Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Wystarczy odpowiednie wykształcenie :)

No cóż, przepraszam za ten błąd. Wypadek przy pracy

2 godziny temu, Artlan napisał:

To pewnie ten słynny haker Johnnie Walker.

Prędzej bimber ;)

10 minut temu, Artlan napisał:

A kto mówi o samych ścianach? Dach i podłoga też są drukowane. Niektóre prace (np. montaż okien) są póki co robione tradycyjną metodą, ale i tak całkowity koszty budowy średniej wielkości domku (od fundamentów po wykończenie) to ok. 10K dolarów.

O ile ściana wydaje się łatwą sprawą tak podłogi/sufity już niekoniecznie. To przenosi ogromnie siły i dlatego jest zbrojone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artlan napisał:

A kto mówi o samych ścianach? Dach i podłoga też są drukowane. Niektóre prace (np. montaż okien) są póki co robione tradycyjną metodą, ale i tak całkowity koszty budowy średniej wielkości domku (od fundamentów po wykończenie) to ok. 10K dolarów.

Sredniej wielkości? 38 metrów kwadratowych to dla Ciebie domek średniej wielkości? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Czyli ostatecznie to zdanie oznaczało, ze w Chinach zbudowano domek, w którego stawianiu ścian brała udział połowa normalnej ekipy budowlanej i widziałeś to na youtube:) Dobrze, że udało się to wyjaśnić:)

A gdzie ja niby napisałem, że w ten sposób powstał tylko jeden dom w Chinach? To jest jedna z twoich głupszych manipulacji. 🙂

Budowanie w technologii 3D to coraz powszechniejsza praktyka zarówno w Chinach jak i w USA i wszędzie podkreśla się bardzo niskie koszty tego przedsięwzięcia. To nie jest tylko jeden domek i tylko jedna firma a sam druk nie obejmuje jedynie ścian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artlan napisał:

A gdzie ja niby napisałem, że w ten sposób powstał tylko jeden dom w Chinach? To jest jedna z twoich głupszych manipulacji. 🙂

 

Nigdzie, odnosiłem się przeciez do fragmentu o połowie ekipy budowlanej i skąd brales te informacje która brzmiała jakby dotyczyła ogółu a nie marginesu z potencjałem. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Nigdzie, odnosiłem się przeciez do fragmentu o połowie ekipy budowlanej i skąd brales te informacje która brzmiała jakby dotyczyła ogółu a nie marginesu z potencjałem. 

Napiszę bardziej łopatologicznie.

Zacytowany fragment o ekipach mniejszych o połowę faktycznie odnosił się do ogółu firm budujących technologią 3D a nie do jakiejś jednej.

Domek z youtube to największe tego typu przedsięwzięcie na świecie a wykonawca podkreślił, że pracowało przy nim tylko 15 osób. Nie wiem czy to jest połowa normalnej ekipy czy może 2/3 albo 3/4, bo ani tego nie sprecyzowano, ani ja nie jestem specem od chińskiego budownictwa. Skoro jednak koszty budowy domu (obejmujące również wynagrodzenie ekipy) były niskie a budynek zbudowano dość szybko to można założyć, że budowa identycznego domu tradycyjną metodą wymagałaby większej ilości ludzi albo trwałaby znacznie dłużej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polskignom napisał:

A propos dzietności w Polsce i nie tylko, to mamy pierwsze dane z miesięcy covidowych. Francja -7,3% r/r, kraje bałtyckie po -kilkanaście %.
Walka o człowieka wejdzie w ostrzejsza fazę. Oby popandemiczny rząd w Pl miał na to pomysł.

1000plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, polskignom napisał:

A propos dzietności w Polsce i nie tylko, to mamy pierwsze dane z miesięcy covidowych. Francja -7,3% r/r, kraje bałtyckie po -kilkanaście %.
Walka o człowieka wejdzie w ostrzejsza fazę. Oby popandemiczny rząd w Pl miał na to pomysł.

Stan wojenny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artlan napisał:

Napiszę bardziej łopatologicznie.

Zacytowany fragment o ekipach mniejszych o połowę faktycznie odnosił się do ogółu firm budujących technologią 3D a nie do jakiejś jednej.

Domek z youtube to największe tego typu przedsięwzięcie na świecie a wykonawca podkreślił, że pracowało przy nim tylko 15 osób. Nie wiem czy to jest połowa normalnej ekipy czy może 2/3 albo 3/4, bo ani tego nie sprecyzowano, ani ja nie jestem specem od chińskiego budownictwa. Skoro jednak koszty budowy domu (obejmujące również wynagrodzenie ekipy) były niskie a budynek zbudowano dość szybko to można założyć, że budowa identycznego domu tradycyjną metodą wymagałaby większej ilości ludzi albo trwałaby znacznie dłużej.

 

 

Dobra - może jako inżynier się wypowiem bo widać reszta doktorat na YouTube robiła. Budowa domu tzn postawienie ścian to jak chcesz szybko można w 5 dni postawić bez problemu.

Są nowoczesne technologie pozwalające "drukować" domy na placu budowy z betonu (a konkretnie specjalistycznych mieszanek bo konsystencja i czas wiązania znacznie odbiega od standardowego betonu którego się używa w budownictwie). Niestety póki co trudność z projektowaniem i wykonaniem takiej mieszanki (inny skład w zależności od tego jaka jest odległość od węzła do budowy) powoduje, że tego typu rozwiązania są póki co opłacalne tylko dla np. osiedli całych - koszt projektowania dla maszyny "drukującej" jest też dość spory więc najlepiej jak robi się powtarzalne projekty.

Co nie zmienia faktu, że kolejne etapy budowy i tak trzeba robić metoda tradycyjna. Podobnie jak w innych technologiach nowoczesnych jak domy z prefabrykatów (np. keramzytobetonu). 

Edit - obejrzałem teraz ten filmik( ten co trwa niecałe 2 min nie wiem czy wrzucałem też inne) imho to jest niemożliwe żeby zrobić taki dom za 10 tys. dolarow. Albo inaczej - jeżeli zrobienie tego domu kosztowało 10 tys dolarów to na bank metoda tradycyjna by go postawili taniej - te 10 tys to nie wiem do czego się odnosiło ale patrząc po tym ile tam jest stali i betonu to nie chce mi się wierzyć. Chyba że drukarke mieli za darmo no ale to chyba wtedy mało sensowne porównanie.

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, blackmagic napisał:

 

Edit - obejrzałem teraz ten filmik( ten co trwa niecałe 2 min nie wiem czy wrzucałem też inne) imho to jest niemożliwe żeby zrobić taki dom za 10 tys. dolarow. Albo inaczej - jeżeli zrobienie tego domu kosztowało 10 tys dolarów to na bank metoda tradycyjna by go postawili taniej - te 10 tys to nie wiem do czego się odnosiło ale patrząc po tym ile tam jest stali i betonu to nie chce mi się wierzyć. Chyba że drukarke mieli za darmo no ale to chyba wtedy mało sensowne porównanie.

To nie dom z tego filmiku kosztował 10 tysięcy dolarów, tylko altanka postawiona w Rosji mająca 38 metrów powierzchni i wyglądająca tak:

Dom z drukarki 3d - Polska, Dubaj, cena - Bryła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 18:27, fluber napisał:

@lorak

Najnowsza prognoza Komisji Europejskiej odnośnie PKB na 2020 rok. Polska gospodarka jak dotąd najlepiej sobie poradziła z koronawirusem.

 

Cytat

Produkt Krajowy Brutto Polski w 2020 r. spadł o 2,8 proc. podał w szacunku Główny Urząd Statystyczny. 

No cóż, jest znacznie lepiej niż prognozowano:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrzydliwe, rzucanie hasłami na lewo i prawo sprawia, że te zatracają swoje znaczenie. Nikt tak nie podzielił Polaków jak PiS i Kaczyński. Tylko w Polsce, jesteś:

Centrystą-Lewak 

Libkiem- Skrajny lewak XD

Socdemem- Komunista

Anty-Faszystą-Faszysta 

Konserwą- Ok jesteś prawdziwym Polakiem 

 

 

https://streamable.com/p9ow6k

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.