Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, DLT_Braddock napisał:

 

Twierdzisz, że nie było takiego fragmentu przemówienia? Wszystko jest przecież nagrane. Tak więc mocno się zastanów zanim znów napiszesz jakiś ckliwy post o tym jak to zachód ma wszystko w dupie :)

Był, ale chyba Ci się sonometr spierdolił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Był, ale chyba Ci się sonometr spierdolił:)

I w ogóle wyciągnięcie z tej wizyty, zamiast podpisanych umów na sprzedaż sprzętu Ukraincom, umów na odbudowę Ukrainy po wojnie, to kto i jak głośno przyknal chwała Polsce podczas przemówienia, to by się nie powstydzili w russia today.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

Żądanie przeprosin za Wołyń to czysty romantyzm a nie realizm. 

Czy ja wiem. Z wrogą przecież Rosją udało się sprawę Katynia jakoś uregulować - jest cmentarz, uroczystości, było publiczne przyznanie się przez władze ros. do zbrodni. Ale tak jak pisałem - raczej ważniejsze jest aby porzucić przez Polskę szabelkizm. Ta ekscytacyjna sraczka w polskich mediach jest nie zdrowa. Na zachodzie ten konflikt nie postrzega się jako walkę dobra ze złem - tak jak chcieliby polscy politycy i dziennikarze.

6 minut temu, Reikai napisał:

I w ogóle wyciągnięcie z tej wizyty, zamiast podpisanych umów na sprzedaż sprzętu Ukraincom, umów na odbudowę Ukrainy po wojnie, to kto i jak głośno przyknal chwała Polsce podczas przemówienia, to by się nie powstydzili w russia today.

Wyjmij kołek z dupy bo już przesadasz naprawdę. Nie można w ogóle sobie zażartować tylko trzeba stać na baczność. Wyluzuj trochę.

7 minut temu, Reikai napisał:

umów na odbudowę Ukrainy po wojnie, 

Rozwiń proszę, bo znasz szczegóły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ty @Reikai jesteś dzbanem.

23 minuty temu, fluber napisał:

Był, ale chyba Ci się sonometr spierdolił:)

Ale trochę się pozmieniało na tym forum. Można  klnąć do woli - więc napiszę może zrozumiałym dla ciebie językiem. Nie, k urwa. Nie spierdolił mi się. Mnie to strasznie rozbawiło jak tę całę wizytę przedstawia się w mediach, ale wiem że jest to robione tylko na potrzeby kampanii wyborczej. To że niektóre spierdolone dzbany reagują sraczką, no cóż. Byli, są i będą. 

Zrozumiałeś k urwa ziomeczku ? :D

Może być? - zrozumiałeś prostacki język?

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DLT_Braddock napisał:

ależ ty @Reikai jesteś dzbanem.

Ale trochę się pozmieniało na tym forum. Można  klnąć do woli - więc napiszę może zrozumiałym dla ciebie językiem. Nie, k urwa. Nie spierdolił mi się. Mnie to strasznie rozbawiło jak tę całę wizytę przedstawia się w mediach, ale wiem że jest to robione tylko na potrzeby kampanii wyborczej. To że niektóre spierdolone dzbany reagują sraczką, no cóż. Byli, są i będą. 

Zrozumiałeś k urwa ziomeczku ? :D

Może być? - zrozumiałeś prostacki język?

Kląć, nie klnąć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Kląć, nie klnąć:)

Dziękuję bardzo za poprawienie.

I przepraszam, że negatywnie o pewnym państwie napisałem - już więcej nie będę. Postaram się też nawet nie myśleć źle - pomyślenie jest zbrodnią !

mogę chociaż w temacie o Covid wspomnieć o problemach w Niemczech? :D

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Czy ja wiem. Z wrogą przecież Rosją udało się sprawę Katynia jakoś uregulować - jest cmentarz, uroczystości, było publiczne przyznanie się przez władze ros. do zbrodni. Ale tak jak pisałem - raczej ważniejsze jest aby porzucić przez Polskę szabelkizm. Ta ekscytacyjna sraczka w polskich mediach jest nie zdrowa. Na zachodzie ten konflikt nie postrzega się jako walkę dobra ze złem - tak jak chcieliby polscy politycy i dziennikarze.

Szabelkizm? Wojna trwa już rok i nie ma przesłanek abyśmy narażali swoją suwerenność oraz bezpieczeństwo przez pomoc. Mamy z tego same korzyści.

Szabelkizm to właśnie wymuszanie tych przeprosin w sytuacji gdzie Ukraina jest rujnowana przez wojnę -> zginęło już więcej Ukraińców niż polaków na Wołyniu. Ciężko mi jest sobie wyobrazić jakby Polska broniła się w 39'  bohatersko jak Ukraińcy teraz a my za pomoc byśmy wszystkich przepraszali dookoła. 

Media i politycy mnie nie obchodzą, każdy wie jak nienawidzę PiSu ale politykę zagraniczną prowadzi niemalże perfekcyjnie. Bardzo dobrze także wyszło przemówienie Dudy, który podkreślił rolę Kwaśniewskiego przy pomarańczowej rewolucji oraz nawet wspomniał że opozycja i wszystkie ugrupowania popierają taki kurs.

W takich momentach jestem dumny z klasy politycznej, że w trudnych chwilach podejmują dobre decyzję i jak mają się kłócić na szczeblu czy pedały mogą mieć dzieci to znaczy że u nas jest naprawdę bardzo dobrze i może dlatego jesteśmy tak dobrze rozwijającym się krajem na tle Europy i świata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto oprócz Polski prowadzi taką politykę zagraniczną (wizja "pokonania naszego odwiecznego wroga" )? Łotwa, Litwa i Estonia? A zachód wcale tak nie rozumuje. Im Rosja jest tak samo potrzebna jak Chiny. A od czasu do czasu gdzieś tam się z nimi poprztykają na obcym terytorium.

Straty Ukrainy wyceniono już na 400 mld dolarów. Kto będzie finansował tę odbudowę? Z tymi przeprosinami problem był taki, że nawet i przed wojną Ukraińcy do tego się nie palili, a polskie władze na to nie naciskały bo obowiązywała chora giedroyciowska wizja jakiejś odbudowy I RP.

Tak jak pisałem. Taki teatrzyk jest tylko przedstawiany w polskich mediach. Ciekaw jestem jaki szok wywoła w polskiej klasie politycznej i polskim społeczeństwie informacja o tym, że Ukrainę zmuszono do rozmów pokojowych z Rosją na warunkach przysłanych z zachodu a nie z Kijowa. Obrazicie się wtedy na cały zachód? Może tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Kto oprócz Polski prowadzi taką politykę zagraniczną (wizja "pokonania naszego odwiecznego wroga" )? Łotwa, Litwa i Estonia? A zachód wcale tak nie rozumuje. Im Rosja jest tak samo potrzebna jak Chiny. A od czasu do czasu gdzieś tam się z nimi poprztykają na obcym terytorium.

Straty Ukrainy wyceniono już na 400 mld dolarów. Kto będzie finansował tę odbudowę? Z tymi przeprosinami problem był taki, że nawet i przed wojną Ukraińcy do tego się nie palili, a polskie władze na to nie naciskały bo obowiązywała chora giedroyciowska wizja jakiejś odbudowy I RP.

Tak jak pisałem. Taki teatrzyk jest tylko przedstawiany w polskich mediach. Ciekaw jestem jaki szok wywoła w polskiej klasie politycznej i polskim społeczeństwie informacja o tym, że Ukrainę zmuszono do rozmów pokojowych z Rosją na warunkach przysłanych z zachodu a nie z Kijowa. Obrazicie się wtedy na cały zachód? Może tak być.

Walczysz z tezami które sam tworzysz, każdy wie ze to USA zdecyduje kiedy będzie pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzenie przed szereg i sprzedawanie światu narracji o tym, że to Polska jako pierwsza ostrzegała, że Polska jako pierwsza przyjmowała, że Polska jako pierwsza przekazywała jest sporą naiwnością, głupotą i wręcz stratą. Raz że większość świata ma to gdzieś, dwa że zachód rozumuje jednak inaczej. Bardziej na chłodno. Nawet Czesi i Słowacy to zrozumieli. Polska ma trzymać z zachodem a naszym się wydaje, że stanie obok celebryty jest już czymś niemalże boskim. Polskie kompleksy, rozgrzane głowy, do tego ogromną, prymitywna propaganda sączona ze wszystkich mediów. Socjologia potwierdza, że jakas część się nabierze w PL, stali godzinami w deszczu po produkt. Teraz też staną na baczność 

6 minut temu, Reikai napisał:

Walczysz z tezami które sam tworzysz, każdy wie ze to USA zdecyduje kiedy będzie pokój.

Oczywiście, ale myślę, że w PL wywoła to szok. Tak samo jak ukr postawa po wojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DLT_Braddock napisał:

Wychodzenie przed szereg i sprzedawanie światu narracji o tym, że to Polska jako pierwsza ostrzegała, że Polska jako pierwsza przyjmowała, że Polska jako pierwsza przekazywała jest sporą naiwnością, głupotą i wręcz stratą. Raz że większość świata ma to gdzieś, dwa że zachód rozumuje jednak inaczej. Bardziej na chłodno. Nawet Czesi i Słowacy to zrozumieli. Polska ma trzymać z zachodem a naszym się wydaje, że stanie obok celebryty jest już czymś niemalże boskim. Polskie kompleksy, rozgrzane głowy, do tego ogromną, prymitywna propaganda sączona ze wszystkich mediów. Socjologia potwierdza, że jakas część się nabierze w PL, stali godzinami w deszczu po produkt. Teraz też staną na baczność 

Oczywiście, ale myślę, że w PL wywoła to szok. Tak samo jak ukr postawa po wojnie. 

Słowacy ostatnio puścili swoje migi że swojego lotniska które poleciały prosto na Ukrainę, bez bawienia się w jakiś tranzyt i przekazywanie broni po cichu.

Nie brzmi to jak chłodna polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Wychodzenie przed szereg i sprzedawanie światu narracji o tym, że to Polska jako pierwsza ostrzegała, że Polska jako pierwsza przyjmowała, że Polska jako pierwsza przekazywała jest sporą naiwnością, głupotą i wręcz stratą. Raz że większość świata ma to gdzieś, dwa że zachód rozumuje jednak inaczej. Bardziej na chłodno. Nawet Czesi i Słowacy to zrozumieli. Polska ma trzymać z zachodem a naszym się wydaje, że stanie obok celebryty jest już czymś niemalże boskim. Polskie kompleksy, rozgrzane głowy, do tego ogromną, prymitywna propaganda sączona ze wszystkich mediów. Socjologia potwierdza, że jakas część się nabierze w PL, stali godzinami w deszczu po produkt. Teraz też staną na baczność

Musisz zacząć dostrzegać i oddzielać politykę wewnętrzną od zagranicznej a wtedy poszerzą Ci się horyzonty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku w każdym wywiadzie w tv i internecie generałowie i inni eksperci mowia o tym, że USA zadecyduje o pokoju, nie wiem skąd znowu Deltus próbuje stać w opozycji przekazując oczywista wiedze twierdząc, że mówi się zupełnie odwrotnie.

Bartosiaki Skrzypczaki od miesięcy mówią o roli USA w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

Musisz zacząć dostrzegać i oddzielać politykę wewnętrzną od zagranicznej a wtedy poszerzą Ci się horyzonty.

Spoko. Czyli mamy trwać przy wizji powrotu Ukrainy do granic z 2014 roku razem z Litwą, Łotwą i Estonią.

bo... fajnie to wygląda jak Duda podkreślił rolę Kwaśniewskiego przy pomarańczowej rewolucji oraz nawet wspomniał że opozycja i wszystkie ugrupowania popierają taki kurs.

1 godzinę temu, Reikai napisał:

Słowacy ostatnio puścili swoje migi że swojego lotniska które poleciały prosto na Ukrainę, bez bawienia się w jakiś tranzyt i przekazywanie broni po cichu.

Nie brzmi to jak chłodna polityka.

W jakim stanie i oddali i w zamian za? ..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Spoko. Czyli mamy trwać przy wizji powrotu Ukrainy do granic z 2014 roku razem z Litwą, Łotwą i Estonią.

A Zelensky i Duda mają głosić, że wystarczy obecny stan? lol

 

5 minut temu, DLT_Braddock napisał:

bo... fajnie to wygląda jak Duda podkreślił rolę Kwaśniewskiego przy pomarańczowej rewolucji oraz nawet wspomniał że opozycja i wszystkie ugrupowania popierają taki kurs.

Genialne. Wszyscy Polacy zadowoleni, że prezydent wychodzi ponad podziały jak JP II ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.