Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Cardi napisał:

Pewnie deficyt, jak zwykle.

Deficyt zapisano bardzo mały. Ogólnie jak przeczytasz to jest pięknie. Tylko na koniec okazuje się, że w 2021 wydaliśmy poza budżetem 270 mld  (nasz budżet to około 500 mld tak żeby uzmysłowić skalę) i nadal pozostawiamy to narzędzie planując w 2022 emisję obligacji BGK i PFR na sumę  co najmniej 100 mld. 

Oczywiście znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że wydatki pozabudżetowe pozwalają na sprawniejsze działanie, ale zastanawiam się czy aby na pewno dobrze jest wydawać takie pieniądze poza wszelką kontrolą. Jeśli tak jest dobrze to może róbmy tak wszyscy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Deficyt zapisano bardzo mały. Ogólnie jak przeczytasz to jest pięknie. Tylko na koniec okazuje się, że w 2021 wydaliśmy poza budżetem 270 mld  (nasz budżet to około 500 mld tak żeby uzmysłowić skalę) i nadal pozostawiamy to narzędzie planując w 2022 emisję obligacji BGK i PFR na sumę  co najmniej 100 mld. 

Oczywiście znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że wydatki pozabudżetowe pozwalają na sprawniejsze działanie, ale zastanawiam się czy aby na pewno dobrze jest wydawać takie pieniądze poza wszelką kontrolą. Jeśli tak jest dobrze to może róbmy tak wszyscy ? :)

To co było do przykrycia w ustawie budżetowej? To że deficyt był za mały? Przecież nikt poza Konfą by do tego się nie przyczepił, bo mają to w piździe, rozdawnictwu wszyscy przyklaskują, ale że to PiSowski pomysł, to trzeba głosować przeciw, bo nie można za, żeby można było Konfie przyłożyć, że czasem głosują z PiSem w cichej koalicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cardi napisał:

To co było do przykrycia w ustawie budżetowej? To że deficyt był za mały? Przecież nikt poza Konfą by do tego się nie przyczepił, bo mają to w piździe, rozdawnictwu wszyscy przyklaskują, ale że to PiSowski pomysł, to trzeba głosować przeciw, bo nie można za, żeby można było Konfie przyłożyć, że czasem głosują z PiSem w cichej koalicji.

Konfie głos odebrano żeby nie mogli komentować, dla mnie to akurat nie jest śmieszne bo nie rozumiem takich działań w stosunku do kogokolwiek na kogo ludzie głosowali. To raz.

A dwa, że nie chodzi o dyskusję w sejmie - bo ta za PiS nie istnieje - ale o to, że dyskusję można prowadzić w mediach. Ale cyk - lex tvn i sprawy nie ma. Prosty mechanizm. 

 

I żeby nie było http://fzz.org.pl/stanowisko-forum-zwiazkow-zawodowych-w-sprawie-ustawy-budzetowej-na-2022-rok/ 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sebastian napisał:

Ad1 - pisowcy nie uwzględnili środków unijnych jakie mamy dostać na "odbudowę" - czyli zmniejszyli sobie wpływy budzetowe, czyli jak ta kasa wpłynie to zamiast deficytu bedzie nadwyżka, czyli zachowanie mocno na plus, zapobiegliwe

Ad2 - pisowcy zaniżyli inflację, brzydko, ale jak bedzie wyzsza, to wszystko bedzie droższe wiec wpływu z podatków od droższych rzeczy beda większe, czyli znów deficyt bedzie mniejszy a moze nawet stanie się nadwyżką - znów mocno na plus, prędzej sie pomylą wiec w bilansie na korzyść budzetu (jak co roku) niz ze deficyt bedzie wiekszy od zakładanego

Ad3 - zwiazki narzekaja ze podwyżka płac bedzie tylko taka ze realne płace w budżetówce zostana takie same, no jakby płace rosły to czesto omawiana "efektywnosc" sektora budzetowego by spadła, ale tego przecież nikt nie chce?

Ad4 - tu mozna sie zgodzić, wyrzucanie wydatków poza budzet jest niejasne i "zaciemnia" rzeczywisty deficyt, jednak jako ze do UE, do eurostatu przekazujemy pełne dane to Eurostat i tak nam pokaze zawsze dane o rzeczywistym deficycie a nie tyllko tym pokazywanym przez budzet

Ad5 - zwiazki uwazaja ze bezroboie bedzie wyższe, moze maja racje moze nie, ale jako ze obecnie mamy najniższe w historii IIIRP to nie bardzo jest na co narzekac nawet jakby mieli rację

Ad6- wydatki na zdrowie mocno wzrosną, ale zdaniem zwiażków powinny mocniej

Ad7 Środki z fundusz bezrobocia powinny isc tylko na walke z bezrobociem (nie napisano na co ich zdaniem idą teraz wiec ciezko sie odniesc)

Ad8 Srodki na fundusz świadczeń socjalnych wzrosną, ale znów ich zdaniem poiwinny wzrosnac bardziej

Dalej nie wiem o co się przyczepić, "nasi" na forum z opozycji powinni być zadowoleni, bo chyba nie chca większych wydatków na socjal w funduszu świadczęń socjalnych, wiekszych płac dla nierobów z budzetówki i nie chca też nadmiernego wzrostu wydatków na fundusz zdrowia bo ma byc efektywnie a nie dużo (i tak wydatki mocno rosną) pewnie nie chcą tez rozpuszczenia kasy z funduszu odbudowy (wogóle nie planujemy tej kasy wydawać)

Zwiazkowcy postulują by ten pisowski budzet był jeszcze bardziej pisowski (z większymi wydatkami na socjale itp.) Wiec o co chodzi konkretnie?

p.s. dopiero ogarnąłem ze to akurat Sebastian wkleja zastrzeżenia nierobów zwiazkowych i mnie sufit na łeb spadł :P

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubbas napisał:

To nie jest przypadkiem jakaś gra PRowa? Będą tak głosować i dawać ta ustawę do Dudy w nieskończoność żeby pokazać jaki to on dobry i budować mu zaufanie narodu do następnych wyborów prezydenckich czy jak?

nom

od początku  taka była - jeszcze jakby TVN był dalej niemiecki to bym uwierzył że to po złości puszczą, ale jak mają ownera hamerykańskiego to dość spodziewane było że to bardziej gra pod sterowanie pisków (lepiej jak Kingi Rusin piszczą o tnvnach niż innych rzeczach)

2 godziny temu, josephnba napisał:

Sztuka jest nie dać się złapać a jeśli wychodzą akcję gdzie przed wyborami szpieguje się szefa sztabu największego rywala to nie dziwi ludzkie oburzenie

true - jeśli będzie potwierdzenie że to faktycznie rząd szpiegował wykrywalnym badziewiem za miliony monet to ktoś powinien beknąć za to

szczególnie że spyware to nie samoloty ponaddźwiękowe i takie rzeczy powinny być robione na miejscu a nie kupowane od szemranych firm zagranicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał:

A tu? :)

Kukiz chce przepchnąc swoje postulaty w które wierzy, ma nadzieje ze są kluczowe dla Polski, by tego dokonac zgodził się popierac PIS w sprawach które są wazne dla PIS, ale nie są ważne dla Kukiza, być moze nawet się z nimi nie zgadza, wiec moze głosowac za lexTVN po to by w końcu pchnąć do przodu swoje JOW-y czy co tam innego, ale jednoczesnie moze sie cieszyć ze to lexTVN nie przeszło bo w rzeczywistosci go nie popiera

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-24/pawel-kukiz-o-podpisaniu-umowy-z-pis-zyskalem-sprawczosc/

Możecie mnie wyśmiac ale dla mnie Kukiz to rodzaj romantycznego bohatera, zupełnie nie zgadzam się z jego JOW-ami, ale doceniam ze on robi tylko dla idei, prawdopodobnie on najbardziej w całym sejmie.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Kukiz chce przepchnąc swoje postulaty w które wierzy, ma nadzieje ze są kluczowe dla Polski, by tego dokonac zgodził się popierac PIS w sprawach które są wazne dla PIS, ale nie są ważne dla Kukiza, być moze nawet się z nimi nie zgadza, wiec moze głosowac za lexTVN po to by w końcu pchnąć do przodu swoje JOW-y czy co tam innego, ale jednoczesnie moze sie cieszyć ze to lexTVN nie przeszło bo w rzeczywistosci go nie popiera

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-24/pawel-kukiz-o-podpisaniu-umowy-z-pis-zyskalem-sprawczosc/

 

Możecie mnie wyśmiac ale dla mnie Kukiz to rodzaj romantycznego bohatera. zupełnie nie zgadzam się z jego JOW-ami, ale doceniam ze on robi tylko dla idei, możliwe ze on jeden jedyny w całym sejmie.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kukiz-O-tym-ze-bede-glosowal-za-lex-TVN-mowilem-wielokrotnie-w-mediach-8180656.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"— Prezydent bowiem, jako reprezentant całego społeczeństwa, zawsze powinien brać pod uwagę opinię społeczeństwa przy zatwierdzaniu bądź odrzucaniu ustaw — powiedział Kukiz

— Oczywiście wciąż jestem zwolennikiem dekoncentracji kapitałowej w mediach, ale nie kosztem niepokojów społecznych — dodał"

Takie poglądy to konsekwencja ciśnięcia tych JOW-ów, oraz "referendów z byle powodu" - czyli on jest za, ale jeśli społeczeństwo jest przeciw to Duda robi dobrze bo robi zgodnie z wolą społeczeństwa przeciwko Kukizowi i tenże Kukiz to szanuje

 

p.s Wcześniejsze moje "być moze on sie z tym nie zgadza" to było moja "licencia poetica", okazuje sie ze był za lexTVN i dalej jest, ale skoro społeczeństwo nie jest i dymi, to on rezygnuje ze swojego lexTVN (włąściwie nie rezygnuje tylko godzi sie z vetem Dudy) , ale przy następnej okazji dalej pewnie zagłosuje za tym. Jednak prezydent ma sie kierować innymi kryteriami i Kukiz szanuje inną decyzję, choć gdyby był kibolem politycznym mógłby krzyczeć "Duda Ty c....u", wtedy dla wszystkich obserwatorów polityki byłoby to bardziej zrozumiałe

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

"— Prezydent bowiem, jako reprezentant całego społeczeństwa, zawsze powinien brać pod uwagę opinię społeczeństwa przy zatwierdzaniu bądź odrzucaniu ustaw — powiedział Kukiz

— Oczywiście wciąż jestem zwolennikiem dekoncentracji kapitałowej w mediach, ale nie kosztem niepokojów społecznych — dodał"

A to przy pierwszej próbie lex TVN protestow nie było? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

A to przy pierwszej próbie lex TVN protestow nie było? :)

A już nie pamietam, ale chodzi o to ze Kukiz głosuje za lexTVN, ale rozumie ze prezydent moze brac pod uwagę inne rzeczy niż on i vetować tą ustawę. To ma coś wspólnego z trójpodziałem władzy, każdy robi to od czego jest, poseł swoje, a prezydent swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tymczasem w alternatywnej rzeczywistości Tomasz Wałęsa obalił dyktaturę przeskakując płot pałacu prezydenckiego i wymuszając na Dudexie veto.

Ja wiem, że typ jest po wylewie czy tam udarze i trochę nie wypada, ale wnioskując z tego gdzie pracuje jest chyba intelektualnie sprawny.

A tłituje takie dramaty, że możnaby spokojnie podejrzewać go o wylew z ciężkim uszkodzeniem zdolności poznawczych nawet gdyby tego wylewu nie miał.

Edit: a najlepsze, że przejrzałem ze 20 komentarzy i nikt mu nie przytakuje, wszyscy że gówno prawda, albo skoro tak się wystraszył presji, to dlaczego tylko ten jeden raz. Ale to nie przeszkodzi podtrzymaniu narracji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z Lex TVN miała przykryć dymisję Mejzy, która miała przykryć sprawę z podsłuchaniem Brejzy, która miała przykryć fałszywe zeznania BORu i Szydło, która miała przykryć podwyżki cen gazu i prądy, które miały przykryć inflację, która miała przykryć 500 zgonów na covid dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darkonza napisał:

A już nie pamietam, ale chodzi o to ze Kukiz głosuje za lexTVN, ale rozumie ze prezydent moze brac pod uwagę inne rzeczy niż on i vetować tą ustawę. To ma coś wspólnego z trójpodziałem władzy, każdy robi to od czego jest, poseł swoje, a prezydent swoje

Rozumiem, cenisz go za to że jak prezydent zawetuje to powie "zajebiscie", jak wyśle do TK to powie " Zajebiscie" , jak podpisze to powie "zajebiscie" I że ma jasno zdefiniowane poglądy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.