Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kepler napisał:

Ten niby ruski agent Macierewicz powołaniem WOT-u zrobił więcej dla obronności Polski (choć to dużo za mało) niż Donald za czasów swojego premierostwa. Kim w takim razie jest Donald?:)

Te harcerzyki, niedzielni żołnierze będą bronić Polski? Huehue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mistrzBeatka napisał:

tylko mam maly problem , zauwazylem ze cokolwiek zostanie napisane o pisie odpowiadasz srednio po 3/4 minutach . nie wiem czy bylbym az tak dyspozycyjny . jak myslisz gdybym odpowiadal po 10 minutach byloby ok ?   mimo wszystko musze czasami cos zjesc i zrobic kupe , a nie chce targac wszedzie elektroniki . ostatecznie moglbym sie zgodzic na nizsza stawke .

pisowska rafineria daje rabaty pewnym grupom np. ksiezom , czy tez moglbym liczyc na taki rabat ? tansza wacha przy dzisiajszej drozyznie to podstawa , to bylaby naprawde fajna zacheta zeby zostac dumnym pisowskim trolem 

Cóż mogę powiedzieć... To nie jest łatwa praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Sam to wrzuciłem 

Ale to słowa Andrzeja. Mieliście obydwaj szansę, żeby zachować się przyzwoicie, ale tylko Andrzej ja wykorzystał. No szkoda...

Godzinę temu, lorak napisał:

nie czepiaj się, wiesz, że nie o to mi chodziło.

To nie czepianie. To swoisty sposób prowadzenia dyskusji. Można tak godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluber napisał:

No ale ja wrzuciłem wpis dudy, bo się z nim zgadzam

Wcześniej pisałeś coś innego :)

A wiesz co jest najlepsze, że fragmentu filmu, które w klipie zostały wykorzystane podobno PiS sobie po prostu wziął i zajebał bez pytania autora. Zrobili to co umieją najlepiej - ukradli. :)

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2023 o 14:45, ely3 napisał:

Nie wiem kto jest na zdjęciu. Ale nie ma to żadnego znaczenia. Nie ma znaczenia czy naszym asem szpiegostwa był Zacharski czy ktoś wychowany w latach 90tych. Wywiad i kontrwywiad musi być ukryty . Nie możesz w otwartym raporcie publikować kto tworzył siatkę wywiadowcza. Bo potem ci nikt nie zaufa. Polska straciła wiarygodność w tym obszarze. Staliśmy się ślepi i głusi . 

Poza tym jaki patriota niszczy własny wywiad? 

Czy Brytyjczycy skasowali Mi6 a co ważniejsze wymieniali w raporcie nazwiska agentów po tym jak znaleźli szpiegów w swoich strukturach? No nie. Bo nikt normalny tego nie robi

Wywiad może mieć czarne owce ale jako całośc jest potrzebny każdemuy. To co zrobił Macierewicz jest zdradą stanu. Nie bójmy się tego słowa . Niezależnie jak bym oceniał tamtych oficerów 

Akurat Zacharski był z cywilnej służby i tam mieli więcej sukcesów niż komunistyczna wojskówka. Przecież w WSI służyło 300 oficerów przeszkolonych w Moskwie - i to słowo przeszkolonych należy wziąć w wielki cudzysłów, bo te wizyty w Moskwie miały na celu tylko i wyłącznie szukanie haków na takich oficerów i ich werbunek. To chyba UOP przeprowadzał akcję "Gwiazda" i informował o dziwnych kontaktach Izydorczyka i kilku wpływowych WSIoków z Rosjanami. Stara komunistyczna wojskówka po akcji Macierewicza, przystąpiła natychmiast do propagandowej akcji wysuwając na czoło m.in takiego Piątka. Kryjąc swoich będziemy o wpółpracę z Rosją oskarżać wszystkich im nieprzychylnych. Nieprzypadkowo zamieściłem zdjęcie pewnego starszego pana - on był wszystkimi uszami i oczami wojskowego wywiadu Polski w Afganistanie w początkowych latach - były SB-ek który sporo pieniędzy wyciągnął od Polski. Dowód na profesjonalizm tych służb. - tyle warte są te hasła o zniszczeniu przez Macierewicza potęznych siatek wywiadowyczych na Bliskim Wschodzie.

Pamiętam też, jak w ramach zemsty na nowo powstałej SKW, dawni towarzysze ujawniali personalia polskich żołnierzy i lecieli z tym do Wyborczej (artykul "SKW na naszej-klasie"). Wszystko w myśl zasady "dla dobra Rzeczypospolitej

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fluber napisał:

Bardzo słusznie pokazali, co oznacza maszerowanie z takimi hasłami jak Lisa. Nawoływanie do wysyłania prezydenta do komory, powinno się skończyć aresztowaniem a nie głupim filmikiem.

@Sebastian

No napisałem, że słowa lisa były skandaliczne, bo takie nawoływanie do gazowania może prowadzić do takich rzeczy jak w Oświęcimiu. Ale powinni go za to aresztować a nie produkowac taki film, ktoru wprost nazwałem "głupim filmikiem".

14 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

no wiem i szanuje , dlatego dopytuje o warunki i benefity a wiedza z pierwszej reki jest bezcenna 

Napisali mi, że bez jakichś próbek tekstu Cię nie przyjmą, nie wiedzą czy będziesz w tym tak dobry jak ja.

18 godzin temu, ely3 napisał:

Serio uważasz ,że ta komisja wezwie Macierewicza lub Rydzyka by się tłumaczyli z ich powiażań z Rosją. Oraz ministrów rzadu Pis by sie tłumaczyli dlaczego kupowaliśmy węgiel z Rosji?  I dlaczego w 2018 kupiliśmy 13 mln ton a  w 2015 tylko 5 mln. I dlaczego Pis przez 6 lat i jeden kwartał 22 kupił tyle samo węgla co Po przez 8 lat? 

 

PRzecież to sam Morawiecki nic innego nie powtarza od kilku dni jak to ,ze Tusk ma się tłumaczyć ze swoich rozmów z Putinem . A kowalski cięągle piszę ,że chce go usunąć z życia publciznego i po to jest ta komisja

Skoro tak twierdzi minister rządu Pis to dlaczego uważasz ,ze to jest wibty nam przekaz medialny. Zaprzeczasz ,że coś takiego podają politycy rządowi?

Stawiam, że komisja wezwie ludzi z PiSu tuż po wygranych przez opozycję wyborach. 

Bo kowalski to dzban, który jak każdy dzban z solidarnej Polski rozwala PiSowi poparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

@Sebastian

No napisałem, że słowa lisa były skandaliczne, bo takie nawoływanie do gazowania może prowadzić do takich rzeczy jak w Oświęcimiu. Ale powinni go za to aresztować a nie produkowac taki film, ktoru wprost nazwałem "głupim filmikiem".

Napisali mi, że bez jakichś próbek tekstu Cię nie przyjmą, nie wiedzą czy będziesz w tym tak dobry jak ja.

Stawiam, że komisja wezwie ludzi z PiSu tuż po wygranych przez opozycję wyborach. 

Bo kowalski to dzban, który jak każdy dzban z solidarnej Polski rozwala PiSowi poparcie

Fluber ale ta komisja po wyborach przestaje istnieć. To dlatego albo takie komsje tworzy się jako stałe czyli działające przy parlamencie cały czas albo powołuje do życia wcześniej w czasie kadencji lub czeka na rozpoczęcie nowej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

To chyba UOP przeprowadzał akcję "Gwiazda" i informował o dziwnych kontaktach Izydorczyka i kilku wpływowych WSIoków z Rosjanami

Czy Brytyjczycy z powodu kilku szpiegów rozwalili Mi6 i to jeszcze w sposób otwarty podając w raporcie wszytkich swoich agentów?

No nie bo nikt normalny tak nie postępuję. Nie likwidujesz WSI w taki sposób i jeszcze dajesz rosyjskiej agentce do tłumaczenie zanim w ogóle pokażesz ten raport premierowi własnego rządu

Piszesz ,że WSI było szkolone przez Rosjan. Ale jednak Rosjanie przed liwkidacją nie wiedzieli co się w niej dzieje. Tak jak w MI6 byli agencie ale inni agenci zwerbowali Polaków którzy im podali na tacy tych szpiegów. 

Zkaładanie ,ze szkolenie w Moskwie powoduje automatyczną lojalność wobec ZSRR jest absurdem bo rozumiem ,ze jak teraz mamy oficerów szkolonych w West Point to oni są wierni USA a nie Polsce? 

Możesz sobie likwidować WSI jeśli ci się nie podoba. Ale robisz to po cichu. Wycinasz czarne owce. Nie ogłaszasz całemu światu kto tam pracował itp To co zorbił Macierewicz to zdrada stanu. Na świecie nikt tak głupion nie postępuje ze służbami

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

Dowód na profesjonalizm tych służb.

Najlepszym dowodem na profesjonalizm był akcja Samsun. Sami Amerykanie mówili ,ze Polacy mieli najlepsze rozpoznanie w Iraku

 

Godzinę temu, fluber napisał:

Bo kowalski to dzban, który jak każdy dzban z solidarnej Polski rozwala PiSowi poparcie

A Morawiecki to też dzban? Pis robi męczennika z Tuska. Nie mówią o nikim innym. TVP też ciągle wytyka Tuska jako głóny cel komisji. Sami się podkłaja i pokazują jaki jest cel działania 

Tylko ,że w Polsce robienie męczennika to samobójstwo. Wiadomo ,że to Morawiecki wpadł na pomysł tej komisji. Posłowie którzy niby tworzyli ten projekt pytani przez dziennikarzy nie mieli bladego pojęcia o jego treści i w Sejmie bronili tego ludzie premiera. Ogólnie już widac ,ze na razie to nakręce poparcie Tuskowi i Platformie kosztem Pisu i Hołowni. Trochę tez lewica zyskuje ostatnio ale tu nie będę zgadywał czy to jest efekt tej ustawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ely3 napisał:

 

Najlepszym dowodem na profesjonalizm był akcja Samsun. Sami Amerykanie mówili ,ze Polacy mieli najlepsze rozpoznanie w Iraku

A nie chodzi ci przypadkiem o Samum? Jeśli tak, to była to akcja UOP, a nie WSW.

53 minuty temu, ely3 napisał:

Piszesz ,że WSI było szkolone przez Rosjan. Ale jednak Rosjanie przed liwkidacją nie wiedzieli co się w niej dzieje. Tak jak w MI6 byli agencie ale inni agenci zwerbowali Polaków którzy im podali na tacy tych szpiegów. 

Zkaładanie ,ze szkolenie w Moskwie powoduje automatyczną lojalność wobec ZSRR jest absurdem bo rozumiem ,ze jak teraz mamy oficerów szkolonych w West Point to oni są wierni USA a nie Polsce? 

WSW -> WSI. Jedyna służba nie zweryfikowana i działająca w prawnej próżni, której jeden z szefów w III RP był posądzany przez UOP o niejasne kontakty z Rosjanami. WSI bardziej sprawdzała się w akcjach dezinformacyjnych przeciwko opozycji w ..... Polsce.

Stary politruk szkolony w Moskwie - dobry, Przecie takich jak zapytasz o opinie o Katyń, utrwalanie władzy ludowej w Polsce to mają poglądy jak Panasiuk.

zwykly szarak piszący coś o ukrainizacji w Polsce - zły, niedobry, ruski agent :D

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rmf24.pl/newsamp-wniosek-dudy-w-sprawie-komisji-dopiero-za-miesiac,nId,6814759

Andrzej Duda zapowiedział w poniedziałek, że skieruje do Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotyczący ustawy o komisji weryfikacyjnej. Ten jednak do tej pory nie został przesłany. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, prezydencki wniosek trafi do TK najwcześniej na początku wakacji. Co więcej, dopiero teraz prezydenccy współpracownicy dokładnie wczytują się w poszczególne zapisy kontrowersyjnej ustawy.

 

Powazny prezydent xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Reikai napisał:

https://www.rmf24.pl/newsamp-wniosek-dudy-w-sprawie-komisji-dopiero-za-miesiac,nId,6814759

Andrzej Duda zapowiedział w poniedziałek, że skieruje do Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotyczący ustawy o komisji weryfikacyjnej. Ten jednak do tej pory nie został przesłany. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, prezydencki wniosek trafi do TK najwcześniej na początku wakacji. Co więcej, dopiero teraz prezydenccy współpracownicy dokładnie wczytują się w poszczególne zapisy kontrowersyjnej ustawy.

 

Powazny prezydent xD

Zdementował to przecież, wniosek za 2 tygodnie. Czekają na długofalowe sondaże.po tym jak emocje opadną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko w normie bieda az piszczy - babina pracujaca w galeri handlowej w carry   - 2700 na reke ,  prawo pracy jest tak skonstruowane ze jest regularnie robiona w  chooja ,  przed podjeciem pracy musiala "dobrowolnie"  podpisac kwit ,  zmuszaja ja do nadgodzin , ale nie dostaje extra kasy tylko w nastepnym miesiacu ma mniej godzin . elastyczny etat .  typ pracujacy w magazynie/prodkcji 3000 na reke , zeby miec wiecej bierze kazde nadgodziny,   zycie rodzine poszlo sie jebac . babina z wyzszym wyksztalceniem , przeszla 2 miesiczny kurs w innym miescie , pracuje w jakiejs kontroli/sanepidzie ,  kontroluje sklepy , swiezosc zywnosci . 3600 na reke .   wiadomosci z pierwszej reki . 

ludzie okradaja sklepy z podstawowych artykulow spozywczych ,  wszystko w normie  . babcia kradnaca owoce na bazarze . wszystko w normie .

wrazliwosc spoleczna coponiektorych na forum siega konca  ich nosow .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Wolałes zgłosić się do konkurencji?:/

jestem na etapie negocjacji stawek . 

 

wyjdz ze swojej banki i popytaj zwyklych ludzi jak im sie zyje . to nie boli. oni chetnie ci powiedza .  pogadaj z pania z zabki.  pogadaj w kolejce w biedrze z jakims pracownikiem fizycznym . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.