Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Draft - komentarze


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kucio napisał:

Boogie to cep poza boiskiem, ale na boisku był zawsze bardzo inteligentnym koszykarzem. Problemem było to, że się gotował, ale chodzi mi o samą grę. Cousins w obronie grał jak big size Shane Battier i wymuszał mnóstwo fauli w ataku(szarża natarcie - lol). To był nadzwyczajnie ciekawy obrońca z perspektywy wysokiego. Dodatkowo potrafił pick pocketowć wysokich, co w post dużo dawało.

Ostatecznie wyrósł z niego mix Battiera z Andrey Blatchem - kontuzje i słaba organizacja pogrzebały go też w przeciętności, ale to naprawdę zawsze był świetny gracz.

Niestety na boisku też często zawalał. Chyba nigdy nie zbudowano na Nim w Kings dobrej obrony, a Pels akurat oglądałem wtedy regularnie i często odpuszczał krycie. Jemu nawet jak się beret zagotował to nie wracał do obrony. Ale, że tego co robił w ofensywie się tu nie docenia, to jest dla mnie niezrozumiałe zupełnie.

Tak czy siak uważam był dużo lepszym obrońcą niż pewien inny obecnie center z podobną charakterystyką z równie słabej organizacji, ale dużo bardziej soft i to z obu stron parkietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kucio napisał:

To był nadzwyczajnie ciekawy obrońca z perspektywy wysokiego.

Cousins w sezonie 16-17 był w statsach słabiutki (Kings - 25. obrona w lidze, on na minus w on/off, jeden z najgorszych starting C w RAPM), w sezonie 17/18 - Pels po jego kontuzji zaczęli lepiej bronić, pomimo tego, że jego minuty przejął chyba Nikola Mirotic. 

Tak że jak był ,,średni'' w D, to będzie życzliwa interpretacja dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy śmieszkują z obrony, a tu przecież chodzi o jego ofensywny repertuar. Ilu zawodników miało tak bogaty skillset? Ball handling, passing, shooting, post move, mid range, wymuszanie FT.

Widać jeszcze rany są za wczesne, by forum go doceniło, a postów z 2017 nie chce mi się szukać, gdy kilku tu wypowiadających pisało nawet posty Cousins > Davis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.