Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

 

"Petenci" nie prowadzą inwestycji :)

Tak zostałem potraktowany. 

3 minuty temu, Krzemo napisał:

O, a w jaki sposób? :) 

No przecież trzeba zapewnić inwestycji media. Spółki miejscowe wodociągi i zarząd dróg nie robił problemów tylko w terminie wydał warunki. 

Obecnie jaja są z prądem. 

Przy dzisiejszych cenach gazu z tym daje sobie spokój bo kiedyś te spółki były hamulcowymi ale to przez bałagan wewnątrz. 

No ale za rada kolegi zmieniam robotę. Nie potrafiłem wyegzekwować tego w czasie. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Co Ty gadasz ? Przecież realnie budowę rozpoczęto w 2018 ! I naciskał na to pisowski minister Tchórzewski. To, że wcześniej były plany to nic nie znaczy, wiesz ile różnych planów się robi ?

To jest żałosne jak próbujesz przerzucić odpowiedzialność na kogoś innego. Nie wiem co się z Tobą dzieje ale ostatnio to już nawet nie ukrywasz, że jesteś forumową tubą PiSu..

Spółkę do budowy elektrowni powołano w 2009 r., spółka ta uzyskała pozwolenie na budowę w 2011r. Raport NIK z 2014 r. wykazał, że opłacono między innymi:

Cytat

- pozyskanie praw do gruntów i służebności gruntowych

− doradztwo projektowe, merytoryczne, prawne i finansowe

− uzyskanie decyzji administracyjnych na wycinkę drzew i wyłączenia gruntów
leśnych z produkcji

− roboty w zakresie wycinki drzew, makroniwelacji itp.

− opłata za przyłącze do KSE

− pozostałe wydatki, w tym roboty budowlane

− koszty funkcjonowania spółki celowej 

Cytat

Po decyzji o wstrzymaniu inwestycji spółka Elektrownia Ostrołęka S.A. ponosiła
i ponosi nadal wydatki związane z utrzymaniem integralności projektu,
zabezpieczeniem wytworzonego majątku oraz bieżącym funkcjonowaniem. 

Cytat

Źródłem sfinansowania poniesionych nakładów i kosztów projektu były kapitały
własne, które Elektrownia Ostrołęka S.A. otrzymywała od właściciela (Energa S.A.)  Akcje serii C o wartości nominalnej 200 mln zł
Energa S.A. opłaciła do wysokości 150 mln zł (w lipcu 2011 r. i grudniu 2011 r.).
W kwietniu 2012 r. Elektrownia Ostrołęka S.A., zgodnie z uchwałą NWZ,
wyemitowała kolejną serię akcji D (185 mln) a Energa S.A opłaciła je tylko do
wysokości 46,25 mln zł. Łącznie kapitał spółki celowej został podwyższony do
395,1 mln zł

Jestem w stanie zrozumieć, że PIS chciał dokończyć coś w co władowano już dużo kasy, zawieszono i musiano ciągle utrzymywać. Powinni byli od razu zmodyfikować projekt i podjęli błędną decyzję o kontynuowaniu poprzedniego, zgoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ignazz napisał:

Obecnie jaja są z prądem. 

Jestem ciekaw szczegółów :) , który OSD?

Generalnie warunki przyłączenia do sieci powinieneś dostać w określonym terminie, są sztywne ustawowe terminy + kara adm. za każdy dzień zwłoki, generalnie się tego pilnuje. Jakieś z dupy wezwania do uzupełnienia wniosku, czy problem później już na etapie realizacji umowy o przyłączenie?

Jaja z prądem to się dopiero zaczynają. Wychodzą właśnie lata niedoinwestowania, bierność regulacyjna URE i traktowanie OSD w grupach jako kury znaszącej złote jajka przez węglowych dejów.

 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krzemo napisał:

Jestem ciekaw szczegółów :) , który OSD?

Generalnie warunki przyłączenia do sieci powinieneś dostać w określonym terminie, są sztywne ustawowe terminy + kara adm. za każdy dzień zwłoki, generalnie się tego pilnuje. Jakieś wezwania do uzupełnienia wniosku, czy problem później już na etapie realizacji umowy o przyłączenie?

 

Projekt zbyt bliski sercu abym o nim pisał otwarcie. Ostatecznie wszystko ( finiszuje) idzie ku dobremu zakończeniu a 60 dni mimo ze trzeba było robić aneksy umów notarialne i doliczyć koszt pieniądza o te 2 miesiące nie przekreśliły excela. 

Ale to smutnie jakie są konsekwencje i ile trzeba działań dodatkowych aby takie bezczynne działania naprawić. 

Kara administracyjna. Jaki to ma sens jak prawnicy będą kosztować więcej? 

I co to poprawi jak chodzenie na udry szkodzi w ogólnym rozrachunku „do nastepnego razu” 

To są realia systemu a nie to staryfsn pisze ze inwestor to oszust. 

I aby być zrozumianym mimo chaosu. 
Praca urzędników jest coraz lepsza z historycznego punktu widzenia. Daleko przed 2015 jakby ktoś pytał. Tylko te wynalazki centralne są niekompatybilne. 

Np. Bardzo złe się współpracuje z GDDKiA 

15 minut temu, Krzemo napisał:

 

Jaja z prądem to się dopiero zaczynają. Wychodzą właśnie lata niedoinwestowania, bierność regulacyjna URE i traktowanie OSD w grupach jako kury znaszącej złote jajka przez węglowych dejów.

 

Niestety wiem. 

A chłopaki się w ZE niezłe bawią w nowe etaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ignazz napisał:

Kara administracyjna. Jaki to ma sens jak prawnicy będą kosztować więcej? 

I co to poprawi jak chodzenie na udry szkodzi w ogólnym rozrachunku „do nastepnego razu” 

Ma, bo każdy taki duperelek może być haczykiem do odstrzelenia kogoś, jednego politycznego na innego. Przywiązuje się do tego uwagę.

Dopóki nie ma kary, albo zagrożenia nią, zainteresowania jakiegoś organu to zapewne uznaje się, że proces idzie i jakoś to będzie (na zasadzie, jak nie ma kar to nie dołożymy etatów w procesie, mimo że są zaległości a KPI lezą na pysku). A to mogą być po prostu tego typu kwestie czysto organizacyjne, których ktoś tam nie jest w stanie przepchnąć wyżej.  

Z mojego doświadczenia - nie zaszkodzi, jeżeli nie ma obiektywnych przeszkód to przy zainteresowaniu się sprawą przez jakiś organ, nikt hamulca celowo nie wciska, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeżeli chodzi o działalność elektroenergetycznych OSD to problemem nie jest jakieś polityczne sterowanie (na złość komuś), tylko przede wszystkim obiektywny brak kasy w stosunku do potrzeb inwestycyjnych (w części przejadanej w innych obszarach grup, bo taki mamy model integracji sektora), który bezpośrednio wpływa na możliwości techniczne i dalej organizacyjne. To narastało przez lata, niezależnie od opcji i teraz po prostu szambo wybija.   

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Jestem w stanie zrozumieć, że PIS chciał dokończyć coś w co władowano już dużo kasy, zawieszono i musiano ciągle utrzymywać. Powinni byli od razu zmodyfikować projekt i podjęli błędną decyzję o kontynuowaniu poprzedniego, zgoda. 

Dużo gorzej Fluber. Oni najpierw podjęli decyzję o kontynuowaniu zawieszonego projektu a potem premier osobiście go storpedował jadąc do Brukseli i godząc się na nowe wcześniejsze i mniej dla Polski korzystne warunki dotyczące odejścia od węgla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sebastian napisał:

Dużo gorzej Fluber. Oni najpierw podjęli decyzję o kontynuowaniu zawieszonego projektu a potem premier osobiście go storpedował jadąc do Brukseli i godząc się na nowe wcześniejsze i mniej dla Polski korzystne warunki dotyczące odejścia od węgla. 

Z tym ekoszalenstwem jestem po Twojej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jack napisał:

No przeczytaj na spokojnie co napisałeś.

Cenię to forum dlatego bo mogę wyczytać tu wiele ciekawych rzeczy. Wątek wojenny czy przedtem covidowy to złoto informacyjne.

I teraz bez złośliwości, chętnie poczytałbym Twoje merytoryczne opinie na tematy na których się znasz bo jak widzę jest tego sporo. Tylko musiałbyś przy okazji zmienić ton z oblężonej przez debili twierdzy na bardziej przyjazny 🙂 

Nie mam czasu pisać opinii.

3 godziny temu, ignazz napisał:

Tak zostałem potraktowany.

Nie wiem, dlaczego utożsamiasz zaimek bezosobowy "ktoś" ze znaczeniem "ty". Jako osoba "skrupulatna wręcz pedantyczna" wypadałoby bezosobowość utożsamiać z ogółem.

Błędna interpretacja tezy, prowadzi Cię potem do konfabulacji, w której piszesz, że każe Ci zmieniać robotę :)

3 godziny temu, ignazz napisał:

Np. Bardzo złe się współpracuje z GDDKiA

Nie do końca, a nawet jeżeli, to problem nie jest "polityczny", tylko ekonomiczny. GDDKiA nie stać (dlaczego?) na zatrudnienie kadry, która stoi po drugiej stronie barykady. Więc najczęściej rozmawiasz z osobą, która Cię nie rozumie, a to prowadzi ją do frustracji i agresywnych/nieprzychylnych zachowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fluber napisał:

Kolejny przykład ze władza odkleja

Wykorzystywanie służbowych limuzyn i samolotów do celów prywatnych, obniżanie sobie rat kredytu w banku, korzystanie z informacji niejawnych by zarobić pieniądze. Polska klasa polityczna to gówno 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.