Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, memento1984 napisał:

7% sprzetu w 2-3tygodnie? Czy o cos innego chodzilo?

7 procent przekazanych BRadleyi , Leopardów i innych czołgów albo pojazdów tego typu

Tylko powtarzam to był jeden fatalnie poprowadzony atak. Mnóstwo sprzętu jeszcze w ogóle nie jest użyte. I cholera wie gdzie jest np brygada wyposażona w Polskie czołgi Twardy. Gdzie jest cała brygada wyposażona w szwedzki sprzęt czy brytyjskie Challengery.

Nie wiadomo gdzie jest pułk artylerii  wyposażony w duńskie Cezary.. Jak na razie Ukraina rzuca tylko dwa oddziały wyposażone całkowicie w zachodni sprzęt to 35 Brygada Piechoty morskiej. To jest w ogóle dziwoląg bo chcoć brygada piechoty morskiej to mają batalion spadochroniarzy.

I 47 zmechanizowana , która już połowę strat zabrała na tyły więc z tych 7% może 3 % będzie naprawdę utracone

Ogólnie to jest na razie raczej wciąz rozpoznanie pola walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gregorius napisał:

W przeciwieństwie do Twojego Mózgu Budanov się "odnalazł" 2-3 dni temu

Grzecznie pytam. Po co te złośliwości z twojej strony? 

Czytałem sobie propagandowe konta rosyjskie i chciałem je skonfrontować z propagandowymi kontami ukraińskimi. Dziękuję Ci.

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DLT_Braddock napisał:

Grzecznie pytam. Po co te złośliwości z twojej strony? 

Tak szczerze to za całokształt. Tym bardziej że antyUkrainskie informacje (często zmyślone lub zmanipulowane) potrafisz błyskawicznie odnaleźć. A z Budanovem miałem problem mimo że praktycznie wszędzie był film z nim i flaga Japonii. 

Ale jak już sobie grzecznie odpowiadamy to chciałbym się Ciebie zapytać o jedno. Luty-Marzec 2022. Z Ukrainy na przejścia graniczne uciekają kobiety z dziećmi bardzo często nie mając niczego. Pierwsze masakry wypływają już na światło dzienne. I gdybyś mógł decydować to wpuściłbyś ich do Polski czy nie?  Pytam bo wielokrotnie pisałeś pogardliwie (w moim odczuciu) o ludziach którzy rzucili się pomagać(organizować) bo jako Państwo zaspaliśmy i nie byliśmy gotowi. Pierwsze dni/tygodnie to była jedna prowizorka i ludzie swoją empatia uratowali sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj @Gregorius ja rozumiem tę paranoiczną atmosferę której uległeś przez ostatnie półtora roku. Dlatego stworzyłeś sobie obraz mojej osoby tak jak podszeptywala ci propaganda. Wiem że są ludzie bardzo podatni na takie bodźce z zewnątrz, ulegli i słabi. Ostatnie 3 lata to pokazały, jak ludzi można złamac i prowadzić ich potem cały czas krótko.

Odpowiadając na Twoje pytanie : Tak, wpuściłbym ich. 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DLT_Braddock napisał:

Dlatego stworzyłeś sobie obraz mojej osoby tak jak podszeptywala ci propaganda. Wiem że są ludzie bardzo podatni na takie bodźce z zewnątrz, ulegli i słabi. Ostatnie 3 lata to pokazały, jak ludzi można złamac i prowadzić ich potem cały czas krótko.

I widzisz. A potem się dziwisz że tak na Ciebie ludzie reagują. jednocześnie propagując jako prawdy objawiony tylko materiały z jednej strony. Zresztą jeśli chodzi o Ukrainę jaka propaganda. Wystarczyło pomóc tym ludziom, wspierać i porozmawiać z będącymi ofiarami tej wojny żeby wiedzieć co jest słuszne i kto jest tym złym. Cała reszta to tylko dodatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Oj @Gregorius ja rozumiem tę paranoiczną atmosferę której uległeś przez ostatnie półtora roku. Dlatego stworzyłeś sobie obraz mojej osoby tak jak podszeptywala ci propaganda. Wiem że są ludzie bardzo podatni na takie bodźce z zewnątrz, ulegli i słabi. Ostatnie 3 lata to pokazały, jak ludzi można złamac i prowadzić ich potem cały czas krótko.

Odpowiadając na Twoje pytanie : Tak, wpuściłbym ich. 

Patrząc na twoje wpisy to wyglada na to ze masz paranoje na punkcie tego ze cały świat wokół Ciebie ma paranoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregorius napisał:

 Zresztą jeśli chodzi o Ukrainę jaka propaganda.

Nie dostrzegasz ukraińskiej propagandy i ich tysiąca trolli w polskim internecie?  Wpływ tej propagandy widać było w Twoim poście sprzed kilku dni. Klasyk. Spodziewałeś się pewnie, że będą tutaj wyzywał ukraińskie kobiety i dzieci uciekające z Ukrainy bo tak postrzegasz każdego, kto na chłodno analizuje relacje Pol-Ukr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, the_secret napisał:

Napisał typ co od lata szuka spisków sędziowskich na korzyść Lakers

Akurat zjawisko wspierania big marketu, dużych popularnych Marek sportowych typu lakers Barcelona Real Madryt czy włoskich potęg (  które były nawet karane czasem za nieprawidłowości )gdy przepchnięty uznany  szyld generuje zysk danej lidze to ponure i brzydkie oblicze każdego sportu. 
Te potęgi maja potężne wsparcie mediów poprzez potężny i liczny fanbase. Tylko czasem Kopciuszek ma szanse ale bym tego równymi szansami nie nazwał. Po znanej serii sędziowskiej kings vs lakers człowiek ma prawo do refleksji. Liga jakakolwiek by była zawsze idzie w kierunku większych zysków. I tak czasem jak widzę dziwne gwizdki to dziwnie klei mi się to z tymi zyskami ligi. A jak statystyka różnicy w ilości FT jest potężna to to tez zmusza do refleksji. W finałach sędziowanie było słabe ale nie było widać jakiejś dominującej preferencji danej ekipy. Sędziowie to często najsłabszy element sportu. Od skoków narciarskich po jazdę figurowa na lodzie. I NBA nie jest tu wyjątkiem tylko martwi ze liga promuje wyjątkowo podle nazwiska bo mordy gwiżdżące w finałach w nagrodę to te same gęby co nie raz umoczyły sędziowaniem stronniczym. I robi się z pasiaków indywidualności jak Brothers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2023 o 05:26, ely3 napisał:

grubo przeceniasz wiedzę ludzi na ten temat. Powiedziałbym ,ze bardzo niewielu kojarzy te kolory z UPA. Ba przyznam się ,ze sam ich nie znałem . Ale skoro jesteś pewien tak szerokiego odbioru tych batw to pewnie masz na to jakiś dowód w postaci badań

A nie kolejny raz próbujesz tu wrzucać właśne doświadczenia i odczucia jako absolutne dla całego kraju

Nie wiem skąd u Ciebie takie poczucie, że to co Ty odczuwasz jest od razu obligatoryjne dla całego kraju. Zacznij pisać po porstu

I powtórze podaj choć jeden dowód ,że tam jest propagowanie ideologii. Bo mam wrażenie ,ze nie kumasz pytania . Choć jedno nawiązanie do UPA w symbolice i słownicstwie

Poniżej masz 3 zdjęcia. Na dwóch masz obrazki z Ukrainy, gdzie zawsze jest jakaś banderowska flaga czy to manifestacja, czy zdjęcie z cmentarza. Na jednym masz zdjęcie z manifestacji Ukraińców lub na cześć Ukrainy w Polsce. Co różni te 3 obrazki? To, że w Polsce nie zobaczysz wśród Ukraińców flag czerwono-czarnych? Dlaczego? Po Ukraińcy dostają przekaz, że w Polsce obnoszenie się z tymi barwami jest postrzegana przez Polaków bardzo źle. Czasem są jakieś incydenty, ale wtedy zwykli ludzie interweniują. Podawałem przykład wcześniej przed meczem piłkarskim reprezentacji Ukrainy na stadionie ŁKS w Łodzi i apel kibiców ŁKS z ostrzeżeniem dla Ukraińców. Tak byłoby na każdym stadionie. Ty podałeś przykład kibiców Startu Gniezno, że ich flgi z barwami też mogą się komuś skojarzyć z UPA? Otóż nie. Nie było nigdy takiej afery. Pojedź sobie na mecz do Gniezna z taką flagą i nikt nie zwróci na to uwagi. Tylko Stow. Nigdy WIęcej tak potrafi, tylko że oni wszystko widzą w drugą stronę (kiedyś fe fladze Wisły Płock widzieli White Power) Ale spróbuj z taką flagą pojawić się na marszu lub wiecu Ukraińców w Polsce. To wtedy możesz dostać po głowie. I to pewnie nieraz od samych Ukraińców, bo część z nich zdaje sobie sprawę, że w państwie gospodarza takie akcje im szkodzą. Pewnie nieraz wyłapywali jakiś prowokatorów na wiecach.

Ty jesteś lub udajesz naiwnego a cały świat wie, że flaga w tych barwach to flaga UPA. 

Artykuł z kanadyjskiego CBC sprzed ponad roku

https://www.cbc.ca/news/canada/london/red-black-flag-ukraine-rallies-1.6370202

At a rally in Prince George, B.C., on Sunday, the red and black UPA flag is seen among the yellow and blue flags of Ukraine. So what is the history of this banner, and why has its presence become so controversial? It's the flag of the Ukrainian Insurgent Army, known by the acronym of its name in Ukrainian, UPA (...)members of OUN, and later UPA, collaborated with the Nazis and were involved in the killing and displacement of tens of thousands of ethnic Poles, most notoriously in the Volyn, or Wolyn, region of northwest Ukraine between 1943 and 1944.

Tutaj artykuł z brytyjskiego BBC

https://www.bbc.com/news/blogs-magazine-monitor-26465465

A black and red flag, this one raised by pro-Ukraine protesters, belongs to the Ukrainian Insurgent Army (UPA).

Ekspertyza profesora Grotta

Dlatego też czerwono-czarna flaga UPA jest odbierana przez świadomych sensu historii jako złowrogi znak i powinna zostać usunięta z naszych ulic zanim zacznie się tu pojawiać jeszcze częściej. Trzeba to zrobić zarówno ze względu na pamięć pomordowanych, których najbliżsi jeszcze żyją wśród nas, jak i z myślą o przyszłości.

https://www.lublin112.pl/mial-za-szyba-w-ciezarowce-banderowska-flage-po-wizycie-policjantow-schowal-ja-zdjecia/

Nikt obecnie nie ma wątpliwości, że czerwono-czarna flaga jest w Polsce jednoznacznie identyfikowana z OUN i UPA, zaś jej prezentowanie w naszym kraju w przestrzeni publicznej jest co najmniej niewłaściwe.

Nawet jak Duda pojechał do Lwowa to Ukraińscy sciągali banderowskie szmaty

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-gest-ukraincow-dla-andrzeja-dudy-usuneli-flagi-bandery,nId,6532250

Z wikipedii

The flag of the UPA was a red-and-black banner.

Zresztą wpisz sobie w google UPA flag i potem wejdź w zakładki images. Wiem, że Ukraińcy pieprzą coś o UPA i walce o niepodległości, ale 95% działalności UPA to bestialskie mordy na cywilach. Jako Polak powinieneś to wiedzieć.

befunky-collage-27-1203480-1679749566.jpg

630_360_1653894582-659.jpeg

Xy3ktkuTURBXy8wMjJhMmU0ZC1mM2UxLTQyMDgtOTJlMC0wYjQ2ZmQ2YzBkOWIuanBlZ5GTBc0EsM0CdA.jpg

32 minuty temu, Reikai napisał:

Chłodne jest powtarzanie ruskich fejkow, ciskanie się o to że ktoś ma gdzieś flagę Ukrainy, pisanie po wybuchu wojny że to żałosny kraj który nie będzie w stanie się obronić, czy jeszcze coś innego?

dla ciebie wszystko jest ruskie. Nawet wygrana Walii w barażach do MŚ.

10 minut temu, Koelner napisał:

Uj-cie.png

O jest i sowiecki słodziaczek kelnuś i jeszcze cytuje swoją wypowiedź, kiedy wzniósł się na wyżyny swojego intelektu. Za każdym razem jak czytam twoje pościki to przypominasz mi kogoś takego.

 

kel.jpg

38 minut temu, Reikai napisał:

ciskanie się o to że ktoś ma gdzieś flagę Ukrainy, 

????????? 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DLT_Braddock napisał:

O jest i sowiecki słodziaczek kelnuś i jeszcze cytuje swoją wypowiedź, kiedy wzniósł się na wyżyny swojego intelektu. Za każdym razem jak czytam twoje pościki to przypominasz mi kogoś takego.

 

kel.jpg

 

zabawnie starzeją się twoje posty i @ely3 zjebał, że je usunął.

@darkonza zostały i są zabawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Poniżej masz 3 zdjęcia. Na dwóch masz obrazki z Ukrainy, gdzie zawsze jest jakaś banderowska flaga czy to manifestacja, czy zdjęcie z cmentarza. Na jednym masz zdjęcie z manifestacji Ukraińców lub na cześć Ukrainy w Polsce. Co różni te 3 obrazki? To, że w Polsce nie zobaczysz wśród Ukraińców flag czerwono-czarnych? Dlaczego? Po Ukraińcy dostają przekaz, że w Polsce obnoszenie się z tymi barwami jest postrzegana przez Polaków bardzo źle. Czasem są jakieś incydenty, ale wtedy zwykli ludzie interweniują. Podawałem przykład wcześniej przed meczem piłkarskim reprezentacji Ukrainy na stadionie ŁKS w Łodzi i apel kibiców ŁKS z ostrzeżeniem dla Ukraińców. Tak byłoby na każdym stadionie. Ty podałeś przykład kibiców Startu Gniezno, że ich flgi z barwami też mogą się komuś skojarzyć z UPA? Otóż nie. Nie było nigdy takiej afery. Pojedź sobie na mecz do Gniezna z taką flagą i nikt nie zwróci na to uwagi. Tylko Stow. Nigdy WIęcej tak potrafi, tylko że oni wszystko widzą w drugą stronę (kiedyś fe fladze Wisły Płock widzieli White Power) Ale spróbuj z taką flagą pojawić się na marszu lub wiecu Ukraińców w Polsce. To wtedy możesz dostać po głowie. I to pewnie nieraz od samych Ukraińców, bo część z nich zdaje sobie sprawę, że w państwie gospodarza takie akcje im szkodzą. Pewnie nieraz wyłapywali jakiś prowokatorów na wiecach.

Ty jesteś lub udajesz naiwnego a cały świat wie, że flaga w tych barwach to flaga UPA. 

Artykuł z kanadyjskiego CBC sprzed ponad roku

https://www.cbc.ca/news/canada/london/red-black-flag-ukraine-rallies-1.6370202

At a rally in Prince George, B.C., on Sunday, the red and black UPA flag is seen among the yellow and blue flags of Ukraine. So what is the history of this banner, and why has its presence become so controversial? It's the flag of the Ukrainian Insurgent Army, known by the acronym of its name in Ukrainian, UPA (...)members of OUN, and later UPA, collaborated with the Nazis and were involved in the killing and displacement of tens of thousands of ethnic Poles, most notoriously in the Volyn, or Wolyn, region of northwest Ukraine between 1943 and 1944.

Tutaj artykuł z brytyjskiego BBC

https://www.bbc.com/news/blogs-magazine-monitor-26465465

A black and red flag, this one raised by pro-Ukraine protesters, belongs to the Ukrainian Insurgent Army (UPA).

Ekspertyza profesora Grotta

Dlatego też czerwono-czarna flaga UPA jest odbierana przez świadomych sensu historii jako złowrogi znak i powinna zostać usunięta z naszych ulic zanim zacznie się tu pojawiać jeszcze częściej. Trzeba to zrobić zarówno ze względu na pamięć pomordowanych, których najbliżsi jeszcze żyją wśród nas, jak i z myślą o przyszłości.

https://www.lublin112.pl/mial-za-szyba-w-ciezarowce-banderowska-flage-po-wizycie-policjantow-schowal-ja-zdjecia/

Nikt obecnie nie ma wątpliwości, że czerwono-czarna flaga jest w Polsce jednoznacznie identyfikowana z OUN i UPA, zaś jej prezentowanie w naszym kraju w przestrzeni publicznej jest co najmniej niewłaściwe.

Nawet jak Duda pojechał do Lwowa to Ukraińscy sciągali banderowskie szmaty

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-gest-ukraincow-dla-andrzeja-dudy-usuneli-flagi-bandery,nId,6532250

Z wikipedii

The flag of the UPA was a red-and-black banner.

Zresztą wpisz sobie w google UPA flag i potem wejdź w zakładki images. Wiem, że Ukraińcy pieprzą coś o UPA i walce o niepodległości, ale 95% działalności UPA to bestialskie mordy na cywilach. Jako Polak powinieneś to wiedzieć.

befunky-collage-27-1203480-1679749566.jpg

630_360_1653894582-659.jpeg

Xy3ktkuTURBXy8wMjJhMmU0ZC1mM2UxLTQyMDgtOTJlMC0wYjQ2ZmQ2YzBkOWIuanBlZ5GTBc0EsM0CdA.jpg

dla ciebie wszystko jest ruskie. Nawet wygrana Walii w barażach do MŚ.

O jest i sowiecki słodziaczek kelnuś i jeszcze cytuje swoją wypowiedź, kiedy wzniósł się na wyżyny swojego intelektu. Za każdym razem jak czytam twoje pościki to przypominasz mi kogoś takego.

 

kel.jpg

????????? 

Malo razy komentowales Ukrainskie flagi czy to na czapkach sportowcow, czy na przemowieniu Bidena itd? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Z wikipedii

O wikipedia Twoją skarbnicą wiedzy - super... To już przynajmniej wiemy skąd takie Twoje posty

Pytam ci sie enty raz. Czy czerwono czarna flaga była wymyślona przez UPA czy jednak oni wzięli sobie używane wtedy przez ukraińskie organizacje niepodległościowe barwy?

Które nota bene wypromował Polska zabraniając w latach 20tych użwyania barw niebiesko - żółtych

To chyba proste pytanie- CZY UPA była pierwsza w używaniu takich barw. A przede wszystkim co te barwy oznaczają dla Ukraińców ? Bo nie jestem ekspertem ale ci ktrórych ja spotkałem a oni byli głównie ze Wschodu Ukrainy lub Południa to dla nich UPA to przede wszystkim inny trójząb a te barwy im się kojarzą z walką o niepodległość Ukrainy

Ale spoko Ty jak zwykle wiesz lepiej co ta flaga oznacza dla samych Ukraińców

Więc nadal jeśli będą zdjęcia Ukraińskich z takimi flagami to będę je wklejął a jak się Tobie to nie pdooba to cóż.... to mam to gdzieś.. I oczywiscie może wysyłać donosy skoro lubisz być donosilcielem ale muszę ci odpowiedzieć w prosty sposób

Skoro jestem jedynym moderatorem to jakie to ma szanse powodzenia

A teraz jak wiem ,że Ciebie to wkurwia to tym bardziej będę wyszukiwał takie flagi i je wklejał. . Wkurzasz się. Powtórze mam to gdzieś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.