Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Jego rząd to robił, rząd nie wprowadzi nic jeśli szef się nie zgodzi. Czy może za chwilę napiszesz, że winien jest ten co wydrukował rozporządzenie ? 

 

Ja myślę że to są sprawy dyskusyjne a odpowiedzialność nie jest jednoosobowa a wprowadzanie przez rządy regulacji które potem okazują się niekonstytucyjne to chleb powszedni w każdym kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ja myślę że to są sprawy dyskusyjne a odpowiedzialność nie jest jednoosobowa a wprowadzanie przez rządy regulacji które potem okazują się niekonstytucyjne to chleb powszedni w każdym kraju. 

 

No pewnie to normalne, że rządy łamią nagminnie prawo i rządzą dalej - a czekaj - może jednak nie ? Może jednak podają się do dymisji i podnoszą odpowiedzialność polityczną ?

Nie wiem jak Cię mogłem w tamtym poście pominąć.  Jesteś w jednym rzędzie z Rapparem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sebastian napisał:

Pewnie chodzi o Snowdena.  

Ale Rapcio pewnie nie zna afery jaką wywołał Instytut Roberta Kocha - ich odpowiednik sanepidu - gdy  podczas konferencji prasowej  ujawnili przypadkiem , że w czasie pandemii zbierają dane o tym gdzie ludzie przebywają  na podstawie sygnałów wysyłanych przez telefony tych ludzi. Była spora afera. A przecież to tylko informacja o tym gdzie jesteś a nie co mówisz, z kim rozmawiasz, co masz na telefonie, co oglądasz co komuś wysłałeś.

Bo te systemy wymyślono po to aby nas chronić a nie walczyć z polityczną konkurencją. Ale Rappar Gnom i Julek tego nie rozumieją. Najważniejsze żeby  im pensje rosły, łamanie prawa nie ma znaczenia. Morawiecki pewnie mógłby przejechać na pasach staruszkę i wciąż by pisali, że jest ok, bo im robi dobrze i na kontach kasy przybywa. Taki gatunek ludzi. 

Ja nic takiego nie napisałem :), ba, uważam, ze powinni poleciec, ale jednak trochę smutno się robi, gdy wiesz, ze te haki czekały na właśnie taki moment :), a nie zostały puszczone w świat od razu jak było wiadome. No ale widze, ze masz z tym problem,  ze ktoś zwrócił na to uwagę, nie wiem może dlatego, ze na to nie wpadłeś?

A afera kocha, well pokazuje, ze moje zdziwienie jest nie na miejscu, a nie Wasze rozterki w tym temacie. 

„systemy wymyślono po to, żeby nas chronić” -> To już lvl przeszkolnej słodkiej naiwności. Po prostu mnie wcale nie dziwi, ze do tego to było stosowane, tak jak w każdym kraju, bo najzwyczajniej w świecie władza uzależnia. 


Tak samo z reszta jak chciwość ludzka zawsze jest na wierzchu i stad wymyślono podatki i stad wymyślono kodeks pracy. Jakby prawo podatkowe i kodeks pracy nie były koślawe, to zawsze lepsze niż janusz biznesu ustalający minimalna na poziomie rachunku za gaz :) 

Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

 

No pewnie to normalne, że rządy łamią nagminnie prawo i rządzą dalej - a czekaj - może jednak nie ? Może jednak podają się do dymisji i podnoszą odpowiedzialność polityczną ?

 

Raczej normalne że wrzucenie czegoś niekonstytucyjnego nie kończy się dymisja a odpowiedzialność ponoszą przed wyborcami podczas wyborów:) 

Podałeś przykład obostrzeń. W każdym kraju pewne grupy wyją że są one nielegalne. W żadnym kraju nikt się z tego powodu nie podał do dymisji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polskignom napisał:

„systemy wymyślono po to, żeby nas chronić” -> To już lvl przeszkolnej słodkiej naiwności. Po prostu mnie wcale nie dziwi, ze do tego to było stosowane, tak jak w każdym kraju, bo najzwyczajniej w świecie władza uzależnia. 

no co ty

maja narzedzia i mozliwosci (im potezniejsze panstwo tym lepsze narzedzia i wieksze mozliwosci)

maja (milion) powodow

ale tez maja kompas moralny! wszyscy politycy swiata poza tymi przebrzydlymi pisiorami.

wiec tego nie robia

tako rzecze Sebatustra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

ale tez maja kompas moralny! wszyscy politycy swiata poza tymi przebrzydlymi pisiorami.

Trochę beka, że się nie zorientowałeś, że to nie jest kwestia polityków ale tego, jak Ty to odbierasz. Oni się jeszcze, sami nie wybierają. Ale robią tyle na ile im pozwolisz a widzę, że twój tyłek wiele wytrzyma byle się na koncie zgadzało 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Trochę beka, że się nie zorientowałeś, że to nie jest kwestia polityków ale tego, jak Ty to odbierasz. Oni się jeszcze, sami nie wybierają. Ale robią tyle na ile im pozwolisz a widzę, że twój tyłek wiele wytrzyma byle się na koncie zgadzało 🤣🤣🤣

W sensie ze zastana rzeczywistosc mnie nie szokuje i na nia nie krzycze wiedzac ze nie ma sensownej alternatywy (nie planuje emigracji do panstw trzeciego swiata)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

W sensie ze zastana rzeczywistosc mnie nie szokuje i na nia nie krzycze wiedzac ze nie ma sensownej alternatywy (nie planuje emigracji do panstw trzeciego swiata)?

Ale nie rozumiesz ze PiS jest gorszy i nie ma takich pieniędzy których nie warto by było poświęcić żeby ich odsunąć od władzy??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

W sensie ze zastana rzeczywistosc mnie nie szokuje i na nia nie krzycze wiedzac ze nie ma sensownej alternatywy (nie planuje emigracji do panstw trzeciego swiata)?

W sensie, że nie wymagasz standardów do których sam się stosujesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polskignom napisał:

Ze w tej sytuacji są ruchami w dupe przez sojusznika, to myślisz, ze jakby się grzecznie wystawili, to efekt byłby inny?

A Ty o czym? O 39tym? Co to ma do podsłuchiwania opozycji?

 

3 minuty temu, fluber napisał:

Nie, a Ty czujesz? :)

Przynajmniej mam nadzieję i wymagam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

I jak oceniasz skutki swojego wymagania? :)

jedni kredkami walcza z terroryzmem

inni nadzieja podnosza standardy moralne politykow

 

w sumie jak ktos lubi to trzeba uszanowac - ot takie tam nieinwazyjne i tanie hobby :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.