Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, RonnieArtestics napisał:

No ok, ale nie mow ze nie ma już w Polsce na duzych budowach ludzi z „łapanki”, bo to się nie zmieni jeszcze x lat. zreszta w tych małych przedsiębiorstwach budowlanych jest właśnie najwieksza rotacja ludzi i często gęsto ludzie chociażby na czarno „testują” siebie nawzajem przez miesiąc, czy tydzień. 

Ale na normalną budowę nikt Cię nie wpuści - musisz przedstawić badania lekarskie chociażby. I są naprawdę spore kary i zwyczajnie takie manewry są nieopłacalne. Koledze chciałeś pomóc i pomogłeś ale naprawdę większość ludzi dba o własne interesy. 

Oczywiście w ostatnich latach mieliśmy spory wysyp "deweloperów" z hasłem byle jak najtaniej bo i tak się wszystko sprzeda ale ja dla takich nie pracuję bo jestem za drogi a gówna nie chcę robić. 

A cała dyskusja dotyczyła realnie sytuacji w której pracownicy firmy X mszczą się na firmie Y, co jest przykładem wybitnej głupoty i w interesie każdego z nas powinno być przykładnie ukarane. 

 

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Reikai napisał:

Czytałeś punkty tej ustawy?

Ale wrzucona jest jakaś kłótnia dziennikarza z rzecznikiem rządu.

8 minut temu, Pablo81 napisał:

Nie mam wykupionego dostępu do artykułu:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Ale wrzucona jest jakaś kłótnia dziennikarza z rzecznikiem rządu.

Nie mam wykupionego dostępu do artykułu:/

W oświadczeniu zatytułowanym "Obawy w związku z potencjalnym wykorzystaniem nowego polskiego prawa przeciw opozycji" (Concerns Over Potential use of New Polish Legislation to Target Opposition) czytamy, że "amerykański rząd jest zaniepokojony przyjęciem przez polski rząd nowego prawa, które może być wykorzystane do ingerencji w wolne i sprawiedliwe wybory".

"Podzielamy obawy wyrażane przez wielu obserwatorów, że prawo które pozwoli stworzyć komisję ds. badania rosyjskich wpływów, może być wykorzystywane do blokowania kandydatur polityków opozycyjnych bez należytego procesu" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Matthew Millera, rzecznika Departamentu Stanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

W oświadczeniu zatytułowanym "Obawy w związku z potencjalnym wykorzystaniem nowego polskiego prawa przeciw opozycji" (Concerns Over Potential use of New Polish Legislation to Target Opposition) czytamy, że "amerykański rząd jest zaniepokojony przyjęciem przez polski rząd nowego prawa, które może być wykorzystane do ingerencji w wolne i sprawiedliwe wybory".

"Podzielamy obawy wyrażane przez wielu obserwatorów, że prawo które pozwoli stworzyć komisję ds. badania rosyjskich wpływów, może być wykorzystywane do blokowania kandydatur polityków opozycyjnych bez należytego procesu" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Matthew Millera, rzecznika Departamentu Stanu. 

Nóż którym moja żona kroi banana może być wykorzystany do ataku na mnie. 

Po 8 latach jestem kompletnie znieczulony na rzeczy które PiS "może zrobić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapią się do tej nowej ustawy? @fluber pamiętasz jak się oburzałeś że za Po ktoś złożył z Rosji tylko zapytanie? :)

Nowe ustalenia ws Lotosu:

 

Orlen sprzedał cześć Lotosu za połowę wartości jej kapitału zakładowego chociaż byli inni chętni, ale…Orlen nie dopuścił ich nawet do złożenia oferty. 

 

Orlen kupił stacje na Węgrzech nie od MOL, ale od węgiersko-rosyjskiej spółki Norbenz Magayorszag, która powstała jako Lukoil Hungary. Byli prezesi Norbenz to Rosjanin i Węgier, który wręczył 10 mln euro łapówki za przejęcie przez MOL chorwackiej rafinerii.

 

Transakcja wyprzedaży Lotosu była ustawiona, ci którzy mieli kupić je kupili, nie dopusczono innych oferentów do głosu, nawet Amerykanów. Skarb Państwa stracił na transakcji dwa razy, podczas kupna Lotusu przez Orlen - 5,9 mld PLN i przy sprzedaży Lotosu - 4,4 mld PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

Łapią się do tej nowej ustawy? @fluber pamiętasz jak się oburzałeś że za Po ktoś złożył z Rosji tylko zapytanie? :)

Nowe ustalenia ws Lotosu:

 

Orlen sprzedał cześć Lotosu za połowę wartości jej kapitału zakładowego chociaż byli inni chętni, ale…Orlen nie dopuścił ich nawet do złożenia oferty. 

 

Orlen kupił stacje na Węgrzech nie od MOL, ale od węgiersko-rosyjskiej spółki Norbenz Magayorszag, która powstała jako Lukoil Hungary. Byli prezesi Norbenz to Rosjanin i Węgier, który wręczył 10 mln euro łapówki za przejęcie przez MOL chorwackiej rafinerii.

 

Transakcja wyprzedaży Lotosu była ustawiona, ci którzy mieli kupić je kupili, nie dopusczono innych oferentów do głosu, nawet Amerykanów. Skarb Państwa stracił na transakcji dwa razy, podczas kupna Lotusu przez Orlen - 5,9 mld PLN i przy sprzedaży Lotosu - 4,4 mld PLN.

Łączenie kropek lepsze niż w TVP.

Firma A weszła w skład firmy B 

Cześć firmy A została przy tym sprzedana do Arabii za zapewnienie dostaw ropy poniżej wartości rynkowej.

Firma B kupiła na Węgrzech firmę C

Firma C miała kiedyś prezesa który ma obywatelstwo rosyjskie.

Firma C miała kiedyś prezesa który ma obywatelstwo węgierskie i wręczył łapówkę.

Ty jesteś poważny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Łączenie kropek lepsze niż w TVP.

Firma A weszła w skład firmy B 

Cześć firmy A została przy tym sprzedana do Arabii za zapewnienie dostaw ropy poniżej wartości rynkowej.

Firma B kupiła na Węgrzech firmę C

Firma C miała kiedyś prezesa który ma obywatelstwo rosyjskie.

Firma C miała kiedyś prezesa który ma obywatelstwo węgierskie i wręczył łapówkę.

Ty jesteś poważny?

 

Niezłe, takie 5/10 w skali fluberyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebastian napisał:

Fluber weź kolegom powiedz, że "na pewno" piszemy oddzielnie. Wasz przekaz partyjny na Twitterze z błędem poszedł i teraz jest kupa śmiechu bo u wszystkich "intelektualistów" ten sam błąd :) 

Chociaż teraz to mleko już się rozlało :)

Co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fluber napisał:

Nóż którym moja żona kroi banana może być wykorzystany do ataku na mnie. 

Po 8 latach jestem kompletnie znieczulony na rzeczy które PiS "może zrobić".

Twoi znajomi mówią Ci, kiedy żona kroi banana: "uważaj ona w rękach ma nóż, choć mamy nadziej, że Cię nie dzgnie"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pablo81 napisał:

Twoi znajomi mówią Ci, kiedy żona kroi banana: "uważaj ona w rękach ma nóż, choć mamy nadziej, że Cię nie dzgnie"? :)

Nie, ale moi znajomi nie organizują jakiegoś marszu za kilka dni, na którym potrzebują mieć dużą frekwencję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Nie, ale moi znajomi nie organizują jakiegoś marszu za kilka dni, na którym potrzebują mieć dużą frekwencję

No to nareszcie wiemy po co Tusk rozmawiał z Putinem na molo. A po to by PIS powołał swój sąd kapturowy, który zapewni Tuskowi frekwencje na marszu 4 czerwca 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.