Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, NieMy napisał:

to akurat nieprawda, jest dogadana z Chinami i z tamtej stron nic im nie grozi, dlatego te jednostki walczą na Ukrainie

Proponuje popatrzeć ile żołnierzy z 35 i 36 armii atakowało Kijów i ilu teraz jest na Ukrainie. Każda brygada .dywizja wysłała po 1 BTG ok 600 żołnierzy.  Czasem 2 .. Łącznie ze Wschodniego Okręgu w pierwszych dniach wysłano coś ok 9 tys. Nawet słynni mordercy z 64 zmechanizowanej to było 500 żołnierzy. większość żołnierzy tego okręgu jest nadal na Syberii albo Władywostoku

 

20 minut temu, memento1984 napisał:

Taka ciekawostka, nie wiem czy to prawda czy jakis twitterowy bot:

Wiesz a kto niby produkuje amunicję jak ma pokój. USA wysyła zapasy. Uruchomiono fabryki amunicji w Rumunii i Bułgarii które robią amunicję 122 i 152 . Do tego Pakistan a nawet.......Iran dostarcza amunicję na Ukrainę . Z tym ,ze Pakistan Natowską a Iran sowiecką

Kilka fabryk uruchomiło produkcję. Dawny blok wschodni przekazał zapasy amunicję postsowieckiej. Ukraina też uruchomiła miesiąc temu produkcję 122 . Do tego w czasie ofesnwy wrześniowej Ukraina zdobyła w Kupiańsku, Iziumie składy amunicji na ok 250 tys ładunków. Wszystko bez wyjątku zapasy sowieckie..

Ogólnie ta wojna weszła w fazę komu się wpierw skończy amunicja. Ukraina ma problem ale i mobilizację całego świata. Rosja próbuje kupić z Korei bo też zaczyna mieć trudności bo bieżąca produkcja nie wystarcza na utrzymywanie walk na całym froncie. Dlatego Ługańskim dostarczają stare armaty D-1 z lat 50tych bo one używaja unikatowej amunicji , której wciąz zapasy są bo przez pierwsze 7 miesięcy wojny nikt ich nie używał

2 godziny temu, RappaR napisał:

Szczerze jak sobie wyobrażasz zakończenie wojny w ciągu najbliższych 9-12 miesięcy? 

WOjny między krajami są łatwiejsze do zakończenie niż wojny domowe. Ani Ukraina ani Rosja nie może ciągnac wojny w nieskończoność. ale Ukraina broni swego terytorium więc nie odpuszczą. W Rosji na razie nie ma mowy ale już pierwsza mobilizacja pokazała spore napięcia .Teraz Rosja chce zwięjszyć armię z 800 tys na 1,5 mln ( nota bene te 800 tys to pokazuje jak wielu mają zabitych i rannych bo zaczynali ze stanem bliskim miliona) Cena ropy rosyjskiej spada do poziomu 30 dolarów a jeszcze jest spory rabat dla Indii bo jedyna droga wiedzie na około Europy bo nie ma ropociągu ... Rosja sprzedaje na zerowej prawie marży a do tego jeszcze dochodzi brak technologii wydobywczej. Indie odmówiły inwestowania. Chińczycy też. Indie od 1 grudnia dołączły do wszystkich sankcji amerykańskich i europejskich co do technologii Rosja obecnie zużywa wszystkiego więcej niż produkuje.. Zarówno rakiet jak i amunicji. Oni są zdeterminowani by zdobyć Donbas do marca bo latem moga już nie mieć amunicji na atak. Ługanska i doniecka sama przyznaje ,że nie już nie mają możliwości mobilizacyjnych. Wagnerowcy ostatnio mają problem z rekrutacją w więzieniach

Jestem w stanie sobie wyobrażić ,że rzeczywiście Francja odda Ukrainie wszystkie swje AMX-10 a mają ich 400 i są już wycofywane. A Jordania sprzeda 400 Challengerów.

Ukraina w ciągu 5 miesięcy przeprowadziła 3 duże ofensywy Rosjanie oddali Chersoń bo Ukraina złamała im obronę i musieli za dużo artylerii zużywać na obronę i nie bylo w stanie tego utrzymać. Teraz skrócili front walk . Ceny energii lecą na łeb na szyje. Gaz kosztuje tyle co w sierpniu 21 a mamy przecież zimę. Węgiel wciąz drogi ale już sporo spadł od sierpnia. Tak samo ropa. Świat jest zdeterminowany. A ma większe możliwości wspierania Ukrainy niż Rosja kontynuowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Świat jest zdeterminowany. A ma większe możliwości wspierania Ukrainy niż Rosja kontynuowania

Możliwości to jedno, a chęć to drugie, biorąc pod uwagę jaki ton dyskursowi pomocowemu dla Ukrainy nadają Niemcy ciężko się przekonać, że taka Hiszpania, Włochy, Francja czy Portugalia będą chętni patrzeć na ten konflikt inaczej i wesprzeć Ukraińców. Z hejtparku u Staną z tym żołnierzem raczej dało się wyczuć, że jest ogromny brak sprzętu i amunicji po stronie ukraińskiej i prędzej Rosjanie zdołają jednak ich przemielić, niż kroplówka sprzętowa dotrzeć na front. Chciałbym oczywiście, aby obraz, który zarysowales był prawdziwy, ale wydaje mi się on mocno zyczeniowy i Rosja jest o wiele bardziej gotowa na wojnę na wyniszczenie niż nam się wydaje, a obywatele rosyjscy, zadowolą się jedną pyrą dziennie dla matuszki Rasiji, byleby te wojnę wygrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, P_M napisał:

a obywatele rosyjscy, zadowolą się jedną pyrą dziennie dla matuszki Rasiji, byleby te wojnę wygrać. 

Ucieczka miliona młodych Rosjan przed mobilizacją zdaje się temu przeczyć

 

8 minut temu, P_M napisał:

Możliwości to jedno, a chęć to drugie, biorąc pod uwagę jaki ton dyskursowi pomocowemu dla Ukrainy nadają Niemcy

Niemcy nie umieją się sprzedawać PR ale tak naprawdę to oni dostarczają całkiem sporo sprzętu , To raczej Francuzi czy Włosi dopiero niedawno zaczęli coś dostarczać. Ale wiesz już samo to ,że Rumunia i Bułgaria dostały pieniądze na uruchomienie zamkniętych fabryk amunicji czy ,że namówion oPakistan by dostarczał amunicję pokazuje ,że nie jest tak źle.

Oczywiście Ukraina ma mniej sprzętu i mniej obecnie amunicji al jak wspomniałem sami uruchomili produkcję miesiac temu. FAbryki bałkańskie chyba tez dopiero od miesiaca pracują. Oni zbierają znowu siły bo jak wspomnaiełm Twardych na polu bitwy nie ujrzysz ale np Kanada ogłosiła ,ze ponad 200 Senatorów pojedzie na Ukrainę. UL da 13 swpich armatohaubic  90/

W ciągu najblizszych dwóch miesięcy Ukraina dostanie sporo nowoczesnego sprzętu a poczekajmy na Ramstein... Poczekaj do piątku bo czuje ,że mogą być mocne deklaracje

Podobno USA ma ogłosić

It’s expected to include for the first time nearly 100 Stryker combat vehicles and at least 50 Bradley armored vehicles.

A jeszcze mają dostać od Boeninga pociski do Himarsów o zasięgu 150 km... Większosc rosysjkich składów jest obecnie pomiezy 100 a 150 km od linii frontu. Jeśli powtórze lipiec i trafią kilka dużych składów to się zrobi Rosjanom ciepło

Prawie na pewno Szwedzi ogłoszą oddanie 12 Archerów na Ukrainę

Z tego co czytałem dziś rano Bułgaria może produkować ok 30 tys pocisków na miesiac.. Ale jak wspomniałem uruchomili dopiero na początku grudnia więc pierwsze dostawy poszły tydzień temu ale oficjalnei to kupuje USA i UK i wysyła do Polski a tam w tajemniczy sposób znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ely3 napisał:

Ucieczka miliona młodych Rosjan przed mobilizacją zdaje się temu przeczyć

Rosja ma 143 mln obywateli i to nie Ci młodzi, wykształceni, którzy uciekli przed mobilizacją będą zasilać szeregi armii rosyjskiej. Wziąłeś 0,7℅ populacji kraju i to w dużej mierze tej lepiej sytuowanej, dla której ważniejsza jest własna wygoda niż wynik tej wojny. Nie wiem w jaki sposób to przeczy tezie, że większość Rosjan wierzy w propagandę imperialnej Rosji i są gotowi na wiele wyrzeczeń w imię tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, P_M napisał:

Rosja ma 143 mln obywateli i to nie Ci młodzi, wykształceni, którzy uciekli przed mobilizacją będą zasilać szeregi armii rosyjskiej. Wziąłeś 0,7℅ populacji kraju i to w dużej mierze tej lepiej sytuowanej, dla której ważniejsza jest własna wygoda niż wynik tej wojny. Nie wiem w jaki sposób to przeczy tezie, że większość Rosjan wierzy w propagandę imperialnej Rosji i są gotowi na wiele wyrzeczeń w imię tego. 

Rosja to stary kraj. Stare babki w Kazaniu mogą sobie wierzyć w imperialną Rosję, ale ich wartość bojowa, czy jakąkolwiek, jest w c*** mierna.

Rosja zaatakowała Ukrainę na c*** wie po co, wykrwawia wszystkie swoje rezerwy w imię niewiadomo czego. Nikomu to nie służy, niczego to nie przyniesie, ja rozumiem imperialne ambicje Indii z najmłodszą populacją świata, ale nie k**** Rosja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, P_M napisał:

Rosja ma 143 mln obywateli i to nie Ci młodzi, wykształceni, którzy uciekli przed mobilizacją będą zasilać szeregi armii rosyjskiej. Wziąłeś 0,7℅ populacji kraju i to w dużej mierze tej lepiej sytuowanej, dla której ważniejsza jest własna wygoda niż wynik tej wojny. Nie wiem w jaki sposób to przeczy tezie, że większość Rosjan wierzy w propagandę imperialnej Rosji i są gotowi na wiele wyrzeczeń w imię tego. 

Błagam Cię. W dagestanie był bunt i w ogóle Rosja na wszelki wypadek zatrzymała mobilizację na Kaukazie. W petersubrgu musieli robić łapanki.. U mnie pracuje ok 15 Rosjan i żaden z nich nie ma zamiaru wracać do Rosji

W Samarze po tym jak masowo mieli pogrzeby w mieście to podobno na wszelki wypadek teraz mobilizacji nie będzie. Rosja popiera wojne . Tu nie ma wątpliwosci ale coraz częsciej popiera na zasadzie niech idzie sąsiad a nie moje dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ely3 napisał:

Ucieczka miliona młodych Rosjan przed mobilizacją zdaje się temu przeczyć

 

 

Problem jest taki, że ten milion młodych Rosjan nie uciekł na księżyc, tylko w dużej mierze na zachód .,Tym samym rosyjska diaspora w krajach demokratycznych urosła w siłę, bo to też biedota i ciemnota nie miała szansy na ucieczkę,.To że ktoś nie chciał nadstawiać dupy i ginąć na froncie za rodinu i Putina nie znaczy że po ucieczce na zachód od razu zmieni światopogląd .,A idei wielkiej Rosji i wygranej Putina mają szansę się lepiej zasłużyć na obczyźnie, niż jako mięso armatnie z krótkim terminem przydatności na froncie .,Przecież jakby Putin chciał, to by ich nie wypuścił i z tego miliona może parę tysięcy by dało radę uciec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RappaR napisał:

Rosja zaatakowała Ukrainę na c*** wie po co, wykrwawia wszystkie swoje rezerwy w imię niewiadomo czego. Nikomu to nie służy, niczego to nie przyniesie, ja rozumiem imperialne ambicje Indii z najmłodszą populacją świata, ale nie k**** Rosja. 

Właśnie dlatego, że populacja Rosji, szczególnie etnicznych Rosjan, się kurczy to chcieli  przejąć  40mln Ukraińców wraz z ich potencjałem gospodarczym. Jako że to ich "bracia słowianie", którzy żyli z Rosjanami w jednym sojuzie, liczyli na łatwe zrusyfikownie społeczeństwa.

No nie wyszło im za bardzo. Nawet jak zdobędą więcej terenu to rusyfikacja będzie ekstremalnie trudna.

7 minut temu, mayor napisał:

milion młodych Rosjan nie uciekł na księżyc, tylko w dużej mierze na zachód

Uciekli głównie  do sąsiadów Gruzji i Kazachstanu

 

9 minut temu, mayor napisał:

To że ktoś nie chciał nadstawiać dupy i ginąć na froncie za rodinu i Putina nie znaczy że po ucieczce na zachód od razu zmieni światopogląd

To prawda, będą nadal za Rosją, dlatego dobrze że Rosja dostaje wpierdol sankcjami, bo ciężko będzie jej się odbudować. A ci co uciekli do upadłego kraju i tak nie będą chcieli wracać, bez względu kto tam będzie rządził.

Polacy w szikago  też miło wspominali Polskę ale do biedy w Polsce jakoś wracać nie byli chętni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Błagam Cię. W dagestanie był bunt i w ogóle Rosja na wszelki wypadek zatrzymała mobilizację na Kaukazie. W petersubrgu musieli robić łapanki.. U mnie pracuje ok 15 Rosjan i żaden z nich nie ma zamiaru wracać do Rosji

W Samarze po tym jak masowo mieli pogrzeby w mieście to podobno na wszelki wypadek teraz mobilizacji nie będzie. Rosja popiera wojne . Tu nie ma wątpliwosci ale coraz częsciej popiera na zasadzie niech idzie sąsiad a nie moje dzieci

7 godzin temu, RappaR napisał:

Rosja to stary kraj. Stare babki w Kazaniu mogą sobie wierzyć w imperialną Rosję, ale ich wartość bojowa, czy jakąkolwiek, jest w c*** mierna.

Rosja zaatakowała Ukrainę na c*** wie po co, wykrwawia wszystkie swoje rezerwy w imię niewiadomo czego. Nikomu to nie służy, niczego to nie przyniesie, ja rozumiem imperialne ambicje Indii z najmłodszą populacją świata, ale nie k**** Rosja. 

Chłopaki, Wy o jednym ja o drugim. Jasne, że będą przypadki, buntu wobec mobilizacji, ale co z tego jak moim zdaniem większość Rosjan (mówię tu o 50℅+1 osób w wieku nadającym się na mobilizację), ale nawet starzy Rosjanie typu +50 lat idealnie nadadzą się na mięso armatnie, a jak wiemy armia rosyjska nie ma skrupułów. Nie wiem dlaczego na przykładzie małego ℅ Rosjan próbujecie ekstrapolowac pewne postawy na cały kraj gdzie pozostałe dane mówią inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, P_M napisał:

Chłopaki, Wy o jednym ja o drugim. Jasne, że będą przypadki, buntu wobec mobilizacji, ale co z tego jak moim zdaniem większość Rosjan (mówię tu o 50℅+1 osób w wieku nadającym się na mobilizację), ale nawet starzy Rosjanie typu +50 lat idealnie nadadzą się na mięso armatnie, a jak wiemy armia rosyjska nie ma skrupułów. Nie wiem dlaczego na przykładzie małego ℅ Rosjan próbujecie ekstrapolowac pewne postawy na cały kraj gdzie pozostałe dane mówią inaczej. 

Ten chlop u Stanowskiego wyjaśnił, że te bunty to są jakieś jednostki, natomiast rosyjski żołnierz jest może nie ubrany, ale na pewno  zmotywowany i ludzi im nie zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P_M

Ja rozumiem Twój punkt widzenia ale branie do armii alkoholików, którzy nigdzy nie byli  w aramii kończy się tak ,że potem poniżani Kazachowie zabija 20 kolegów w obozie szkoleniowym. Albo uciekają  z pola walki co było przyczyną katastrofy pod Bałakliją bo Ukraina uderzyła w batalion mobików z Ługańska , którzy pękli jak zobaczyli pierwszy raz przed sobą 15 czołgów

Jeszcze jedno - pisałeś o wywiadzie to poczytaj co się teraz dzieje w Soledarze jak Ukraina panuje na wysokich wzgórz. Widzi całe miasto pod soba . Każdy ruch i jak masakruje Wagnerowców na całym obszarze. Codziennie są filmy gdzie można policzyć ok 100 trupów z samej okolicy Soledaru. I Wagnerowcy narzkeają ,że skończyła się amunicja. Że nie mają żadnego wsparcia artylerii

Prawda jest taka ,że jedni i drudzy mają problemy z zaopatrzeniem i to wygląda tak ,że ROsja nie ma amunicji na cały front i Ukraina nie ma amunicji na cały front. Ukraina nadal nie przerzuciła oddziałó z Cersonia tzn one gdzies są ale nie wiadomo gdzie. Jak żywo to przypomina sytuacje z lata kiedy pisałem o 100 tys na poligonach o polskich i czeskich T-72 których nikt nie widział. Teraz jest podobnie

I pamiętaj zmobilizowani żołnierze musza otrzymać mundury, żywnośc, karabiny amunicję. A jedna z przyczyn dla któryc Rosja rzuci mobików partiami to właśnie kwestia zaopatrzenia. Oni nie są w stanie ogarnąc dodatkowych 200 tys żołnierzy na froncie dlatego rzucali partiami po 20 -30 tys. Zmobilizowani żołnierze mogą co najwyżej utrzymywać cały czas stan ok 200-250 tys żołnierzy na froncie i zapleczu bo to jest maks co Rosja może ogarnąć logistycznie. 

9 minut temu, Reikai napisał:

Ten chlop u Stanowskiego wyjaśnił, że te bunty to są jakieś jednostki, natomiast rosyjski żołnierz jest może nie ubrany, ale na pewno  zmotywowany i ludzi im nie zabraknie.

Ale ja nie pisałem o buntach na froncie ale o buntach mobilizacyjnych. Zobacz ,że w maju było sporo górali z Kaukazu. Dagestan. Czeczenia. A teraz nawet Kadyrow odmówił udziału w mobilzacji bo wie ,że ci co chcieli walczyć to już są w armii a co do reszty to się wk.....ą i nie chce ryzykować. Kaukaz zawsze szedł do armii bo to jest biedny rejon. Ale na wojnę iść nie chcą bo widzieli ile rodzin pochowało synów w okresie luty -czerwiec. 

W Tuvie na początku mobilizacji były tłumy ale jak chcieli zrobić kolejną to się okazało ,ze chętnych brak. To nie jest tak ,że to są masowe protesty . Ale dużo rejonów gdzie tradycyjnie młodzi szli do armii zawodowej teraz jest brak chętnych. 

Taka Samara straciła cały batalion SOBR w czasie katastrofy pod Bałakliją. Teraz batalion mobików

I tak Rosja ma nadal potencjał mobilizacyjny sporo większy od Ukrainy ale nadal mają kiepski potencjła logistyczny i nie są w stanie zwiekszyć stanu armii na froncie bo nie mają jak im dostarczyć jedzenie amunicji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, P_M napisał:
9 godzin temu, P_M napisał:

osja ma 143 mln obywateli i to nie Ci młodzi, wykształceni, którzy uciekli przed mobilizacją będą zasilać szeregi armii rosyjskiej. Wziąłeś 0,7℅ populacji kraju

 

Tak, Rosja ma ~ 143 mln ludzi. Ale przecież nie można ich wszystkich uznać za poborowych. Przed rozpoczęciem mobilizacji zasoby rekruta szacowano tam na 25 mln ludzi. Też nie mało, ale jednak skoro jak pisze Ely3 1mln  ewakuowało się to Rosjanie stracili 4% zasobu rekruta, a nie 0,7%.

Ogólnie to w tej wojnie na przestrzeni czasu kolejny raz potwierdza się wyświechtane hasło o tym że Rosja nigdy nie jest tak mocna jak na to wygląda i nigdy nie jest tak słaba jak się może komuś wydawać .

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Francja rozważa przekazanie Ukrainie czołgów Leclerc w ramach międzynarodowej pomocy w wojnie z Rosją - podał w czwartek portal Politico za anonimowym źródłem we francuskich władzach.

Francja coraz wyzej stawia garde i coraz bardziej angazuja sie w pomoc, sledzil ktos kiedy dokladnie przeszli z dzwonienia do Putina do agresywniejszej retoryki? Ostatnio mam wrazenie podostrzyli narracje.

Morawiecki powiedzial, ze albo otrzymaja zgode Niemcow na wyslanie Leopardow na Ukraine, albo sami zrobia to co nalezy. Tez ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w Ramstein spotkanie Grupy Kontaktowej ds Wsparcia Ukrainy. Skoro już nawet Francuzi coś zaczynają mówić o przekazaniu Leclerców to Niemcom, będącym poniekąd gospodarzem spotkania (choć to amerykańska baza) może być trudniej iść totalnie na przekór. Słabe to byłoby dla nich wizerunkowo gdyby nie dali zgody na przekazywanie Leopardow uzywanych przez inne armie. Że swoje dadzą, na to za bardzo nie liczę. Ale zawsze mogą obiecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DRK napisał:

Że swoje dadzą, na to za bardzo nie liczę.

Obecne stanowisko Niemiec jest takie ,ze jeśli Amerykanie dadzą Abramsy to oni dadza swoje Leopardy i to nowszej generacji. Jak USA nie da to oni też nie. 

29 minut temu, Reikai napisał:

Morawiecki powiedzial, ze albo otrzymaja zgode Niemcow na wyslanie Leopardow na Ukraine, albo sami zrobia to co nalezy. Tez ostro.

Tego akurat zrobić nie mogą. Wiadomo można złamać każdą umowę międzynarodową ale to byłoby po prostu głupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Obecne stanowisko Niemiec jest takie ,ze jeśli Amerykanie dadzą Abramsy to oni dadza swoje Leopardy i to nowszej generacji. Jak USA nie da to oni też nie. 

fa2dd575d5288b366e2ecad78428cd3c.png

Niemcy w pigulce. Rekordy w wykrecaniu sie, nawet ten ich najnowszy minister obrony to jakis skandal, bo ciezko o bardziej prorosyjskiego chlopka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

Niemcy w pigulce. Rekordy w wykrecaniu sie, nawet ten ich najnowszy minister obrony to jakis skandal, bo ciezko o bardziej prorosyjskiego chlopka.

No chyba nie skoro niemeccy analitycy i to zwolennicy prawej strony chwalą go za wypowiedzi. Zawsze lepeij patrzeć jak kogoś ocenia wewnętrzna opozycja niz to co ci napiszą w Polsce. Tam nikt go nie ocenia jako prorosyjskiego polityka. 

Co do twojego zdjęcia to nie do końca prawda bo jednak jak USA wysłało Bradleya to Niemcy wysłali Madery. Jak USA wysłało PAtriota to i oni wysłali. 

Ale już takie IRIsy wyslałi niezaleznie i byli pierwsi. PZH 2000 też wysłali niezależnie. Ale z MAderami i czołgami mieli /mają duży opór i widać ,ze czekają na ruch USA. Nie do końca wiem czemu . Nie znam aż tak niemieckiej polityki

Powtarzam Niemcy mają fatalny PR ale w realu to są w TOP5 tych co przekazują sprzęt. a z finansami to są drugim po USA. USA też długo blokowało przekazanie Bradleyów czy rakiet o dalszym zasięgu ale się łamią . Wygląda na to ,że NATO rzeczywiscie doszło do porozumienia ,zę wysyłają hurtowo ciezki sprzęt. 

Bo jeśli taka Kanada wysłała przez rok tylko 8 SENATorów APC a teraz chce hurtowo wysłać 200. Widocznie NATO ustaliło z Ukrainą jakie oni mają potrzeby do wiosennej ofensywy . Turcja wysłała ostatnio jakieś 100 swóich KIPRI. Polaska oddała wszystkie swoje Pioruny. . W Europie tylko właściwie Austria i Węgry klucza w temacie ROsji cała reszta dość mocno zrywa kontakty biznesowe  

A ,że Schloz zachwouje się dziwnie to temat polityki niemieckiej. Ja jej nie znam na tyle mocno by wiedzieć co jest tego przyczyną. Ale mam wrażenie,że on cały czas myśli starymi kategoriami typu nie można przycisnąć do muru ROsji. NA szczęscie sama Rosja głupimi ruchami sobie szkodzi . Rosja Piajorowo tę wojne rozgrywa tak debilnie ,że to aż niewiarygodne. To ,że nie umieli opanować swoich żołnierzy by nie robili masakr. To ,ze swój OMON rzucili by torturowali Ukraińców .Te debilne referndum po którym nawet Serbowie się zdystansowali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, P_M napisał:

Rosja ma 143 mln obywateli i to nie Ci młodzi, wykształceni, którzy uciekli przed mobilizacją będą zasilać szeregi armii rosyjskiej. Wziąłeś 0,7℅ populacji kraju i to w dużej mierze tej lepiej sytuowanej, dla której ważniejsza jest własna wygoda niż wynik tej wojny. Nie wiem w jaki sposób to przeczy tezie, że większość Rosjan wierzy w propagandę imperialnej Rosji i są gotowi na wiele wyrzeczeń w imię tego. 

Abstrahując już od faktu, że te dane dot. miliona są z dupy. Realne liczby są bliższe 400 tysiącom. Jak dodasz do tego, że mobikom naprawdę nieźle płacą (ok. 8 tysi w przeliczeniu na PLN), to dojdziesz do wniosku (oczywistego!), że dla ruskich ludzi nowa-stara łada (taka z reklam zachęcających do wstępowania do wojska) jest naprawdę mocno atrakcyjnym kąskiem. 40% ruskich żyje dziś na gorszej stopie niż przed rozpadem zsrr... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.