Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Nie odcięcie się przez tego pana, mimo kilkukrotnych pytań, od wypowiedzi, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki" uważam za skandal.

tam były same skandaliczne wypowiedzi, tyle, że mam wrażenie, że kto by się tam od nich nie pojawił byłoby podobnie, to są po prostu tacy ludzie i nie ma co liczyć, że będą się kajać i przyznawać do błędów czy przepraszać, przepraszać to trzeba ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Bostonian napisał(a):

Niezly slizgacz. Ale tak btw to my (Polska) za duzo przyjaciol tez nie mamy wiec tutaj redaktor sie mocno odslonil na kontre.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Państwa_członkowskie_NATO

https://www.quora.com/How-do-the-Eastern-European-countries-see-Poland

https://pism.pl/webroot/upload/files/Raport/Poland in the eyes of Germans_compressed.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale słowo przepraszam za śmiertelną rzekomą pomyłkę to chyba niewiele a odbiór takiego chama  i buca, jak i tego kraju, który reprezentuje byłby może nieco inny. 

A potem płacz i zdziwienie, że na świecie jest antysemityzm. Oprócz Żydów, to tylko ruscy jeszcze płaczą o rusofobie. Reszta świata wie, że dostaje to, co da od siebie. 

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lorak napisał(a):

i jak było?

W sumie pozytywne zaskoczenie podejściem Mazurka, było sporo bezpośrednich pytań, były próby dociskania. W pewnym momencie już wyłączyłem bo nie dało się słuchać tego pi****lenia 

jeszcze dodam tylko, że od strony technicznej było to spoko zrobione, jedyne czego mi zabrakło to opcji słuchania wywiadu bez tłumacza w transmisji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Koelner napisał(a):

Mazurek powinien mu podziękować że w ogóle przyszedł

Akurat do niego żymianie bez problemu i raczej chętnie przychodzą na wywiady, zdecydowanie najczęściej ze wszystkich wywiadów radiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc jest chyba slabym materialem na dyplomate, jesli chodzi o budowanie cieplego wizerunku w naszym kraju. tak go pewnie dobrali. jak bysmy sami napisali, "ambasador na ciezkie czasy" :)

apropo murali w Lodzi, wystarczylo wlaczyc czat i tam bylo wystarczajaco duzo obciachowych wpisow.

szkoda ze nie dalo sie wylaczyc tego lektora.

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

Tak? A w jaki sposób?

Nie przeprosił, nie przyznał się do zadnego błędu, odszkodowań nie bedzie, nadal będą strzelać do kogo chcą i nic nikomu do tego.

A że jakiś tam kraj miedzy Odrą a Bugiem bedzie sie burzył to co go to w sumie obchodzi on ma inne cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, agresywnychomik napisał(a):

Nie przeprosił, nie przyznał się do zadnego błędu, odszkodowań nie bedzie, nadal będą strzelać do kogo chcą i nic nikomu do tego.

A że jakiś tam kraj miedzy Odrą a Bugiem bedzie sie burzył to co go to w sumie obchodzi on ma inne cele.

Jak na dyplomatę to chyba średnio raczej. Ambasadorzy w USA, GB czy w Australii mają mieć taką samą gadkę, skoro jest to korzystne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Jak na dyplomatę to chyba średnio raczej. Ambasadorzy w USA, GB czy w Australii mają mieć taką samą gadkę, skoro jest to korzystne?

Czy Ty wlasnie porównujesz Izrael z USA, GB lub Australią? Wierzę że USA ma wiecej interesów w PL niż Izrael ktory ma zwyczajnie na nas wyjebane od lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Czy Ty wlasnie porównujesz Izrael z USA, GB lub Australią? Wierzę że USA ma wiecej interesów w PL niż Izrael ktory ma zwyczajnie na nas wyjebane od lat. 

Zapytałem czy ambasadorzy Izraela w USA, GB czy w Australii mają tak samo bronić interesów swojego kraju, jak robi to ambasador Izraela w Polsce?

W mojej opinii dyplomacja polega na pokazywaniu własnej polityki czy kraju w jak najlepszym świetle, a nie w jak najgorszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

Zapytałem czy ambasadorzy Izraela w USA, GB czy w Australii mają tak samo bronić interesów swojego kraju, jak robi to ambasador Izraela w Polsce?

W mojej opinii dyplomacja polega na pokazywaniu własnej polityki czy kraju w jak najlepszym świetle, a nie w jak najgorszym.

PL jest jakby innym graczem na arenie miedzynarodowej niż wspomniane przez Ciebie kraje, nas nawet nie trzeba rozgrywać.

 

Edit:

https://www.google.com/amp/s/www.dailymail.co.uk/news/article-13268717/amp/who-world-central-kitchen-killed-gaza-british.html

3 Brytyjczyków ktorzy zgineli w tym ataku 2x ex komandosi 1x ex snajper

  • James Henderson, 33, from Cornwall, served in the Royal Marines for six years
  • John Chapman, 57, from Dorset, served in the Special Boat Squadron
  • James Kirby, 47, was a former sniper marksman who served in Afghanistan
Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny Harvey Dent:

- Ale nigdy nie miałem takiej sytuacji, że po rozmowie zrywa się gość, stoi koło mnie i na mnie krzyczy. I na mnie wrzeszczy i ma do mnie pretensje - mówił Mazurek, który przyznał, że Liwne mógł nie być "specjalnie szczęśliwy" z przebiegu wywiadu. - Ale jest pewna różnica delikatna między niezgodą na to, że tak to się potoczyło a wrzaskiem, pretensjami, które pan ambasador wobec mnie wystosowywał w tej swojej bardzo ekspresyjnej formie - dodał. Mazurek stwierdził, że sytuacja była absurdalna. - Stoi ochroniarz, stoi ambasador obok mnie, gestykulując żywo ma mi za złe, że przywoływałem dr Agnieszkę Bryc [która uważa Liwnego za pełnego antypolskich uprzedzeń putinistę - przyp. red.] i jego rosyjskie korzenie [dyplomata urodził się w Moskwie - przyp. red.]. To go właśnie najbardziej dotknęło - dodał.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bostonian napisał(a):

Klasyczny Harvey Dent:

- Ale nigdy nie miałem takiej sytuacji, że po rozmowie zrywa się gość, stoi koło mnie i na mnie krzyczy. I na mnie wrzeszczy i ma do mnie pretensje - mówił Mazurek, który przyznał, że Liwne mógł nie być "specjalnie szczęśliwy" z przebiegu wywiadu. - Ale jest pewna różnica delikatna między niezgodą na to, że tak to się potoczyło a wrzaskiem, pretensjami, które pan ambasador wobec mnie wystosowywał w tej swojej bardzo ekspresyjnej formie - dodał. Mazurek stwierdził, że sytuacja była absurdalna. - Stoi ochroniarz, stoi ambasador obok mnie, gestykulując żywo ma mi za złe, że przywoływałem dr Agnieszkę Bryc [która uważa Liwnego za pełnego antypolskich uprzedzeń putinistę - przyp. red.] i jego rosyjskie korzenie [dyplomata urodził się w Moskwie - przyp. red.]. To go właśnie najbardziej dotknęło - dodał.”

Wczoraj to oglądałem 

Ładnie zgrillowali tego buca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.