Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ignazz napisał:

Czy przedsiębiorstw. 
liczy się nie przedmiot zakupu a okoliczności. 
a te obciążają Premiera 

Rozwiń i zacytuj mnie gdzie w potencjalnej dyskusji broniłem Tuska. 

Mateo tez przepisywał. Widocznie tski styl polityków. 

Ukrywają majątek 

Cały 2020 rok był rekordowy dla obligacji oferowanych przez Skarb Państwa. W ubiegłym roku sprzedano dłużne papiery o wartości 28,4 mld zł. Jak wynika z szacunków Ministerstwa Finansów, 2021 rok również może być rekordowy dla obligacji skarbowych. Według najnowszych danych, w styczniu sprzedano papiery o wartości aż 3,1 mld zł. Jest to wzrost o 30% w porównaniu do grudnia, kiedy wartość sprzedanych obligacji wyniosła 2,4 mld zł.

wiedza tajemna. Ja pi****le

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

Masakra. Tuskofobia jest realna w narodzie zdecydowanie.

To nie jest tuskofobia. I Morawiecki i Tusk przepisali majątki na żonę. Nie zgadzam się z teza że w mainstreamie czepianie się ich obu o to jest takie samo. 

Teraz mamy porównywanie kupna działek miasta którym się zarzadza do zakupu obligacji które co roku kupuje kilkaset tysięcy Polaków. Antypisowi na forum odpierdoliło już do reszty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber nie wiem czy ty rozumiesz sytuacje. 
 

MF w tym MM wielokrotnie zostali złapani na kłamstwach chociażby w kwestii stop procentowych poprzez co wpędzili sporo Polaków w kłopoty podwyższonej raty kredytu. Obecnie brak jest programu gospodarczego dalej i rośnie niezadowolenie społeczne z racji wzrostu cen. A panowie bawią się w obligacje wykazując bardzo wysoki poziom obłudy ale i bezczelności. Biorąc pod uwagę okoliczności i bliskość tego typu informacji ( sorry ale ja po twoim cytacie nadal nie wiem czy za rok warto zainwestować miliony w obligacje). Mm jest za blisko tego aby tak bezrefleksyjnie w obecnej sytuacji robił co robi. 
 

jezeli nie czujesz tego to trudno. 

6 minut temu, fluber napisał:

To nie jest tuskofobia. I Morawiecki i Tusk przepisali majątki na żonę. Nie zgadzam się z teza że w mainstreamie czepianie się ich obu o to jest takie samo. 

Teraz mamy porównywanie kupna działek miasta którym się zarzadza do zakupu obligacji które co roku kupuje kilkaset tysięcy Polaków. Antypisowi na forum odpierdoliło już do reszty. 

 

Działki tez kupuje tysiące. Co to za argument? 

Dalej bronisz kłamczuszka i znowu wyzywasz. 

W imię MM?

Którego nie znasz osobiście. Odpierdolilo tobie raczej niż temu forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

@fluber nie wiem czy ty rozumiesz sytuacje. 
 

MF w tym MM wielokrotnie zostali złapani na kłamstwach chociażby w kwestii stop procentowych poprzez co wpędzili sporo Polaków w kłopoty podwyższonej raty kredytu. Obecnie brak jest programu gospodarczego dalej i rośnie niezadowolenie społeczne z racji wzrostu cen. A panowie bawią się w obligacje wykazując bardzo wysoki poziom obłudy ale i bezczelności. Biorąc pod uwagę okoliczności i bliskość tego typu informacji ( sorry ale ja po twoim cytacie nadal nie wiem czy za rok warto zainwestować miliony w obligacje). Mm jest za blisko tego aby tak bezrefleksyjnie w obecnej sytuacji robił co robi. 
 

jezeli nie czujesz tego to trudno. 

Czego? Że Morawiecki nie może wyjąć pieniędzy z konta i kupić obligacji jak kilkaset tysięcy Polaków bo rośnie niezadowolenie społeczne? Przecież to jest czysty hejteryzm bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

@fluber nie wiem czy ty rozumiesz sytuacje. 
 

MF w tym MM wielokrotnie zostali złapani na kłamstwach chociażby w kwestii stop procentowych poprzez co wpędzili sporo Polaków w kłopoty podwyższonej raty kredytu. Obecnie brak jest programu gospodarczego dalej i rośnie niezadowolenie społeczne z racji wzrostu cen. A panowie bawią się w obligacje wykazując bardzo wysoki poziom obłudy ale i bezczelności. Biorąc pod uwagę okoliczności i bliskość tego typu informacji ( sorry ale ja po twoim cytacie nadal nie wiem czy za rok warto zainwestować miliony w obligacje). Mm jest za blisko tego aby tak bezrefleksyjnie w obecnej sytuacji robił co robi. 
 

jezeli nie czujesz tego to trudno. 

Działki tez kupuje tysiące. Co to za argument? 

Dalej bronisz kłamczuszka i znowu wyzywasz. 

W imię MM?

Którego nie znasz osobiście. Odpierdolilo tobie raczej niż temu forum. 

Przecież dywersyfikacja portfela, to "szkoła podstawowa inwestowania". Facet miał podobna dywersyfikacje, jak flirtował z PO. Dlaczego wtedy milczałeś?

1 minutę temu, fluber napisał:

Czego? Że Morawiecki nie może wyjąć pieniędzy z konta i kupić obligacji jak kilkaset tysięcy Polaków bo rośnie niezadowolenie społeczne? Przecież to jest czysty hejteryzm bez sensu. 

I meble kuchenne też bezczelnie ustawił w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Może tak samo jak Wójt gminy działkę gminna. 

Każdy może kupić obligacje. Takie same. A działkę może kupić jedna osoba. Co to w ogóle za porównanie? Ja mogę kupić te same obligacje co Morawiecki ale nie mogę kupic tej samej działki co wojt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. 
twierdze ze zrobił nieetycznie. 
moim zdaniem w obecnej sytuacji takiej ekspozycji nie powinien zrobić i tyle. 
 

żaden hejteryzm tylko ocena wiec nie róbcie teraz tego afery w druga stronę gdzie za tok czy dwa będziecie wypominać ze forum zawsze hejyowalo itp. 
 

proste zdanie: kolejny raz władza zachowuje się nieetycznie poza standardami ogólnymi. Tyle. 

Teraz, fluber napisał:

Każdy może kupić obligacje. Takie same. A działkę może kupić jedna osoba. Co to w ogóle za porównanie? Ja mogę kupić te same obligacje co Morawiecki ale nie mogę kupic tej samej działki co wojt

Możesz stanąć w przetargu. Forma zakupu na potrzebę dyskusji o etyce jest nieistotna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ignazz napisał:

Zostaw te drobne. I wykorzystanie tajemnicy zawodowej dla prywatnego zysku. Zająć się trzeba prezydentem Miasta Wrocławia i tych 3 km które przyjechał do sądu i zaparkował służbowo. Godzinka parkowania 6 złotych. Kilometrówką 6km bo liczę ze wrócił do UM a nie po drodze jechał służbowo. 8,5 PLN. ROZLICZAMY TO!  
Skad Mati ma 5 baniek?

Nie wskazywał ze ma 65.000 oszczędności? 

Czyli jeżeli Morawiecki kupił, a Majchrowski ukradł to Morawiecki gorszy bo kupił za więcej niż Majchrowski ukradł. 

No i skąd Mati ma 5 milionów. 

No jak bogaty, to ukradł, co nie? Że że wszystkich forumowuczow akurat Ty wypierdolisz z taka logika to się akurat nie spodziewałem. 

5 minut temu, ignazz napisał:

Zaraz zaraz. 
twierdze ze zrobił nieetycznie. 
moim zdaniem w obecnej sytuacji takiej ekspozycji nie powinien zrobić i tyle. 

proste zdanie: kolejny raz władza zachowuje się nieetycznie poza standardami ogólnymi. Tyle. 

Kupowanie obligacji nie jest nieetyczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Chodzi o skale twojej reakcji na ważny temat Ostrołęki gdzie w kontrze dużo bardziej zajadle postawiłeś temat Wrocławia w kontrze. A nie sprawdziłeś ze to 6 km było co tez nie jest ważne bo nawet na 109 m nie powinien jechać służbowa. Pisaliśmy wtedy o mlrd Ostrołęki a nie o zakupie Mateo. Odwracasz kota ogonem stawiając blednie na szali kupno dużo  vs kradzież mało. 

I chyba mnie nie podejrzewasz. O krzyki bogaty to ukradł. Ten poziom co jest w obligacjach potrafię sobie wyobrazić i nie budzi u mnie zazdrości bo jest w zasięgu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Możesz stanąć w przetargu. Forma zakupu na potrzebę dyskusji o etyce jest nieistotna. 

Pomiędzy stanąć, a kupić, jest taka różnica, jak mieć, a chcieć mieć.

Facet jest konkretnym ekonomistą.

Gość ma podobny portfel inwestycyjny, jak był w strukturach PO.

Wtedy był inwestującym ascetą, dzisiaj oskarżasz go o nieetyczne złodziejstwo.

To stosowanie podwójnych standardów, tylko z uwagi na partyjną przynależność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Nie o to chodzi. Chodzi o skale twojej reakcji na ważny temat Ostrołęki gdzie w kontrze dużo bardziej zajadle postawiłeś temat Wrocławia w kontrze. A nie sprawdziłeś ze to 6 km było co tez nie jest ważne bo nawet na 109 m nie powinien jechać służbowa. Pisaliśmy wtedy o mlrd Ostrołęki a nie o zakupie Mateo. Odwracasz kota ogonem stawiając blednie na szali kupno dużo  vs kradzież mało. 

I chyba mnie nie podejrzewasz. O krzyki bogaty to ukradł. Ten poziom co jest w obligacjach potrafię sobie wyobrazić i nie budzi u mnie zazdrości bo jest w zasięgu 

W jakiej kontrze? Ostrołęka i Majchrowski to dwa odrębne wątki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na pełnione stanowisko. Będąc wójtem gminy bym nie kupował działki gminnej 

7 minut temu, fluber napisał:

W jakiej kontrze? Ostrołęka i Majchrowski to dwa odrębne wątki. 

Wrzuciłeś jeden po drugim 

Będąc Prezydentem RP Premierem czy innym najwyższym ranga zawiesza się inne etaty i działalność gospodarcza aby nie budziło to kontrowersji. Dokonywanie bezpośrednio podczas kadencji dużych operacji finansowych na pochodnych instrumentach skarbu państwa jest nieetyczne i całkowicie niewłaściwe. 

Ba. Niektóre tego typu ruchy mogłyby spowodować panikę na rynku finansowym jakby zamiast np zakupu była sprzedaż. To nie są kategorie kradzieży tylko niewłaściwych zachowań. A jeżeli te zachowania kierowane są wiedza wewnętrzna na poziomie zawodowym to tym bardziej są wątpliwe. 

Ale wy to nawet odkrecilibyscie temat jakby miał etat w Gaspromie. 

Schreder po kadencji ma prawo być w zarządzie przecież? Nieprawdaż? 

Dla danego stanowiska można przypisać zachowania niewłaściwe.  Papież nie mający żony i zobowiązań widziany w burdelu tez by był inaczej rozliczany niż Fluber. 

( przed małżeństwem) 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ignazz napisał:

Z uwagi na pełnione stanowisko. Będąc wójtem gminy bym nie kupował działki gminnej 

Wrzuciłeś jeden po drugim 

Będąc Prezydentem RP Premierem czy innym najwyższym ranga zawiesza się inne etaty i działalność gospodarcza aby nie budziło to kontrowersji. Dokonywanie bezpośrednio podczas kadencji dużych operacji finansowych na pochodnych instrumentach skarbu państwa jest nieetyczne i całkowicie niewłaściwe. 

Ba. Niektóre tego typu ruchy mogłyby spowodować panikę na rynku finansowym jakby zamiast np zakupu była sprzedaż. To nie są kategorie kradzieży tylko niewłaściwych zachowań. A jeżeli te zachowania kierowane są wiedza wewnętrzna na poziomie zawodowym to tym bardziej są wątpliwe. 

Ale wy to nawet odkrecilibyscie temat jakby miał etat w Gaspromie. 

Schreder po kadencji ma prawo być w zarządzie przecież? Nieprawdaż? 

O, już jesteśmy przy etacie u Putina? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Przecież takie "drobne" to miał jeszcze za czasów PO.

Ale przepisał na żonę przecież. Tak było ? Bo tak kojarzę.

46 minut temu, fluber napisał:

To nie jest tuskofobia. I Morawiecki i Tusk przepisali majątki na żonę. Nie zgadzam się z teza że w mainstreamie czepianie się ich obu o to jest takie samo. 

Teraz mamy porównywanie kupna działek miasta którym się zarzadza do zakupu obligacji które co roku kupuje kilkaset tysięcy Polaków. Antypisowi na forum odpierdoliło już do reszty. 

 

No masz rację. Tuska czepiają się dużo bardziej.  

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.