylko ely3 nie wie. Dokształć się nieuku. Jeszcze się tym chełpi. :D

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

Nie dostrzegasz ukraińskiej propagandy i ich tysiąca trolli w polskim internecie?  Wpływ tej propagandy widać było w Twoim poście sprzed kilku dni. Klasyk. Spodziewałeś się pewnie, że będą tutaj wyzywał ukraińskie kobiety i dzieci uciekające z Ukrainy bo tak postrzegasz każdego, kto na chłodno analizuje relacje Pol-Ukr.

Raczej dostrzegam bandę ruskich trolli którzy na siłę wszędzie szukają problemu. Propagandy Ukraińskiej w mediach nie widzę (szczególnie teraz bo na początku wojny było masę dziwnych historii o "sukcesach") ,a raczej po prostu szukanie sensacji/nie do uczenie/nie weryfikowanie niczego. Jednego dnia dziennikarz pisze ze już po kontrofensywie , następnego widzi UA pod Moskwa za 2-3 dni.  Natomiast ewidentnie widać na próbę sprowadzenia tego co się UA udało do absurdu. i dyskusje z tezami nie głoszonymi. btw raczej mam sprawdzone, zweryfikowane konta które oglądam i trolli ruskich jest zdecydowanie więcej. Po stronie UA jedynie irytujące jest nazywanie każdej osoby która coś zle pisze Onuca. A rzetelna krytyka powinna być ok. Rzetelna a nie onucowa propaganda jaką nas czesto raczysz. 

Co do Twojej odpowiedzi to raczej spodziewałem się takiej odpowiedzi. Nikt nie chce przyznać ze jest nie empatycznym c***em (nie sugeruje że nim jest. To uwaga natury bardziej ogolnej o naturze ludzkiej).  Tylko jak ma się do Twojej krytyki jak to Polacy i Polska im pomagają mając wyprane głowy propaganda. To pomagamy bo widać kto cierpi i potrzebuje pomocy czy ze względu na propagande? 

No i na koniec Ty nawet blisko nie stałeś koło chłodnego spojrzenia. Większość twoich postów to tępe przeklejenie najgłupszej ruskiej propagandy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DLT_Braddock napisał:

Barwy czerwono czarne = UPA 

Twoje zdanie mam gdzieś.. Ale to zabawne ,.że ciagle próbujesz je powtarzać

 

1 minutę temu, DLT_Braddock napisał:

Stanisław Żaryn tropiący rosyjskie prowokacje wziąłby cię już na celownik

To akurat wiadomo ,że jemu nie o prawdę chodzi. Ale z ciekawości na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przecież prezej bym wząił Ciebie ten Żaryn skoro cały czas swoją wiedze opierasz o prorosyjskie konta i nienawidzisz Ukrainy? Do czego się przyznajesz. Ale to zabawne .że uwazasz tych co popierają Ukrainę za bycie rosyjskimi prowokatorami a siebie już nie choć się idealnie wpisujesz

Ja wiem ,że Złodziej zawsze krzyczy Łapać Złodzijea ale naprawdę myślisz ,że ktoś ci uwierzy w tym przypadku? Twoja wiarygodność w tym aspekcie jest bliska zeru i to tylko dlatego ,że nie da się mieć ujemnej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety polityka historyczna jest do manipulowania oraz zarządzania emocjami wśród plebsu i jest skuteczna np. wśród deltusiów

- Holocaust

- Jedwabne

- UPA

- reparacje

- Katyń

 

to są tematy, który zgodnie z prawem międzynarodowym zostały zamknięte wraz z Poczdamem ponieważ dotyczą II WŚ. odgrzewanie oraz odkopywanie tych tematów to jest zwykła pożywka i idealne narzędzie do manipulacji i w odpowiednich sytuacjach oraz realiach używane przez polityków, którzy chcą sterować plebsem.

tym bardziej, że zgodnie prawem międzynarodowym za Jedwabne, Holocaust czy Wołyń odpowiada III Rzesza ( i ich spadkobierca RFN ) ponieważ to oni byli administracją na tych terenach gdy działy się te mordy czy ludobójstwo.

oczywiste jest, że jeśli zdarzyłby się polityk na Ukrainie który popierałby ludobójstwo to trzeba byłoby zareagować ale np. Kaczyński popierając sanację chyba nie chwali ich za dokonywanie mordów czy zabójstw podczas przewrotu majowego, Berezy Kartuskiej.

 

42 minuty temu, Szabla napisał:

Ely, z całym szacunkiem, ale co to kogo obchodzi z czym Ukraincom kojarzy UPA? Przez szacunek do pomordowanych i do żyjących Polaków (narodu, który im pomogl jak mało ktory) powinni nie obnosić się tymi flagami. Oni w "obronie" UPA maja ta sama retoryke, co ruscy w obronie Stalina. Nie widzą krzywd,  tylko to co zrobił...  ekhm... dobrego. Tak jak Stalin pobudował szpitale i fabryki, tak UPA jest fajna, bo walczyła o niepodleglosc Ukrainy. 

Ale z kim ta UPA walczyła? Flaga UPA=swastyka=sierp i młot. Oprawcy i mordercy Polaków.

Poczytaj sobie relacje tych ci przeżyli i co widzieli. Hermaszewski jak zareagował jak w miasteczku kosmicznym usłyszał jęz ukraiński.

Nie mam nic do Ukrainy. Nic, poza gloryfikowaniem mordercow. Ja rozumiem, że historia sąsiednich narodow czesto jest zaznaczona krwia. Jedna osoba dla jednych będzie bohaterem, dla drugiego narody kątem i ludobójcą.  Ale dla dobra kontaktów z Polska powinni swoich bohaterów z przed wielu lat schować do kieszeni, a poszukać wśród  współczesnych. Z wojny z Rosja i ich gloryfikowac. Przez szacunek do Polski i do nas (jeżeli go maja)

ale czy osoby noszące te flagi popierają ludobójstwo na Polakach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Piękne szpagaty. 

Nie, te wszystkie tematy nie zostały zamknięte. Żyjesz kolesiu w innej rzeczywistości 

jak najbardziej tylko jesteś niewyedukowany, z niskim iq oraz prymitywny emocjonalnie dlatego politycy to wykorzystują smutasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregorius

Szwedzkie czołgi i Archery są już na Ukrainie ale nie do końca wiadomo gdzie

@Hoolifan

Ostatnie 2 dni są ulwy na południu Ukrainy więc nie da się atakować niemniej ciekawa rzecz bo Rosjanie by ratować sytuację rzucili 127 dywizję która była w ich odwodzie w Biedrańsku

To w sumie dzwne ,że Rosjanie już pchaja swoje rezerwy na front gdy Ukraina nadal atakuje małą ilością ciężkiego sprzętu. Z najlepszych brygada jak na razie żadna nie walczy . Ok uratowali front ale czy naprawdę ma to znaczenie czy Ukraina zdobędzie Rivonpil albo Uroizajne. A jeśli im zabraknie sił do obsadzenie Krasnej Polany to juz będzie kiepsko. Zresztą widać jaki skutek daje wpakowanie dwóch brygad zmechanizowanych na odcinek frotnu gdzie jest sporo pól minowych. Rosjanie przesuwają się wzdłuż wijącej się rzeki i są wystawiani na strzały. W ostatnie 3 dni na dzień dobry stracili całą baterię MIST samobieżnych 5 dział. Do tego kilka T-80, BMP -2 Ukraińskie dorny miały mnogość celów

Rosjanie cały czas rzucają ludzi w problem a nie pojmują ,że czasem lepiej jest odpuścić teren by mieć żołnerzy do oborny ważnych punktów. A tak to się wystawili Ukrainie na strzał. . Traca żołnierzy w walce o mało istotne wioski. . Wiadomo ,że gdyby ich nie rzucili to pewnie by Ukraina doszła do Staromlyniwki  i zajęliby kilka kolejnych wiosek i jakieś 100 km kwadratowcyh. Ale nadal nie zagrażaliby kluczowym liniom logistycznym. 

Pojawił się wczoraj film na Deep Stat gdzie widać jak batalion Rosjan plus kilka Urali stoi w miejscu przez kilka godzin a potem w to miejsce wpada salwa 155mm. Podobno zginęło tam ok 100 żołnierzy i ponad 100 jest rannych.. I to nie były mobiki tylko stara przedwojenna jednostka . Jedna  lepszych .. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Szwedzkie czołgi i Archery są już na Ukrainie ale nie do końca wiadomo gdzie

czołgi czy transportery? Dzis widziałem potwierdzenie 50 cv9040. 

5 minut temu, ely3 napisał:

Pojawił się wczoraj film na Deep Stat gdzie widać jak batalion Rosjan plus kilka Urali stoi w miejscu przez kilka godzin a potem w to miejsce wpada salwa 155mm. Podobno zginęło tam ok 100 żołnierzy i ponad 100 jest rannych.. I to nie były mobiki tylko stara przedwojenna jednostka . Jedna  lepszych .. 

Żeby było śmieszniej po ruskich a potem Ukraińskich telegramach lata plotka że zatrzymali się żeby  wysłuchać przemówienia dowódcy.

7 minut temu, ely3 napisał:

Ostatnie 2 dni są ulwy na południu Ukrainy więc nie da się atakować niemniej ciekawa rzecz bo Rosjanie by ratować sytuację rzucili 127 dywizję która była w ich odwodzie w Biedrańsku

To w sumie dzwne ,że Rosjanie już pchaja swoje rezerwy na front gdy Ukraina nadal atakuje małą ilością ciężkiego sprzętu.

W sumie mam na ten temat jakieś drobne przemyślenia. 1) Wygląda na to że sytuacja ruskich z ludźmi i sprzętem jest gorsza niż myślała większość analityków . Inaczej tak szybko nie szły by rezerwy. 2) Zastanawiam się czy to szumne ogłoszenie ogłoszenie kontrofensywy i nawet poświecenie LEO nie miało temu służyć. Względnie małe ataki i niezbyt głębokie ale zmuszające ruskich do kontrataków i wystawienia się na zniszczenie. Widać jak dużo amunicji UA zachomikowała skoro HIMARSY są stosowane nawet na pojedyncze armatohaubice. 

Artur Micek pokazał na mapie ciekawy kierunek ataku ( na razie dla mnie nie realny ale ..) Otoczenie i odcięcie miasta Donbas bez atakowania samego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba oceniać skutki zachowań i wydarzeń PLUS KONTEKST a nie wskazywać na same wydarzenia pokazując wyrwane z kontekstu zdjęcie. 
Dla mnie to bajecznie proste. 
Czy obnoszenie się z barwami przez RANDOMOWEGO UKRAINCA które moim zdaniem dopiero po nadinterpretacji dziennikarskiej / usera wprost przypisać można do UPA a w dalszym ciągu przyczynowo skutkowym ( ale z kolejnym domysłem i nadinterpretacja gdy nie ma wprost przekazu poparcia mordów ) do ludobójstwa jest poprawne? No nie. 
Ale sam piszesz ze cześć Ukraińców stara się ograniczać ten przekaz. Może to właśnie ta cześć świadomego krzywd Polakom społeczeństwa.
Czy istnieje możliwość ze ktoś z flaga nie popiera ludobójstwa a ma coś innego na myśli w tym przypadku tylko walkę o niepodległość lub nawet nie ma wiedzy na temat mordu na Polakach bo nie uczono go w tym duchu i ma mylny obraz upa? 
Oczywiście ze tak. 
Czy znajdziesz przypadki jak w każdym narodzie ze ktoś otwarcie proponuje w duchu neonazizmu mordy i upa to dla niego symbol krzywd?

Oczywiście ze tak.
Wiec chyba przyznasz ze istotny jest KONTEKST I POGLĄDY DANEJ OSOBY którego to możesz po zdjęciu PO PROSTU NIE ROZPOZNAĆ CZY POZNAC. 

Tymczasem ty starasz się nam sprzedać swój pogląd ze każdy Ukrainiec z taka flaga popiera mord co jest nieprawda i nadinterpretacja. 

Dodatkowo mamy sytuacje odwrotna. 
Czy warto pomagać zaatakowanej Ukrainie? Tak. 
Czy istnieją elementy zachowań wręcz przestępczych wymuszeń pomocy i wsparcia wraz z wykorzystaniem błędu systemu np zasiłków 

oczywiście. 
Ale nadal istotne jest jak się zachowuje zdecydowana większość. 
i tu jest meritum konsekwencji oraz ocen 

czy w imię występowania incydentalnych przypadków w twoim uniesieniu narodowym chcesz wyciąć pomoc dla znacząco większościowej części ludzi w potrzebie?

a jednostkowe przypadki z upa piętnować z przeniesieniem odpowiedzialności na większościowe niewinne społeczeństwo?

no i co ma twoim zdaniem gorsze skutki społeczne. 
to ze jakiś incydent się wydarzy i nie zostanie wyłapany lub należycie zinterpretowany czy ze na bazie nadinterpretacji tych bardziej neutralnych do ostrego przekazu o wspierania mordów rozciągniesz to na całe społeczeństwo ukraińskie wzbudzając niepokoje społeczne po naszej stronie?

co twoim zdaniem może być celem tych sił wrogich Polsce? 
propagowanie pomocy przez co nasze finanse ulegają osłabieniu poprzez manipulacje jaka to Ukraina w potrzebie gdy w rzeczywistości według ciebie tej potrzeby nie ma czy niweczenie pozytywnych skutków tej pomocy i wręcz rozwalenie wizerunku polski poprzez nadinterpretacje tych flag zrównanie wszystkich Ukraińców do neonazistow bez solidnej weryfikacji ich poglądów ( tobie wystarczy przecież kolor na zdjęciu flagi ) i wzbudzenie wręcz nienawiści do nich wszystkich bo zabierają w bonusie jeszcze innym prawdziwym Polakom prace ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

Trzeba oceniać skutki zachowań i wydarzeń PLUS KONTEKST a nie wskazywać na same wydarzenia pokazując wyrwane z kontekstu zdjęcie. 
Dla mnie to bajecznie proste. .... innym prawdziwym Polakom prace ?

Całkowicie się zgadzam i jeden z najlepszych postów jaki to od dawna przeczytałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ely3 napisał:

Czy czerwono czarna flaga była wymyślona przez UPA czy jednak oni wzięli sobie używane wtedy przez ukraińskie organizacje niepodległościowe barwy?

Oczywiście, czerwono-czarne barwy były używane na Ukrainie dużo wcześniej niż UPA, która powstała dopiero pod koniec  1942 roku. Używali ich kozacy zaporoscy, strzelcy siczowi z IWS, a nawet nasi XVII wieczni jeźdźcy apokalipsy, czyli lisowczycy. Świetna lekka kawaleria, która mogła zapisać się na katach historii równie fajnie jak husaria. Przesadzali jednak z okrucieństwem nawet jak na standardy  XVII w. Ponoć po ich ,,rajdach" w monarchii Habsburgów na początku wojny 30-letniej 1618-1648 matki straszyly nimi niegrzeczne dzieci aż do początku XIXw. kiedy w opowiadaniach zlych lisowczyków zastapili żołnierze Napoleona. Ale do rzeczy.

Czerwono czarnych barw używała także wcześniej OUN-B. Zwolennicy Bandery tym chcieli odróżnić po rozłamie w organizacji od OUN-M (zwolennicy Melnyka), które pozostało przy niebiesko-żółtych barwach.

Teraz ciekawostka.

Zajumanie barw przez OUN-B nie jest jednak szczytem plagiatu w wykonaniu zwolenników Bandery. Chodzi o samą nazwę Ukraińska Powstańca Armia. Gdy OUN-B formowal swoje zbrojne oddziały w 1942, Pierwsza UPA istniała już kilka lat. Jej założycielem i dowódcą był Taras Bubla Boroweć. Zwalczal sowiecką dywersję, niepodporzadkowal się Niemcom, choć miał z nimi luźne kontakty, był przeciwny czystkom na Polakach i Żydach. Jesli pozniejsza ounowską UPA nazwać krwiożerczą, to o UPA Bulby-Borowca można rzec, że byla wręcz wegetariańska. Mimo to Bulba próbował zawrzeć sojusz z ounowcami by razem walczyć o samostijną Ukrainę. Banderowcy na to nie przystali, a że przewagę liczebną w 1943 mieli jak 4:1 to zażądali od Bulby bezwzglednego podporzadkowania i wcielenia jego oddziałów do swoich sił. Kto się nie zgadzał był rozstrzeliwany. Przy okazji zawłaszczyli nazwę UPA i od 1943 już występują pod nią oficjalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gregorius napisał:

1) Wygląda na to że sytuacja ruskich z ludźmi i sprzętem jest gorsza niż myślała większość analityków . Inaczej tak szybko nie szły by rezerwy. 2) Zastanawiam się czy to szumne ogłoszenie ogłoszenie kontrofensywy i nawet poświecenie LEO nie miało temu służyć. Względnie małe ataki i niezbyt głębokie ale zmuszające ruskich do kontrataków i wystawienia się na zniszczenie.

Ej ale już bez takich. 47 Zmechanizowana po prostu spieprzyła ten atak. Zabrakło dronów. Wpakowali się w pole minowe choć je znali ale były zbyt gęste by je oczyścić. Nie zaskoczyli. Nie atakowali o świcie tylko w słońcu. Koszmarny atak. JEdyny plus ,że Ukraina ma opanowany ten teren i już połowę strat odholowali na zaplecze a nawet naprawili 1 Leoparda i Bradleya

Nazywajmy rzeczy po imieniu. Chcieli pójść w kierunku ważnego miasta ale zrobili to fatalnie

Rosjanie w pierwszej linii mieli głónie piechotę . Więc nie było co niszczyć Na razie Ukraina ma więcej strat niż Rosjanie z tym ,że Ukraina 2/3 sprzętu ma uszkodzone i porzucone więc jak wspomniałem moga to naprawić .

Cele Ukrainy sa na razie jasne

Ataki idą na Wasiliwkę i Tokmak bo to sa ważne centra logistyczne i ważne skrzyżowania. Idą na styku Zaporoża i Doniecka bo przecięcie szlaku Wołonowacha--Tokmak praktycznie zabije jedyne sensowne połaczenie kolejowe w tej części Ukrainy

Zastanawia całkowita cisza w rejonie Ługańskim i Charkowskim Ruchy są. Jakieś bombardowania ale realnie to tam się nic nie dzieje

18 godzin temu, Gregorius napisał:

Widać jak dużo amunicji UA zachomikowała skoro HIMARSY są stosowane nawet na pojedyncze armatohaubice. 

Bo wciąż jeden HIMARS jest tańszy niż takie działo.

Na froncie coś tam się dzieje ,ale ,ze info idzie znowu tylko ze źródeł rosyjskich to lepiej nic nie pisać no chyba ,ze ktoś ufa Rybarowi i Ukraina zrobiła desnt przez Dniepr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Ej ale już bez takich. 47 Zmechanizowana po prostu spieprzyła ten atak. Zabrakło dronów. Wpakowali się w pole minowe choć je znali ale były zbyt gęste by je oczyścić. Nie zaskoczyli. Nie atakowali o świcie tylko w słońcu. Koszmarny atak. JEdyny plus ,że Ukraina ma opanowany ten teren i już połowę strat odholowali na zaplecze a nawet naprawili 1 Leoparda i Bradleya

Troszkę się nie zrozumieliśmy. W zamierzeniu nie miałem zamiaru usprawiedliwiać niepowodzeń w pierwszych przełamaniach. 47 popełniła własciwie wszystkie możliwe błedy. Do tego mam wrażenie że UA nie była gotowa na taktyke ruskich stosowania ka52.  Nie mam zamiaru się oszukiwać i to co poszło zle to poszło zle. Natomiast zastanowiła mnie ze ataki poszły na dosyć oczywiste i najlepiej ufortyfikowane kierunki. O poświeceniu Leo pisałem w znaczeniu takim że puszczając je w pierwszym ataku gdzie starty zawsze są największe musili liczyć się z ich stratą. Do tego LEO2 dostały nie najlepsze oddziały UA wiec to też obniża ich skuteczność. Z drugiej strony wykorzystanie Leo i  Bradley'ow ogranicza straty ludzkie ,a jednocześnie znak dla ruskich ze to już TA ofensywa.

Dlatego masz racje że poszło żle natomiast dalej   mam wrażenie że te ataki były na tyle małe że ich głownym celem nie było przebicie sie przez linie obrony a podejście pod nią (co nie udało się we wszystkich miejscach) , ruszenie ruskich rezerw i odnalezienie artylerii. Przecież nawet pod Wielka Nowosilka nie pchali się na siłe w momencie ruszenia ruskich rezerw tylko zatrzymali się na chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie swoich braci ukrofile 

 Życzę Ukraińcom żeby ta wojna potrwała kolejne 20 lat tak żeby nie było zdrowego chłopa na Ukrainie. 

Skoro w czasie wojny i czasach kiedy wysyłami im swój sprzęt, paliwo, wszelką pomoc humanitarną, rozdajemy socjał dla ich obywateli potrafią tak pluć na nasz kraj i traktować nas jak gówno to nie chce wiedzieć co będzie po wojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Macie swoich braci ukrofile 

 Życzę Ukraińcom żeby ta wojna potrwała kolejne 20 lat tak żeby nie było zdrowego chłopa na Ukrainie. 

Skoro w czasie wojny i czasach kiedy wysyłami im swój sprzęt, paliwo, wszelką pomoc humanitarną, rozdajemy socjał dla ich obywateli potrafią tak pluć na nasz kraj i traktować nas jak gówno to nie chce wiedzieć co będzie po wojnie.

Cały wywiad był mniej skandaliczny i po części wytłumaczył swoje stanowisko problemami pomiędzy IPN Polskim i Ukraińskim.  I dla mnie to jest po prostu problem kiedy organizacjami oboma rządza nacjonaliści którzy zamiast szukać prawdy tuszują ją i ustalają jedyną słuszną wizje nie na podstawie faktów ,a ideologi. Drobowycz  robi to co obecny IPN z Jedwabnym i niektórymi żołnierzami wyklętymi. Natomiast oczywiście że takie słowa nie powinny paść i powinna spraw zostać na gruncie dyplomatycznym i dopiero wtedy mogły by rzutować  na relacje miedzy naszymi Państwami gdyby nie spotkała się z własciwą reakcja. Inna sprawa że uważam ze nie prawdopodobnych debili osoby łączące indywidualne wypowiedzi z całym Państwem. To tak jakby uznać że wszyscy Polacy odpowiadają że Brauna,JKM czy Panasiuka.

A już zupełnie na marginesie wiadomo że Wołyń jest jednym z tematów który nas najbardziej dzieli. Ale nie można nikomu narzucić "prawdy" historycznej tak jak to niektóre osoby koniecznie próbują zrobić. Prawdziwym zwycięstwem będzie zbadanie i opisanie tego w zgodzie z faktami i edukacja szczególnie na Ukrainie. Gdzie cały czas relatywizują tą historie zrzucając wine na Niemcy i wypierając się współpracy z Nazistami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gregorius napisał:

Cały wywiad był mniej skandaliczny i po części wytłumaczył swoje stanowisko problemami pomiędzy IPN Polskim i Ukraińskim.  I dla mnie to jest po prostu problem kiedy organizacjami oboma rządza nacjonaliści którzy zamiast szukać prawdy tuszują ją i ustalają jedyną słuszną wizje nie na podstawie faktów ,a ideologi. Drobowycz  robi to co obecny IPN z Jedwabnym i niektórymi żołnierzami wyklętymi. Natomiast oczywiście że takie słowa nie powinny paść i powinna spraw zostać na gruncie dyplomatycznym i dopiero wtedy mogły by rzutować  na relacje miedzy naszymi Państwami gdyby nie spotkała się z własciwą reakcja. Inna sprawa że uważam ze nie prawdopodobnych debili osoby łączące indywidualne wypowiedzi z całym Państwem. To tak jakby uznać że wszyscy Polacy odpowiadają że Brauna,JKM czy Panasiuka.

A już zupełnie na marginesie wiadomo że Wołyń jest jednym z tematów który nas najbardziej dzieli. Ale nie można nikomu narzucić "prawdy" historycznej tak jak to niektóre osoby koniecznie próbują zrobić. Prawdziwym zwycięstwem będzie zbadanie i opisanie tego w zgodzie z faktami i edukacja szczególnie na Ukrainie. Gdzie cały czas relatywizują tą historie zrzucając wine na Niemcy i wypierając się współpracy z Nazistami.

Prawda jest zawsze jedna. Nie ma prawdy historycznej, fizycznej, biologicznej itp. Jest jedna jedyna. Rzeź Wołyńska się wydarzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.