Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, josephnba napisał:

Tak @fluber my z żoną. Nie jesteśmy socjalistami i lewakami dlatego też rozdawnictwo w naszym odczuciu jest złe

A skoro jest złe i je krytykuję, byłbym hipokrytą korzystając z tego świadczenia. 

i nic Antkowi nie odbieram. Stać mnie na utrzymanie syna, zapewnienie mu wszystkiego czego potrzebuje. A nawet zostaje jeszcze odrobinę dla mnie na wydatki 

Swiadomie wyrzucacie co roku 6000 złotych w bloto:) 

Powodzenia w tłumaczeniu synowi za 20 lat jak będzie brał kredyt hipoteczny że mogłes na niego dostać ponad 100 tysięcy złotych ale nie lubiłes tego śmiesznego dziadka co od 10 lat nie zyje:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, josephnba napisał:

Tak @fluber my z żoną. Nie jesteśmy socjalistami i lewakami dlatego też rozdawnictwo w naszym odczuciu jest złe

A skoro jest złe i je krytykuję, byłbym hipokrytą korzystając z tego świadczenia. 

i nic Antkowi nie odbieram. Stać mnie na utrzymanie syna, zapewnienie mu wszystkiego czego potrzebuje. A nawet zostaje jeszcze odrobinę dla mnie na wydatki 

Zrezygnowałeś z pobierania 500plus? Przecież nawet Korwin i Mentzen to pobierają. xD 

Ja nie nazwałbym takiego zachowania hipokryzją - wręcz dziwię się, że ktoś dobrowolnie z tego świadczenia rezygnuje (może poza milionerami). Taka pojedyncza odmowa nie naprawi całego systemu a 6000 rocznie to nie taki mały pieniądz.

Możesz przecież tą kasę oddać np. na jakieś schronisko.

Godzinę temu, fluber napisał:

A skąd to Info o redukcji w Chinach? 

Z artykułów o budownictwie 3D. Np. przy budowie tego dużego domu z filmiku brało udział tylko 15 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fluber napisał:

Swiadomie wyrzucacie co roku 6000 złotych w bloto:) 

Powodzenia w tłumaczeniu synowi za 20 lat jak będzie brał kredyt hipoteczny że mogłes na niego dostać ponad 100 tysięcy złotych ale nie lubiłes tego śmiesznego dziadka co od 10 lat nie zyje:) 

 

Antek ma juz zapewniony start, mieszkanie jest na niego, zresztą dom też z oczywistych powodów będzie jego. Wątpię żeby potrzebował brać kredyt.

Po to pracowałem ciężko i się doksztalcalem, żebym nie musiał patrzeć na państwo aż mi coś da. 

Sam potrafię zadbać o rodzinę.

Socjal jest rakiem a ja chorób się wystrzegam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artlan napisał:

 

Z artykułów o budownictwie 3D. Np. przy budowie tego dużego domu z filmiku brało udział tylko 15 osób.

Z broszur reklamowych producentów tego sprzętu?:)

Bardzo daleko od "na filmie było tylko 15 budowlańców zamiast 30" do "wszędzie w Chinach zredukowano zespoły o połowę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Antek ma juz zapewniony start, mieszkanie jest na niego, zresztą dom też z oczywistych powodów będzie jego. Wątpię żeby potrzebował brać kredyt.

Po to pracowałem ciężko i się doksztalcalem, żebym nie musiał patrzeć na państwo aż mi coś da. 

Sam potrafię zadbać o rodzinę.

Socjal jest rakiem a ja chorób się wystrzegam 

Przecież Ty płacisz znacznie wyższe podatki niż wynosi 500+. To jest jedynie zwrot części tego, co płacisz państwu ciężko pracując, a nie socjal dla nieroba. Mógłbyś tę kasę przeznaczyć na cokolwiek, na jakieś umierające dziecko na przykład, a tak zostawiasz kasę PIS-owi i Kaczyńskiemu. Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

a to nie kiedyś jak w nocy po pijaku się pojawiłeś w temacie politycznym to i to się pojawiło? xD

Wątpię 

Sprawa zgłoszona Borysowi 

Do forum używam tylko telefonu, dlatego też nie widzę tego opisu, w innym wypadku dawno bym to zmienił.

Teraz zostawię żeby Borys mógł to zweryfikowaća kontynuując wątek chumorystyczny, nie trzeba być lewakiem żeby być zabójcą prawaków ;)

 

 

 

5 minut temu, fluber napisał:

Przecież Ty płacisz znacznie wyższe podatki niż wynosi 500+. To jest jedynie zwrot części tego, co płacisz państwu ciężko pracując, a nie socjal dla nieroba. Mógłbyś tę kasę przeznaczyć na cokolwiek, na jakieś umierające dziecko na przykład, a tak zostawiasz kasę PIS-owi i Kaczyńskiemu. Bez sensu.

Dlatego że płace podatki to niech moje 500plus pójdzie na bykowe dla bezdzietnych ;)

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał:

https://vod.pl/programy-onetu/onet-opinie-andrzej-gajcy-marek-belka-2801/h2yy7yt

 

Z ciekawości jak sądzicie jaka by była reakcja, gdyby Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie o Tusku, że ten pójdzie do piekła? :D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Belka

Wiesz  kto za komuny mógł wyjeżdzać na takie staże na jakie jeździł Belka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Z broszur reklamowych producentów tego sprzętu?:)

Bardzo daleko od "na filmie było tylko 15 budowlańców zamiast 30" do "wszędzie w Chinach zredukowano zespoły o połowę"

Nie z żadnych broszur tylko z portalu branżowego

Drukowanie domów jest dużo tańsze niż wznoszenie obiektów metodą tradycyjną. Oszczędności mogą sięgnąć nawet 80 proc. Przy szacowaniu kosztów wzięto pod uwagę nie tylko cenę użytego materiały, ale też fakt, że podczas wznoszenia inwestycji nawet 60 proc. jest mniej odpadów, do pracy potrzeba też połowę mniej pracowników. Drukowanie domów jest szybsze, a także zdrowsze dla ludzi i środowiska.

Zresztą pomyśl logicznie - skoro taki ogromny dom z tego filmu zbudowało 15 osób to ile osób potrzeba do budowy domku średniej wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Artlan napisał:

Nie z żadnych broszur tylko z portalu branżowego

Drukowanie domów jest dużo tańsze niż wznoszenie obiektów metodą tradycyjną. Oszczędności mogą sięgnąć nawet 80 proc. Przy szacowaniu kosztów wzięto pod uwagę nie tylko cenę użytego materiały, ale też fakt, że podczas wznoszenia inwestycji nawet 60 proc. jest mniej odpadów, do pracy potrzeba też połowę mniej pracowników. Drukowanie domów jest szybsze, a także zdrowsze dla ludzi i środowiska.

Zresztą pomyśl logicznie - skoro taki ogromny dom z tego filmu zbudowało 15 osób to ile osób potrzeba do budowy domku średniej wielkości?

Budowałeś kiedyś dom ? Postawienie ścian to nie jest nawet 20% całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artlan napisał:

Ekipy budowlane już teraz są redukowane o połowę. Fizole będą potrzebni głównie przy samej wykończeniówce. Czyli jakieś 80% pracowników tej branży stanie się zbędna.

Czyli ostatecznie to zdanie oznaczało, ze w Chinach zbudowano domek, w którego stawianiu ścian brała udział połowa normalnej ekipy budowlanej i widziałeś to na youtube:) Dobrze, że udało się to wyjaśnić:)

34 minuty temu, Artlan napisał:

Nie z żadnych broszur tylko z portalu branżowego

Drukowanie domów jest dużo tańsze niż wznoszenie obiektów metodą tradycyjną. Oszczędności mogą sięgnąć nawet 80 proc. Przy szacowaniu kosztów wzięto pod uwagę nie tylko cenę użytego materiały, ale też fakt, że podczas wznoszenia inwestycji nawet 60 proc. jest mniej odpadów, do pracy potrzeba też połowę mniej pracowników. Drukowanie domów jest szybsze, a także zdrowsze dla ludzi i środowiska.

Zresztą pomyśl logicznie - skoro taki ogromny dom z tego filmu zbudowało 15 osób to ile osób potrzeba do budowy domku średniej wielkości?

Pozwolę sobie dokończyć zacytowany przez Ciebie akapit, to może się domyślisz, czy źródłem informacji, którą podałeś jest broszura firmy, która robi te domy, czy nie.

Cytat

Drukowanie domów jest dużo tańsze niż wznoszenie obiektów metodą tradycyjną. Oszczędności mogą sięgnąć nawet 80 proc. Przy szacowaniu kosztów wzięto pod uwagę nie tylko cenę użytego materiały, ale też fakt, że podczas wznoszenia inwestycji nawet 60 proc. jest mniej odpadów, do pracy potrzeba też połowę mniej pracowników. Drukowanie domów jest szybsze, a także zdrowsze dla ludzi i środowiska. Według obliczeń firmy Apis Cor cena wykonania 1 m. kw. domu z drukarki może wynieść ok.  900 zł.

 

39 minut temu, Artlan napisał:

 

Zresztą pomyśl logicznie - skoro taki ogromny dom z tego filmu zbudowało 15 osób to ile osób potrzeba do budowy domku średniej wielkości?

Btw. 15 osób na budowie domu 600 metrów kwadratowych to jest jakoś niesamowicie mało? Przecież normalnie 200-300 metrowe domy robią zespoły 6-7 osobowe max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Budowałeś kiedyś dom ? Postawienie ścian to nie jest nawet 20% całości. 

A kto mówi o samych ścianach? Dach i podłoga też są drukowane. Niektóre prace (np. montaż okien) są póki co robione tradycyjną metodą, ale i tak całkowity koszty budowy średniej wielkości domku (od fundamentów po wykończenie) to ok. 10K dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.