Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Ukraińcy dziękują polskim kolegom za konstruktywną współpracę zamieszczając takie oto zdjęcie. Negocjacje były wyczerpujące sądząc po stanie wiceministra Kołodziejczaka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, P_M napisał(a):

Całość wygląda bardzo podejrzanie 

Screenshot_2024-03-28-21-41-59-124_com.android.chrome-edit.jpg

trudno coś wyrokować na podstawie zdjęcia czy tym bardziej twitów jednej strony, która chce jak najwięcej ugrać dla siebie.

tutaj inna perspektywa:

Cytat

 

Atmosfera rozmów miała być początkowo dobra. Wiele się jednak zmieniło, gdy wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak miał powiedzieć szefowi Wszechukraińskiej Rady Rolnej Andrijowi Dykunowi, że nie chce, by Ukraińcy wykorzystywali temat wojny w rozmowach.

- Wszyscy się usztywnili, Taras Kaczka zrobił się wręcz purpurowy - mówi informator WP, zaznajomiony z przebiegiem rozmów.

Kołodziejczak w rozmowie z Wirtualną Polską przyznaje, że faktycznie temat wojny został poruszony.

- Jeden z przedstawicieli Ukrainy zaczął mieszać wątek wojny, frontu, trudnej sytuacji. Powiedziałem, że my wiemy, jaka jest sytuacja, w końcu wysyłamy ciągle pomoc, ale do rozmów gospodarczych takich wątków nie przystoi mieszać, bo to jest trudna gra. Po raz pierwszy usłyszeli takie twarde słowa, po dwóch latach jałowości - mówi wiceminister.

(...)

 Złapali jeden moment na zdjęciu, kiedy siedzieliśmy ponad 4,5 godziny na tych krzesłach, to były 3 sekundy, rozprostowywałem plecy - tłumaczy Kołodziejczak.

- Kłamstwem jest to, że ciągle wychodziłem z pokoju. Było to raz, na polecenie pracownika ministerstwa, by odebrać informację z KPRM - dodaje.

- Ukraińcy grają nieczysto - przyznaje jeden z rozmówców WP.

(...)

Źródło WP mówi jednak, że według wielu uczestników Kołodziejczak podczas spotkania miał zachowywać się "niekonwencjonalnie". - Chciał zaistnieć, pokazać, kto tu rządzi. Miał widownię. Ale to jest poważna polityka, a nie wiece - mówi nasz rozmówca.

 

czyli sugerowanie przez ukrainę, że był naćpany, to raczej tania, odwetowa zagrywka, ale też sam Kołodziejczak sobie nie pomaga parciem na szkło.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lorak napisał(a):

czyli sugerowanie przez ukrainę, że był naćpany, to raczej tania, odwetowa zagrywka, ale też sam Kołodziejczak sobie nie pomaga parciem na szkło.

No to właśnie miałem na myśli wrzucając bardzo tendencyjna serię tweetów z tego ukraińskiego stowarzyszenia/związku zbożowego. Kołodziejczak orłem intelektu nie jest, ale ta seria komunikatów po prostu jest podejrzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.