Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Biedny minister rolnictwa. Jakby wytrzymał do dziś to mógłby wytrzymać i do wyborów. Najwiłększe frimy handlujace zbożem wycofują sie z rynku rosyjskiego. Wszystkie już nie będa obecny przed żniwami. Rosjani się utopia we własnym zbożu bo sami nie mają jak tego wysłać. 

Ceny zbóż w Polsce są troche niższe niż na świecie. Oczywiście większym problemem było by je sprzedać ale jak rolnicy liczyli ,ze ceny zbóż się utrzymają jak z początku wojny to źyli ułudą. Ceny są takie jak przed wojną .

Moim zdaniem to co spieprzył Kowalczyk ale i rząd całościowo to jest rynek energii. Wszędzie prąd jest droższy niż rok temu choć gaz i ropa sa tańsze ale w Niemczech., Belgii ceny idą w dół. Nawozy które są oparte na gazie idą w dół i w Polsce są droższe. Zamiast dużo wcześniej ogarnąć ten rynek by jednak mieć kontrole nad ceną gazu sprzadawaną do zakłądów azotowych to poszli na żywioł i wyszło jak wyszło. Ja cały czas mam wrażenie ,że oni liczyli ,że każdy w Europie będzie podnosił ceny gazu  i prądu i tak było ale teraz większość robi obniżki a  u nas nie i powoli to staje się ciężarem. 

Tak słabego kwartału w branży to nie było ani w Covidzie ani w czsie wojny . Oby się to poprawiło bo to nie jest fajne zwalniać ludzi. 

Inna sprawa ,że jednak dla Afryki byłoby lepiej jakby zboże do nich trafiało. Jeśli nie rosyjskie to niech choc wezmą je od nas bo my mamy nadwyżki ( wiadomo ,ze nie ta skala ale ziarnko do ziarnka )

To jest niestety dylemat. Rosję trzeba zdusić ale..... nei kosztem Afryki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Najlepsze to jest teraz, potem będzie gorzej. 

Eee. Ja sadze ze jak odejdą leśne dziadki z Magdalenki to skończy się dualizm i będą konieczne rządy koalicyjne które wyeliminują skrajności.

pod względem higieny politycznej i przerzucania się rozdawnictwem niewiele niżej można upaść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blackmagic napisał:

Eee. Ja sadze ze jak odejdą leśne dziadki z Magdalenki to skończy się dualizm i będą konieczne rządy koalicyjne które wyeliminują skrajności.

pod względem higieny politycznej i przerzucania się rozdawnictwem niewiele niżej można upaść 

Akurat koalicyjność to jest coś, co napędza skrajności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 08:48, Reikai napisał:

I w ogóle wyciągnięcie z tej wizyty, zamiast podpisanych umów na sprzedaż sprzętu Ukraincom, umów na odbudowę Ukrainy po wojnie, 

Skończyła się sielanka w TV, można podsumować. 

Sprzedaż sprzętu, Ukraina nie zapłaci tylko Polska ma dostać z tej unijnej puli, która w założeniu miała być przeznaczona jako rekompensata za przekazany sprzęt. 

Zelensky powiedział wprost do polskich firm "kto pierwszy ten lepszy" czyli żadnych preferencji dla polskich firm nie będzie. 

Słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Leszczyna jest fatalna. Jednak dobrze by było abyś przypomniał po kim te słowa powtórzyła :) Masz odwagę misiu ? 

 

Chciałbym zobaczyć jak mówisz do mnie "masz odwagę misiu?" na żywo:)

nie wiem, tak o se wrzucilem, nie biorę tego na poważnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.