Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, ignazz napisał:

A gość sam to zdjęcie opublikował a mediom koło swojego domu poza godzinami pracy poszedł na rękę. Jeżeli mielibyśmy oceniać partie po jednym zdjęciu to mogę poszukać śmieszniejszych 

Dziennikarz w pracy był i jaki elegancki. 

Śmiesznie wyszło ale tam chyba było celowe zagranie. 

Imo zajebisty drip, poszedłbym na kluby tak gdybym miał tak zajebiście opalone uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 15:22, ignazz napisał:

Zostaw te drobne. I wykorzystanie tajemnicy zawodowej dla prywatnego zysku. Zająć się trzeba prezydentem Miasta Wrocławia i tych 3 km które przyjechał do sądu i zaparkował służbowo. Godzinka parkowania 6 złotych. Kilometrówką 6km bo liczę ze wrócił do UM a nie po drodze jechał służbowo. 8,5 PLN. ROZLICZAMY TO!  
Skad Mati ma 5 baniek?

Nie wskazywał ze ma 65.000 oszczędności? 

W komentarzach do obligacji Morawieckiego pobrzmiewa szczujący podtekst: zobaczcie, on ma 4 mln, a ty nie masz nic. 

Sprawa obligacji skarbowych kupionych przez premiera Morawieckiego wywołuje u mnie zupełnie inne refleksje i pytania niż u większości komentatorów.

Inwestycje w obligacje skarbowe nie są niczym złym. Wolę, aby szef rządu kupował obligacje, niż inwestował w inny sposób, np. kupował akcje spółek czy obstawiał zmiany kursów walut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fluber napisał:

Inwestycje w obligacje skarbowe nie są niczym złym. Wolę, aby szef rządu kupował obligacje, niż inwestował w inny sposób, np. kupował akcje spółek czy obstawiał zmiany kursów walut. 

I masz rację. Problem polega na tym, że poszedł w obligacje a nie w nieruchomości mimo to, że Glapiński zapewniał, że grozi nam deflacja a co za tym idzie wzrost cen mieszkań. Doceniam, że Morawiecki ma lepszych doradców finansowych niż NBP. Tymczasem wielu rodaków wtopiło słuchając prezesa NBP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jack napisał:

I masz rację. Problem polega na tym, że poszedł w obligacje a nie w nieruchomości mimo to, że Glapiński zapewniał, że grozi nam deflacja a co za tym idzie wzrost cen mieszkań. Doceniam, że Morawiecki ma lepszych doradców finansowych niż NBP. Tymczasem wielu rodaków wtopiło słuchając prezesa NBP. 

Bzdury. Ci co nie ogarniają kiedy się kupuje obligacje, nie są w stanie nawet zrozumieć co Glapiński mówi a co dopiero opierać swoją politykę inwestycyjna o to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Bzdury. Ci co nie ogarniają kiedy się kupuje obligacje, nie są w stanie nawet zrozumieć co Glapiński mówi a co dopiero opierać swoją politykę inwestycyjna o to. 

Prezes NBP mówi, że ceny mieszkań będą rosły. Tymczasem Premier wie, że Glapiński pierdoli i zamiast zainwestować kasę w szybki zysk z kupna-sprzedaży mieszkań inwestuje gotówkę w obligacje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Bzdury. Ci co nie ogarniają kiedy się kupuje obligacje, nie są w stanie nawet zrozumieć co Glapiński mówi a co dopiero opierać swoją politykę inwestycyjna o to. 

Dla mnie zagadką jest co innego. Nawet na ostatnich stronach czytamy, jakie to mamy kozackie społeczeństwo i młodzież. Poligloci rzucą pracę i pojadą do Hiszpanii (tam dopiero jest reżim).

Wszystkie kraje bloku wschodniego UE dostały inflacyjnie po du..e, bo ich waluty i papiery dłużne, znajdują się w tym samym koszyku walutowym co Ukraina I Rosja, a zagrożenie wojną to istotny czynnik odpływu kapitału. Assety tanieją, bo kapitał odpływa ku bezpiecznym aktywom.

I w tej sytuacji, opozycja krytykuje dopływ krajowego kapitału, do polskich obligacji. To wyższy poziom aberracji i dziwię, się jak niewiele trzeba, aby łyknąć taką bzdurę.

Rozumiem krytykę, dla krytyki. Tu nie ma merytoryki, tylko zwykłe ujadanie, na które bezrefleksyjnie łapie się ta "postępowa" część elektoratu. Polska potrzebuje kapitału jak wody, bo tylko on hamuje recesję, tymczasem cała opozycja zabiegała o brak funduszy na KPO, a teraz bełkocze o kupowaniu obligacji. Polska młodzież daje się rżnąć "działaczom" na poziomie polskiej kopanej.

Jaki tytuł naukowy ma Glapiński i ile lat jest w RPP? A krytykuje go samorząd terytorialny PSL, doktor, działacz piłkarski i były radny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack napisał:

Prezes NBP mówi, że ceny mieszkań będą rosły. Tymczasem Premier wie, że Glapiński pierdoli i zamiast zainwestować kasę w szybki zysk z kupna-sprzedaży mieszkań inwestuje gotówkę w obligacje.  

Jeżeli rok temu kupiłeś mieszkanie to zarobiles więcej niż rok temu kupując obligacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, starYfaN napisał:

Jaki tytuł naukowy ma Glapiński i ile lat jest w RPP? A krytykuje go samorząd terytorialny PSL, doktor, działacz piłkarski i były radny.

Glapiński mówił, że grozi nam DEFLACJA i że nie ma możliwości by podnosić stopy. NIE MA MOŻLIWOŚCI. NIE MA. 

Więc nie wyskakuj tu z tytułami Glapińskiego bo najwyraźniej niewiele są warte. Historyk Morawiecki wiedział lepiej. 

24 minuty temu, fluber napisał:

Jeżeli rok temu kupiłeś mieszkanie to zarobiles więcej niż rok temu kupując obligacje

Jeżeli kupiłeś rok temu to jeszcze musisz je sprzedać co przy obecnym stanie stóp może nie być takie proste 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack napisał:

Glapiński mówił, że grozi nam DEFLACJA i że nie ma możliwości by podnosić stopy. NIE MA MOŻLIWOŚCI. NIE MA. 

Więc nie wyskakuj tu z tytułami Glapińskiego bo najwyraźniej niewiele są warte. Historyk Morawiecki wiedział lepiej.

Morawiecki ma kilka tytułów, między innymi MBA z ekonomii.

Mogę spytać, na czym opierasz swoją wiedzę z ekonomii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, starYfaN napisał:

Ale jaka jest Twoja wiedza, abyśmy mieli punkt odniesienia, bo nie masz ochoty odpowiadać merytorycznie.

Hahahaha wyjebane w Twoją wiedzę ale pozamykajmy fora, media społecznościowe bo tylko będą mogli się wypowiadać osoby z najlepszymi papierami w danej dziedzinie 🤣🤣🤣 aż przypomniało mi się jak Lechia będąc 3 przegrała u siebie prawie ostatnią ekipą a moja matka przed meczem powiedziała „synek czuje że przegrają” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Hahahaha wyjebane w Twoją wiedzę ale pozamykajmy fora, media społecznościowe bo tylko będą mogli się wypowiadać osoby z najlepszymi papierami w danej dziedzinie 🤣🤣🤣 aż przypomniało mi się jak Lechia będąc 3 przegrała u siebie prawie ostatnią ekipą a moja matka przed meczem powiedziała „synek czuje że przegrają” 

Moja wiedza nie była przedmiotem dyskusji.

11 godzin temu, starYfaN napisał:

Nie jestem socjologiem, ale da się zauważyć, że elektorat poszczególnych partii, zachowuje się podobnie, jak przedstawiciele władzy ustawodawczej.

A potem narzeka na polityków. Naród ma takich polityków, na jakich zasługuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

Moja wiedza nie była przedmiotem dyskusji.

Gdybyś czytał ze zrozumieniem to być wyczytał, że przedmiotem dyskusji była wiedza Glapińskiego a nie Morawieckiego, który w rzeczonym przypadku wykazał się większą wiedzą niż Prezes NBP. 

 

2 godziny temu, Koelner napisał:

Hahahaha wyjebane w Twoją wiedzę ale pozamykajmy fora, media społecznościowe bo tylko będą mogli się wypowiadać osoby z najlepszymi papierami w danej dziedzinie 🤣🤣🤣 aż przypomniało mi się jak Lechia będąc 3 przegrała u siebie prawie ostatnią ekipą a moja matka przed meczem powiedziała „synek czuje że przegrają” 

Jednoosobowa komisja złożona ze Smerfa Ważniaka będzie decydowała, kto zasługuje na posiadanie racji 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jack napisał:

Gdybyś czytał ze zrozumieniem to być wyczytał, że przedmiotem dyskusji była wiedza Glapińskiego a nie Morawieckiego, który w rzeczonym przypadku wykazał się większą wiedzą niż Prezes NBP. 

Wtedy ( ponad 2 lata temu) groźba deflacji była realna. 

Europejski Bank Centralny oraz politycy ze Starego Kontynentu mają jasny dowód na to, że koronawirus wywołuje kryzys deflacyjny. Pomimo setek miliardów euro pompowanych w gospodarkę przez bank centralny, inflacja w strefie euro pierwszy raz od 2016 r. spadła do -0,2 proc. w sierpniu. Z kolei w lipcu wzrosło za to bezrobocie do 7,9 proc. - podał Eurostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

Gdybyś czytał ze zrozumieniem to być wyczytał, że przedmiotem dyskusji była wiedza Glapińskiego a nie Morawieckiego, który w rzeczonym przypadku wykazał się większą wiedzą niż Prezes NBP. 

 

Jednoosobowa komisja złożona ze Smerfa Ważniaka będzie decydowała, kto zasługuje na posiadanie racji 

No to podyskutowaliśmy o ekonomii. :) Napisz jeszcze coś więcej o czytaniu ze zrozumieniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fluber napisał:

Wtedy ( ponad 2 lata temu) groźba deflacji była realna. 

Europejski Bank Centralny oraz politycy ze Starego Kontynentu mają jasny dowód na to, że koronawirus wywołuje kryzys deflacyjny. Pomimo setek miliardów euro pompowanych w gospodarkę przez bank centralny, inflacja w strefie euro pierwszy raz od 2016 r. spadła do -0,2 proc. w sierpniu. Z kolei w lipcu wzrosło za to bezrobocie do 7,9 proc. - podał Eurostat

A Ty jakie masz papiery na to by wypowiadać się z ekonomii? 🤣

Glapiński mówił, że za jego kadencji nie będzie podnoszenia stóp. Nie musiał tego mówić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.