Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, starYfaN napisał:

Panowie, prawdę mówiąc, niespecjalnie ogarniam polskie wioski, a co dopiero ukraińskie.

Jak to mniej więcej, wygląda w ujęciu skomasowanym, od początku tej ofensywy (pełnej, niepełnej czy jak to nazwiemy)?

Ukraina odbila od lutego 2022 do lutego 2023 20% ze ~130k km2.

tutaj chlopaki podaja ze w ~miesiac kontrofensywy zrobili 100-150km2. 

Ergo, wiecej szumu we FA 2023 NBA niz na froncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władimir Putin jest świadomy sytuacji wokół Jewgienija Prigożyna, założyciela grupy Wagnera, i podejmowane są wszelkie niezbędne kroki - powiedział Dmitrij Pieskow. Komunikat wydała kremlowska agencja TASS. 

 

Chyba jest na ostro. Wagner pilnuje ruskich interesów na świecie, ciekawe czy mogą sobie pozwolić na odstrzelenie go, ale z drugiej strony Prigozyn dzis poszedł bez granic, a sondaże badające nastroje wskazały ostatnio, że naród ma do niego ogromne zaufanie. W każdym razie, psy się gryzą między sobą.

52 minuty temu, memento1984 napisał:

Ergo, wiecej szumu we FA 2023 NBA niz na froncie

Ale jinx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, memento1984 napisał:

Ukraina odbila od lutego 2022 do lutego 2023 20% ze ~130k km2.

tutaj chlopaki podaja ze w ~miesiac kontrofensywy zrobili 100-150km2. 

To wiem.

Chodzi mi o fabułę, w której, te mityczne wioski i pagórki, mają wymiar w km, w kierunkach natarcia.

Wydaje mi się też dość wątpliwe, aby w miesiąc, odbili więcej, niż od początku wojny do niepełnej kontrofensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

To wiem.

Chodzi mi o fabułę, w której, te mityczne wioski i pagórki, mają wymiar w km, w kierunkach natarcia.

Wydaje mi się też dość wątpliwe, aby w miesiąc, odbili więcej, niż od początku wojny do niepełnej kontrofensywy.

Te liczby memento wzial z generatora bullshitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Reikai napisał:

Te liczby memento wzial z generatora bullshitu

Ktorys z bardziej aktywnych napisal tutaj o 100-150km2. 
liczba ~130k km2 jest z artykulu gregoriusa z lutego tego roku.

*mowimy o setkach tysiecy km2 zajetych przez ruskich i poprostu setkach km2 odbitych w miesiac.

na mapach to bedzie znowu osmoza

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, memento1984 napisał:

Ktorys z bardziej aktywnych napisal tutaj o 100-150km2. 
liczba ~130k km2 jest z artykulu gregoriusa z lutego tego roku.

*mowimy o setkach tysiecy km2 zajetych przez ruskich i poprostu setkach km2 odbitych w miesiac.

na mapach to bedzie znowu osmoza

My bad, przeczytałem to odwrotnie niż napisałeś.

c2fb29e59d516827833a2422e8fbc7f4a36a74b3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, memento1984 napisał:

mowimy o setkach tysiecy km2 zajetych przez ruskich i poprostu setkach km2 odbitych w miesiac.

na mapach to bedzie znowu osmoza

Jesteś powtarzalny.To samo pisałeś rok temu jak się zaczęła ofensywa w Chersoniu. Tam postępy były nawet mniejsze po czym Ukraina odbiła cały obwód Charkowski, mikołajowski i połowę Chersońskiego. No i północny Donbas.

Więc jeśli pytasz o obecne tempo to tak jest ono mało spektakularne. Ale to było niestety do prxewidzenia, ze będzie cięzko przełamać Rosjan ale trzeba mieć świadomość ,że Ukraina jak na razie nie zaangażowała nawet 1/3 sił które ma na południu i zero tych co ma na Wschodzie. To na razie jest szukanie słabych punktów i powolne posuwanie się do przodu.

I ta ofensywa może się zakończyć porażką jeśli Ukraina nie zdobędzie ważnego ośrodka typu Tokmak czy Wołnowacha

Godzinę temu, Krzemo napisał:

Po tym co Pierożyn dziś odjebał w necie, Ruscy ponoć zaczeli fizyczna likwidację Wagnerowców

https://twitter.com/Buckarobanza/status/1672181399355371520

Dla mnie to raczej ustawka. Nie sądze by była wojna domowa . Zwłaszcza ,że Prigożyn ma ochronę w postaci Spexnazu i jakby go chcieli zlikwidować to by to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spore poruszenie w rosyjskich mediach. To co się dzieje opisują używając wyrazu ,, мятеж" czyli bunt , rebelia, rewolta. Na części terytorium wprowadzili stan wyjątkowy. Ale też to miałem za ustawkę. Dziwne to bardzo. W jakim celu to Rosjanie mieliby robić??? Na użytek wewnętrzny czy zewnętrzny? Pokazać Ukraińcom - gryziemy się między sobą, atakujcie teraz, wyślijcie elitarne jednostki. A tu zonk. Rosjanie gotowi i świetnie ustawieni w obronie. A może chodzi o kontrolowane niby przekazanie władzy. Ewentualnie grupa Putina potrzebuje jakiegoś pretekstu do podjęcia jakiś jeszcze bardziej zamordystycznych kroków.  Na razie zwykła zgadywanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DRK napisał:

Pokazać Ukraińcom - gryziemy się między sobą, atakujcie teraz, wyślijcie elitarne jednostki. A tu zonk. Rosjanie gotowi i świetnie ustawieni w obronie

To na bank nie, bo Ruscy są od dawna gotowi i ustawieni w obronie, już bardziej się nie da ;)

A jak Wagnerowcy będą kontrolować Rostów i Woroneż to de facto będą mieć pod kontrolą całe zaopatrzenie, front się posypie jak szybko się nie dogadają, bo aktualnie to wygląda na wojnę domową w Rosji. Prigożyn od dawna lubił sobie w swoich filmach jebać Szojgu jak psa, ale ktoś musi za nim jednak stać, bo inaczej by tak na grubo chyba nie poszli. No, ale na ustawkę to nie wygląda. Czekamy, być może na najlepsze wiadomości od początku wojny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prigozyn poklepuje się rano z generałami. Szef GRU wspiera go. Tu Putin mówi o zdradzie a tu jeden z najważniejszych ludzi w ministerstwie obrony obejmuje prigozyn. Dwa milionowe miasta oddane bez wałki. Rosjanie mają głównie OMON FSB i poborowych. Ci nie mogli zatrzymać 200 bojowników legionu rosyjskiego a co dopiero 25tys weteranów. Putin wygląda na zdradzonego ale wielkich walk nie widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.