Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Kołczu33 napisał:

W pewnym sensie każdy, ale populizm populizmowi nierówny. Jest różnica między, głosujecie na mnie, zrobię wam dobrze; a, głosujecie na mnie bo tamci sprowadzą Meksykanów, Żydów, Niemców, LGBT, nieprawdziwych Polaków, i będzie wam źle.

Dokładnie, jest różnica między głosujcie na mnie, a poprawie sytuację w kraju, a głosujcie na mnie, bo inaczej jesteście faszystami i ciemnogrodem.

Pierwszy przemawia do mnie, drugi do ludzi z kompleksami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pepis21 napisał:

Niemniej każdy i tak się sprowadza do tego samego czyli do chęci uzyskania władzy i jak widać obie formy działają w zależności od różnych krajów.

Liczy się poziom 

Trump to prosty cham 

Zero finezji, zero pomysłów, zero ogłady. 

Czym innym jest zbudować imperium budowlane (podobno mocna jadąc na śmieciowych umowach lub brakiem tychże)

A czym innym zarządzanie najpotężniejszym krajem świata 

Republikanie sami się zaczęli od niego odwracać bo widzieli że z takim liderem mają przejebane

I zgadzam sie- gdyby wystawili kogoś innego biden pewnie by przegrał 

Nie wystawili, dali się zepchnąć trumpowi na trzeci plan pozwolili prostakowi rozdawać karty po swojej stronie stołu i w sumie chyba liczyli na porażkę  żeby móc donia odsunąć bo robi wiochę 

Julek podatki nie są kara same w sobie.

Jeśli każdy płaci je wg takiego samego wzoru.

Natomiast podatek tylko dla bezdzietnych za to że są bezdzietni to jest kara właśnie za to że są bezdzietni.

Już bardziej po "julkowsku" tłumaczyć nie potrafię 

 

Sekretny chłopcze (deltuś?), nie znam cię ty mnie tlez więc nie wymyślaj skąd i jak ją czerpię wiedzę i nie wtrącaj się między dorosłych 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo na brązowo, muh te lewackie prawa człowieka, dobrze, że jest #dobrazmiana

Zazdroszczę ludziom z południa Polski, wy macie blisko na Słowację, z centrum to trzeba będzie jak za komuny (podobno, nie żyłem wtedy, to chyba nie mam prawa się wypowiadać :) ) dziewczynę na pace w ciężarówce wieźć na zachód. 

comment_1611763694rs5mjZZndnXnmXBPCiRWbC,w400.jpg

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kołczu33 napisał:

Już niedługo na brązowo, muh te lewackie prawa człowieka, dobrze, że jest #dobrazmiana

Zazdroszczę ludziom z południa Polski, wy macie blisko na Słowację, z centrum to trzeba będzie jak za komuny (podobno, nie żyłem wtedy, to chyba nie mam prawa się wypowiadać :) ) dziewczynę na pace w ciężarówce wieźć na zachód. 

comment_1611763694rs5mjZZndnXnmXBPCiRWbC,w400.jpg

Nie jesteś za rozwojem Polski tylko masz kompleksy 🤣🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, josephnba napisał:

Liczy się poziom 

Trump to prosty cham 

Zero finezji, zero pomysłów, zero ogłady. 

Czym innym jest zbudować imperium budowlane (podobno mocna jadąc na śmieciowych umowach lub brakiem tychże)

A czym innym zarządzanie najpotężniejszym krajem świata 

Republikanie sami się zaczęli od niego odwracać bo widzieli że z takim liderem mają przejebane

I zgadzam sie- gdyby wystawili kogoś innego biden pewnie by przegrał 

Nie wystawili, dali się zepchnąć trumpowi na trzeci plan pozwolili prostakowi rozdawać karty po swojej stronie stołu i w sumie chyba liczyli na porażkę  żeby móc donia odsunąć bo robi wiochę 

 

Ale ty chłopie nie masz jakiegokolwiek pojęcia o polityce Trumpa i o tym jakie ustawy podpisywał i jak rządził, przestań się wypowiadać.

Zero wiedzy na temat sytuacji w USA i sceny politycznej tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Julek podatki nie są kara same w sobie.

Jeśli każdy płaci je wg takiego samego wzoru.

Natomiast podatek tylko dla bezdzietnych za to że są bezdzietni to jest kara właśnie za to że są bezdzietni.

Już bardziej po "julkowsku" tłumaczyć nie potrafię 

a wyższy podatek dochodowy po przekroczeniu drugiego progu jest karą tylko za to że się dobrze zarabia :)

itp itd

Godzinę temu, Kołczu33 napisał:

Już niedługo na brązowo, muh te lewackie prawa człowieka, dobrze, że jest #dobrazmiana

Zazdroszczę ludziom z południa Polski, wy macie blisko na Słowację, z centrum to trzeba będzie jak za komuny (podobno, nie żyłem wtedy, to chyba nie mam prawa się wypowiadać :) ) dziewczynę na pace w ciężarówce wieźć na zachód. 

comment_1611763694rs5mjZZndnXnmXBPCiRWbC,w400.jpg

ale jakieś źródło coś?

w sensie że w PL są jakoś naruszane prawa człowieka a w Rosji i Chinach nie? :) 

co znaczy fioletowa plama na Australii? W tej części kobiety są traktowane jak na bliskim wschodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkonza napisał:

Kobiety chcą pracowac? Nie chcą, w zdecydowanej większosci kobiety chcą mieć pieniadze i pozycje a nie pracować, dlatego kolejka do gosci z kasą którzy moga zapewnic dobrezycie jest ogromna.

Kolejny raz poproszę więc o link do badań gdzie jest coś takiego pokazane

 

4 godziny temu, darkonza napisał:

A realizacja dzisiejszych pasji? Daj kobietom 10tys za dzieciaka a dzięki tej kasie skuteczniej zrealizują swoje pasje i marzenia niż dzieki pracy - to jest druga mozliwość (nie mówie ze ją akceptuję)

Zrozum ,że kobiety nie chcą mieć takiego dealu - dajcie mi kasę a w zamian urodze dziecko . Bo nigdzie nie świecie to nie działa. Popatrz sobie na systemu wsparcia kobiet choćby w Niemczech czy Korei i jak bardzo jest to nieskuteczne więc skąd wyciągasz wniosek ,że tak właśnie będzie?

 

4 godziny temu, darkonza napisał:

No kurka nie rozumiem jak można temu zaprzeczać skoro to jest na poziomie chemii organizmu

No właśnie tego nie rozumiesz. Opieka nad dzieckiem to miłośc a jednocześnie ciężka harówka i rezygnacja z wielu innych aspektów. Ty naprawdę uważasz ,że to jest przyjemne zajmować się 24 godziny domem i dziećmi. Nie mieć czasu na nic i być wiecznie zmęczonym. Nie znam ludzi którzy by nie kochali swoich dzieci . Ba nawet rodzice morderców często kochają swoje dzieci. Dlatego nie mam kompletnie szacunku dla ojców porzucających chore niepełnosprawne dzieci..Co nie zmienia faktu ,że większośc rodziców nie mówi ,że wychowanie dziecka to przyjemność. I to dotyczy obu stron bo w takim samym stopniu to faceci nie chcą zakładać rodzin ani mieć dzieci przed 30 bo mają inne cele w życiu

 

4 godziny temu, darkonza napisał:

Nie chcę, mówie tylko ze to porawiłoby dzietność

Nie poprawiłoby bo w Europie kobiety już mają własne zdanie i już nie pójdą w takim kierunku.. 500 lat temu choroby leczono egzorcyzmami bo myślano ,ze to zły duch powoduje choroby. Metody istniejące 500 lat temu nie będą działać we współczesnym świecie. Możemy też próbować wprowadzić prawo jakie jest w Salwadorze ,że za poronienie w czasie pracy kobiety dostaje 30 lat . Za gwałt nie ma żadnych kar . Ale zapewniam Ciebie ,że nie uzyskamy z tego powodu dzietności jak w Salwadorze, Widzisz kobiety najpewniej nigdy nie marzyły by pełnic jedynie rolę inkubatora i kury domowej. Stąd latami dążyły by się realizować  w inny sposób. I tej rzeki nie zatrzymasz w sposób w jaki to proponujesz

A na końcu zadam ci proste pytanie - jak myślisz gdzie kobieta jest bardziej szczęsliwa ? W Afryce gdzie wg Ciebie może do woli oddawać sie swojej największej przyjemności jaką jest posiadanie żywej lalki

Czy w Europie gdzie moze decydować sama o sobie?

20 minut temu, julekstep napisał:

co znaczy fioletowa plama na Australii?

Bo kiedyś w Nowej Południowej Walii aborcja była całkowicie zakazana ale jakoś w 2019 to zmienili... I teraz chyba wszędzie jest w pełni legalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ely3 napisał:

Bo kiedyś w Nowej Południowej Walii aborcja była całkowicie zakazana ale jakoś w 2019 to zmienili... I teraz chyba wszędzie jest w pełni legalna

thx

czyli znowu sprowadzenie praw człowieka do praw aborcyjnych :) (już nie mówiąc o tym że ta straszna mapka reprezentuje stan sprzed ostatniej zmiany w prawie aborcyjnym w PL)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Pepis21 napisał:

Mi się zdaje, że oni ponownie ruszyli temat aborcji, gdyż im się przedsiębiorcy buntują a im samym kończą już pomysły na przedłużanie obostrzeń, więc teraz dzięki protestom będą mogli zwalić całą winę na ludzi.

Tak to wyglada. Poza tym rozjuszonym tłumem łatwiej sterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, the_secret napisał:

Ale ty chłopie nie masz jakiegokolwiek pojęcia o polityce Trumpa i o tym jakie ustawy podpisywał i jak rządził, przestań się wypowiadać.

Zero wiedzy na temat sytuacji w USA i sceny politycznej tam

Oczywiście ty masz tę wiedzę i chętnie mnie oświecisz bo przecież taki dobry z ciebie samarytanin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, julekstep napisał:

ale jakieś źródło coś?

w sensie że w PL są jakoś naruszane prawa człowieka a w Rosji i Chinach nie? :) 

co znaczy fioletowa plama na Australii? W tej części kobiety są traktowane jak na bliskim wschodzie?

https://en.wikipedia.org/wiki/Abortion_law

21 minut temu, julekstep napisał:

thx

  (już nie mówiąc o tym że ta straszna mapka reprezentuje stan sprzed ostatniej zmiany w prawie aborcyjnym w PL)

Dlatego napisałem, że niedługo brązowy

 

21 minut temu, julekstep napisał:

thx

czyli znowu sprowadzenie praw człowieka do praw aborcyjnych

Tak, czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, julekstep napisał:

w prawie aborcyjnym w PL)

Tak na marginesie nie cierpię jakos tego skrótu w sensie ,że żyjemy w RP a PL to mi się kojarzy z Polską Ludową. Czasem niestety angielskie skróty nie wyglądają dobrze.. A co do meritum to nie znam tej mapki i ogólnie uważam ,ze to co mieliśmy było idealne i nie wiem po jakiego grzyba to ruszali chyba ,że szczepienia Girzyńskiego trzeba zdjąc z pierwszych stron. Bo tak długo pompowali ten balonik anty aktorski a tu nagle ich własny poseł też poszedł poza kolejką i tłumaczy się jeszcze głupiej tzn ,że prawa nie złamał choć doskonale wie,że nie teraz była jego kolej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kołczu33 napisał:

https://en.wikipedia.org/wiki/Abortion_law

Dlatego napisałem, że niedługo brązowy

 

Tak, czemu nie?

Jak to dobrze, że w Chinach tylko torturują opozycję, a w Rosji mordują przeciwników politycznych. Stąd na niebiesko. Widzę, że lewica ma swoje ideały, do których dąży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.