Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fluber napisał:

W sensie ze kiedy się zorientuje, że postać która wykreowalem tu na forum jest najzabawniejsza czescia Twojego życia?  Wiem to już od jakiegoś czasu. Recytujesz tu z pamięci wszystko co o sobie pisałem . Próbując mnie obrazić, śmiejesz się z siebie. 

Najzabawniejsza w życiu? Ponownie siebie przeceniasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

że mam dobrą pamięć i nie muszę używać nawet wyszukiwarki ( tak btw te rzeczy dowiedzieliśmy się w ostatnim czasie bo jesteś w zajebistej formie! ❤️ )

I wykorzystujesz ja żeby zapamiętywać ciekawostki na mój temat zamiast zrobić coś ze swoim życiem żeby nie zarabiać coraz mniej? Bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

I wykorzystujesz ja żeby zapamiętywać ciekawostki na mój temat zamiast zrobić coś ze swoim życiem żeby nie zarabiać coraz mniej? Bez sensu. 

zarabiam coraz więcej a spędzam czas na tym forum jak wszyscy dla funu - szczególnie dobrze że są osoby jak Ty które koloryzują dyskusje jak kiedyś Darki czy vazquez 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

zarabiam coraz więcej a spędzam czas na tym forum jak wszyscy dla funu - szczególnie dobrze że są osoby jak Ty które koloryzują dyskusje jak kiedyś Darki czy vazquez 

Ehe. Ja też mam dobra pamięć

 

W dniu 29.10.2022 o 08:56, Koelner napisał:

dlatego pierdolisz. było już pisane tutaj, że u nikogo przynajmniej z tego forum nie poszły zarobki równolegle do inflacji ( nie pisząc o cenach mieszkań ) , ogólnie wszyscy jesteśmy biedniejsi płacąc rachunki czy chodząc do sklepów 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Ehe. Ja też mam dobra pamięć

i? więcej zarabiam ale mniej można za to kupić ( szczególnie ceny mieszkań czy zdolność kredytowa strasznie poszła w pizde ) a jeśli Twoje coraz większe zarobki nadążają nad tym wszystkim to mnie nie dziwi - jesteś wyjątkowy i dlatego wspiera Cię jedynie gość który naruchał na covidzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak dobrze że lawinowo rośnie liczba niespłaconych kredytów i punktów gastronomicznych zamykających się przynajmniej w Krakowie. O ile w ostatnich 8 latach zarobki i generalnie poziom życia się podniósł to już patrząc na ostatnie 1.5-2 lata  inflacja i stabilność waluty spowodowała że większości osób które znam żyje się gorzej (lub dużo gorzej) mimo bardzo wysokich kwalifikacji. A co do cen które wrzucałem podobno ceny i towary były brane z tego samego sklepu ,a nie wybierane najtańsze produkty żeby ładniej wyglądały. Nie zwracam dużej uwagi na ceny ale po sobie mogę powiedzieć że w ciągu niecałego roku ta sama szynka zdrożała z 36zł na 56zł, polędwica wołowa z 90 na 135zł  a masło nie jestem w stanie obecnie porównać po już jakiś czas temu zniknęło ze sklepu po osiągnieciu 8.5 za 200g kostkę podczas  gdy poł roku temu kosztowało koło 4zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał:

Jest tak dobrze że lawinowo rośnie liczba niespłaconych kredytów i punktów gastronomicznych zamykających się przynajmniej w Krakowie. O ile w ostatnich 8 latach zarobki i generalnie poziom życia się podniósł to już patrząc na ostatnie 1.5-2 lata  inflacja i stabilność waluty spowodowała że większości osób które znam żyje się gorzej (lub dużo gorzej) mimo bardzo wysokich kwalifikacji. A co do cen które wrzucałem podobno ceny i towary były brane z tego samego sklepu ,a nie wybierane najtańsze produkty żeby ładniej wyglądały. Nie zwracam dużej uwagi na ceny ale po sobie mogę powiedzieć że w ciągu niecałego roku ta sama szynka zdrożała z 36zł na 56zł, polędwica wołowa z 90 na 135zł  a masło nie jestem w stanie obecnie porównać po już jakiś czas temu zniknęło ze sklepu po osiągnieciu 8.5 za 200g kostkę podczas  gdy poł roku temu kosztowało koło 4zł.

Zobaczymy dane na koniec roku. W 2021 było tak:

https://www.horecatrends.pl/gastronomia/114/wzrosly_przychody_z_gastronomii_jest_tez_wiecej_lokali,13016.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na giełdzie w Amsterdamie gaz kosztował 98 euro .W 2 tygodnie spadł ze 160. Cena jest mniej więcej taka jak lutym tego roku przed inwazją. Jakie dziś rachunki wysłało PGNIG.. 8 razy większe niż w styczniu.... Ciekawe jak oni wytłumacza to ,że cena gazu spada na giełdach swiatowych a u nas rośnie

3 godziny temu, fluber napisał:

Już podobną głiupotę widziałem w przypadku wypadków na przejsciach, Nikt w biznesie nie porównuje rok 22 do 21 czy nawet 20. Bazą jest rok 2019. W 2020 był lockdown. Zakłady padały masowo więc jeśli Ty podajesz ,że w 21 wzrosły w stosunku i wzrosły im dochody w stosuynku do roku gdzie nie mogli robić wesel, chrzcin. GDzie mogli tylko na wynos przez 1/3 to nie wiem czy manipulujesz czy się nie orientujesz. Wrzuć porównanie 21 do 19 to wtedy można ocenić czy rzeczywiście jest wzrost przychodów. Bo jedyne co widać to ,że w 21 mamy mniej więcej tyle samo lokali co w 2019 ale nie wiemy jakie były przychody

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ely3 napisał:

Dziś na giełdzie w Amsterdamie gaz kosztował 98 euro .W 2 tygodnie spadł ze 160. Cena jest mniej więcej taka jak lutym tego roku przed inwazją. Jakie dziś rachunki wysłało PGNIG.. 8 razy większe niż w styczniu.... Ciekawe jak oni wytłumacza to ,że cena gazu spada na giełdach swiatowych a u nas rośnie

 

put in flacia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ely3 napisał:

Dziś na giełdzie w Amsterdamie gaz kosztował 98 euro .W 2 tygodnie spadł ze 160. Cena jest mniej więcej taka jak lutym tego roku przed inwazją. Jakie dziś rachunki wysłało PGNIG.. 8 razy większe niż w styczniu.... Ciekawe jak oni wytłumacza to ,że cena gazu spada na giełdach swiatowych a u nas rośnie

 

Cen gazu nic nie tłumaczy. https://businessinsider.com.pl/gielda/surowce/profil?id=gaz_ziemny poniżej wykres ceny od 2000 roku

IMG_20221222_002415.jpg

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fluber napisał:

Ale to normalne jak zarabiasz bardzo dobrze, a na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że będziesz zarabiać jeszcze lepiej. 

zwykly janusz/grazyna  pracujacy w biedronce , zabce , magazynie , wykonujacy jakies prace fizyczne zarabiaja jakies 3 tysiace na reke . najczesciej  z jakimis z dupy premiami za obecnosc , wyrobienie targetu .   to sa glodowe pieniadze przy drozyznie jaka mamy teraz .  o 30 % wzrosla ilosc kradziezy w sklepach , ludzie nie kradna dobr luksusowych  tylko podstaowe artykoly spozywcze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ely3 napisał:

 

Już podobną głiupotę widziałem w przypadku wypadków na przejsciach, Nikt w biznesie nie porównuje rok 22 do 21 czy nawet 20. Bazą jest rok 2019. W 2020 był lockdown. Zakłady padały masowo więc jeśli Ty podajesz ,że w 21 wzrosły w stosunku i wzrosły im dochody w stosuynku do roku gdzie nie mogli robić wesel, chrzcin. GDzie mogli tylko na wynos przez 1/3 to nie wiem czy manipulujesz czy się nie orientujesz. Wrzuć porównanie 21 do 19 to wtedy można ocenić czy rzeczywiście jest wzrost przychodów. Bo jedyne co widać to ,że w 21 mamy mniej więcej tyle samo lokali co w 2019 ale nie wiemy jakie były przychody

Liczba lokali jest podobna( w tym artykule jest). Przychody też . Z tym że w 2021 były nadal obostrzenia, mniejsze niż w 2020, ale jednak. 

Przychody w 2019: Przychody ogółem z działalności gastronomicznej w cenach bieżących wyniosły w 2019 r. prawie 50,9 mld zł

2021: przychody ogółem z działalności gastronomicznej w cenach bieżących wyniosły w ubiegłym roku 48,7 mld zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

zwykly janusz/grazyna  pracujacy w biedronce , zabce , magazynie , wykonujacy jakies prace fizyczne zarabiaja jakies 3 tysiace na reke . najczesciej  z jakimis z dupy premiami za obecnosc , wyrobienie targetu .   to sa glodowe pieniadze przy drozyznie jaka mamy teraz .  o 30 % wzrosla ilosc kradziezy w sklepach , ludzie nie kradna dobr luksusowych  tylko podstaowe artykoly spozywcze . 

https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/30-procentowy-wzrost-kradziezy-w-sklepach-Ekspert-wskazuje-przyczyny-8458757 bo oni nie czytają tabel @fluber tak to by wiedzieli że są bogatsi i przestali kraść. komik czy mem? P.s. Może to Niemcy i Czesi są zmuszeni do kradzieży chleba u nas?

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.