Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Reikai napisał:

 

pozycz ktos sliny, bo brakuje juz czasami

To są bzdury. To zboże sprowadza wiele firm, oni znaleźli dwie które mają jakieś tam powiązania. Jeśli to są dwie z kilkunastu to równie dobrze można napisać, że pozostałe popierają PO. A realnie to jest tak, że jak firma chce coś w rejonie załatwić to musi dobrze żyć z tymi którzy na miejscu rządzą bo inaczej będzie miała pod górkę (witamy w polskiej biznesowej rzeczywistości) Tak więc powiązanie jest zazwyczaj czysto "losowe" bo to nie firmy wybierają kto rządzi choć czasem w uzyskaniu władzy pomagają :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

To są bzdury. To zboże sprowadza wiele firm, oni znaleźli dwie które mają jakieś tam powiązania.

Nie przesądzając o tezach z artkułu ( nie mam jakiegoś większego zdania ale wpasowuje się w działanie tego rządu który przy każdej okazji próbuje dodatkowo zarobić (maseczki,uchodzcy,szpitale covidowe i wiele innych) to skąd wiesz że to bzdury i jakie firmy sprowadzają zboże. Może skoro wiesz to opublikuj jakie to firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

To są bzdury. To zboże sprowadza wiele firm, oni znaleźli dwie które mają jakieś tam powiązania. Jeśli to są dwie z kilkunastu to równie dobrze można napisać, że pozostałe popierają PO. A realnie to jest tak, że jak firma chce coś w rejonie załatwić to musi dobrze żyć z tymi którzy na miejscu rządzą bo inaczej będzie miała pod górkę (witamy w polskiej biznesowej rzeczywistości) Tak więc powiązanie jest zazwyczaj czysto "losowe" bo to nie firmy wybierają kto rządzi choć czasem w uzyskaniu władzy pomagają :)

 

Generalnie te powiązania to są palcem pisane na wodzie. Ja pracowałem w jednostce zarządzanej od 10 lat przez członka SP z listy wyborczej. O czym się dowiedziałem długo potem.

I w sumie w ten sposób można to naciągnąć. Serio k****, nie trudno znaleźć cokolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gregorius napisał:

Nie przesądzając o tezach z artkułu ( nie mam jakiegoś większego zdania ale wpasowuje się w działanie tego rządu który przy każdej okazji próbuje dodatkowo zarobić (maseczki,uchodzcy,szpitale covidowe i wiele innych) to skąd wiesz że to bzdury i jakie firmy sprowadzają zboże. Może skoro wiesz to opublikuj jakie to firmy.

Przecież sami napisali, że jest spis kilkunastu firm a powiązania z PiSem znaleźli w dwóch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Na pewno rolnikom robi różnicę czy to spółki PiSu czy też inne robią ich w c***a

Jak ludzie robili walki ja vacie to była wina PO, tak tylko przypomnę. Rolnicy powinni mieć pretensje przede wszystkim do rządzących ale, że na nich głosowali to wcale mi ich nie szkoda. A mają wesoło bo nawozy są koszmarnie drogie ze względu na drogą energetykę a zboża sprzedać nie mogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jack napisał:

Jak ludzie robili walki ja vacie to była wina PO, tak tylko przypomnę. Rolnicy powinni mieć pretensje przede wszystkim do rządzących ale, że na nich głosowali to wcale mi ich nie szkoda. A mają wesoło bo nawozy są koszmarnie drogie ze względu na drogą energetykę a zboża sprzedać nie mogą. 

Nie rozumiesz że drogie zboża to drogi chleb? 

A c***owe jakościowo zboża to c***owy chleb? 

Znaleźli powiązania z dwiema spółkami a tu się rozgrywa tę sprawę jak wlaeo tylko PiSu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack napisał:

No nie, nie są.

PiS zbudował układ transferu zboża, którego luki są wykorzystywane przez firmy powiązane z członkami PISu. Ale jest ok, bo korzystają też firmy niepowiązane z Pisem. 

A nawet wywołał wojnę, aby elektorat zjadający cebulę, miał tańsze jaka, drób i bagietkę jako dodatek do skulibaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jack napisał:

To musi być ciężka robota sprawdzać ludzi z którymi się spotykasz co robili ich rodzice 🤣

Jeżeli Bogusław wojewódzki skazał jego rodzinę i został zaproszony przez Kubę wojewódzkiego do programu to dla Ciebie to ciężka robota połączyć kropki?:)

12 godzin temu, josephnba napisał:

Nie rozumiesz że drogie zboża to drogi chleb? 

A c***owe jakościowo zboża to c***owy chleb? 

Znaleźli powiązania z dwiema spółkami a tu się rozgrywa tę sprawę jak wlaeo tylko PiSu 

Ta wrzutka o robaczywym, spleśniałym zbożu z Ukrainy którym PiS truje obywateli śmierdzi ruską onucą na kilometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.