Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Zejdźmy na poważniejszy temat:https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bezpieczny-kredyt-2-proc-przeglosowany-przez-Sejm-8523337.html czy ja dobrze rozumiem ten fragment z cytatu? To wygląda jakby sztucznie zamrozili obecny wibor, ale banki i tak mogą ruchać na pozostałych kosztach tj. marża, prowizje itd. Więc finalnie wszyscy będziemy dorzucać się bankierom do kieszeni? 

Cytat

W okresie stosowania dopłat oprocentowanie kredytu, według wyjaśnień na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, wyniesie dla kredytobiorcy 2 proc. powiększone o marżę, prowizję i inne opłaty bankowe (jeśli będą pobierane). "Bezpieczne kredyty" będą udzielane przez banki, które zawrą w tej sprawie umowę z BGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, P_M napisał:

Zejdźmy na poważniejszy temat:https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bezpieczny-kredyt-2-proc-przeglosowany-przez-Sejm-8523337.html czy ja dobrze rozumiem ten fragment z cytatu? To wygląda jakby sztucznie zamrozili obecny wibor, ale banki i tak mogą ruchać na pozostałych kosztach tj. marża, prowizje itd. Więc finalnie wszyscy będziemy dorzucać się bankierom do kieszeni? 

 

Na szczęście nikt nikogo nie zmusza do brania kredytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, josephnba napisał:

Nikt nikogo nie zmusza, ale też nie każdy ma rodziców, którzy mu przepiszą chatę

A wynajem wychodzi podobnie jak kredyt 

Czyli jednak mimo tego, że "banki i tak mogą ruchać na pozostałych kosztach tj. marża, prowizje itd. Więc finalnie wszyscy będziemy dorzucać się bankierom do kieszeni? " kredyt się człowiekowi opłaca ? 

 

9 minut temu, P_M napisał:

Well, bardziej chodziło mi o to, że ta ustawa przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego i zamiast dobrze zrobić kredytobiorcom, to dobrze zrobi bankom.

Mylisz się. Program ma zrobić dobrze trzem grupom. Kredytobiorcom, bankom i deweloperom. I do tego się mniej więcej sprowadza. Koszty weźmie na siebie społeczeństwo. 

Jeśli liczyłeś, że to będzie gołe 2% i banki nie będą zarabiać to od razu powinieneś to odrzucić - banki w udzielaniu takiego kredytu nie tylko nie miałyby interesu ale tez taki kredyt stanowiłby  (i tak będzie stanowił, ale przynajmniej zarobią0 konkurencję dla innych instrumentów które oferują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Czyli jednak mimo tego, że "banki i tak mogą ruchać na pozostałych kosztach tj. marża, prowizje itd. Więc finalnie wszyscy będziemy dorzucać się bankierom do kieszeni? " kredyt się człowiekowi opłaca ? 

Układ bank-państwo-deweloper zbudował neoniewolnictwo. Państwo powinno chronić obywatela a obecnie ceny nieruchomości są zawyżone przez ten układ ( nie tylko w Polsce btw )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sebastian napisał:

Mylisz się. Program ma zrobić dobrze trzem grupom. Kredytobiorcom, bankom i deweloperom. I do tego się mniej więcej sprowadza. Koszty weźmie na siebie społeczeństwo. 

Jeśli liczyłeś, że to będzie gołe 2% i banki nie będą zarabiać to od razu powinieneś to odrzucić - banki w udzielaniu takiego kredytu nie tylko nie miałyby interesu ale tez taki kredyt stanowiłby  (i tak będzie stanowił, ale przynajmniej zarobią0 konkurencję dla innych instrumentów które oferują. 

Czyli nie mylę się, po prostu masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

Układ bank-państwo-deweloper zbudował neoniewolnictwo. Państwo powinno chronić obywatela a obecnie ceny nieruchomości są zawyżone przez ten układ ( nie tylko w Polsce btw )

Państwo żyje z procentów więc patrz na to aby ich było jak najwięcej. Ale tak kreakacja pieniądza przez banki rzeczywiście powoduje problemy. Natomiast ceny nieruchomości nie są już zawyżone. Odpowiadają dzisiejszym kosztom. 

10 minut temu, P_M napisał:

Czyli nie mylę się, po prostu masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem :D

Ty wśród beneficjantów wymieniłeś tylko bank. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sebastian napisał:

Czyli jednak mimo tego, że "banki i tak mogą ruchać na pozostałych kosztach tj. marża, prowizje itd. Więc finalnie wszyscy będziemy dorzucać się bankierom do kieszeni? " kredyt się człowiekowi opłaca ?

Nie wiem czy się opłaca. Na pewno nie każdemu 

Mi się opłacało dobrać kredytu żeby wybudować dom, ale dysponowałem dużym wkładem własnym i kupiłem tanio działkę 

 

Teraz mi się średnio opłaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, josephnba napisał:

Nie wiem czy się opłaca. Na pewno nie każdemu 

Mi się opłacało dobrać kredytu żeby wybudować dom, ale dysponowałem dużym wkładem własnym i kupiłem tanio działkę 

 

Teraz mi się średnio opłaca ;)

Ale co ? Dom ? No teraz dom zrobił się ogromnym kosztem. Chcą abyś zamieszkał w bloku w mieście. 15 minutowym mieście. Oczywiście nie będą Cię zmuszać, po prostu będą podnosić koszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/odpedzal-demona-salcesonem-teraz-ksiadz-buduje-pensjonat-za-40-milionow-6887036000930720a

Hahaha na prawdę czasami absurdy w naszym kraju przekraczają skalę. I smutne ze juz wszyscy zapomnieli o tym co Czarnek odjebal z tym rozdawaniem siana.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Wygoda współczesnego życia, system emerytalny i państwo socjalne. 

bardziej emancypacja kobiet. niższe wykształcenie, mniej praw oraz mniejszy udział na rynku pracy spowodowałby wzrost dzietności i jest to znane nawet w starych podręcznikach. Twoje punkty też ale są przypadki, że wcale to nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.