Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, polskignom napisał:

Ja nic takiego nie napisałem :), ba, uważam, ze powinni poleciec, ale jednak trochę smutno się robi, gdy wiesz, ze te haki czekały na właśnie taki moment :), a nie zostały puszczone w świat od razu jak było wiadome. No ale widze, ze masz z tym problem,  ze ktoś zwrócił na to uwagę, nie wiem może dlatego, ze na to nie wpadłeś?

A afera kocha, well pokazuje, ze moje zdziwienie jest nie na miejscu, a nie Wasze rozterki w tym temacie. 

„systemy wymyślono po to, żeby nas chronić” -> To już lvl przeszkolnej słodkiej naiwności. Po prostu mnie wcale nie dziwi, ze do tego to było stosowane, tak jak w każdym kraju, bo najzwyczajniej w świecie władza uzależnia. 


Tak samo z reszta jak chciwość ludzka zawsze jest na wierzchu i stad wymyślono podatki i stad wymyślono kodeks pracy. Jakby prawo podatkowe i kodeks pracy nie były koślawe, to zawsze lepsze niż janusz biznesu ustalający minimalna na poziomie rachunku za gaz :) 

Pozdrawiam cieplutko.

Rozumiem, że to kiedy sprawa ujrzała światło dzienne ma większe znaczenie niż to, że w ogóle jest taka sprawa. 

A system został po ro stworzony by nas chronić - to, że władza go źle wykorzystuje to patologia - a Ty ją akceptujesz. Nie interesuje mnie jak jest w innych krajach bo nie interesuje mnie szukanie usprawiedliwienia dla łamania prawa. Właściwie zawsze w każdym przypadku da się znaleźć jakiś kraj gdzie ktoś robi coś złego. To nie oznacza, że ma to stanowić przyzwolenie dla naszych władz to takich samych działań. 

No i zajebiście śmiesznie wygląda jak wrzucasz kamyk do mego ogródka pisząc o januszu ustalającym minimalną  i prawach przed nim chroniącym. Może podam przykłady państw gdzie w ogóle pojęcie płacy minimalnej nie istnieje ? I nie, wcale nie trzeciego świata, no chyba, że Szwecja już się łapie. No ale ja mam w dupie Szwecję i innych bo nie uważam, że trzeba ślepo kopiować rozwiązania. 

A i jeszcze jedno, to już tak ogólniej nie tylko do Ciebie. Nie wiem jaki trzeba mieć poziom zjebania umysłowego, żeby nie rozumieć, że władzę postępującą jak teraz postępuje PiS trzeba jak najszybciej usunąć. Tymczasem tu są osoby, które wprost uważają, że nic się nie dzieje i dają im dalszą legitymację do robienia tak samo albo jeszcze gorzej. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę do czego takie rzeczy prowadzą. Proponuję lekturę książek historycznych, nie ma nadziei dla tych, którzy nie wyciągają lekcji z historii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie wyciągasz zadnych wniosków w kwestiach ekonomicznych i dalej trzymasz się swoich poglądów, wiec w innych kwestiach ludzie mogą robić to samo (i tak btw nie musza być zjebami, po prostu maja inne priorytety, who am i and who are you to judge?).
Tamte wybory były lewe jak każde były/są i będą. Zaakceptuj to albo dorośnij, do polityki nie idzie się za ładne oczy, nie przez przypadek mało tam mężów stanu i różne odmiany szamba się do scen politycznych porównuje.

I tyle. Timing jest tu kluczowy, bo pokazuje kto jak i kiedy decyduje o tym, na kogo przecietny polski wyborca zagłosuje. Ba, nawet już jest wybrany następny prokurator generalny (mąż stanu Romek „straciłem przytomność” Giertych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, polskignom napisał:

Ty nie wyciągasz zadnych wniosków w kwestiach ekonomicznych i dalej trzymasz się swoich poglądów, wiec w innych kwestiach ludzie mogą robić to samo (i tak btw nie musza być zjebami, po prostu maja inne priorytety, who am i and who are you to judge?).
Tamte wybory były lewe jak każde były/są i będą. Zaakceptuj to albo dorośnij, do polityki nie idzie się za ładne oczy, nie przez przypadek mało tam mężów stanu i różne odmiany szamba się do scen politycznych porównuje.

I tyle. Timing jest tu kluczowy, bo pokazuje kto jak i kiedy decyduje o tym, na kogo przecietny polski wyborca zagłosuje. Ba, nawet już jest wybrany następny prokurator generalny (mąż stanu Romek „straciłem przytomność” Giertych).

Jak Ci ktoś coś ukradnie to też sobie tak tłumaczysz? Złodziejem nie zostaje się za ładne oczy i tak już jest, że część ludzi woli ukraść niż zarobić więc trudno niech sobie kradną. Trzeba dorosnąć i to zaakceptować. Niech kradną skoro muszą. Nie warto zamykać drzwi. No trudno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jack napisał:

Dasz jakieś linki z konkretnymi przykładami? 

Dasz jakiś dowód, że tego służby nie robią? :)

Bo Pegasus jest sprzedawany do nich, a Snowden i Assange pokazuje, że szpiegują

11 godzin temu, Sebastian napisał:

Pewnie chodzi o Snowdena.  Ale Rapcio pewnie nie zna afery jaką wywołał Instytut Roberta Kocha - ich odpowiednik sanepidu - gdy  podczas konferencji prasowej  ujawnili przypadkiem , że w czasie pandemii zbierają dane o tym gdzie ludzie przebywają  na podstawie sygnałów wysyłanych przez telefony tych ludzi. Była spora afera

I nic z tym nie zrobili :)

11 godzin temu, Sebastian napisał:

Bo te systemy wymyślono po to aby nas chronić a nie walczyć z polityczną konkurencją. Ale Rappar Gnom i Julek tego nie rozumieją. Najważniejsze żeby  im pensje rosły, łamanie prawa nie ma znaczenia. Morawiecki pewnie mógłby przejechać na pasach staruszkę i wciąż by pisali, że jest ok, bo im robi dobrze i na kontach kasy przybywa. Taki gatunek ludzi. 

Dobrze panie Cliff Calvin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

No i zajebiście śmiesznie wygląda jak wrzucasz kamyk do mego ogródka pisząc o januszu ustalającym minimalną  i prawach przed nim chroniącym. Może podam przykłady państw gdzie w ogóle pojęcie płacy minimalnej nie istnieje ? I nie, wcale nie trzeciego świata, no chyba, że Szwecja już się łapie. No ale ja mam w dupie Szwecję i innych bo nie uważam, że trzeba ślepo kopiować rozwiązania. 

ale zdziwko ze janusz biznesu nie chce kopiowac rozwiazan ze Szwecji

szok i niedowierzanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dla mnie dziwne że szpiegują 

Dziwi mnie, że pomimo udowodnionych takich afer i łamania prawa wciąż ktoś jeszcze ich broni argumentami że inni też tak robią 

Sztuka jest nie dać się złapać a jeśli wychodzą akcję gdzie przed wyborami szpieguje się szefa sztabu największego rywala to nie dziwi ludzkie oburzenie

Dziwi mnie wasz upór w wybielaniu PiSu, jak to flubera który sugeruje że to równie istotne co Tusk jadący 100 w terenie zabudowanym 

PiS kupił sobie naiwnych ludzi i bazując na ich poparciu regularnie łamie prawo wiedząc, że są nietykalni dopóki karmi ludzi ich pieniędzmi jednocześnie po 7 latach twierdząc że podwyżki to wina opozycji i UE 

I kto tu jest naiwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, josephnba napisał:

 

Dziwi mnie wasz upór w wybielaniu PiSu, jak to flubera który sugeruje że to równie istotne co Tusk jadący 100 w terenie zabudowanym 

No ja jedynie wiem kto jest podsluchiwany. Nie wiem przez kogo więc się nie nakręcam. Podejrzewam że tak samo opozycja nie włamała się dworczykowi na skrzynkę. Zakładam że ktoś większy sobie z nami pogrywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fluber napisał:

No ja jedynie wiem kto jest podsluchiwany. Nie wiem przez kogo więc się nie nakręcam. Podejrzewam że tak samo opozycja nie włamała się dworczykowi na skrzynkę. Zakładam że ktoś większy sobie z nami pogrywa. 

Tak tak 

Wina .... (wpisz cokolwiek byle nie PiS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji świat spotkanie z dalszą rodziną, również taka mieszkająca np. w Niemczech:

Absolutne przekonanie ze w Polsce nie ma juz demokracji a jest dyktatura, ze już większosc mediów jest w rękach PIS i że sądach o wyroku decyduje to czy jesteś z PIS lub kogoś z PIS masz w rodzinie. Z drugiej strony równie absolutne przekonanie ze Niemcy juz nie wydobywaja wegla brunatnego a ze Polska wydobywa, do tego ze węgiel już nie jets potrzebny bo solary i wiatraki na luzie wystarczą. Do tego ze Mercedes, BMW i reszta marek zachodnich należy w wiekszosci do szejków i własnie dlatego te firmy nie produkuja już tylko samochodów na prąd i ze własnie dlatego po raz pierwszy od dawna ich motoryzacja została lekko z tyłu, przez spisek arabów zyjących z ropy.

Absolutnie wyprana głowa tak jak u nas pierze TVP czy z drugiej strony TVN, tylko ze w niemczech głowy prane po niemiecku, dla lepszego samopoczucia niemców

p.s. i byłbym zapomniał, wszystkie niestworzone internetowe spiskowe teorie (z wyjątkiem tej o niemieckich samochodach) sa tworzone przez ruskie trolle które dzień i noc niestrudzenie produkują teorie antyszczepionkowe i inne wymyslaja a później rozprzestrzeniają w necie, ale tu akurat niemieckie pranie mózgu jest zgodne z tym TVN-owski jak i TVPIS-owskim

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Z okazji świat spotkanie z dalszą rodziną, również taka mieszkająca np. w Niemczech:

Absolutne przekonanie ze w Polsce nie ma juz demokracji a jest dyktatura, ze już większosc mediów jest w rękach PIS i że sądach o wyroku decyduje to czy jesteś z PIS lub kogoś z PIS masz w rodzinie. Z drugiej strony równie absolutne przekonanie ze Niemcy juz nie wydobywaja wegla brunatnego a ze Polska wydobywa, do tego ze węgiel już nie jets potrzebny bo solary i wiatraki na luzie wystarczą. Do tego ze Mercedes, BMW i reszta marek zachodnich należy w wiekszosci do szejków i tylko dlatego te firmy nie produkuja już tylko samochodów na prąd i ze własnie dlatego po raz pierwszy od dawna ich motoryzacja została lekko z tyłu, przez spisek arabów zyjących z ropy.

Absolutnie wyprana głowa tak jak u nas pierze TVP czy z drugiej strony TVN, tylko ze w niemczech głowy prane po niemiecku, dla lepszego samopoczucia niemców

Czyli nic nowego. Ci spod #lexTVN nie walczą o brak prania mózgów, tylko o swój proszek, bo nasz proszek jest lepszy niż nienasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubbas napisał:

To nie jest przypadkiem jakaś gra PRowa? Będą tak głosować i dawać ta ustawę do Dudy w nieskończoność żeby pokazać jaki to on dobry i budować mu zaufanie narodu do następnych wyborów prezydenckich czy jak?

Ustawa budżetowa była i trzeba było ją przykryć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Ustawa budżetowa była i trzeba było ją przykryć. 

A co w tej ustawie było do przykrycia? Pytam bo nie znam tematu

6 minut temu, Kubbas napisał:

To nie jest przypadkiem jakaś gra PRowa? Będą tak głosować i dawać ta ustawę do Dudy w nieskończoność żeby pokazać jaki to on dobry i budować mu zaufanie narodu do następnych wyborów prezydenckich czy jak?

O ile pamiętam to Duda nie moze startowac trzeci raz

p.s. Zauwazyliście ze cokolwiek by Duda nie zrobił to musi być dla "opozycji" złe lub podstępne? Nie ma tak zeby jakas decyzja była dobra, decyzja jest zawsze zła albo zła, no tak musi byc bo Duda trzyma z PIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.