Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, matek napisał:

Dziwne, że nikt nie zaproponował opcji głosowania przez profil zaufany. Tyle spraw można w ten sposób załatwić, a głupiego głosowania nie? 

Nie wiem ile czasu korzystasz z epuap, Ja jestem jednym z pierwszych użytkowników. Od tego czasu:

-giną dokumenty; kilka razy;

-kilkaset awarii bramek sms;

-wielokrotny brak możliwości autoryzacji.

 

Pomysł epuap bardzo dobry, ale portal obsługuje prywatna firma która na zgłoszenia co prawda reaguje, ale pewnych rzeczy nie przeskoczy.

Pomijając powyższe, do portalu dokładane są kolejne instytucje (ostatnio sądy), które dopiero uczą się obsługi (ostatnie odwołanie wysyłałem kilka razy, wraz z formatem HTML i dopiero po rozmowie z Prezesem Sądu zostało zatwierdzone).

 

Być może zdają sobie sprawę, że przy obłożeniu epuap padnie, chociaż ja chętnie skorzystałbym z takiej możliwości. Wyobraź sobie sytuację w której nie możesz zagłosować w dopuszczalny sposób.

 

Jest też ten problem, że gro urzędników, jest nieprzygotowanych do załatwiania spraw w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał:

skoro złożono tylko około 16m PIT przez internet, to znaczy, że sporo wyborców, zwłaszcza starszych, nie byłaby w stanie oddać w ten sposób głosu. a to szczególnie nie na rękę PiS, skoro jakieś 55% ludzi powyżej 60 lat to jego wyborcy.

a jak z tą tajnością teraz? w sensie jak będzie zwracana karta?

Złożono tyle, bo gros emerytów nie musi składać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, polskignom napisał:

Złożono tyle, bo gros emerytów nie musi składać...

emerytów jest około 6m, uprawnionych 30, więc zostaje 8, czy tam 7 bez bezrobotnych. ciągle sporo. nie wspominając, że przecież wśród emerytów i tak byłoby słabo z taką formą głosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polskignom napisał:

Całkiem spoko pomysł chyba. Generalnie to wciąż mnie niesamowicie dziwi, ze takie Sasiny i Jarki tego świata strzelają sobie w kolano, a opozycja jest tak beznadziejna, ze i tak rozgrywają ich jak chcą. Może kiedyś przestanie mnie to dziwic :)

To jest pomysł, który daje możliwość zmiany kandydata w przeciwieństwie do wprowadzenia stanu wyjątkowego, więc opozycja powinna to rozważyć. Może im się to bardziej opłacić w dłuższej perspektywie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

emerytów jest około 6m, uprawnionych 30, więc zostaje 8, czy tam 7 bez bezrobotnych. ciągle sporo. nie wspominając, że przecież wśród emerytów i tak byłoby słabo z taką formą głosowania.

Wiadomo, ze by było słabo. Ale jednak liczba złożonych pitow to jest słaba dana to potwierdzająca.

23 godziny temu, ely3 napisał:

3 - Tylko w marciu wygasiło działalność 4 razy więcej firm niż normalnie. Indeks PMI w Polsce zanurkował do poziomu 42 i tylko Włosi w całej Europie mają niższy

Jak można powiedzieć ,ze skoro się chodzi normalnie do sklepów to można i normalnie pójść na wybory. Jak można się powoływać na wybory w Bawarii skoro właśnie po tych wyborach jest spory skok zachorowań w Bawarii

Ad 1. nieprawda :)

Ad 2. Czy Ty przypadkiem w innym temacie nie dawales co chwile Niemcow jako przyklad? 

Roznica miedzy PL a Francja i Niemcami jest taka, ze u nas wybory maja byc, a tam juz byly i sie odbyly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiacie o samym akcie głosowania. Jednak ten akt to tylko cząstka wyborów, jego zakończeniem. Coś takiego jak kampania wyborcza zupełnie nie istnieje w tym momencie. Większość kandydatów zawiesiło kampanię, prezydent, z racji funkcji, jest obecny 

Oczywiście możemy się spierać czy taka kampania jest potrzebna, ale nie zmienia to faktu, że proces wyboru jest mocno zdeformowany nie tylko przez sposób głosowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kucio napisał:

@Tecu

Jak się chce to kampanie można prowadzić. Zresztą takie twierdzenie nie jest prawdą, bo cały czas jednak świecą swoją facjatą w mediach. Organizują konferencje- Hołownia.

Co jak co, ale w XXI wieku prowadzenie kampanii konwentami i plakatami to przeżytek.

Niech zrobią konwent ze streamem live na FB itd. Niech zrobią kampanię dla seniorów w telegazecie i w gazetach. Niech skorzystają z social media. Niech wyjdą do ludzi w postaci Q&A na Facebooku, czy Twitterze. 
 

A te pieniądze z kampanii, na te eventy i ulotki, to niech przeznaczą na walkę z COVID-19.

No, ale nie da się przecież. Bo, gdzieś te miliony trzeba ulokować. 🤷

Czego jak czego, ale po najbardziej konserwatywnej i wydawałoby się „starej” partii nie spodziewałem się, że w dobie epidemii potrafią skorzystać z nowych technologii, aby dotrzeć do ludzi.

Mi by było po ludzku głupio uśmiechać się do ludzi w jakiejkolwiek formie w takich czasach. 

Byłoby mi zupełnie głupio dyskutować o kompetencjach prezydenta jak gdyby nigdy nic. 

Tak po prostu. 

Zakażmy konwencji, zakażmy spotkania z wyborcami, bo przecież można robić kampanię w internecie. Można. 

Chodźmy na wybory, bo można chodzić do sklepu. Można. 

Ten sam poziom argumentacji. Można, masz rację, tylko czy to dobry do tego czas? Tak po ludzku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 09:23, Koelner napisał:

rozmowa wyszła od dnia wolności podatkowej i te podatki są liczone.

 

Czyli akcyza i opłaty w XXI wieku się liczą do podatków, a w XVI wieku już nie?

 

W dniu 2.04.2020 o 09:23, Koelner napisał:

rozmowa wyszła od dnia wolności podatkowej i te podatki są liczone.

 

A reszta, artykułu tyczy się sytuacji w Polsce. I opłaty inne jak najbardziej były. Podaj mi źródło, które twierdzi, że w 1520 pańszczyzna była jedynym podatkiem chłopów, bo dalej nie jesteś w stanie tego zrobić.

W dniu 2.04.2020 o 09:23, Koelner napisał:

nie jesteś w stanie mnie obrazić :)

Ciebie tak, rzeczywistość przerosła poezję.

Ale przynajmniej mogę innych obrażać przyrównując do Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lorak napisał:

emerytów jest około 6m, uprawnionych 30, więc zostaje 8, czy tam 7 bez bezrobotnych. ciągle sporo. nie wspominając, że przecież wśród emerytów i tak byłoby słabo z taką formą głosowania.

Jeszcze renciści, uczniowie, studenci. 

5 godzin temu, matek napisał:

Dziwne, że nikt nie zaproponował opcji głosowania przez profil zaufany. Tyle spraw można w ten sposób załatwić, a głupiego głosowania nie? 

Nie można. Wymagamy tajności, obecną informatyzację przerasta zabezpieczenie wyborów w kraju wielkości Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kucio napisał:

Trochę się zgadzam, a trochę nie. Bo gorsze od fałszywych uśmiechów i „starych obietnic ubranych w nowomowę” jest gorsza hipokryzja, którą teraz widzę.

Bo jak można robić zamach na inteligencję człowieka mówiąc, że wycofuje się z kampanii, a codziennie robić stand up z wytykaniem błędów rządu i czytaniu listów od polskich pielęgniarek we Włoszech? Jak świadczy to o Hołowni? Jak świadczy to o Kidawie i Kośniaku, którzy ciągle w kółko powtarzają o tym, że nie mogą prowadzić kampanii i powinna być przeniesiona, a realnie nie zrobili nic w walce z epidemią. Jak to też świadczy o Bosaku i Biedroniu?

To jest zwykle plucie w obywatela, jego inteligencję. 
 

Wiesz co jest największą ironią? Duda realnie robi najmniej w ramach kampanii. Robi swoje, co ma zrobić. Jakieś Q&A z narodem, jakiś TikTok, aby dzieciaki w domu przetrzymać, tu jakieś expose.

No, ale nadal nie robi codziennych konferencji prasowych i rostuje opozycje.

Właśnie tym bardziej mi smutno, że w obliczu epidemii jest przepychanka, a nie współpraca i to dotyczy wszystkich kandydatów.

No i oczywiście, nie powinno być wyborów 10maja, ale czy czas kampanii w trakcie epidemii jest lepszy niż w czasie kryzysu gospodarczego? Nie wiem. Myślę, że aktualna sytuacja na nas mniej wpływa niż realne tąpnięcie gospodarki.

Trochę się z Tobą zgadzam a trochę nie 😀

Dla mnie Rolą rządu jest rządzenie a Rolą opozycji jest patrzenie na ręce rządzącym. I to opozycja robi, oczywiście możesz mieć złe lub dobre o tym zdanie, tak samo jak o rządzeniu rządu, ale to robią. 

Niestety od dłuższego już czasu jest narracja o opozycji totalnej, czyli cokolwiek zrobi opozycja to jest to uwalane, bo jest to totalna opozycja i nie ma żadnej dyskusji. Poprawki senatu były blokowo odrzucane, bez jakiejkolwiek dyskusji. Rząd nie chce rozmawiać, ale przedstawiane jest to tak, że opozycja nic nie robi. Trochę pewnie jest tak, że niewiele robi, bo i tak wszystko ląduje w koszu i nie ma z kim dyskutować, bo nie ma już dyskusji w Polsce. Nie istnieje już od dawna. Możemy polemizować czyja to wina, ale to rząd rządzi i może się wsłuchać w inne zdanie, ale nie musi. To PiS o tym decyduje i bierze na siebie, wg mnie większą odpowiedzialność. 

Co innego może opozycja zrobić? Nie posiada własnych pieniędzy tak samo jak kościół i może robić zbiórki. Mogą iść do szpitali i leczyć, zgadzam się. I to część z nich robi. Coś jeszcze? Chyba, że to robienie czegoś ma polegać na nic nie robieniu, czyli nie przeszkadzaniu? 

Kwestia posiadania narzędzi. 

Przykro mi, ale nie zgadzam się z opinią, że prezydent nie robi kampani. Jest przypinany do wszystkich ruchów rządu, pokazywany jako zbawiciel. To jest kampania. Jeszcze nie tak dawno wizytował szpitale narażając się na niebezpieczeństwo. To nie jest kampania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kucio napisał:

Nadal załóż, że chorych jest 200 000 osób, to ciagle będzie 0,5% całego społeczeństwa, więc w rozumieniu prawa nie jest to choroba występująca masowo, bo jakby tak było, to można byłoby taki stan wprowadzić z racji zapalenia płuc. By działać zgodnie z prawem trzeba byłoby poprawić ustawę o epidemii. To jest mój wniosek, ale jeśli uważacie inaczej, to chętnie wysłucham argumentów. 

Ale Kucio cały czas unikasz odpowiedzi na pytanie o obostrzenia które obecnie funkcjonują

Skoro wg Ciebie liczba chorych jest za niska by wprowadzic stan klęski żywiołowej to dlaczego są wprowadzane restryskcje z ustawie o stanie klęski żywiołowej. Rząd garściami czerpie rozwiązania przypisane dla stanu nadzwyczajnego a jednocześnie twierdzisz ,że nie ma podstaw do wprowadzania takiego stanu

Czyli wg Ciebie te obostrzenia są niezasadne ? Bo piszesz ,że to tylko 0,5% osób choruje to rozumiesz, że uważasz to wszystko co się wokół nas dzieje za przesadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.